*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2978331 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
τι μορια δεν σου εχουν βαλει?


πες μας τα αποτελεσματα της ενστασης μολις μαθεις

Αχ παιδια δεν ξερω αν αξιζει τον κόπο ειλικρινά....


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει σε ΣΔΕ και επειδή μάλλον έχω καλή θέση, κάποιος που έχει ξαναδουλέψει και γνωρίζει, μπορεί να μου πει την διαδικασία;

Ποιος παίρνει τηλέφωνο και ειδοποιεί; Πόσες ώρες δίνει; Αν δηλαδή δώσει 4 ώρες, δεν μπορώ να πάω και σε άλλο ΣΔΕ να συμπληρώσω ωράριο;

Επίσης, πώς θα ξέρω ότι δεν με έχουν προσπεράσει και δεν έχουν καλέσει κάποιον με λιγότερα μόρια από εμένα; Μπορώ να παίρνω τηλ τα ΣΔΕ και να ρωτάω αν έχουν κενό και αν έχουν καλέσει και ποιον; Ή πρέπει να παίρνω τα κεντρικά του ΙΔΕΚΕ;
μετα την εκδικαση ενστασεων σε παιρνουν τηλεφωνο απο ΙΔΕΚΕ για να σου πουν την περιφερεια και τις ωρες που σου δινουν. ειναι υποχρεωμενοι να καλεσουν με την σειρα του πινακα , οι ωρες εξαρτωνται απο τις αναγκες του σχολειου συνηθως ειναι απο 6-9 .
ναι, αν δεν κανω λαθος μπορεις να συμπληρωσεις ωραριο μεχρι 11 ωρες σε ΣΔΕ αλλα εκεινοι αποφασιζουν αν θα τις σπασουν η θα τις δωσουν σε εναν καθηγητη
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τι μορια δεν σου εχουν βαλει?


πες μας τα αποτελεσματα της ενστασης μολις μαθεις

Αχ παιδια δεν ξερω αν αξιζει τον κόπο ειλικρινά....


γιατι? δεν θελεις να μαζεψεις μορια για διορισμο? αν θες σου στελνω το υποδειγμα ενστασης που εκανα στα ΚΕΕ την παρασκευη στειλε μου mail
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

ln03

  • Επισκέπτης
τι μορια δεν σου εχουν βαλει?


πες μας τα αποτελεσματα της ενστασης μολις μαθεις

Αχ παιδια δεν ξερω αν αξιζει τον κόπο ειλικρινά....



Αν τα μόρια σου (όλα, δηλαδή και αυτά που δεν σου προσμέτρησαν) σε φέρνουν σε θέση καλή (φαντάζομαι στην 10άδα) φυσικά και αξίζει τον κόπο! Αν παραμένεις πολύ χαμηλά, ίσως και να μην αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

ln03

  • Επισκέπτης
Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει σε ΣΔΕ και επειδή μάλλον έχω καλή θέση, κάποιος που έχει ξαναδουλέψει και γνωρίζει, μπορεί να μου πει την διαδικασία;

Ποιος παίρνει τηλέφωνο και ειδοποιεί; Πόσες ώρες δίνει; Αν δηλαδή δώσει 4 ώρες, δεν μπορώ να πάω και σε άλλο ΣΔΕ να συμπληρώσω ωράριο;

Επίσης, πώς θα ξέρω ότι δεν με έχουν προσπεράσει και δεν έχουν καλέσει κάποιον με λιγότερα μόρια από εμένα; Μπορώ να παίρνω τηλ τα ΣΔΕ και να ρωτάω αν έχουν κενό και αν έχουν καλέσει και ποιον; Ή πρέπει να παίρνω τα κεντρικά του ΙΔΕΚΕ;
μετα την εκδικαση ενστασεων σε παιρνουν τηλεφωνο απο ΙΔΕΚΕ για να σου πουν την περιφερεια και τις ωρες που σου δινουν. ειναι υποχρεωμενοι να καλεσουν με την σειρα του πινακα , οι ωρες εξαρτωνται απο τις αναγκες του σχολειου συνηθως ειναι απο 6-9 .
ναι, αν δεν κανω λαθος μπορεις να συμπληρωσεις ωραριο μεχρι 11 ωρες σε ΣΔΕ αλλα εκεινοι αποφασιζουν αν θα τις σπασουν η θα τις δωσουν σε εναν καθηγητη

