*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2981750 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς τι γίνεται φέτος με το ταμείο ανεργίας για εκπαιδευτές ΣΔΕ/ΔΙΕΚ; Δέχεται ο ΟΑΕΔ βεβαιώσεις προϋπηρεσίας όπως πέρυσι;
https://www.inedivim.gr/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B4%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%8E%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B4%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B1

Ισχύει η παραπάνω περσινή ανακοίνωση του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και για φέτος. Τα ένσημα θα τα πάρεις στο μέιλ σου απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Βεβαίωση προυπηρεσίας ή εργασίας τα παίρνεις από το ΔΙΕΚ ή το ΣΔΕ. Αίτηση στον ΟΑΕΔ θα κάνεις από τώρα με τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας ή εργασίας. Θα έχεις εκκρεμότητα τα ένσημα και θα τα πας όταν σου σταλούν (μάλλον αρχές Αυγούστου για τα ΔΙΕΚ, εφόσον βέβαια είσαι πιστοποιημένη και σε πληρώσουν τα ΔΙΕΚ τέλος Ιούλη - τα ΣΔΕ μπορούν τώρα να αποστείλουν τα ένσημα μέχρι και Απρίλη...μέχρι και Ιούνη όμως θα τα στείλουν όταν πληρωθούμε για Μάη Ιούνη..ελπίζω τέλος Ιούλη). Σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις κάτι....όμως μπορεί να πάρεις το επίδομα αναδρόμικά μέσα Σεπτέμβρη αντί για μέσα Αυγούστου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.inedivim.gr/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B4%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%8E%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B4%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B1

Ισχύει η παραπάνω περσινή ανακοίνωση του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και για φέτος. Τα ένσημα θα τα πάρεις στο μέιλ σου απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Βεβαίωση προυπηρεσίας ή εργασίας τα παίρνεις από το ΔΙΕΚ ή το ΣΔΕ. Αίτηση στον ΟΑΕΔ θα κάνεις από τώρα με τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας ή εργασίας. Θα έχεις εκκρεμότητα τα ένσημα και θα τα πας όταν σου σταλούν (μάλλον αρχές Αυγούστου για τα ΔΙΕΚ, εφόσον βέβαια είσαι πιστοποιημένη και σε πληρώσουν τα ΔΙΕΚ τέλος Ιούλη - τα ΣΔΕ μπορούν τώρα να αποστείλουν τα ένσημα μέχρι και Απρίλη...μέχρι και Ιούνη όμως θα τα στείλουν όταν πληρωθούμε για Μάη Ιούνη..ελπίζω τέλος Ιούλη). Σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις κάτι....όμως μπορεί να πάρεις το επίδομα αναδρόμικά μέσα Σεπτέμβρη αντί για μέσα Αυγούστου.

Ήσουν κατατοπιστικότατος, σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος kode89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Όσον αφορά την προηγούμενη προκύρηξη για τα ΣΔΕ, γνωρίζει κανείς αν η προϋπηρεσία της β/θμιας πρέπει να αναγράφεται σε ώρες? Ή αρκεί σε μήνες και μέρες?

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1212
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Όσον αφορά την προηγούμενη προκύρηξη για τα ΣΔΕ, γνωρίζει κανείς αν η προϋπηρεσία της β/θμιας πρέπει να αναγράφεται σε ώρες? Ή αρκεί σε μήνες και μέρες?

Έχουν βγε τα νέα κριτήρια διορισμού για 2019-2020 και θέλουν την προϋπηρεσία σε ώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οσοι ειμαστε μη πιστοποιημενοι δεν μπορουμε να παρουμε επιδοτηση..τι γινεται σ αυτην την περιπτωση?

Αποσυνδεδεμένος minimagiasena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας, ενδιαφερομαι πρωτη φορα να διδαξω σε ΣΔΕ θα βγει προκυρηξη φετος? Αν βγει χρειαζεται να ειμαι πιστοποιημενος? Επισης τα μορια στα σδε μετρανε στου πινακες αναπληρωτων με βαση το προσοντολογιο?

