*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2976647 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

ln03

  • Επισκέπτης

γιατι τις απερριψες ? εγω πήρα τις 4 απο τις 10 που εδιναν διοτι ποτε  δεν ξερεις με το ιδεκε

γιατι οι ενδιαφερομενοι για το συγκεκριμενο ΣΔΕ ειμαστε 5.

με τους 2 κονταροχτυπιομαστε για την πρωτια απο αποψη μοριων.

ο εμας αποδεχθηκε 8 ωρες ΠΔΣ, η αλλη ειδα το ονομα της στη λιστα της Δ φασης αναπληρωτων. 99,99999% πιστευω οτι θα παει.

αρα μενω πρωτος εγω, για 3 θεσεις, που ειναι σιγουρα οι 2 σε δυσπροσιτο και 1 στην πολη.

οι υπολοιποι 2 ας παρουν τις αλλες 2.

σε καλυψα;

Ναι αλλά έτσι χάνεις μόρια τώρα που περιμένεις για τα ΣΔΕ.

Και εγώ είμαι σίγουρη για τα ΣΔΕ, παρόλα αυτά δέχτηκα 8 ώρες ΠΔΣ, και όταν με πάρουν σε ΣΔΕ θα παραιτηθώ από ΠΔΣ ή θα καλύψω ωράριο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
να καλυψω δεν παιζει, δε χωραει τιποτα.

να παραιτηθω δε θελω, για να μην κρεμασω αυτους που μου δινουν δουλεια.

πιστευω ειναι πιο τιμιο να το ξεκαθαρισω απτην αρχη "2 θελω, για να μην φαω ωρες απο συναδελφο"

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
ηθελα να σας ρωτησω για την συνεντευξη κατι

εδωσα στην περασμενη τεταρτη
μπαινω μεσα με ρωτησαν τι εχω κανει μεχρι τωρα απο μαθηματα και τετοια
και μετα μου λενε ξερεις την ταδε μεθοδο διδασκαλιας,την αλλη την ξερεις?την αλλη???την αλλη?
με ζαλισαν
και μετα λεει η μια απο αυτες εκει μεσα,ε ναι που να τα ξερεις δεν εχεις παιδαγωγικη επαρκεια ουτε γνωσεις παιδαγωγικης.τωρα που θα χασεις ενα δυο μορια απο την συνεντευξη δεν ξερω αν εχεις ελπιδες....!!!!στα μητρωα θα μπεις αλλα να κοιτας συχνα το σαιτ του ιδεκε μηπως και προκυψουν τπτ σεμιναρια να παρακολουθησεις και να μαθεις μεθοδους διδασκαλιας.....>!!!!!!

πως σας φανηκε ολο αυτο??
προσωπικα με στεναχωρεσε ολο αυτο,ενιωσα αχρηστη και πως απο συμπτωση οτι εχω κανει εχει φτασει σε επιτυχια.....
το ξερω πως η σχολη μου δεν ειναι καθηγητικη
πως δεν εχω κανει ουτε μια ψυχολογια κοινωνιολογια και δεν ξερω τι αλλο
αλλα ηταν ωραιος ο τροπος που μου μιλησαν?
επρεπε να αποδειξουν πως χανω μορια απο την συνετευξη με καποια δικαιολογια?
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
να καλυψω δεν παιζει, δε χωραει τιποτα.

να παραιτηθω δε θελω, για να μην κρεμασω αυτους που μου δινουν δουλεια.

πιστευω ειναι πιο τιμιο να το ξεκαθαρισω απτην αρχη "2 θελω, για να μην φαω ωρες απο συναδελφο"
δεν κρεμας κανενα !! ασε αυτο το σκεπτικο που ειχα και γω τα τελευταια 3 χρονια και την πατησα
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
@ catwoman: ειναι πιο περιπλοκο απ'οσο νομιζεις. οι 8 ωρες που μου εδιναν ηταν σε ενα σχολειο. εαν τις επαιρνα και στην πορεια ελεγα παρτε πισω τις 6, δεν ξερω καλα καλα αν του χρονου θα με ξαναπροτιμησουνε.

επισης, ηταν ολες στο εσπερινο ΕπαΛ, απ'οπου εχω ενα μαθητη στο φροντιστηριο. εκεινος μου ειπε (χωρις να αναφερω εγω τιποτα) οτι το τμημα ΠΔΣ για την 4η ταξη (δηλ 3η λυκειου) ηταν μονο αυτος δηλωμενος, οποτε οι 4 ωρες (2κατ +2 γεν) θα πηγαιναν στο βροντο μολις με εβλεπε να μπαινω εκει. σου λεει, στο φροντ θα μου τα πει καλυτερα, ειναι κ οι συμμαθητες μου εκει κλπ. οποτε, να αποδεχτω 8 ωρες και να γινουν 4(μπορει και λιγοτερες), προτιμω να παρω τις 2 ωρες στο περσινο μου λυκειο κ να ακολουθησω την περπατημενη (2ΠΔΣ+9ΣΔΕ). πιστευω τα δυσπροσιτα να με αποζημιωσουνε.

