*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2975226 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sofenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την Πέμπτη που ρώτησα δεν είχε γίνει
Πεμπτη βραδυ εγινε το επιβεβαιωσαν απο ινεδιβιμ σε συναδελφο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από εδώ και πέρα τι γίνεται;Τωρα που εγινε το ΔΣ;Θα περιμένουμε να μας καλέσουν η πρέπει εμείς να καλεσουμε το σδε;

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Την Πέμπτη που ρώτησα δεν είχε γίνει


Προφανώς και δεν έχει γίνει ακόμη. Εμένα μου ήρθε mail Πέμπτη μεσημέρι να απαντήσω αν αποδέχομαι εντός 48 ωρών. Συνεπώς Σάββατο μεσημέρι εξέπνεε η προθεσμία και φαντάζομαι θα υπάρξει και συνέχεια για όσους δεν αποδέχονται τις ώρες, με αποστολή ενημέρωσης στους επόμενους. Συνεπώς, από Νοέμβριο το Δ.Σ. και η  έναρξη μαθημάτων (προσωπική μου άποψη).

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Προφανώς και δεν έχει γίνει ακόμη. Εμένα μου ήρθε mail Πέμπτη μεσημέρι να απαντήσω αν αποδέχομαι εντός 48 ωρών. Συνεπώς Σάββατο μεσημέρι εξέπνεε η προθεσμία και φαντάζομαι θα υπάρξει και συνέχεια για όσους δεν αποδέχονται τις ώρες, με αποστολή ενημέρωσης στους επόμενους. Συνεπώς, από Νοέμβριο το Δ.Σ. και η  έναρξη μαθημάτων (προσωπική μου άποψη).

Δεν είναι απαραίτητο... ενδέχεται να έχει γίνει το ΔΣ μόνο για την α΄φάση κλήσεων με email...  οπότε οι προσλήψεις της β'-γ' φάσης που ήδη "τρέχει" (ή έτρεξε) να γίνουν σε μεταγενέστερο - επόμενο ΔΣ...

ΥΓ Ανεπίσημη πληροφόρηση που έχω είναι ότι έγινε ΔΣ την προηγούμενη Πέμπτη αργά. Το περίεργο είναι ότι δεν ενημερώθηκαν οι διευθυντές των ΣΔΕ, ας ελπίσουμε ότι αυτό οφείλεται στην "ημιαργία" της Παρασκευής και τους εορτασμούς της 28ης Οκτώβρη...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2018, 03:12:15 μμ από ΓΘΣ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Δεν είναι απαραίτητο... ενδέχεται να έχει γίνει το ΔΣ μόνο για την α΄φάση κλήσεων με email...  οπότε οι προσλήψεις της β'-γ' φάσης που ήδη "τρέχει" (ή έτρεξε) να γίνουν σε μεταγενέστερο - επόμενο ΔΣ...

ΥΓ Ανεπίσημη πληροφόρηση που έχω είναι ότι έγινε ΔΣ την προηγούμενη Πέμπτη αργά. Το περίεργο είναι ότι δεν ενημερώθηκαν οι διευθυντές των ΣΔΕ, ας ελπίσουμε ότι αυτό οφείλεται στην "ημιαργία" της Παρασκευής και τους εορτασμούς της 28ης Οκτώβρη...

παντως αν ερευνησεις στο διαυγεια του ινεδιβιμ, δεν εχει αναρτηθει ακομα τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
απο την ανακοινωση στο διαυγεια και μετα, θα ξεκινησουμε στα σδε

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Παιδιά, μια ερώτηση είχα ξεκινήσει με τα ΔΙεκ για 10 ωρες σε δύο διαφορετικά Ιεκ την παρασκευή μου εστειλαν email απο ΣΔΕ της περιοχής μου (που με συμφερει πιο πολυ γιατι κερδιζω και βενζινες κλπ) για 12 ώρες. Επομένως, πρέπει τωρα που δεχτηκα στα ΣΔΕ να σταματησω απο ΔΙεκ μολις με καλεσουν?αυτο που με ενδιαφερει είναι αν εχω κάποια κύρωση στσ Ιεκ που ηδη εκανα απο 2 μαθηματα στο καθενα...?Μπορω να κρατησω πχ το 12ωρο στα ΣΔΕ και ενα 2ωρο στα Ιεκ συνολο 14 ωρες?ή μονο ενα απο τα 2?Ελπιζω να μην τα εγραψα μπερδεμενα :-[ :-\Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις...

