*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2975164 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thelo_na_dioristo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Παιδια σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Δυστυχώς μου ήρθε το email την Παρασκευή και πρέπει να απαντήσω μέχρι Κυριακή, όποτε δεν μπορώ να ρωτήσω ούτε τον ΟΑΕΔ για το ταμείο ούτε την πρωτοβάθμια για την προϋπηρεσία.
Georgia06 η προϋπηρεσία στα ΙΕΚ σου προσμετρηθηκε για τον ενιαίο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η προϋπηρεσία στα ΙΕΚ ούτως ή άλλως δεν προσμετράται στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών διότι δεν πρόκειται για τυπική εκπαίδευση. Αντιθέτως η προϋπηρεσία στα ΣΔΕ περνάει και στους ενιαίους πίνακες καθώς τα ΣΔΕ δίνουν απολυτήριο Γυμνασίου και άρα υπ' αυτήν την έννοια (και μόνο) θεωρούνται τυπική εκπαίδευση.

Επίσης καμία προϋπηρεσία δεν λαμβάνεται υπόψη μετά τις 30 Ιουνίου για τους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών. Όταν το 2009-2010 παρατάθηκε η σχολική χρονιά στα ΣΔΕ ως τις 15 Ιουλίου, η προϋπηρεσία που μέτρησε για τους ενιαίους ήταν αυτή που πραγματοποιήθηκε ως 30 Ιουνίου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2017, 12:01:03 μμ από emily_ »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προυπηρεσια στα ΙΕΚ [/b] δεν[/b] προσμετραται για τους πινακες αναπληρωτων.

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους.

Μου ήρθε κ μένα mail για αποδοχή ωρών στα σδε τη παρασκευή.Απο εκεί κ πέρα ειδοποιούν αυτοί ή πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον διευθυντή μόνοι μας ?Παίρνω στα κεντρικά αλλά η γραμμή είναι συνεχώς κατειλλημένη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Καλημέρα.
Να επικοινωνήσεις με τον διευθυντή αν έχεις αποδεχτεί τη θέση.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο Βουλευτής Ηρακλείου Ιωάννης Μιχελογιαννάκης, καταθέτει αναφορά στην επιστολή του Πανελλήνιου Συλλόγου Συμβούλων και Ωρομισθίων Καθηγητών Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας – ΠΑΣΣΔΕ


http://www.cretalive.gr/ellada/anafora-michelogiannakh-gia-thn-anaplhrosh-didaktikon-oron-sta-sde

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγινε το εξης: με πηρε ο διευθυντης τηλ και μου λεει να μου δωσει παραπανω ωρες για αναπληρωσεις. Εγω δεν μπορω να κανω αλλες λογω αδειας απο το ΠΥΣΔΕ. Του ειπαν τοτε σε περιπτωση αρνησης να προχωρησουν στον επομενο.
Και ρωταω: να προχωρησουν στον επομενο για το συνολο των ωρων? ή μονο για τις εναπομεινασες?
Δεδομένου ότι αποδέχτηκα για συγκεκριμένο αριθμό ωρών, το ονομα μου εχει βγει στο διαυγεια και εχω κανει μαθηματα. Μπορεί να με απορρίψει?
Φετος γινεται της παρανομιας....

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ι η άδεια άσκησης έργου που ζητάς απο τν Βθμια αφορά των τακτικό αριθμό ωρών ανα εβδομάδα .Το αν μπουν εμβόλιμες ώρες εκτακτως στην πορεία θεωρώ πως δεν πρέπει να σου δημιουργεί πρόβλημα.Πιστεύω  δλδ οτι και να τις πάρεις δε χρειάζεται εκ νέου άδεια άσκησης έργου.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν θελω να τις παρω τις ωρες αυτο ειναι το θεμα
Επίσης τιθεται και θεμα νομιμοτητας.

Αποσυνδεδεμένος babis_pe03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
ι η άδεια άσκησης έργου που ζητάς απο τν Βθμια αφορά των τακτικό αριθμό ωρών ανα εβδομάδα .Το αν μπουν εμβόλιμες ώρες εκτακτως στην πορεία θεωρώ πως δεν πρέπει να σου δημιουργεί πρόβλημα.Πιστεύω  δλδ οτι και να τις πάρεις δε χρειάζεται εκ νέου άδεια άσκησης έργου.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι η άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου από την Β/θμια δίνεται για το σύνολο των ωρών, δεδομένου ότι είναι γνωστές οι αναπληρώσεις που θα χρειαστούν.  Από προσωπική εμπειρία περισσή ζήτησα 2 φορές τροποποίηση της άδειας από τη Β/θμια λόγο αναπληρώσεων.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θελω να τις παρω τις ωρες αυτο ειναι το θεμα
Επίσης τιθεται και θεμα νομιμοτητας.

Αφού δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός ωρών γιατί να τίθεται θέμα νομιμότητας ?

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αναφέρομαι στην περίπτωση που δεν θέλω να πάρω τις υπόλοιπες ώρες, με αποτέλεσμα να καλέσει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ άλλον ωρομίσθιο για το σύνολο των ωρών και όχι για τις υπολειπόμενες (βγάζοντας εμένα έξω ουσιαστικά)
Πόσο νόμιμο είναι αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγινε το εξης: με πηρε ο διευθυντης τηλ και μου λεει να μου δωσει παραπανω ωρες για αναπληρωσεις. Εγω δεν μπορω να κανω αλλες λογω αδειας απο το ΠΥΣΔΕ. Του ειπαν τοτε σε περιπτωση αρνησης να προχωρησουν στον επομενο.
Και ρωταω: να προχωρησουν στον επομενο για το συνολο των ωρων? ή μονο για τις εναπομεινασες?
Δεδομένου ότι αποδέχτηκα για συγκεκριμένο αριθμό ωρών, το ονομα μου εχει βγει στο διαυγεια και εχω κανει μαθηματα. Μπορεί να με απορρίψει?
Φετος γινεται της παρανομιας....

 μόνο για τις εναπομείνασες !!!

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ι η άδεια άσκησης έργου που ζητάς απο τν Βθμια αφορά των τακτικό αριθμό ωρών ανα εβδομάδα .Το αν μπουν εμβόλιμες ώρες εκτακτως στην πορεία θεωρώ πως δεν πρέπει να σου δημιουργεί πρόβλημα.Πιστεύω  δλδ οτι και να τις πάρεις δε χρειάζεται εκ νέου άδεια άσκησης έργου.

Έτσι είναι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159598
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.