*

Αποστολέας Θέμα: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60  (Αναγνώστηκε 49690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 04:06:17 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Γ ΦΑΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.63 ΔΑΣΚΑΛΟΙ 1 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ.

Ο καταπληκτικος αριθμος 1 νηπιαγωγος!!!!
Χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D 8) 8)
Δημητρούλα πάλι εξω μας βλέπω και αυτην τη χρονια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:20:26 »

Αποσυνδεδεμένος νηπιαγωγος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 04:17:17 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Γ ΦΑΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.63 ΔΑΣΚΑΛΟΙ 1 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ.

Ο καταπληκτικος αριθμος 1 νηπιαγωγος!!!!
Χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D 8) 8)
Δημητρούλα πάλι εξω μας βλέπω και αυτην τη χρονια!!!

ειναι δυνατον? μόνο ένας νηπιαγωγός? θα μας τρελάνουν..



Αποσυνδεδεμένος CRISS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 06:13:54 μμ »
Για δειτε αυτο!!
ΠΕ 60   282 εως 13-11-11
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=50616
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2011, 06:15:40 μμ από CRISS »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 07:14:25 μμ »
Για δειτε αυτο!!
ΠΕ 60   282 εως 13-11-11
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=50616
Άρα βγήκαν άλλες 140 νηπιαγωγοί στη σύνταξη μέσα στον Οκτώβριο (μέχρι τώρα είχαν ανακοινωθεί 148 συνταξιοδοτήσεις). Αλλά η πρόσληψη 1 νηπιαγωγού δεν δείχνει ότι υπάρχει η βούληση να καλυφθούν αυτές οι θέσεις. Δεν ξέρω, εσείς τι λέτε;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:20:26 »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 08:35:09 μμ »
βρε κορίτσια τη έκπληξη ήταν αυτή? (ο μυθικός αριθμός ενός Νηπιαγωγού) δε νομίζω πως υπάρχει μεγαλύτερη έκπληξη από αυτό για σήμερα!!!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος kalinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 09:42:53 μμ »
Για δειτε αυτο!!
ΠΕ 60   282 εως 13-11-11
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=50616

Μέχρι τώρα 282 νηπιαγωγοί συνταξιοδοτήθηκαν...Λίγοι δυστυχώς...Ωστόσο πως καλύπτονται τα κενά;;;;;Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα...Όσον αφορά στην παράλληλη είναι άτομα πολύ χαμηλά στον πίνακα, τα οποία όμως,θέλω να ρωτήσω,του χρόνου θα μας προσπεράσουν επειδή έκαναν αυτό το σεμινάριο για την ειδική αγωγή και τους κάλεσαν πριν από εμάς ή τελικά θα διαγραφούν από τον πίνακα Β΄;;;;; :o Ο Καψαλάκης είπε πως στο Ηράκλειο τα κενά σε δασκάλους είναι 10 και σε νηπιαγωγούς πολύ λίγα!!!!Φανταστείτε πόσα θα είναι...1;2; Δυστυχώς ούτε φέτος βλέπω να με καλούν...Πόσοι είμαστε που περιμένουμε βρε παιδιά;;;;Δεν αποφασίζουμε να ιδρύσουμε ένα ιδιωτικό μήπως και δούμε άσπρη μέρα;;Απογοητεύομαι μέρα με τη μέρα..Πλέον θεωρώ πως ποτέ δε θα μπω σε τάξη και πιστέψτε με, το θέλω τόσο πολύ...Όπως και όλοι μας...Άλλωστε δεν ακολουθήσαμε τυχαία αυτό το επάγγελμα...
Λέτε να φτιάξουν τα πράγματα;;Όλοι έλεγαν το '10 θα μπείτε όλοι...Πέρασε και το '10 και το '11 και φτάνουμε στο '12..Δε θέλω να σκέφτομαι πως όσοι μπήκαν είναι οι τυχεροί και τέλος... ???Κι αυτό το ΖΕΠ, πολύ στημένο μου φαίνεται...Έστω για να μας ρίξουν στάχτη στα μάτια ας έπαιρναν λίγα άτομα!Άκου μόνο 2 σχολεία!!!!Ήθελα να ήξερα πώς γίνεται ένα παιδί του νηπιαγωγείου να μη χρειάζεται το ΖΕΠ αλλά για ένα παιδί της Α΄δημοτικού να είναι επιτακτική ανάγκη!!!!

