*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965613 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αναζήτησε το όνομά σου εδώ. Μόλις το βρεις πάτα πάτα πάνω και θα ανοίξει η καρτέλα σου, όπου θα βρεις και τον αριθμό μητρώου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ έχω δυο απορίες.Θα βγουν δυο πίνακες με πιστοποιημένους και μη. Η επιλογή θα γίνει από τους πιστοποιημένους αλλά πως;Ο πρώτος στη πρώτη επιλογή ο δεύτερος στη δεύτερη και πάει λέγοντας;
Τα εκτός έδρας σδε είναι δυσπρόσιτα;

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Eυχαριστω πολυ Luscinta!

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Με τη φετινη προϋπηρεσια στα ΣΔΕ τι γινεται? Θα την παρουμε? Η παει χαμενη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας,
να ρωτήσω κάτι θα ήθελα.Μόλις είδα προκήρυξη εκπαιδευτικών για τα ΣΔΕ και επειδή δεν είμαι και πολύ σχετική αναρωτιέμαι τι συμβαίνει γιατί για τα ΣΔΕ έκανα τα χαρτιά μου πριν το Πάσχα πάλι. Είχε ειπωθεί τότε ότι θα ξαναβγεί προκήρυξη?
Ευχαριστώ πολύ!

Κι εγώ την ίδια απορία έχω, αλλά απ' ότι φαίνεται, αυτή η καινούργια έρχεται να ακυρώσει την άλλη και θα μετράει για τη νέα σχολική χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν παει ο πρωτος στην πρωτη και δευτερος στη δευτερη. παει ο πρωτος στην πρωτη του διαθεσιμη επιλογη, ακομα και για τρεις ωρες και στη συνεχεια το ιδιο συμβαίνει και με τον επομενο. δηλαδη η πρωτη επιλογη του πρωτου δεν ειναι κατ'αναγκην και πρωτη του δευτερου. μπορει να ειναι τεταρτη. αλλα σε αυτην την περιπτωση ο πρωτος μπορει να φυγει με 5 ωρες και ο δευτερος ή ο παρακατω με 15. και αυτο ειναι αδικο απο μονο του γιατι ετσι καταστρατηγειται η σειρα επιτυχιας! τι νοημα τοτε εχει η επιτυχια στη λιστα και γενικοτερα η προκηρυξη;
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αν δυο άτομα έχουν δηλώσει ίδια πρώτη επιλογή πάει ο πρώτος σε αυτό και ο δεύτερος στην αμέσως επόμενη επιλογή του εφόσον την θέση κάλυψε ο πρώτος;

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όσον αφορά την προϋπηρεσία σε ΔΙΕΚ, προσμετράται ή όχι στην προκήρυξη των ΣΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ναι, προσμετράται. Μπαίνει στο πεδίο:
2.2. Διδακτική εμπειρία στην Εκπαίδευση Ενηλίκων (Σε δομές και προγράμματα της Γ.Γ.Δ.Β.Μ.Ν.Γ. εκτός ΣΔΕ και εκτός της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης)

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Μόνο απο δημοσια ιεκ προσμετραται η προυπηρεσια ή και απο τα ιεκ του οαεδ?ακομα,η προυπηρεσια των επας δεν ισχυει στην προκυρηξη σδε?ευχαριστω πολυ :)

Αποσυνδεδεμένος alfavita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόνο απο δημοσια ιεκ προσμετραται η προυπηρεσια ή και απο τα ιεκ του οαεδ?
και τα δύο δημόσια είναι, όποιο έχεις βάζεις .

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λοιπόν πήρα σε ένα από τα τηλέφωνα που αναφέρονται στην προκήρυξη για να ρωτήσω για την προϋπηρεσία στα ΔΙΕΚ. Η υπάλληλος δε μου φάνηκε και πολύ σίγουρη για το αν προσμετράται η προϋπηρεσία στα ΔΙΕΚ καθώς αυτή, όπως μου είπε, είναι κατάρτιση και όχι εκπαίδευση. Αν θέλω, μου είπε φυσικά να την βάλω και αν τη δεχθεί η επιτροπή αξιολόγησης καλώς αλλιώς μπορεί να την κόψει.
Ένα άλλο ζήτημα είναι τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ, δεν είμαι βέβαιος ότι θα τη δεχθούν την προϋπηρεσία καθώς νομίζω ότι δεν ανήκουν στην ΓΓΔΒΜ, όπως αναφέρεται στην προκήρυξη.
Για να είμαι ειλικρινής θυμάμαι παλαιότερα που είχα λάβει μέρος σε ανάλογη προκήρυξη για ΣΔΕ (πριν 3-4 χρόνια ήταν η τελευταία φορά) η προϋπηρεσία στα ΔΙΕΚ είχε κοπεί, ακριβώς με το αιτιολογικό ότι πρόκειται για κατάρτιση και όχι για εκπαίδευση. Εγώ θα τη βάλω και αν την κόψουν, την κόψανε...τι να κάνουμε;  :(
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2017, 11:40:52 πμ από grtt »

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση!!Αρα επικρατει ενα μπερδεμα στα Ιεκ τα στελνουμε και οτι γινει απο οτι καταλαβα.Η προυπηρεσια απο ΕΠΑΣ προσμετραται στην δευτεροβαθμια ή ειναι τελειως ασχετο? ???

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Στην προηγούμενη προκήρυξη που είχε βγει τον Φλεβάρη ανάφερε ότι στις επόμενες ακαδημαϊκές χρονιές θα  επικαιροποιούνται οι υπάρχοντες πίνακες κατάταξης με νέους συμμετέχοντες και όσοι είναι ήδη γραμμένοι στους πίνακες θα στέλνουν μόνο νέα δικαιολογητικά εφόσον υπάρχουν μεταβολή στα προσόντα τους.
Στην νέα προκήρυξη δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο οπότε  τα στέλνουμε πάλι όλα;;

Αποσυνδεδεμένος ΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σχετικά με την προκήρυξη για τα ΣΔΕ, το ΙΝΕΔΙΒΙΜ είναι Ν.Π.Ι.Δ. του δημόσιου τομέα της παρ. 1 του άρθρου 14 του ν.2191/1994 ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 339

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.