*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2979491 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7406 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:14:57 πμ »
Ναι φυσικά οι μόνιμοι έχουν φουλ προσόντα..Θυμάμαι τις περσινές συνεντεύξεις διευθυντών για ΣΔΕ..Το 80 ++% των επιλεχθέντων δεν είχε Lower..Και φυσικά τους πήραν με συνέντευξη και γνωριμίες...
Και στους ωρομισθίους το παίζουν ιστορία!Η αδικία σε όλο της το μεγαλείο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7407 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:19:36 πμ »
πέσταα. γιατί τα λέω αλλά....

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7408 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 11:29:22 πμ »
Δεν θέλω να σας το χαλάσω, αλλά ακόμα και αν φέτος κατα Μάρτιο μεριά πάρουμε κανα ψίχουλο, οι μόνιμοι έχουν αρχισει και παίρνουν χαμπάρι τι ειναι τα ΣΔΕ και το βλέπουν σαν μία εύκολη απόσπαση για να φύγουν απο τα χωρια γύρω γυρω και να μπουνε καρφί μέσα στην (οποια) πολη. Σε κάνα δυο χρόνια θα είναι πολυ λιγες οι θεσεις αν δεν γινει κάτι με αυτη τη κατασταση.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7409 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 12:39:19 μμ »
Εκτιμώ πως ούτε το Μάρτη θα πάρουν..Γιατί με τις εκλογές δε νομίζω να βγάλουν προκήρυξη Οκτώβρη .. Πιστεύω πως τα σδε είναι ο χειρότερος δεσμός όλων - μακράν χειρότερος και από τα ΙΕΚ..Σε καμιά άλλη δομή πλην αυτής  και των ΚΔΒΜ δεν υποχρεώνουν τον ταλαίπωρο ωρομίσθιο να ανοίξει ΤΕΒΕ για λεφτά που θα πάρει του χρόνου.Και εννοείται πως δύσκολα θα μπορέσει  δουλέψει αλλού δεδομένης και της υπεύθυνης δήλωσης πως δε δουλεύει σε άλλη δομή παράλληλα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ (ΙΕΚ,ΚΔΒΜ).

Προσωπικά μιλώντας δούλευα σε ΣΔΕ της Αττικής 2 χρόνια..Παρόλο που με πήραν φέτος δε πήγα και ούτε πρόκειται να ξαναπατήσω εκτός και αν γίνει κανένα θαύμα και αλλάξει τίποτα.

Τον κόπο μου λυπάμαι μόνο και τους μαθητές που πάνε με τόση όρεξη στο σχολείο για να τους κοροϊδεύουν έτσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2015, 12:41:15 μμ από άνοιξη »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7410 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 01:36:20 μμ »
Ναι φυσικά οι μόνιμοι έχουν φουλ προσόντα..Θυμάμαι τις περσινές συνεντεύξεις διευθυντών για ΣΔΕ..Το 80 ++% των επιλεχθέντων δεν είχε Lower..Και φυσικά τους πήραν με συνέντευξη και γνωριμίες...
Και στους ωρομισθίους το παίζουν ιστορία!Η αδικία σε όλο της το μεγαλείο!

Εγώ μπορώ να σου πω τι γίνεται στη δική μου ειδικότητα και στην περιφέρεια που δήλωσα.
Είμαι υπεράριθμος, έχω διδακτορικό, μεταπτυχιακό, χιλιάδες ώρες σε εκπαίδεση ενηλίκων, 400 ώρες εκπαίδευση εκπαιδευτών, άριστη ξένη γλώσσα, 18 ώρες εμπειρία στην εκπαίδευση.
Και δεν πήρα καν απόσπαση στην πρώτη μου επιλογή αλλά στη δεύτερη που είναι στις φυλακές.
Συνάδελφος που με περνούσε λόγω δεύτερης γλώσσας δεν πήρε καν απόσπαση γιατί είχε δηλώσει άλλο σχολείο.

Μην βλέπεις αυτούς που κάνουν αίτηση. Δες αυτούς που παίρνουν την απόσπαση.
Τα πράγματα είμαι απλά. Δες πόσα μόρια βγάζεις εσύ με βάση τα προσόντα σου και πόσα έχουν αυτοί που είναι της ειδικότητας σου και ΠΗΡΑΝ απόσπαση. Ένα νούμερο είναι που βγαίνει αρκετά εύκολα.

Μιλήστε με νούμερα, αλλιώς τα τσουβαλιάσματα είναι εύκολα.
Είναι εύκολο να τους βγάζουμε όλους τους άλλους άχρηστους εκτός από τον εαυτό μας.


Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7411 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 01:45:58 μμ »
Εγώ μπορώ να σου πω τι γίνεται στη δική μου ειδικότητα και στην περιφέρεια που δήλωσα.
Είμαι υπεράριθμος, έχω διδακτορικό, μεταπτυχιακό, χιλιάδες ώρες σε εκπαίδεση ενηλίκων, 400 ώρες εκπαίδευση εκπαιδευτών, άριστη ξένη γλώσσα, 18 ώρες εμπειρία στην εκπαίδευση.
Και δεν πήρα καν απόσπαση στην πρώτη μου επιλογή αλλά στη δεύτερη που είναι στις φυλακές.
Συνάδελφος που με περνούσε λόγω δεύτερης γλώσσας δεν πήρε καν απόσπαση γιατί είχε δηλώσει άλλο σχολείο.

Μην βλέπεις αυτούς που κάνουν αίτηση. Δες αυτούς που παίρνουν την απόσπαση.
Τα πράγματα είμαι απλά. Δες πόσα μόρια βγάζεις εσύ με βάση τα προσόντα σου και πόσα έχουν αυτοί που είναι της ειδικότητας σου και ΠΗΡΑΝ απόσπαση. Ένα νούμερο είναι που βγαίνει αρκετά εύκολα.

Μιλήστε με νούμερα, αλλιώς τα τσουβαλιάσματα είναι εύκολα.
Είναι εύκολο να τους βγάζουμε όλους τους άλλους άχρηστους εκτός από τον εαυτό μας.

Μόνο που δεν έχουν όλοι οι μόμιμοι τα δικά σου προσόντα. Δυστηχώς μπαίνουν και μόνομοι χωρίς επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Για δες στην επαρχία τι γίνεται. Και μάλιστα τώρα που στην τυπική εκπαίδευση αυξάνεται το ωράριο, θα γίνει χαμός.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7412 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 02:15:12 μμ »
Εγώ μπορώ να σου πω τι γίνεται στη δική μου ειδικότητα και στην περιφέρεια που δήλωσα.
Είμαι υπεράριθμος, έχω διδακτορικό, μεταπτυχιακό, χιλιάδες ώρες σε εκπαίδεση ενηλίκων, 400 ώρες εκπαίδευση εκπαιδευτών, άριστη ξένη γλώσσα, 18 ώρες εμπειρία στην εκπαίδευση.
Και δεν πήρα καν απόσπαση στην πρώτη μου επιλογή αλλά στη δεύτερη που είναι στις φυλακές.
Συνάδελφος που με περνούσε λόγω δεύτερης γλώσσας δεν πήρε καν απόσπαση γιατί είχε δηλώσει άλλο σχολείο.

Μην βλέπεις αυτούς που κάνουν αίτηση. Δες αυτούς που παίρνουν την απόσπαση.
Τα πράγματα είμαι απλά. Δες πόσα μόρια βγάζεις εσύ με βάση τα προσόντα σου και πόσα έχουν αυτοί που είναι της ειδικότητας σου και ΠΗΡΑΝ απόσπαση. Ένα νούμερο είναι που βγαίνει αρκετά εύκολα.

Μιλήστε με νούμερα, αλλιώς τα τσουβαλιάσματα είναι εύκολα.
Είναι εύκολο να τους βγάζουμε όλους τους άλλους άχρηστους εκτός από τον εαυτό μας.

Εσύ μιλάς για τον εαυτό σου και εγώ με στοιχεία.Δες τα προσόντα όσων διευθυντών επιλέχθηκαν στα σδε το καλοκαίρι του 2014.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7413 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 02:18:02 μμ »
Μόνο που δεν έχουν όλοι οι μόμιμοι τα δικά σου προσόντα. Δυστηχώς μπαίνουν και μόνομοι χωρίς επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Για δες στην επαρχία τι γίνεται. Και μάλιστα τώρα που στην τυπική εκπαίδευση αυξάνεται το ωράριο, θα γίνει χαμός.

Ναι Μαρία, μπορεί να έχεις και δίκιο. Αυτό που λέω είναι ότι τα μόρια του καθενός είναι δημοσιευμένα και μπορεί πολύ εύκολα ο καθένας από εσάς να υπολογίσει πόσα μόρια πιάνει.
Και να πεις π.χ. εγώ έχω 20 μόρια και οι μόνιμοι που πήραν απόσπαση δεν έχουν ούτε 10.
Έτσι ισχυροποιείς το επιχείρημά σου. Αλλιώς οι αφορισμοί είναι εύκολοι.

