*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2975444 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Νομιζω οτι ειχα δικιο... Ολα οντως γινονται για καποιο λογο...
Δια μαγειας οσοι ειχαν βαθμολογια (εκτος συντεντευξης) πανω απο 21 εχουν προφορικα 10 (εκτος απο δυο οι οποιοι και 10 να ειχαν παλι πρωτοι θα ηταν, εχουν 15 στην συνεντευξη). Εγω ημουν απο τους τυχερους, πηρα 12, μαλλον φταιει η δικαιολογια που εδωσα για το πουκαμισο...Επισης ΔΕΝ μου μετρησαν τα 3 μορια για τις νεες τεχνολογιες... Επισης ειδα και δυο φουσκωματα στις βαθμολογιες... τωρα δεν απαντανε και στα τηλεφωνα και εγω τα χω παρμενα στο κρανιο... Δεν την παλευουν καθολου και μου φαινεται οτι πρεπει να γινει ενα ξεκαθαρισμα εδω... πως κανουν οτι γουσταριζουν ετσι χωρις να λογαριαζουν κανεναν;  >:( >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2008, 02:25:33 μμ από nfountou »
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νομιζω οτι ειχα δικιο... Ολα οντως γινονται για καποιο λογο...
Δια μαγειας οσοι ειχαν βαθμολογια (εκτος συντεντευξης) πανω απο 21 εχουν προφορικα 10 (εκτος απο δυο οι οποιοι και 10 να ειχαν παλι πρωτοι θα ηταν, εχουν 15 στην συνεντευξη). Εγω ημουν απο τους τυχερους, πηρα 12, μαλλον φταιει η δικαιολογια που εδωσα για το πουκαμισο...Επισης ΔΕΝ μου μετρησαν τα 3 μορια για τις νεες τεχνολογιες... Επισης ειδα και δυο φουσκωματα στις βαθμολογιες... τωρα δεν απαντανε και στα τηλεφωνα και εγω τα χω παρμενα στο κρανιο... Δεν την παλευουν καθολου και μου φαινεται οτι πρεπει να γινει ενα ξεκαθαρισμα εδω... πως κανουν οτι γουσταριζουν ετσι χωρις να λογαριαζουν κανεναν;  >:( >:( >:(


Να μαντέψω την περιφέρεια σου? Κρήτης μήπως?

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Άρχισαν να έρχονται οι αναλυτικές καταστάσεις μοριοδότησης με κουριερ


Και μενα μου ήρθε παιδιά πρωί πρωί..Μια αναστάτωση την έπαθα για να λέμε και του στραβού το δίκιο μ'αυτά που είδα και όχι μόνο σε μενα..

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης σε τι βοηθανε την ενσταση σας?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης σε τι βοηθανε την ενσταση σας?

Σε τίποτα απολύτως..Εγώ προσωπικά το 1ο που  ζήτησα ήταν να μου πουν το βαθμό της συνέντευξης μου και να μου τον αιτιολογήσουν. Σε δεύτερη φάση ζήτησα αναλυτική. Και προφανώς μιας και το 1ο δεν ήταν εφικτό ήρθε μόνο το 2ο!

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης σε τι βοηθανε την ενσταση σας?

Σε τίποτα...απλά είπαν για να μην απαντάν σε οτι τους ρωτας (σιγα που θα σου δωσουν και αναφορα) να βγαλουν φωτοτυπια την κατασταση και να κανουν μαζικη αποστολη. Ετσι θα βγουν απο την υποχρέωση και θα έχουν απαντησει στην ενσταση σου. Αφου δεν καναν καμια αλλαγη στην λιστα γιατι δεν βγαλαν αμεσως οριστικοι πινακες μοριοδοτησης και μας παιδευουν με τους προσωρινους- αφου ετσι κι αλλιως θα ηταν οριστικοι για εκείνους? Έχουν γίνει ΟΡΓΙΑ στους πινακες - ετσι απλα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης σε τι βοηθανε την ενσταση σας?

Αφου δεν καναν καμια αλλαγη στην λιστα γιατι δεν βγαλαν αμεσως οριστικοι πινακες μοριοδοτησης και μας παιδευουν με τους προσωρινους- αφου ετσι κι αλλιως θα ηταν οριστικοι για εκείνους? Έχουν γίνει ΟΡΓΙΑ στους πινακες - ετσι απλα.