@ Eleni_volos: μ@λ@κιες σου λεγανε. ξερω οτι τους καινουριους τους ζοριζουν, δεν ξερω ποσα ατομα ησασταν υποψηφιοι (για να σε κοψουν) παντως δεν ηταν τροπος αυτος για να σου μιλησουν.

ln03

  • Επισκέπτης
@ catwoman: ειναι πιο περιπλοκο απ'οσο νομιζεις. οι 8 ωρες που μου εδιναν ηταν σε ενα σχολειο. εαν τις επαιρνα και στην πορεια ελεγα παρτε πισω τις 6, δεν ξερω καλα καλα αν του χρονου θα με ξαναπροτιμησουνε.

Του χρόνου θα πάει από πίνακες οπότε αν είσαι ψηλά στον πίνακα θα σε προτιμήσουν θέλουν δε θέλουν.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
τι εννοειται δλδ οτι απο του χρονου θα παρουν απο πινακα???δλδ απο τον πινακα ωρομισθιων ανα περιφερεια με επιτυχιες ασεπ,προυπυρεσιες και τα τοιαυτα ή με βαση καποιον αλλο πινακα δικο τους βασει μοναχα της προυπηρεσιας σε σδε???

Αποσυνδεδεμένος area51

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
τι εννοειται δλδ οτι απο του χρονου θα παρουν απο πινακα???δλδ απο τον πινακα ωρομισθιων ανα περιφερεια με επιτυχιες ασεπ,προυπυρεσιες και τα τοιαυτα ή με βαση καποιον αλλο πινακα δικο τους βασει μοναχα της προυπηρεσιας σε σδε???
για ΠΔΣ μιλάνε κοπέλα μου

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Vania  συγκεντρωσου, ειπα οτι απερριψα τις πολλες ωρες ΠΔΣ για χατιρι των ΣΔΕ (λογω ωραριου κλπ). για του χρονου για ΠΔΣ δεν ξερω τι θα παιξει.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Λογικά από του χρόνου θα προσλαμβάνουν τους καθηγητές των ΣΔΕ μέσα από το Ενιαίο Μητρώο Εκπαιδευτικών Ενηλίκων. Υποτίθεται ότι και φέτος μέσα από αυτό θα μας έπαιρναν αλλά όπως όλα στην Ελλάδα,άργει να ολοκληρωθει....

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
λέτε να καταργήσουν τη συνεντευξη και να αλλάξουν τα αποτελέσματα???? είναι πιθανό΄/??

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εγώ παντως θα κεδρισω 20 θεσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2009, 09:02:49 πμ από arist2 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
λέτε να καταργήσουν τη συνεντευξη και να αλλάξουν τα αποτελέσματα???? είναι πιθανό΄/??
για ποτε λες?
εγω παντως σκεφτομαι οτι μπορει να παιρνουν καθηγητες απο πινακα κανονικα και οχι με αιτηση και συνεντευξη διοτι το ΙΔΕΚΕ ανηκει πια στο ΥΠΕΠΘ
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
λέτε να καταργήσουν τη συνεντευξη και να αλλάξουν τα αποτελέσματα???? είναι πιθανό΄/??
για ποτε λες?
εγω παντως σκεφτομαι οτι μπορει να παιρνουν καθηγητες απο πινακα κανονικα και οχι με αιτηση και συνεντευξη διοτι το ΙΔΕΚΕ ανηκει πια στο ΥΠΕΠΘ

Το ΙΔΕΚΕ πάντοτε ήταν οργανισμός του  ΥΠΕΠΘ. Από πίνακα θα παίρνουν, αυτόν του Ενιαίου Μητρώου Εκπαιδευτών Ενηλίκων. Όσο για την συνέντευξη η προκήρυξη την περιλάμβανε στη μοριοδότηση και οι διαδικασίες πρόσληψης έχουν σχεδόν ολοκληρωθεί, είναι αργά για ν' αλλάξει κάτι τώρα. Ούτε για του χρόνου να έχετε σίγουρη την κατάργησή της, γιατί υπάρχουν και στη νέα κυβέρνηση υποστηρικτές της (για το Μητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων), απλά θέλουν να έχει πιο αντικειμενική μορφή (συγκεκριμένο πλαίσιο ερωτήσεων κλπ.)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 303
Σύνολο: 314

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.