Αποσυνδεδεμένος Min60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς πώς ς μετατρέπουμε την προϋπηρεσία στη δευτεροβαθμια από μήνες και μέρες σε ώρες;

Αποσυνδεδεμένος ajordan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας, ενδιαφερομαι πρωτη φορα να διδαξω σε ΣΔΕ θα βγει προκυρηξη φετος? Αν βγει χρειαζεται να ειμαι πιστοποιημενος? Επισης τα μορια στα σδε μετρανε στου πινακες αναπληρωτων με βαση το προσοντολογιο?

Καλησπέρα! Λογικά θα βγει κάποια στιγμή. Δεν χρειάζεται να είσαι πιστοποιημένος, όμως οι πιστοποιημένοι είναι σε άλλον πίνακα και προηγούνται. Ως μόρια υπολογίζονται μόνο οι 8 ώρες από το σύνολο ωρών που έχεις εβδομαδιαίως.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1212
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς πώς ς μετατρέπουμε την προϋπηρεσία στη δευτεροβαθμια από μήνες και μέρες σε ώρες;

Εγώ κάνω κάθε χρόνο αίτημα στη Δευτεροβάθμια και μου το μετατρέπουν οι ίδιοι.

Αποσυνδεδεμένος Min60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ κάνω κάθε χρόνο αίτημα στη Δευτεροβάθμια και μου το μετατρέπουν οι ίδιοι.

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς πώς ς μετατρέπουμε την προϋπηρεσία στη δευτεροβαθμια από μήνες και μέρες σε ώρες;
Μπορώ να σου τη μετατρέψω. Δώσε μου δεδομένα και έτος κτήσης προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
έχει κανείς ρωτήσει/ή λάβει ενημέρωση για την προκήρυξη;

οι πίνακες έχουν λήξει (πέρας διετίας φέτος) ή νομίζω; περνά ο καιρός και αρκετά σχολεία είναι ψιλοάδεια παρά τις ανανεώσεις μονίμων... λογικό βέβαια προτεραιότητα να έχουν άλλα πχ γενικής που αφορά παιδιά και γονείς περισσότερους (πάνε γρήγορα σχετικά- οι πολιτικοί προϊστάμενοι, οι υπάλληλοι δεν ξέρω) και με δεδομένη την κατάσταση που άφησαν επί τούτου οι προηγούμενοι σε όλα... χμ... για να δούμε φέτος πότε θα πάνε οι πρώτοι ωρομίσθιοι.

Αποσυνδεδεμένος MATHEMATICS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
έχει κανείς ρωτήσει/ή λάβει ενημέρωση για την προκήρυξη;

οι πίνακες έχουν λήξει (πέρας διετίας φέτος) ή νομίζω; περνά ο καιρός και αρκετά σχολεία είναι ψιλοάδεια παρά τις ανανεώσεις μονίμων... λογικό βέβαια προτεραιότητα να έχουν άλλα πχ γενικής που αφορά παιδιά και γονείς περισσότερους (πάνε γρήγορα σχετικά- οι πολιτικοί προϊστάμενοι, οι υπάλληλοι δεν ξέρω) και με δεδομένη την κατάσταση που άφησαν επί τούτου οι προηγούμενοι σε όλα... χμ... για να δούμε φέτος πότε θα πάνε οι πρώτοι ωρομίσθιοι.

Για τις επόμενες προσλήψεις το έργο το έχουμε ξαναδεί.
 Σίγουρα μετά το έτος αλλά προσωπικά πιστεύω Φεβρουάριο και μετά, εκτός αν κάποτε κουνήσουμε το πισινό μας και αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δραστικό έστω και αν χάσουμε και μία χρονιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2019, 08:19:01 μμ από MATHEMATICS »

Αποσυνδεδεμένος Min60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορώ να σου τη μετατρέψω. Δώσε μου δεδομένα και έτος κτήσης προϋπηρεσίας.

 Σε ευχαριστώ πολύ, αν μου εξηγήσεις τον αλγόριθμο,  μπορώ να κάνω εγώ τη μετατροπή. Φετινή η προϋπηρεσία, 1 μήνας και 5 μέρες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159841
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 572
Σύνολο: 581

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.