*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2966023 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimkos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καλησπερα παιδια .οταν ζητουν βεβαιωση απο ασφαλιστικο φορεα εννοουν τα ενσημα η κατι αλλο?πως θα αποδειξω την διδακτικη εμπειρια απο φροντιστηριο που εχει κλεισει?που να βρισκεις εργοδοτη....!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η αίτηση για την απασχόληση στα Ι.Δ.ΕΚ.Ε το έτος 2009-2010, στην τελευταία σελίδα της εκεί που υπογράφουμε έχει λάθος ημερομηνία! Συγκεκριμένα γράφει: _ _/ _ _/2008. Μπορεί να μου πει κάποιος τι συμβαίνει, το έχετε προσέξει????  ??? ???
αχ μην σου κανει εντυπωση . το ΙΔΕΚΕ ειναι γενικως λουνα παρκ εδω και πολυ καιρο!!! :-\
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Δηλαδή εγώ αυτή την αίτηση να συμπληρώσω ή υπάρχει περίπτωση να το διορθώσουν κάποια στιγμή σύντομα!!?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ!!!  :D

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Δηλαδή εγώ αυτή την αίτηση να συμπληρώσω ή υπάρχει περίπτωση να το διορθώσουν κάποια στιγμή σύντομα!!?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ!!!  :D

Αυτή να συμπληρώσεις και να αλλάξεις το έτος.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
εγω δεν καταλαβαινω κατι...αφου τα σχολεια δευτερης ευκαιριας ειναι κανονικα δημοσια γυμνασια και υπαγονται και στο υπεπθ , για ποιο λογο δεν μετρανε τα μορια απο ασεπ αφου κανονικα στο δημοσιο υπολογιζονται σας πλασματικη προυπηρεσια???εν τελει δλδ διαφερει το σδε απο το γυμνασιο αλλα μοριοδοτουνται το ιδιο...τι να πω...παντως εγω ξερω ατομο που δεν ειναι καν επιτυχων του ασεπ και χωρις κανενα προσον το πηραν ωρομισθιο σε σδε ....βρβαια επεσε γερο βισμα δεν λεω... αδικο μου φαινεται αυτο.... >:(

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
απορια σχετικα με την προκυρηξη

φέτος δούλεψα σε σδε για τις ώρες βεβαίωση προυπηρεσίας από που θα πάρω για να την καταθέσω μαζι με τα υπόλοιπα χαρτία;
στην αίτηση δεν υπάρχει το προβλεπόμενο σημείο ωστε να δηλωσουμε το γνωστικό αντικείμενο που θελουμε να διδάξουμε

Αποσυνδεδεμένος dimkos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καλημερα.δυο αποριες.οταν ζητουν βεβαιωση απο ασφαλιστικο φορεα εννοουν τα ενσημα η κατι αλλο?πως θα αποδειξω την διδακτικη εμπειρια απο φροντιστηριο που εχει κλεισει?που να βρισκεις εργοδοτη....!

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
απορια σχετικα με την προκυρηξη

φέτος δούλεψα σε σδε για τις ώρες βεβαίωση προυπηρεσίας από που θα πάρω για να την καταθέσω μαζι με τα υπόλοιπα χαρτία;
στην αίτηση δεν υπάρχει το προβλεπόμενο σημείο ωστε να δηλωσουμε το γνωστικό αντικείμενο που θελουμε να διδάξουμε
Από το ΣΔΕ όπου δούλευες θα την πάρεις. Εχουν έρθει όλες οι βεβαιώσεις απο το ΙΔΕΚΕ. Πρέπει να είναι ανοιχτά κάθε Πέμπτη.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
καλημερα.δυο αποριες.οταν ζητουν βεβαιωση απο ασφαλιστικο φορεα εννοουν τα ενσημα η κατι αλλο?πως θα αποδειξω την διδακτικη εμπειρια απο φροντιστηριο που εχει κλεισει?που να βρισκεις εργοδοτη....!
θα πας στο ΙΚΑ εάν είσαι εκεί ασφαλισμένος με τα ένσημα σου και θα σου δώσουν βεβαίωση. Χρειάζεται όμως και βεβαίωση εργοδότη (όχι για το ΙΚΑ). Αυτά θα τα επισυναψεις στο φάκελλό σου.  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 10:44:16 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος dimkos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σε ευχαριστω.πηγα στο ικα και μου δωσαν τα ενσημα μου μονο.δε μου δωσαν καμια βεβαιωση.τωρα για εργοδοτη :χρειαζεται για ολα τα χρονια?καποια φροντιστηρια εκλεισαν.πως θα γινει?

Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Είναι ένα τμήμα στο ΙΚΑ που σου χορηγούν μια κατάσταση με την ημερομηνία,μέρες απασχόλησης και αντίστοιχο όνομα εργοδότη.Στην αίτηση που θα συμπληρώσεις για να σου δώσουν αυτό το χαρτί, πρέπει να γράψεις το λόγο χορήγησης. Θα πας στο ΙΚα που ανήκεις να κάνεις την αίτηση και ύστερα από 7-10 μέρες παίρνεις τη κατάσταση.
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
σε ευχαριστω.πηγα στο ικα και μου δωσαν τα ενσημα μου μονο.δε μου δωσαν καμια βεβαιωση.τωρα για εργοδοτη :χρειαζεται για ολα τα χρονια?Για τα χρόνια που είχες ασφάλεια. Γιατί κάποιοι δουλέψαμε και μαύρη εργασία.  Καποια φροντιστηρια εκλεισαν.πως θα γινει?Βρες τους εργοδότες μήπως σε εξυπηρετήσουν
Από το ΙΚΑ θα ζητήσεις εσύ βεβαίωση για συγκεκριμένους εργοδότες και στην αίτηση που θα κάνεις για να τη ζητήσεις θα γράψεις  ότι την χρειάζεσαι για διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Αλλιώς δεν σου δίνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 11:22:41 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
σε ευχαριστω.πηγα στο ικα και μου δωσαν τα ενσημα μου μονο.δε μου δωσαν καμια βεβαιωση.τωρα για εργοδοτη :χρειαζεται για ολα τα χρονια?Για τα χρόνια που είχες ασφάλεια. Γιατί κάποιοι δουλέψαμε και μαύρη εργασία.  Καποια φροντιστηρια εκλεισαν.πως θα γινει?Βρες τους εργοδότες μήπως σε εξυπηρετήσουν
Από το ΙΚΑ θα ζητήσεις εσύ βεβαίωση για συγκεκριμένους εργοδότες και στην αίτηση που θα κάνεις για να τη ζητήσεις,
 θα γράψεις  ότι την χρειάζεσαι για διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Αλλιώς δεν σου δίνουν.


Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Συμφωνώ ;) 'Οταν πάτε για την αίτηση να τους ρωτήσετε αν γίνεται να σας χορηγήσουν αμέσως τη βεβαίωση, γιατί λήγει η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για ΑΣΕΠ, τότε θα σας τη δώσουν ;) είναι θέμα λίγων λεπτών για το ΙΚΑ
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158570
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 573
Σύνολο: 595

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.