Αποσυνδεδεμένος Sofenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά, μια ερώτηση είχα ξεκινήσει με τα ΔΙεκ για 10 ωρες σε δύο διαφορετικά Ιεκ την παρασκευή μου εστειλαν email απο ΣΔΕ της περιοχής μου (που με συμφερει πιο πολυ γιατι κερδιζω και βενζινες κλπ) για 12 ώρες. Επομένως, πρέπει τωρα που δεχτηκα στα ΣΔΕ να σταματησω απο ΔΙεκ μολις με καλεσουν?αυτο που με ενδιαφερει είναι αν εχω κάποια κύρωση στσ Ιεκ που ηδη εκανα απο 2 μαθηματα στο καθενα...?Μπορω να κρατησω πχ το 12ωρο στα ΣΔΕ και ενα 2ωρο στα Ιεκ συνολο 14 ωρες?ή μονο ενα απο τα 2?Ελπιζω να μην τα εγραψα μπερδεμενα :-[ :-\Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις...
Σε ολες τις δομες του ινεδιβιμ μπορεις να εχεις συγκεντρωτικα 20 ωρες. Αν αποχωρήσεις, δεν υπαρχει κυρωση για τα ΙΕΚ (αν δεν κανω λαθος), μονο για τα ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Σε ευχαριστω Sofenia πολυ για την αμεση απάντηση, αρα αφηω τα Ιεκ να'σαι καλα!! ;)

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά, μια ερώτηση είχα ξεκινήσει με τα ΔΙεκ για 10 ωρες σε δύο διαφορετικά Ιεκ την παρασκευή μου εστειλαν email απο ΣΔΕ της περιοχής μου (που με συμφερει πιο πολυ γιατι κερδιζω και βενζινες κλπ) για 12 ώρες. Επομένως, πρέπει τωρα που δεχτηκα στα ΣΔΕ να σταματησω απο ΔΙεκ μολις με καλεσουν?αυτο που με ενδιαφερει είναι αν εχω κάποια κύρωση στσ Ιεκ που ηδη εκανα απο 2 μαθηματα στο καθενα...?Μπορω να κρατησω πχ το 12ωρο στα ΣΔΕ και ενα 2ωρο στα Ιεκ συνολο 14 ωρες?ή μονο ενα απο τα 2?Ελπιζω να μην τα εγραψα μπερδεμενα :-[ :-\Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις...

Το ανώτερο όριο σε δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ - εκπαίδευσης ενηλίκων, είναι οι 20 ώρες [10 αν είσαι αναπληρωτής πλήρους ή δημόσιος υπάλληλος].
Θεωρώντας ότι εσύ εμπίπτεις στο 20ωρο πρέπει (προτείνω):
1] να κρατήσεις τις 12 του ΣΔΕ (αφού αποδέχτηκες και τις 12, δεν μπορείς να πάρεις πλέον πχ τις 10 από αυτές!) και
2] να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 8 ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΤΑ ΙΕΚ!!!

Το 12ωρο στο ΣΔΕ σε συμφέρει να το κρατήσεις ώστε να μην "φας" ποινή αποκλεισμού για φέτος και του χρόνου στα ΣΔΕ (στα ΙΕΚ δεν τίθεται τέτοιο  θέμα!) αλλά και για να πάρεις μόρια στον πίνακα αναπληρωτών (ο νόμος αναγγνωρίζει το πολύ 8 ώρες την εβδομάδα, ως προϋπηρεσία ωρομίσθιων)!
Επίσης, μπορείς να ζητήσεις από το διευθυντή του ΙΕΚ να παραιτηθείς μόνο από τις 2 (εκ τις συνολικά 10) ώρες που έχεις ήδη αναλάβει (εφόσον υπάρχει 2ωρο εβδομαδιαίο μάθημα που σου έχει αναθέσει)!

ΥΓ: Καμία κύρωση για τα μαθήματα που ήδη έχεις κάνει στα ΙΕΚ!

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Σε υπερ-ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωσες να γραψεις τοσο αναλυτικο μυνημα,αληθεια με βοηθησε πολυ!!Οποτε κραταω ΣΔΕ κ προσπαθω την μερα που θαχω κενο να τακτοποιησω καποιες ωρες στα Ιεκ,εχεις απολυτο δικιο!Κ παλι ευχαριστω,νάσαι καλα!!:·)

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να είσαι καλά...  καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Εν τέλει αυτό το ΔΣ έγινε ή είπαν ότι έγινε για να περιμένουμε χωρίς να τους ταραζουμε στα τηλεφωνήματα; Από την υποτιθέμενη Πέμπτη που έγινε μέχρι κ τώρα δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση στη Δι@υγεια.... Με επανάληψη των πινάκων κ φτάσαμε Νοέμβριο...

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
απ'οτι φαινεται πάμε για νοεμβριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.