*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2976666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kepler

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Δυστυχώς συναντάς και αυτά, ειδικά όταν προκύπτουν και πιο "προσωπικά" θέματα στον σύλλογο...
Και εγώ έχω ακούσει το συναδελφικότατο: "έτσι είναι και αν σ΄αρέσει, αλλιώς περιμένουν κι άλλοι".
Το μόνο θετικό που ίσως να σε ενδιαφέρει είναι ότι θα παίρνεις ένσημα για 4 ημέρες.
Καλή δύναμη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απαράδεκτοι...κι εγώ εκτός νομού,έδειξαν κατανόηση και 15 ώρες μου τις βάλανε σε 3 μέρες!! Κι αυτοί για 9 ώρες δε μπορούν να σου τις κάνουν 2?!απαράδεκτοι απλά. Το μόνο θετικό είναι τα ένσημα...

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
15 ώρες σε 3 μέρες;; Μπράβο στον διευθυντή... τι να πω. Εμένα μου είπε ότι είναι αντιπαιδαγωγικό χα χα! Όλα είναι θέμα διευθυντού , ο προηγούμενος έβρισκε πάντα λύση... Γέμισαν τα σδε με μόνιμους και χαλάμε εμείς το προγραμμα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αντιπαιδαγωγικό!! Χαχα! Μιλάνε και οι μόνιμοι με τη σιγουριά του μισθού τους και βρισκόμενοι και στην έδρα τους με τα σδε! Ας πλήρωνε και το ινεδιβιμ καμιά βενζίνη και κάνα μισθό στην ώρα του για να μην φερομαστε εμείς οι ωρομισθιοι ...'αντιπαιδαγωγικα'!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος noulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καμιά φορά δεν είναι και εύκολο από την μεριά των Διευθυντών. Όταν όλοι ζητούν 2 μέρες εκ των οποίων η μία να είναι η μέρα του project, πόσους θα βάλει να διδάξουν τις πρώτες ώρες; Είναι 8 οι γραμματισμοί και αν υπάρχουν 2 ή 3 τμήματα στο ΣΔΕ ποιος θα πρωτοκάνει μάθημα; Κάποιος αναγκαστικά θα πάει και τρίτη μέρα.
Δεν υποστηρίζω τους Διευθυντές...Το αντίθετο...Κι εγώ γκρινιάζω συνέχεια για το πρόγραμμα γιατί με βάζουν πολλές μέρες και με κενά μεταξύ των ωρών...ενώ κάποιοι άλλοι είναι συνεχώς ευνοημένοι...
Αλλά σε κάποιες περιπτώσεις όντως υπάρχει πρόβλημα με τους περιορισμούς που βάζουμε εμείς οι ωρομίσθιοι για να βγει το πρόγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος PALIOJOHN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχουν και χειρότερα...Εμένα δεν με βάζει 3 ώρες σε μία μέρα και θέλει να έρχομαι για μία ώρα και δεύτερη μέρα,δίοτι είναι αντιπαιδαγωγικό.Η καραμέλα σε όλο της το μεγαλείο.Είναι θέμα ανθρώπου παιδιά μην τρελένεστε....

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Από ποιά έννοια είναι αντιπαιδαγωγικό να κάνεις πχ 5ωρο αντί για 3ωρο ώστε να γλυτώσεις μια μέρα μετακίνησης;
Δεν κάνατε συνεδρίαση συλλόγου για να καθοριστεί το πρόγραμμα; Παλιά όταν στα ΣΔΕ ήταν πλειονότητα οι ωρομίσθιοι (ιδιαίτερα στα παραρτήματα), όντως ήταν πρόβλημα να βγει το πρόγραμμα για ευνόητους λόγους. Τώρα που οι περισσότεροι είναι μόνιμοι τι δικαιολογία υπάρχει;

Αποσυνδεδεμένος PALIOJOHN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η διευθύντρια του συγκεκριμένου ΣΔΕ ,αναφέρει ότι δεν μπορείς να έχεις 3ώρο σε ένα τμήμα συνεχόμενο(ενώ ο γραμματισμός είναι 3 ώρες) και ακόμα ότι δεν γίνεται να πάρω και δεύτερο τμήμα δίότι χαλάει την σχέση εμπιστοσύνης με τον μαθητή.Οπότε το λέει αντιπαιδαγωγικό και όταν ανέφερα που το λέει αυτό,έλεγε οδηγία της ΓΓΔΜ η οποία όμως δεν υπάρχει.¨Εχει απαίτηση να πηγαίνω 2 ώρες την μία μέρα και μία την άλλη για να βγει το πρόγραμμα,πράγμα που δεν κάνω και το θέμα θα πάει στην ΓΓΔΜ.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η διευθύντρια του συγκεκριμένου ΣΔΕ ,αναφέρει ότι δεν μπορείς να έχεις 3ώρο σε ένα τμήμα συνεχόμενο(ενώ ο γραμματισμός είναι 3 ώρες) και ακόμα ότι δεν γίνεται να πάρω και δεύτερο τμήμα δίότι χαλάει την σχέση εμπιστοσύνης με τον μαθητή.

Καταπίνουμε την καμήλα και διυλίζουμε τον κώνωπα μου φαίνεται...θα μπορούσες να της πεις ότι αν είναι αντιπαιδαγωγικό να κάνεις μια μέρα σερί τον 3ωρο γραμματισμό σου, τότε τόσα χρόνια που οι εκπαιδευόμενοι έπαιρναν απολυτήριο με τους γραμματισμούς να διδάσκονται όλο κι όλο 2-3 μήνες, με 6ωρα και 7ωρα, ήταν παιδαγωγικό το πλαίσιο;;;

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Σωστό!

Αποσυνδεδεμένος jasmin13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα... Να ρωτήσω μια ώρα την ημέρα δικαιολογεί ένα ένσημο; Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PALIOJOHN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καταπίνουμε την καμήλα και διυλίζουμε τον κώνωπα μου φαίνεται...θα μπορούσες να της πεις ότι αν είναι αντιπαιδαγωγικό να κάνεις μια μέρα σερί τον 3ωρο γραμματισμό σου, τότε τόσα χρόνια που οι εκπαιδευόμενοι έπαιρναν απολυτήριο με τους γραμματισμούς να διδάσκονται όλο κι όλο 2-3 μήνες, με 6ωρα και 7ωρα, ήταν παιδαγωγικό το πλαίσιο;;;
Άστο,το θέμα αφού δεν καταλαβαίνει έχει πάει στην διεύθυνση των ΣΔΕ στη ΓΓΔΜ..Και να σημειώσω ότι πρόγραμμα δεν είχε βγει,όταν το ζήτησα....

Αποσυνδεδεμένος PALIOJOHN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα... Να ρωτήσω μια ώρα την ημέρα δικαιολογεί ένα ένσημο; Ευχαριστώ πολύ
Αν δεν κάνω λάθος ,ναι δικαιολογεί...

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα... Να ρωτήσω μια ώρα την ημέρα δικαιολογεί ένα ένσημο; Ευχαριστώ πολύ

Ναι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.