*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965928 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ fountouki. Πρώτη στον προσωρινό πίνακα για τα ΣΔΕ της Κρήτης. Εξετάζουν τις ενστάσεις σταδιακά, γιατί είναι πολλές.
Δε νομίζω ότι υπάρχει τρόπος ελέγχου του τελικού αποτελέσματος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
έχουν περάσει 2 εβδομάδες και ενώ είμαι πρώτη στον προσωρινό πίνακα μοριοδότησης δεν με έχουν ειδοποιήσει ακόμη. Ξέρει κανείς αν έχουν καλέσει ωρομίσθιους στα σδε δυτικής μακεδονίας? Επιπλέον ήθελα να ρωτήσω: αν κάποιος μετά από ένσταση έχει περισσότερα μόρια απο μένα και έτσι καλέσουν αυτόν, εγώ θα μπορώ να ελέγξω τα μόριά του?
Τι ειδικότητα είσαι;

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
έχουν περάσει 2 εβδομάδες και ενώ είμαι πρώτη στον προσωρινό πίνακα μοριοδότησης δεν με έχουν ειδοποιήσει ακόμη. Ξέρει κανείς αν έχουν καλέσει ωρομίσθιους στα σδε δυτικής μακεδονίας? Επιπλέον ήθελα να ρωτήσω: αν κάποιος μετά από ένσταση έχει περισσότερα μόρια απο μένα και έτσι καλέσουν αυτόν, εγώ θα μπορώ να ελέγξω τα μόριά του?

fountouki δε βγήκαν ακόμα τα αποτελέσματα για τα ΣΔΕ δυτικής Μακεδονίας για τους φιλολόγους, δεν ξέρω τι ειδικότητα έχεις. Στην ένσταση που κάνεις μπορείς να δεις τα μόρια του άλλου και το βαθμό του στη συνέντευξη.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ρε παιδιά, αξίζουν τα λεφτά? Μπορεί κανείς να ζήσει με 250 ευρώ?
Κοιτα να δεις . Τα λεφτα βεβαια ειναι πολυ λίγα Και αν πεσεις και σε διευθυντη που μετραει τις ωρες μια μια τοτε καηκες . αλλα ειναι μια προυπηρεσια που μετραει ΑΣΕΠ (αν σε ενδιαφερει). Επισης εχει και παρα πολυ δουλεια γαιτι ετοιμαζεις υλικο ο ιδιος και πρεπει συνεχως να εισαι σε ετοιμοτητα γαια να συνεργαστεις σε διαφορα θεματα με συναδελφους που σημαινει ακομα περισσοτερες ωρες δουλειας...

Παιδια οσοι εχετε ξαναδουλεψει σε ΣΔΕ ξερετε την διαφορα εργαστηριου με project?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sunIris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μήπως γνωρίζει κανείς από άλλες χρονιές, μετά από πόσο καιρό από τότε που ανακοινώθηκαν τα προσωρινά αποτελέσματα ανακοινώνονται και τα μόνιμα?δηλαδή πόσο καιρό θέλουν επιτέλους για να εξετάσουν τις ενστάσεις??

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μήπως γνωρίζει κανείς από άλλες χρονιές, μετά από πόσο καιρό από τότε που ανακοινώθηκαν τα προσωρινά αποτελέσματα ανακοινώνονται και τα μόνιμα?δηλαδή πόσο καιρό θέλουν επιτέλους για να εξετάσουν τις ενστάσεις??

Νομίζω ότι το διάστημα είναι γύρω στις 2 με 3 βδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα μόνιμα δε βγαίνουν σε πίνακα όπως τα προσωρινά. Απλά ενημερώνουν τα άτομα που θα πάρουν τηλεφωνικά.

Αποσυνδεδεμένος sunIris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
σ'ευχαριστώ alkmini!