Και κάτι ακόμη...Καλό είναι, κατά τη γνώμη μου, να γράφουμε τα σχόλιά μας και στα wall των αιρετών για να δουν κι αυτοί ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ!!!!

Αποσυνδεδεμένος mxatzimarkou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια φορα στα 1000 χρονια γινεται η αγαπη αιωνια!
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 10:34:24 μμ »

Άρα βγήκαν άλλες 140 νηπιαγωγοί στη σύνταξη μέσα στον Οκτώβριο (μέχρι τώρα είχαν ανακοινωθεί 148 συνταξιοδοτήσεις). Αλλά η πρόσληψη 1 νηπιαγωγού δεν δείχνει ότι υπάρχει η βούληση να καλυφθούν αυτές οι θέσεις. Δεν ξέρω, εσείς τι λέτε;
[/quote]

o αριθμός  του 1 νηπιαγωγού  αναφερεται στην παραλληλη ομως. Οποτε θα παρουν περισσοτερους στη γενικης. θελω να πιστευω

Αποσυνδεδεμένος CRISS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 11:26:57 μμ »
συν τις θεσεις αυτων που δεν πηγανε στις α,β,γ φασεις.Περιπου
 25.

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 11:28:51 μμ »
kalinaki, κι εγώ ακόμα έχω αμφιβολίες για την Παράλληλη! Σε παλιότερες συζητήσεις στο φόρουμ, είχαν πει ότι η πρϋπηρεσία των νηπιαγωγών που καλούν για Παράλληλη μετράει στον πίνακα γενικής. Φυσικά, όσους έχουν πάρει είναι ΠΕ60.50 και πολλοί με τα σεμινάρια ειδικής. Αλλά με τις σχετικά χαμηλές θέσεις που έχουν στον πίνακα γενικής, παίρνοντας αυτήν την πρϋπηρεσία ανεβαίνουν πολύ. Είναι άδικο! Το σίγουρο είναι ότι και του χρόνου δε θα μετρήσει αυτή η προϋπηρεσία τους, γιατί οι πίνακες γενικής έχουν όλοι κλειδώσει.
Παιδιά, αν στο Ηράκλειο οι θέσεις είναι λίγες (που λέει ο Καψαλάκης), σ' ένα νομό που έδινε πάντα από τα περισσότερα κενά, τότε σκούρα τα πράγματα γενικά...

