*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2981944 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
αν δεν υποβάλλω οριστικά τις προτιμήσεις(έκανα προσωρινή αποθήκευση) , να φανταστώ ισχύει η πρώτη δήλωση προτιμήσεων;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αν δεν υποβάλλω οριστικά τις προτιμήσεις(έκανα προσωρινή αποθήκευση) , να φανταστώ ισχύει η πρώτη δήλωση προτιμήσεων;

ναι, το γράφει και στις οδηγίες δήλωσης τροποποίησης περιοχών

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
ναι, το γράφει και στις οδηγίες δήλωσης τροποποίησης περιοχών
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Αφού γίνουν οι τροποποιήσεις περιοχών θα βγουν νέοι πίνακες; Υποθέτω πως θα αλλάξουν οι προτιμήσεις και καλό θα ήταν να ξέραμε πώς θα εξελιχθεί όλο αυτό προκειμένου να έχουμε σαφή εικόνα αν έχουμε πιθανότητες να κληθούμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Αφού γίνουν οι τροποποιήσεις περιοχών θα βγουν νέοι πίνακες; Υποθέτω πως θα αλλάξουν οι προτιμήσεις και καλό θα ήταν να ξέραμε πώς θα εξελιχθεί όλο αυτό προκειμένου να έχουμε σαφή εικόνα αν έχουμε πιθανότητες να κληθούμε.
πιστευω οτι δεν θα βγουν νεοι πινακες, γιατι δεν εχει νοημα με τις τοσο λιγες θεσεις που ειναι διαθεσιμες. το επομενο βημα ειναι να λαβουν αυτοματοποιημενο μηνυμα, οσοι ειναι σε επιλεξιμη θεση βασει των θεσεων προκειμενου να αποδεχθουν ή να αρνηθουν.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αφού γίνουν οι τροποποιήσεις περιοχών θα βγουν νέοι πίνακες;...

Για ποιό λόγο; Αφού δεν αλλάζει κάτι στη μοριοδότηση..η τοποθέτηση θα γίνει αυτόματα βάσει των (νέων) επιλογών του πρώτου,μετά του δεύτερου κ.ο.κ

ΑΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ,   ΕΙΔΕ ΟΤΙ   ΕΠΡΕΠΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ  ΣΔΕ..... ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΗ??????

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ??
Έλα ντε, κάνουν που κάνουν το καλό, το αφήνουν μισό..Μπορείς να αλλάξεις σειρά στις προτιμήσεις, δεν μπορείς να αφαιρέσεις όμως!


ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ  ΑΡΝΗΘΕΙΣ  ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ,   ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ  ΔΙΔΑΞΕΙΣ ΟΥΤΕ  ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΕ ΣΔΕ....????? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...????


σελ. 17 προκήρυξης

Για την εύρυθμη λειτουργία του έργου αποκλείεται για το επόμενο σχολικό έτος από τη διαδικασία επιλογής, υποψήφιος ο οποίος προσλήφθηκε σε ΣΔΕ ή σε εκτός έδρας τμήμα και αποχώρησε οικειοθελώς κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους για οποιονδήποτε λόγο, πλην των: α) περιπτώσεων κύησης-λοχείας και β) αποδεδειγμένης ασθένειας του ιδίου ή του/της συζύγου του και των προσώπων Α΄ βαθμού συγγενείας του.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2017, 11:43:20 πμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος kokkino_mpaloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η ποινή αφορά στην παραίτηση αφού προσληφθείς. Μπορείς να αρνηθείς  την πρόσληψη στην θέση που θα προτείνουν στο μέιλ που θα στείλουν χωρίς πρόβλημα.
Νομίζω ότι μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με ένα τηλέφωνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ.

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρ
« Απάντηση #9877 στις: Οκτώβριος 28, 2017, 03:31:27 μμ »
Παίδες το σύστημα έχει και πάλι πολλά που δε κολλάνε:

1) μας προσλαμβάνουν σαν ωρομίσθιους και οχι σαν αναπληρωτές και οι διαθέσιμες ώρες επρεπε να σπάνε.
Ανάλογα με το πόσες μπορουμε να πάρουμε με την υπαρχουσα εργασιακή μας κατάσταση. Μονο οςοι προςλαμβανονται αναπληρωτές ΑΜΩ ή ΑΚΩ δεν εχουν δικαίωμα να σπάσουν τις ώρες που τους ανατίθενται οχι οι ωρομιςθιοι.

2) οςοι μετα προσληφθούν ως αναπληρωτές και δεν είχαν δηλώσει 10ωρο έξ αρχής πρεπει να παραιτηθούν δλδ θα φάνε ποινή. Οποιος δε παραιτηθεί και τον αφήσουν να δουλέψε παρόλα αυτα με τροποποιηςη απο 15 π.χ ώρες; Σε 10 οταν θα παει αναπληρωτής και δεν το διώξουν τοτε θελει καταγγελία.