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Τα μόνιμα δε βγαίνουν σε πίνακα όπως τα προσωρινά. Απλά ενημερώνουν τα άτομα που θα πάρουν τηλεφωνικά.
Εγώ έχω αντίθετη άποψη.
Το ΙΔΕΚΕ βγάζει προσωρινούς και τελικούς πίνακες.
Π.χ.: http://www.ideke.edu.gr/press_news.asp?id=282
Για τα ΣΔΕ έλεγε "Προσωρινός πίνακας...". Άρα θα περιμένουμε τον τελικό πίνακα  :) (εκτός αν θέλει κανείς να τους ενοχλήσει και να τους τηλεφωνήσει). Ας μη χάσουνε τις ελπίδες τους όσοι έκαναν ένσταση..

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα μόνιμα δε βγαίνουν σε πίνακα όπως τα προσωρινά. Απλά ενημερώνουν τα άτομα που θα πάρουν τηλεφωνικά.
Εγώ έχω αντίθετη άποψη.
Το ΙΔΕΚΕ βγάζει προσωρινούς και τελικούς πίνακες.
Π.χ.: http://www.ideke.edu.gr/press_news.asp?id=282
Για τα ΣΔΕ έλεγε "Προσωρινός πίνακας...". Άρα θα περιμένουμε τον τελικό πίνακα  :) (εκτός αν θέλει κανείς να τους ενοχλήσει και να τους τηλεφωνήσει). Ας μη χάσουνε τις ελπίδες τους όσοι έκαναν ένσταση..

Πήρα τηλέφωνο στο ΙΔΕΚΕ και ρώτησα. Δε θα βγει τελικός πίνακας. Ούτε και πέρυσι βγήκε.
Αυτός ο πίνακας που λες είναι για τους μόνιμους. Ένας βγήκε κ εκεί. Απλά δε βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα και βγήκαν μόνο τα τελικά.


Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Πήρα τηλέφωνο στο ΙΔΕΚΕ και ρώτησα. Δε θα βγει τελικός πίνακας. Ούτε και πέρυσι βγήκε.
Αυτός ο πίνακας που λες είναι για τους μόνιμους. Ένας βγήκε κ εκεί. Απλά δε βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα και βγήκαν μόνο τα τελικά.
Ευχαριστούμε alkmini για την ενημέρωση. Κακώς δε βγάζουν τον τελικό. Μάλλον θα φοβούνται τις καινούργιες διαμαρτυρίες...

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μια ρητορική ερώτηση για όσους έκαναν αίτηση Κεντρική Μακεδονία. Η προκήρυξη δεν έλεγε για θέση ωρομισθίου στις φυλακές Διαβατών; Γιατί σήμερα που επικοινώνησα με το ΙΔΕΚΕ μου είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοια θέση και μετά από πίεση μου είπαν ότι την δώσαν σε κάποιο αποσπασμένο :o.  Γίνεται να προκηρυχθεί θέση για ωρομίσθιο και μετά να την δώσουν σε μόνιμο; Μου φαίνεται ότι μας δουλεύουν ψιλό γαζί εκεί κάτω.Έχει κανένας άλλος καμιά άλλη πληροφορία για το ζήτημα;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
κανονικα δεν γινεται αλλα συμφερει το ΙΔΕΚΕ να παιρνει μονιμους γιατι τους πληρωνει το ΥΠΕΠΘ. Και μενα περυσι μολονοτι δεν ειχε βρεθει μονιμος μεχρι τον Νοεμβρη, προσπαθησαν να στειλουν απο δευτεροβαθμια μονιμο αγγλικο που τελικα δεν θελησε να μεινει και έτσι πήραν εμενα (ωρομισθια)

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος  αν το καινούργιο καθεστώς με τις 6 ώρες διδακτικής ισχύει σε όλα τα ΣΔΕ; Πήρε κάποιος συνάδελφος - ωρομίσθιος πάνω από 6 (εκτός από την ώρα της συνέλευσης);

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.18 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.