Το στερεότυπο που περνάει είναι:
μονιμος = ελάχιστα προσόντα και ψιλοάχρηστος
ωρομίσθιος = πολλά προσόντα

Δεν είναι καριβώς έτσι τα πράγματα όμως.
Σιγουρα στην εκπαίδευση τα πράγματα είναι δύσκολα για τους ωροσμίθιους.
Εύχομαι ολόψυχα να βρείτε ότι καλύτερο. Αλλά δεν φταίνε οι μόνιμοι για την έλλειψη διορισμών και ούτε είναι όλοι άχρηστοι.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7414 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 02:20:01 μμ »
Εσύ μιλάς για τον εαυτό σου και εγώ με στοιχεία.Δες τα προσόντα όσων διευθυντών επιλέχθηκαν στα σδε το καλοκαίρι του 2014.

ΟΙ διευθυντές έχουν συνήθως πολιτικό μέσο. Για αποσπάσεις μιλάμε εδώ. Για διευθυντές μπορούμε να ανοίξουμε άλλο νήμα.

Και αν θέλεις να μιλήσεις με στοιχεία, τα νούμερα υπάρχουν στο Internet. Χρησιμοποίησέ τα. Μπορεί να έχεις και δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7415 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 02:21:54 μμ »
Εμείς εδώ μιλάμε για προσλήψεις ωρομισθίων στα ΣΔΕ. :P

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7416 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 02:27:07 μμ »
Εμείς εδώ μιλάμε για προσλήψεις ωρομισθίων στα ΣΔΕ. :P

Σωστά. Αλλά τα τελευταία μηνύματα σε αποσπάσεις μονίμων αναφέρονται και περνάνε κάποια στερεότυπα :)
Εκεί αναφέρομαι.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7417 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 03:12:43 μμ »

Σωστά. Αλλά τα τελευταία μηνύματα σε αποσπάσεις μονίμων αναφέρονται και περνάνε κάποια στερεότυπα :)
Εκεί αναφέρομαι.

Στο σχολείο μου ο μόνιμος της αντίστοιχης ειδικότητας έκανε όλη την εβδομάδα συνολικά 9 ώρες μάθημα.
Το πως άστο δεν θέλω να εμβανθύνω.
Έτσι πήρε τα μόρια  στην εκπαίδευση ενηλίκων και στα ΣΔΕ.
Αφήστε το παιδιά. Για αυτό όλοι οι μόνιμοι σφάζονται να πάνε στα ΣΔΕ για να δουλέψουν το πολύ 2-3 ώρες τη μέρα απόγευμα. Έχουμε και φιλαράκια μόνιμους και ξέρουμε και κάτι παραπάνω.
Και να παίρνουν Χριστούγεννα Πάσχα Καλοκαίρι μισθό φουλ που δεν παίρνουμε ούτε 20 ώρες τη βδομάδα να κάνουμε.
Και με φουλ εισόδημα και 3ωρη απασχόληση να δεις κάτι διδακτορικά που σου βγάζω στο πι και φι.
Όλοι κάνουν και δεύτερη δουλειά σε εμάς ή κάνουν και διδακτορικό. Αφού ο χρόνος είναι άπλετος.
Γνωστός μου αποσπασμένος σε ΙΕΚ χρόνια το γυρισε σε ΣΔΕ τώρα. Άσε ρε φίλε μου λέει θέλω το πρωί ελεύθερο να κάνω το διδακτορικό μου και να μη πηγαίνω και κάθε μέρα δουλεια. Στα ΙΕΚ έχει πολύ τρέξιμο!
Δεν είναι κατάλληλη στιγμή συνάδελφε να μιλήσουμε για μόρια και αριθμούς σε αυτό θέμα δυστυχώς.
Θα εκτιμούσα και το σέβομαι να βγει ο μόνιμος και να πει με βολεύει πολύ το ΣΔΕ για αυτούς και αυτούς τους λόγους για αυτό παίρνω απόσπαση εκεί και όχι γιατί περισσεύω και σάλια μάλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2015, 03:28:39 μμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7418 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 06:03:57 μμ »
Στο σχολείο μου ο μόνιμος της αντίστοιχης ειδικότητας έκανε όλη την εβδομάδα συνολικά 9 ώρες μάθημα.
Το πως άστο δεν θέλω να εμβανθύνω.
Έτσι πήρε τα μόρια  στην εκπαίδευση ενηλίκων και στα ΣΔΕ.
Αφήστε το παιδιά. Για αυτό όλοι οι μόνιμοι σφάζονται να πάνε στα ΣΔΕ για να δουλέψουν το πολύ 2-3 ώρες τη μέρα απόγευμα. Έχουμε και φιλαράκια μόνιμους και ξέρουμε και κάτι παραπάνω.
Και να παίρνουν Χριστούγεννα Πάσχα Καλοκαίρι μισθό φουλ που δεν παίρνουμε ούτε 20 ώρες τη βδομάδα να κάνουμε.
Και με φουλ εισόδημα και 3ωρη απασχόληση να δεις κάτι διδακτορικά που σου βγάζω στο πι και φι.
Όλοι κάνουν και δεύτερη δουλειά σε εμάς ή κάνουν και διδακτορικό. Αφού ο χρόνος είναι άπλετος.
Γνωστός μου αποσπασμένος σε ΙΕΚ χρόνια το γυρισε σε ΣΔΕ τώρα. Άσε ρε φίλε μου λέει θέλω το πρωί ελεύθερο να κάνω το διδακτορικό μου και να μη πηγαίνω και κάθε μέρα δουλεια. Στα ΙΕΚ έχει πολύ τρέξιμο!
Δεν είναι κατάλληλη στιγμή συνάδελφε να μιλήσουμε για μόρια και αριθμούς σε αυτό θέμα δυστυχώς.
Θα εκτιμούσα και το σέβομαι να βγει ο μόνιμος και να πει με βολεύει πολύ το ΣΔΕ για αυτούς και αυτούς τους λόγους για αυτό παίρνω απόσπαση εκεί και όχι γιατί περισσεύω και σάλια μάλια.

