*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2980201 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από αυτά που παραθέτεις, δεν προκύπτουν οι περιορισμοί που αναφέρεις για να θεωρηθεί κάποιος πολύτεκνος, ίσα ίσα αποδίδεται η ιδιότητα του πολυτέκνου και σε άλλες περιπτώσεις (α-δ).
Ναι συνάδελφε,
αλλά στους πίνακες είναι πολύτεκνοι που ΔΕΝ έχουν αυτοί παιδιά, έχουν απλά αδέρφια!!!!!
Τα οποία αδέρφια είναι 40+ παντρεμεένα με δουλειές!!!
Όπως και οι ίδιοι που δηλώνουν πολύτεκνοι?!!
Δλδ ε΄γω που τώρα είμαι 43 και έχω δουλειά επειδή έχω άλλα 3 αδέρφια τα οποία είναι επίσης μεγάλα είμαι πολύτεκνος?!!
Αφού δεν το λέει η προκυρηξη η τωρινή αυτό!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sofenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδια Πως κανεις καποιος ΕΝΣΤΑΣΗ ? ποια ειναι η διαδικασια??
Οι ενστάσεις υποβάλλονται ιδιοχείρως ή αποστέλλονται ταχυδρομικώς, εντός
σφραγισμένου φακέλου διάστασης Α4, στην διεύθυνση: Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου
Μάθησης, Αχαρνών 417 & Κοκκινάκη, 111 43 Αθήνα, Κεντρική Γραμματεία - 2ος Όροφος,
για την υπ’ αριθμ. πρωτ. 660/3/6138/14-2-2017 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος
για Επιλογή Εκπαιδευτικού Προσωπικού στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας, υπόψη της
Επιτροπής Ενστάσεων. Εάν η τελευταία ημέρα της ανωτέρω προθεσμίας υποβολής των
ενστάσεων είναι Σάββατο ή ημέρα αργίας των Δημοσίων Υπηρεσιών, τότε η προθεσμία
παρατείνεται αυτοδικαίως μέχρι και την πρώτη εργάσιμη ημέρα μετά την αργία. Ενστάσεις
που περιέρχονται στην υπηρεσία μετά την παρέλευση της προθεσμίας αυτής θεωρούνται
εκπρόθεσμες και δεν εξετάζονται.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημερα,
Στην προκηρυξη δν ελεγε οτι αναγνωριζονται ως συναφη μεταπτυχιακα σχετικα με την εκπαιδευση? Εβαλα μεταπτυχιακο στις επιστημες της αγωγης κ μ εκοψαν 2 μορια. Σε αλλους συνεβη αυτο?
Για την ενσταση ποσο ειναι το παραβολο?

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σχετικα με την εκπαιδευση ενηλικων, όχι απλώς με την εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
συναδελφοι τα λαθη τους ειναι πολλα και αισχρα!! πρεπει ολοι να κανουμε ενσταση. και οχι μονο και ιεραρχικη αν χρειαστει!

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Καλημερα,
Στην προκηρυξη δν ελεγε οτι αναγνωριζονται ως συναφη μεταπτυχιακα σχετικα με την εκπαιδευση? Εβαλα μεταπτυχιακο στις επιστημες της αγωγης κ μ εκοψαν 2 μορια. Σε αλλους συνεβη αυτο?
Για την ενσταση ποσο ειναι το παραβολο?

Κακώς στα έκοψαν γιατί δεχόταν και μετατυχιακό στις σπουδές στην εκπαίδευση:
Μεταπτυχιακές σπουδές (μεταπτυχιακό, διδακτορικό) στην Εκπαίδευση Ενηλίκων, στη Συνεχιζόμενη
Εκπαίδευση, στις Σπουδές στην Εκπαίδευση, και στη Διά Βίου Εκπαίδευση, λαμβάνουν το μέγιστο αριθμό
μορίων.
(σελ 5 στην προκήρυξη)

Δεν υπάρχει παράβολο για την ένσταση παρά μόνο για την ιεραρχική προσφυγή όταν θα βγουν οι τελικοί πίνακες.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι συνάδελφε,
αλλά στους πίνακες είναι πολύτεκνοι που ΔΕΝ έχουν αυτοί παιδιά, έχουν απλά αδέρφια!!!!!
Τα οποία αδέρφια είναι 40+ παντρεμεένα με δουλειές!!!
Όπως και οι ίδιοι που δηλώνουν πολύτεκνοι?!!
Δλδ ε΄γω που τώρα είμαι 43 και έχω δουλειά επειδή έχω άλλα 3 αδέρφια τα οποία είναι επίσης μεγάλα είμαι πολύτεκνος?!!
Αφού δεν το λέει η προκυρηξη η τωρινή αυτό!!!

Απλά παρέθεσες άλλο κομμάτι στο αρχικό σου ποστ. Δες αυτό από την 6η σελ. της προκήρυξης

4.2. ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Σε υποψήφιους με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά προστίθενται μόρια
ως ποσοστό επί του συνόλου της βαθμολογίας που θα συγκεντρώσουν
ως εξής:
Γονείς τρίτεκνων οικογενειών
Μέλη μονογονεϊκών οικογενειών (γονέας & τέκνα)
Μέλη πολύτεκνων Οικογενειών (γονείς & τέκνα)


Νομίζω δεν αφήνονται περιθώρια παρερμηνείας.
Τρίτεκνοι θεωρούνται (και τυγχάνουν ανάλογης μοριοδότησης) μόνο οι γονείς με τρία παιδιά ενώ πολύτεκνοι τόσο οι γονείς πολύτεκνης οικογένειας όσο και παιδιά πολύτεκνης οικογένειας Το μόνο που δε διευκρινίζεται είναι αν ισχύει η σχετική μοριοδότηση σε γονείς και τέκνα της ίδιας πολύτεκνης οικογένειας! Αν δηλαδή  μπορούν να κάνουν χρήση ταυτόχρονα και ο πατέρας λ.χ. της πολύτεκνης οικογένειας και η κόρη του..