Thanks catwoman! :D

Την τετάρτη τελειώνει η προθεσμία των ενστάσεων, οπότε από πέμπτη μπορώ να πάρω στο ΙΔΕΚΕ να ενημερώνομαι; έχεις κάποιο τηλέφωνο ή αυτό που λέει η προκύρηξη;

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Ιη03, καλησπέρα. θα πρέπει να περιμένεις την εκδίκαση των ενστάσεων και μόλις αναρτηθούν τα αποτελέσματα και είσαι σε καλή σειρά, ανάλογα την ειδικότητα, θα ειδοποιηθείς από το ΙΔΕΚΕ. τα σχολεία δεν έχουν να κάνουν με τις προσλήψεις. αν είσαι πε03 στην Αττική προσλαμβάνουν συνήθως καμιά 10αριά αυτής της ειδικότητας.

ln03

  • Επισκέπτης
λ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2010, 09:45:50 μμ από ln03 »

Αποσυνδεδεμένος volfi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ξερετε μηπως πόσους καλούν για αισθητικη αγωγη στην Ατιική???όχι οτι εχω ελπίδες αλλα λέμε..τα σχολεία είναι 8 και είμαι πε16...Σχετικά καλή θεση έχω..να πάρω τηλ να μου πουν ή μηπως γνωρίζεται πότε περιπου να περιμενω να με καλέσουν?πόσες ώρες είναι η αισθητική αγωγή αραγε σε κάθε σχολείο υπάρχει τρόπος να το μάθω?

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
η αισθητικη αγωγη ειναι 1 ωρα την εβδομαδα σε καθε τμημα, οποτε και 4 τμηματα να εχει ειναι σιγουρα 1 4ωρο την εβδομαδα
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Παιδιά στην αίτηση για τα ΣΔΕ δηλώσαμε περιφέρειες και όχι σχολεία. Αν σε καλέσουν, σου δίνουν τη δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε διάφορα σχολεία ή σου προτείνουν ένα μόνο σχολείο και αν δεν το αποδεχθείς μένεις εκτός; Επίσης, αληθεύει αυτό που άκουσα ότι τα σχολεία που έχουν έδρα σε μεγάλα αστικά κέντρα καλύπτονται από αποσπασμένους και αυτά που απομένουν για τους ωροσμίσθιους είναι τα "δυσπρόσιτα";
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2009, 08:04:58 μμ από ioannis00 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
στην περιφέρεια, για παράδειγμα που δηλώνει κάποιος, έχουν ανάγκη από 5 καθηγητές μιας ειδικότητας. τηλεφωνούν στον 1ο της λίστας και του λένε τα σχολεία και τις ώρες σε κάθε σχολείο΄, που αυτό ποικίλει. ο υποψήφιος συνήθως επιλέγει το σχολείο με τις περισσότερες ώρες. μετά τηλεφωνούν στον 2ο και τον ρωτούν να επιλέξει μεταξύ των λοιπών σχολείων. όπου ο 5ος στη λίστα δεν επιλέγει παρά παίρνει το τελευταίο σχολείο και συνήθως με τις λιγότερες ώρες. αν κάποιος δεν επιθυμεί τη θέση, πράγμα απίθανο, είναι υποχρεωμένος να στείλει εγγράφως την παραίτησή του. κι έτσι προχωρούν στον επόμενο!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
όσον αφορά τώρα τους αποσπασμένους, αυτοί καλύπτουν την πλειοψηφία όλων των σχολείων σδε της ελλάδας και όχι μόνο των αστικών κέντρων. κενά, λίγα βέβαια, υπάρχουν τόσο στα αστικά κέντρα όσο και στην περιφέρεια. τα δυσπρόσιτα σδε είναι ελάχιστα. νομίζω μόνον ένα στην Ξάνθη.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδιια υπαρχει η περιπτωση -λεω- αν υπαρχουν πολλες ωρες μιας ειδικοτητας σε ενα σχολειο να καλυψουν τις ωρες με αποσπασμενο απο δευτεροβαθμια? διοτι απο οσο ξερω οι ωρομισθιοιι δεν τους συμφερουν οικονομικα
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
για φέτος αποκλείεται διότι οι αποσπάσεις έχουν γίνει από τον Ιούνιο. αυτή τη στιγμή στο ΙΔΕΚΕ γνωρίζουν τα κενά, στα οποία δεν έχουν δικαίωμα αποσπασμένοι. και απόσπαση χωρίς προκήρυξη απαγορεύεται. η νέα προκήρυξη για αποσπάσεις θα βγει μετά τον μάιο 2010, για του χρόνου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.