Αποσυνδεδεμένος did_phd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!

Παρακολουθώντας το forum κατάλαβα ότι πρέπει κάποιος να δεχθεί όλες τις ώρες που υπάρχουν σε ένα σχολείο...

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να πάρει μόνο κάποιες... αυτό από που προκύπτει? Μίλησε κάποιος με ΙΝΕΔΙΒΙΜ και του είπαν κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων




Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι. Τα μηνύματα στέλνονται ταυτόχρονα σε όλους; Ή περιμένουν να δουν αν αποδεχτούν οι πρώτοι για να πάνε στους επόμενους; Τι θέλω να πω: σύμφωνα με τους πίνακες και τα κενά, πιθανότατα να με πάρουν στο πιο μακρινό από τα σδε που δήλωσα αλλά στην πρώτη μου επιλογή είναι μόνο μία συνάδελφος πριν από εμένα. Υπάρχει περίπτωση αν αρνηθεί να πάρουν εμένα στη θέση της, ή θα με στείλουν στο μακρινό και σε περίπτωση άρνησής της θα πάρουν κάποιον που είναι πιο κάτω από εμένα στον πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!

Παρακολουθώντας το forum κατάλαβα ότι πρέπει κάποιος να δεχθεί όλες τις ώρες που υπάρχουν σε ένα σχολείο...

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να πάρει μόνο κάποιες... αυτό από που προκύπτει? Μίλησε κάποιος με ΙΝΕΔΙΒΙΜ και του είπαν κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων



Παίδες το σύστημα έχει και πάλι πολλά που δε κολλάνε:

1) μας προσλαμβάνουν σαν ωρομίσθιους και οχι σαν αναπληρωτές και οι διαθέσιμες ώρες επρεπε να σπάνε.
Ανάλογα με το πόσες μπορουμε να πάρουμε με την υπαρχουσα εργασιακή μας κατάσταση. Μονο οςοι προςλαμβανονται αναπληρωτές ΑΜΩ ή ΑΚΩ δεν εχουν δικαίωμα να σπάσουν τις ώρες που τους ανατίθενται οχι οι ωρομιςθιοι.

2) οςοι μετα προσληφθούν ως αναπληρωτές και δεν είχαν δηλώσει 10ωρο έξ αρχής πρεπει να παραιτηθούν δλδ θα φάνε ποινή. Οποιος δε παραιτηθεί και τον αφήσουν να δουλέψε παρόλα αυτα με τροποποιηςη απο 15 π.χ ώρες; Σε 10 οταν θα παει αναπληρωτής και δεν το διώξουν τοτε θελει καταγγελία.



Ακριβώς αυτό είπαμε πιό πάνω δε διαβάζεις;

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Για ποιό λόγο; Αφού δεν αλλάζει κάτι στη μοριοδότηση..η τοποθέτηση θα γίνει αυτόματα βάσει των (νέων) επιλογών του πρώτου,μετά του δεύτερου κ.ο.κ


Όπως αναφέρω στο αρχικό μου μήνυμα, αναρωτιέμαι αν θα ήταν χρήσιμο να ξέραμε τις νέες επιλογές των συνυποψηφίων στην ειδικότητα μας για να μπορούμε να υπολογίσουμε αν πρόκειται να μας καλέσουν ή όχι. Σε κάθε περίπτωση, μιας και πρόκειται για τροποποίηση των επιλογών, καλό είναι να υπάρχει διαφάνεια.


Αποσυνδεδεμένος demi1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Είμαστε .............
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι. Τα μηνύματα στέλνονται ταυτόχρονα σε όλους; Ή περιμένουν να δουν αν αποδεχτούν οι πρώτοι για να πάνε στους επόμενους; Τι θέλω να πω: σύμφωνα με τους πίνακες και τα κενά, πιθανότατα να με πάρουν στο πιο μακρινό από τα σδε που δήλωσα αλλά στην πρώτη μου επιλογή είναι μόνο μία συνάδελφος πριν από εμένα. Υπάρχει περίπτωση αν αρνηθεί να πάρουν εμένα στη θέση της, ή θα με στείλουν στο μακρινό και σε περίπτωση άρνησής της θα πάρουν κάποιον που είναι πιο κάτω από εμένα στον πίνακα;
Γενικά υπάρχουν πολλά παράδοξα. Πάντως έτσι πως φαίνεται θα σε στείλουν στο μακρινό και τη θέση της πρώτης θα πάρει κάποια με λιγότερα μόρια από εσένα.

Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γενικά υπάρχουν πολλά παράδοξα. Πάντως έτσι πως φαίνεται θα σε στείλουν στο μακρινό και τη θέση της πρώτης θα πάρει κάποια με λιγότερα μόρια από εσένα.

Πόσο άδικο, να έχουμε περισσότερα μόρια και να τρέχουμε στου διαόλου. Α και με λιγότερες ώρες κιόλας! Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.