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
τα λάθη είναι πάρα πολλά....προσωπικά ούτε προϋπηρεσίες μου καταχώρησαν αλλά ούτε  ανεργία. Σίγουρα ένσταση και αναφορά για τη διαδικασία ελέγχου θέλει.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κακώς στα έκοψαν γιατί δεχόταν και μετατυχιακό στις σπουδές στην εκπαίδευση:
Μεταπτυχιακές σπουδές (μεταπτυχιακό, διδακτορικό) στην Εκπαίδευση Ενηλίκων, στη Συνεχιζόμενη
Εκπαίδευση, στις Σπουδές στην Εκπαίδευση, και στη Διά Βίου Εκπαίδευση, λαμβάνουν το μέγιστο αριθμό
μορίων.
(σελ 5 στην προκήρυξη)


Δεν υπάρχει παράβολο για την ένσταση παρά μόνο για την ιεραρχική προσφυγή όταν θα βγουν οι τελικοί πίνακες.

Πως γινεται η ενσταση?

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εσεις πως θα διατυπωνατε ενσταση για μορια που αφαιρεθηκαν λογω του οτι εβαλαν μετυπτιαχο στις επιστημες της αγωγης μη συναφες?

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Ναι συνάδελφε,
αλλά στους πίνακες είναι πολύτεκνοι που ΔΕΝ έχουν αυτοί παιδιά, έχουν απλά αδέρφια!!!!!
Τα οποία αδέρφια είναι 40+ παντρεμεένα με δουλειές!!!
Όπως και οι ίδιοι που δηλώνουν πολύτεκνοι?!!
Δλδ ε΄γω που τώρα είμαι 43 και έχω δουλειά επειδή έχω άλλα 3 αδέρφια τα οποία είναι επίσης μεγάλα είμαι πολύτεκνος?!!
Αφού δεν το λέει η προκυρηξη η τωρινή αυτό!!!

ένα από τα πολλά παραδείγματα για το παράλογο των κοινωνικών μορίων....
Εμένα ο μπαμπάς μου  έκανε δυο παιδιά μόνο, συνεπώς είμαι λιγότερη ικανή εκπαιδευτικός από τον συνάδερφο ο οποίος έχει άλλα τρία αδέρφια. Σαν ανέκδοτο ακούγεται.

Πάντως μπράβο στον συνάδερφο Μάριο. Ο οποίος  έπραξε βέβαια αυτό που όλοι θα έπρεπε, αλλά τελικώς μάλλον "τιμωρείται"  για την λογική του σκέψη.



Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Εσεις πως θα διατυπωνατε ενσταση για μορια που αφαιρεθηκαν λογω του οτι εβαλαν μετυπτιαχο στις επιστημες της αγωγης μη συναφες?

θα υπενθύμιζα το κομμάτι της προκήρυξης (σελίδα 5) για να τεκμηριώσω την ένσταση μου και θα έστελνα πάλι την φωτοτυπία του τίτλου του μεταπτυχιακού.
Μπορείτε να βρείτε δείγματα ενστάσεων στο διαδίκτυο.

Απ όσα είδα, το έχουν κάνει σε πάρα πολλούς συναδέρφους αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Sofenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ένα από τα πολλά παραδείγματα για το παράλογο των κοινωνικών μορίων....
Εμένα ο μπαμπάς μου  έκανε δυο παιδιά μόνο, συνεπώς είμαι λιγότερη ικανή εκπαιδευτικός από τον συνάδερφο ο οποίος έχει άλλα τρία αδέρφια. Σαν ανέκδοτο ακούγεται.

Πάντως μπράβο στον συνάδερφο Μάριο. Ο οποίος  έπραξε βέβαια αυτό που όλοι θα έπρεπε, αλλά τελικώς μάλλον "τιμωρείται"  για την λογική του σκέψη.
Τα κοινωνικα κριτήρια δεν εχουν καμια σχεση με την ικανοτητα, ειναι τελειως άκυρο αυτο που λες ρε συ φιλη. Κατά τα άλλα και ο δικος μου μπαμπας 3 παιδιά εκανε αλλά δεν μετράει πουθενά, όπως επίσης δεν μετράει ούτε η μονογονεική γιατί ο πρώην άντρας μου έπρεπε να έχει πεθάνει, ή να του έχει απαγορευτεί να βλέπει το παιδί για να πάρω τα μόρια..κοινώς ότι να ναι.

Αποσυνδεδεμένος yt1408

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Αδελφε yt1408 κι εμενα ακριβως το Ιδιο!!!  Δεν μου προσμετρησαν προυπηρεσια σε ΣΔΕ και Τυπικη εκπαιδευση , μιλαμε τωρα καπου 20 φυλλα προυπηρεσιας !! που χαθηκαν ??? λες να τους επεσαν κατω!! Εκανα ενσταση σημερα το πρωι ! εσυ τι θα κανεις??
                                 

Θα κανω ενσταση, αν και στη δικη μου περιπτωση το λαθος δικο μου αφου δεν εστειλα βεβαιωση ασφαλιστικου φορεα ουτε υπευθυνη δηλωση.  Θα τα στειλω τωρα και κι ο,τι γινει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 157
Σύνολο: 159

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.