*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2977875 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια ωρομίσθιιοι, υπογράψατε την σύμβαση απο το ΙΔΕΚΕ? παρατηρησατε οτι εγραφε παλι οτι δικαιουμαστε επιδομα ανεργιας και λοιπα επιδοματα? Μαυρο που τους χρειαζεται....τα ιδια Παντελακη μου , τα ίδια Παντελη μου... ας όψεται η αναγκη να μετραμε ώρες. Με βαρεια καρδια την υπέγραψα. 
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Πάντως για τον κλάδο μου στην περιφέρεια Πελοποννήσου κάνει καραμπαμ ποιοί είχαν το βύσμα.....και είμαι σίγουρη ότι θα μπουν , θα κόψω κίνηση στην εξέταση και θα σας πω ...αν έπεσα μέσα! ;)

Καλή μας επιτυχία πάντως  :)

Για πες μας λοιπόν πως το κατάλαβες μόνο και μόνο απ' τα ονόματα στους πίνακες που βγήκαν για συνέντευξη?


Στη συνέντευξη τι ρωτάνε; Ή μόνο φάτσες κόβουν; Μας έχουν χωρισμένους ανα τετράδες....όλοι μαζί μπαίνουμε;

Τι σε νοιάζει αφου λές οτι ξέρεις ποιοι θα μπουν...

Γιατί; φοβάσαι μη σου πάρω τη θέση; Η μήπως είσαι μία από αυτά τα άτομα "που ξέρω";;;;

Καλη σου  επιτυχία αύριο......και θα τα πούμε πάλι στα αποτελέσματα....για να σου λύσω και τις απορίες! Να δούμε έπεσα μέσα ή όχι  ???

  :-X :-X :-X :-X :-X :-X

anneta, τι λέει? Μπήκαν τα βύσματα?  :)

Αγαπητέ geok_salonika, αν και άργησα λίγο, έχω να πω ότι ΝΑΙ τα βύσματα μπήκαν και με τα τσαρούχια μάλιστα! Δεν τους κουνάει πλεον κανένας!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
ξερει κανεις αν υπαρχει σχολειο β ευκαιριας στο ηρακλειο???κατι ηξερα για τυμπακι αλλα δεν ειμαι σιγουρη :-\

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ξερει κανεις αν υπαρχει σχολειο β ευκαιριας στο ηρακλειο???κατι ηξερα για τυμπακι αλλα δεν ειμαι σιγουρη :-\

Μπα δεν το κόβω να έχει..Υποτίθεται έχει στην Τύλισο αλλά εγώ όσους ξέρω κ κάλεσαν σε χωριά τους κάλεσαν το λιγότερο 1 ώρα από δω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
anneta, τι λέει? Μπήκαν τα βύσματα?  :)

Αγαπητέ geok_salonika, αν και άργησα λίγο, έχω να πω ότι ΝΑΙ τα βύσματα μπήκαν και με τα τσαρούχια μάλιστα! Δεν τους κουνάει πλεον κανένας!
[/quote]

οπως ειπε και ο διευθυντης μας , που και ο ιδιος μαλλον δεν πρεπει να μπηκε πολυ αξιοκρατικα "το ΙΔΕΚΕ ειναι κρατος εν κρατει"
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2008, 08:21:19 πμ από catwoman2 »
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος blue

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Πού πάμε; Τι κάνουμε;
    • Προφίλ
ξερει κανεις αν υπαρχει σχολειο β ευκαιριας στο ηρακλειο???κατι ηξερα για τυμπακι αλλα δεν ειμαι σιγουρη :-\

http://www.ideke.edu.gr/sde/

http://www.ideke.edu.gr/sde/SdeDetails.asp?FormName=Search&FormAction=search&item_id=40

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
ευχαριστω πολυ!! :)

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
οπως ειπε και ο διευθυντης μας , που και ο ιδιος μαλλον δεν πρεπει να μπηκε πολυ αξιοκρατικα "το ΙΔΕΚΕ ειναι κρατος εν κρατει"

το καταλαβαμε αυτο, απο τοτε που μας καλουσε για λιστες ωρομισθιων, μεχρι τις 25 αυγουστου η υποτιθεμενη προκηρυξη και ακομα παμε... 8)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
οπως ειπε και ο διευθυντης μας , που και ο ιδιος μαλλον δεν πρεπει να μπηκε πολυ αξιοκρατικα "το ΙΔΕΚΕ ειναι κρατος εν κρατει"

το καταλαβαμε αυτο, απο τοτε που μας καλουσε για λιστες ωρομισθιων, μεχρι τις 25 αυγουστου η υποτιθεμενη προκηρυξη και ακομα παμε... 8)

και μη χειρότερα να λέμε  :-X
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
συναδελφοι ωρομισθιοι στα ΣΔΕ ξερετε τι γινετε σε περιπτωση που μια μερα το σχολειο την αφιερωσει σε ολοημερη εκδρομη? Ο ωρομισθιος ειναι υποχρεωμενος να ακολουθησει ή μπορει να μεινει στο γραφειο? Τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις κανονικα, διοτι αλλαξε ο διευθυν της και ο νεος ουτε ο ιδιος δεν ξερει...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
συναδελφοι ωρομισθιοι στα ΣΔΕ ξερετε τι γινετε σε περιπτωση που μια μερα το σχολειο την αφιερωσει σε ολοημερη εκδρομη? Ο ωρομισθιος ειναι υποχρεωμενος να ακολουθησει ή μπορει να μεινει στο γραφειο? Τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις κανονικα, διοτι αλλαξε ο διευθυν της και ο νεος ουτε ο ιδιος δεν ξερει...
Επειδή δεν συμμετέχουν όλοι οι μαθητές στην εκδρομή, οι καθηγητές που δεν ακολουθούν, μένουν και κάνουν μάθημα σε αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν εχει γινει σε μας ποτε κατι τετοιο. Τοι ραντεβου για την εκδρομη δινεται εκτος σχολειου εκεινη την ημερα. Και ενω ο περσινος διευθυντης εμενε στο γραφειο του σχολειου και οι καθηγητες οι μονιμοι συνοδευαν τους μαθητες , ο φετεινος το εκλεισε καλα καλα και πήγε στην εκδρομη. απλα σκεφτομουν για να μπουν οι ρημαδες οι ωρες πρεπει να πας στην εκδρομη, που μπορει να ειναι και στην αλλη ακρη της περιοχης και να κανεις δλδ περισσοτερες απο τις ωρες της ωρομισθιας σου εκεινη την μερα???Ειναι υποχρεωση του ωρομισθιου αυτο?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Εξαρτάται και από τη σχέση σου με τον Δ/ντή. Δε νομίζω ότι δεν θα σου τις βάλει τις 2 π.χ. ώρες, γιατί πληρώνεσαι για αυτές και μόνο και όχι για 8- 10. Ζήτα να τις αναπληρώσεις εάν προκύψει θέμα. Στην έσχατη μίλα με το ΙΔΕΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οκ
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.