Καθηγητές. Τεμπέληδες, τι περιμένεις. Τα ίδια μου έλεγε και ένας ταξιτζής για τους καθηγητές.
Ότι δεν κάνουν τίποτα όλη μέρα και 2-3 ώρες τα ξύνουν κτλ. Να που το επιβεβαιώνουν και συνάδελφοι :) :) :)
Άσε που πληρώνονται χριστούγεννα, πάσχα, καλοκαίρι και κάθονται, όπως λες. Πρέπει να τα κόψουν αυτά.
Όταν έχεις τέτοιους συνάδελφους τι να τους κάνεις τους άλλους :) :) :)

Ο καθένας έχει και διαφορετικό λόγο που πάει στα ΣΔΕ.
Άλλος για να πάει πιο κοντά στο σπίτι του. Και άλλοι πιθανόν για άλλους λόγους.
Και εσείς αν με το καλό προσληφθείτε το ίδιο ακριβώς θα κάνετε.

Εγώ είμαι υπεράριθμος.  Έκανα για απόσπαση σε ΑΕΙ, ΣΔΕ και όπου μπορούσα.
Και πήγα στις φυλακές, που είναι και πολύ πιο μακρυά από το σπιτί μου.
Και δεν σφάζονται και τόσο πολύ για να πάνε εκεί οι μόνιμοι!!!
Γιατί το χαρακτηρίζεις σάλια-μάλια? Τι δεν καταλαβαίνεις?

Και μια χαρά είναι η στιγμή να μιλήσει με νούμερα κάποιος που νοιώθει ότι θέλει να μιλήσει με στοιχεία.
Μισό λεπτό θα σου πάρει να τα υπολογίσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2015, 06:15:53 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7419 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 06:12:27 μμ »
Καθηγητές. Τεμπέληδες, τι περιμένεις. Τα ίδια μου έλεγε και ένας ταξιτζής για τους καθηγητές.
Ότι δεν κάνουν τίποτα όλη μέρα και 2-3 ώρες τα ξύνουν κτλ. Να που το επιβεβαιώνουν και συνάδελφοι :) :) :)

Ο καθένας έχει και διαφορετικό λόγο που πάει στα ΣΔΕ.
Άλλος για να πάει πιο κοντά στο σπίτι του. Και άλλοι πιθανόν για άλλους λόγους.
Και εσείς αν με το καλό προσληφθείτε το ίδιο ακριβώς θα κάνετε.

Εγώ είμαι υπεράριθμος.  Έκανα για απόσπαση σε ΑΕΙ, ΣΔΕ και όπου μπορούσα.
Και πήγα στις φυλακές.
Που δεν σφάζονται και τόσο πολύ για να πάνε εκεί οι μόνιμοι!!!
Γιατί το χαρακτηρίζεις σάλια-μάλια? Τι δεν καταλαβαίνεις?

Και μια χαρά είναι η στιγμή να μιλήσει με νούμερα κάποιος που νοιώθει ότι θέλει να μιλήσει με στοιχεία.
Μισό λεπτό θα σου πάρει να τα υπολογίσεις.
εσύ τι τόσο κόπτεσαι να υπερασπιστείς;;; έχεις τσεκάρει όλες τις αποσπάσεις;;; για να μιλάμε εννοείται οτι μιλάμε για άτομα χωρίς προσόντα απλά δεν αναφέρουμε ονόματα. αν εσυ τα έχεις μπράβο και καλά έκανες αλλά δεν ισχύει για όλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159795
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 416

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.