Έλα ντε !!! Εδώ κολάει η παροιμία "τίποτα μονιμότερο του προσωρινού"  ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης σε τι βοηθανε την ενσταση σας?
Βοηθάνε να δεις αν σου έχουν μοριοδοτήσει κάποιο τυπικό προσόν ή όχι.
Σε μας στην ειδικότητά μου βάλανε στη συνέντευξη από 16-20. Εμένα το μόνο που έγινε στη συνέντευξη ήταν να κάνουν επιβεβαίωση των χαρτιών που είχα καταθέσει και με έβαλαν 16, το κατώτερο. Στα αντικειμενικά είχα 21, από  τις υψηλότερες βαθμολογίες :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης σε τι βοηθανε την ενσταση σας?
Βοηθάνε να δεις αν σου έχουν μοριοδοτήσει κάποιο τυπικό προσόν ή όχι.
Σε μας στην ειδικότητά μου βάλανε στη συνέντευξη από 16-20. Εμένα το μόνο που έγινε στη συνέντευξη ήταν να κάνουν επιβεβαίωση των χαρτιών που είχα καταθέσει και με έβαλαν 16, το κατώτερο. Στα αντικειμενικά είχα 21, από  τις υψηλότερες βαθμολογίες :)

το θέμα είναι τι θέση έχεις και αν θα λάβεις τηλ να δουλέψεις ή όχι και από οτι φάνηκε μέσα στην θέσεις που θα έχουν δουλεια είναι αυτοί που έχουν 19-20 στην συνέντευξη. Οσοι έχουν τυπικά προσόντα αλλά όχι μέσον θα παραμείνουν με το 16 στην συνέντευξη...μπορεί η άρθρωση να μην ήταν καλή ή να μην ήξερες να απαντήσεις αν έχεις πτυχίο, μεταπτυχιακό και σεμινάρια...όταν θα μάθουμε να απαντάμε σε αυτές τις ερωτήσεις τότε θα μπορέσουμε να διεκδηκήσουμε μια θέση στα αξιόλογα ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Πάντως για τον κλάδο μου στην περιφέρεια Πελοποννήσου κάνει καραμπαμ ποιοί είχαν το βύσμα.....και είμαι σίγουρη ότι θα μπουν , θα κόψω κίνηση στην εξέταση και θα σας πω ...αν έπεσα μέσα! ;)

Καλή μας επιτυχία πάντως  :)


anneta, τι λέει? Μπήκαν τα βύσματα?  :)

Άσε βρε geok μάλλον παραμπήκαν ....για 1 άτομο ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν ψηλά αλλά ξεπρόβαλαν και κάτι άλλα πριν από μένα... δεν το περίμενα!!! Και μ'αρέσει που στη συνέντευξη το παιζαν όλοι αγχωμένοι....Ρε ουστ....

Για περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα το μέλος corsair05 , ίσως να ξέρει κάτι παρπάνω...

Να δούμε αν θα αλλάξει η σειρά τώρα με τις ενστάσεις ...θα γελάσει το σκυλί πάλι ;D
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δηλαδη ρε παιδια υπαρχει κανεις που δικαιωθηκε με την ενσταση που εκανε ή θα σας ειδοποιησουν αργοτερα?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
δηλαδη ρε παιδια υπαρχει κανεις που δικαιωθηκε με την ενσταση που εκανε ή θα σας ειδοποιησουν αργοτερα?

Κανείς δεν είπε ότι εξετάσθηκαν οι ενστάσεις. το αποτέλεσμα θα φανεί όταν βγουν οι τελικοί πίνακες. Επειδή ασχολείσαι με το 'αντικείμενο', καταλαβαίνεις ότι είναι αφελές να ρωτάς το αν εκδικάστηκαν οι ενστάσεις μεσα σε 3 ημέρες
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
υπεθεσα απλως ότι για να ερθουν οι αναλυτικοι πινακες μοριοδοτησης , ισως να εχουν βγει και αποτελεσματα. ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΕΛΕΙΑ ΜΟΥ. :P
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Αυτή τη φορά σε συγχωρώ αλλά να μην ξαναεπαναληφθεί.....  :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 414
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.