*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965773 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 09:45:20 μμ »
Ετσι οπως το παρουσιαζει ειναι λιγο αμφισημο δηλ. ισχυουν οι αναθεσεις ωραια. Δηλαδη μπορουν να το διδαξουν πρωτα οι κοινωνιολογοι και μετα οι αλλοι. Αυτο πως γινεται? Δεν το λεει . Υπαρχουν λιστες, μοριοδοτειται το καθε πτυχιο διαφορετικα ή μπαινει ο κοινωνιολογος με τα πιο ψηλα μορια ακομη και αν υπάρχουν απο αλλες ειδικοτητες με υψηλοτερα μορια ?και απο τη στιγμη που η εγκυκλιος ειναι κοινη ειναι νομιμο  να προηγηθει ενας με πτυχιο 5 κοινωνιολογος (τυχαια αναφορα) από εναν ας πουμε αλλης ειδικοτητας που εχει ομως διδακτορικο στη κοινωνιολογια της εκπαιδευσης ή που εχει -λεμε τωρα- 3 χρονιες προυπηρεσια ΣΔΕ ? Ακραια βεβαια τα παραδειγματα αλλα τα αναφερω για να δειξω οτι τα ορια ειναι ρευστα και αφηνουν πολλα περιθωρια για παρερμηνειες και αρα ισως και ....  αδιαφανεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Bρε Κelly σε καταλαβαίνω και με έβαλες σε σκέψεις όμως δες αυτό που γράφει στην προκήρυξη:
Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν αίτηση για μία μόνο Περιφέρεια και για ένα γνωστικό αντικείμενο.

Ισχύουν οι αναθέσεις που προβλέπονται από το ΥΠΕΠΘ για το Γυμνάσιο στους εξής γραμματισμούς:

1.   Ελληνική Γλώσσα
2.   Μαθηματικά
3.   Αγγλική Γλώσσα
4.   Κοινωνική Εκπαίδευση
5.   Αισθητική Πολιτισμική Αγωγή

Με αυτή τη λογική σου απάντησα προηγούμενα.  :-\
Μπορεί βέβαια στην τελική επιλογή να διαλέγουν έναν φιλόλογο με περισσότερα μόρια από έναν κοινωνιολόγο με λιγότερα μόρια. Ότι είπα το είπα με κάθε επιφύλαξη.

Όσο για το γεγονός ότι για την Αττική δεν προκήρυξαν ούτε μια θέση για ΠΕ02 για την Ελληνική Γλώσσα. Τι να πω φαίνεται πχ πως οι φυλακισμένοι στον Κορυδαλλό χρειάζονται πιο πολύ τα Μαθηματικά και λιγότερο την Ελληνική.  ::) ???

Το γεγονός ότι δεν  προκήρυξαν θέσεις για ΠΕ2, σημαίνει ότι είναι καλυμμένες από  αποσπασμένους καθηγητές. Πριν την προκήρυξη των ωρομισθίων βγαίνει μία η οποία αφορά στους μόνιμους που θέλουν να αποσπασθούν σε ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος freedom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • ...
    • Προφίλ
παιδιά για την περιφέρεια αττικής δεν βγήκαν ακόμα? δεν τα βρήκα στην ιστοσελίδα

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Aπ'οτι φαινεται οχι ακομη. Η τελευταια ενημερωση ηταν 28-9.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σχετικά με την ένσταση..κάνεις ένσταση απευθυνόμενος σε συγκεκριμένο ανθυποψήφιο ή ζητάς επαναβαθμολόγηση της δικής σου αίτησης?
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Βγήκαν κι άλλα αποτελέσματα...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ωραία έχει κανείς μπροστά του αυτούς τους πίνακες με τη μοριοδότηση. Να ρωτήσω εγώ τώρα πόσους  σε κάθε ειδικότητα θα πάρει ξέρεται?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Αναλόγως με τα κενά που υπάρχουν σε κάθε ΣΔΕ, κάθε περιφέρειας

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ωραία έχει κανείς μπροστά του αυτούς τους πίνακες με τη μοριοδότηση. Να ρωτήσω εγώ τώρα πόσους  σε κάθε ειδικότητα θα πάρει ξέρεται?
αναλογως με τις ανάγκες του καθε ΣΔΕ. Σιγουρα θα παρουν τον πρώτο και μετα αν υπάρχουν επιπελον ώρες καλου  και αλλους. Βεβαια παιζει να δωσουν παραπα΄νω ωρες στον πρωτο και να μην καλεσουν αλλους, ή το αντιθετο. Να δωσουν λίγες ωρες σε πολλους.

Αποσυνδεδεμένος Antonio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα για Αττική,Κεντρική και Δυτική Μακεδονία. Να ρωτήσω κάτι: Ο βαθμός που βλέπουμε αναφέρεται στη συνέντευξη μόνο ή στο σύνολο προσόντων και συνέντευξης;Καλή επιτυχία σε όλους! ;D

http://www.ideke.edu.gr/press_news.asp?id=281

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Nα ρωτησω και εγω κατι? Πως ξερουμε ποσα μορια εχουμε παρει για το καθετι?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ο βαθμος που βλεπουμε αναφερεται σε ολα τα  μορια , δεν υπάρχει ομως τροπος να μαθουμε ποσο πηραμε σε ξεχωριστα εκτος και αν κανεις ενσταση. Για να φανταστεις παντως με ποση συνεπεια βαθμολογουν, εγω εχω περιπου 1000 ωρες σε εκπαιδευση ενηλικων και 6 σεμιναρια πανω σε αυτο και μια συναδελφος 200 ωρες και 2 σεμιναρια και έχουμε 1 μοριο διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
ο βαθμος που βλεπουμε αναφερεται σε ολα τα  μορια , δεν υπάρχει ομως τροπος να μαθουμε ποσο πηραμε σε ξεχωριστα εκτος και αν κανεις ενσταση. Για να φανταστεις παντως με ποση συνεπεια βαθμολογουν, εγω εχω περιπου 1000 ωρες σε εκπαιδευση ενηλικων και 6 σεμιναρια πανω σε αυτο και μια συναδελφος 200 ωρες και 2 σεμιναρια και έχουμε 1 μοριο διαφορά.
Κ γω με μια κοπέλα, σε μια άλλη προκήρυξη είμαι στη θέση 7 και αυτή στη θέση 23. Ενώ στα ΣΔΕ, εγώ είμαι 20 θέσεις κάτω από αυτήν...!!!

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
psych@ra εκανες ενσταση για αυτη σου τη θεση γιατι θελω να μαθω τον ακριβη αριθμο των μοριων μου και όσων προηγουνται απο εμενα. Ενσταση δε πρεπει να κανω?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.