Αποσυνδεδεμένος kalinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 11:55:32 μμ »
kalinaki, κι εγώ ακόμα έχω αμφιβολίες για την Παράλληλη! Σε παλιότερες συζητήσεις στο φόρουμ, είχαν πει ότι η πρϋπηρεσία των νηπιαγωγών που καλούν για Παράλληλη μετράει στον πίνακα γενικής. Φυσικά, όσους έχουν πάρει είναι ΠΕ60.50 και πολλοί με τα σεμινάρια ειδικής. Αλλά με τις σχετικά χαμηλές θέσεις που έχουν στον πίνακα γενικής, παίρνοντας αυτήν την πρϋπηρεσία ανεβαίνουν πολύ. Είναι άδικο! Το σίγουρο είναι ότι και του χρόνου δε θα μετρήσει αυτή η προϋπηρεσία τους, γιατί οι πίνακες γενικής έχουν όλοι κλειδώσει.
Παιδιά, αν στο Ηράκλειο οι θέσεις είναι λίγες (που λέει ο Καψαλάκης), σ' ένα νομό που έδινε πάντα από τα περισσότερα κενά, τότε σκούρα τα πράγματα γενικά...
Νομίζω πως όλοι οι αναπληρωτές παίρνουν μόρια αλλά λιγότερα σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές.Φυσικά και είναι άδικο να παίρνουν προϋπηρεσία και να μας προσπερνούν στον πίνακα επειδή πλήρωσαν για ένα σεμινάριο!(Μάλλον έχουμε γίνει λίγο κακιές..χαχα)Δυστυχώς στη χώρα που ζούμε βασιλεύει η αναξιοκρατία!Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος συνάδελφος, πώς καλύπτονται τα κενά με τις συνταξιοδοτήσεις;;Ας ελπίσουμε η Ε φάση να έχει τουλάχιστον τόσα άτομα όσες και οι συνταξιοδοτήσεις!!!! ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:18:43 πμ »
kalinaki οι αναπληρωτές δεν παίρνουν πλέον καθόλου μόρια.Τα μόρια αυτά θα μετρήσουν μόνο σαν προσαύξηση όταν ξαναγίνει ΑΣΕΠ.Όσον αφορά τα κενά των συνταξιοδοτήσεων δυστυχώς είναι λίγα σε σύγκριση με τις θέσεις εργασίας που χάσαμε από τις συγχωνεύσεις νηπιαγωγείων που έγιναν και τα ολοήμερα που ανέστειλαν τη λειτουργία τους σε σχέση με πέρσι.Και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.Ερχονται και νέες συγχωνεύσεις και τα ολοήμερα σε λίγα χρόνια θα είναι είδος προς εξαφάνιση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2011, 10:55:11 πμ από stefania29 »

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:25:48 πμ »
kalinaki, σίγουρα όλοι οι αναπληρωτές γενικής αγωγής έχουν σταματήσει να μοριοδοτούνται με προϋπηρεσία από τον Ιούνιο 2010. Ωστόαο, η δουλεμένη προϋπηρεσία από πέρυσι και φέτος δε χάνεται, αλλά θα μετρήσει όταν θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ με διαφορετική μοριοδότηση.
Όσο για τις συντάξεις, φίλη στην Πρωτοβάθμια μου είχε εξηγήσει, ότι τα κενά των συνταξιοδοτήσεων καλύπτονται την πρώτη χρονιά από αναπληρωτές (δλδ όσοι βγήκαν τώρα και φεύγουν, τις θέσεις τους θα καλύψουν αναπληρωτές για φέτος), αλλά επειδή πρόκειται για οργανικά κενά του χρόνου θα είναι θέσεις που θα δοθούν σε μόνιμους για διορισμούς. Αλλά αυτό από του χρόνου. Το θέμα είναι...αφού φεύγουν άτομα από συνταξιοδοτήσεις, δεν πρέπει να καλύψουν όλες αυτές τις θέσεις;; τα νηπιαγωγεία αυτά λειτουργούν κανονικά από την αρχή της χρονιάς με τους προ-συνταξιούχους νηπιαγωγούς, κάνω λάθος;;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2011, 12:30:05 πμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:38:18 πμ »
οκ! Σα να θυμήθηκα ότι κάτι έχουμε ξανασυζητήσει...τα περισσότερα από τα κενά των συντάξεων έχουν ήδη καλυφθεί από αναπληρωτές. Κι αυτό γιατί οι περισσότεροι προ-συνταξιούχοι βρίσκονταν ήδη σε άδειες μέχρι να βγούνε στη σύνταξη, σχεδόν από την αρχή της σχολικής χρονιάς...

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ 60
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:59:58 πμ »
kalinaki οι αναπληρωτές δεν παίρνουν πλέον καθόλου μόρια.Τα μόρια αυτά θα μετρήσουν μόνο σαν προσαύξηση όταν ξαναγίνει ΑΣΕΠ.
Μη το λες γιατί ο αναπληρωτής που έχει δουλέψει:
1 χρόνο στον ΑΣΕΠ θα πάρει 0,8 μόρια
2 χρόνια θα πάρει 2,4 μόρια (το μεταπτυχιακό έχει 2,5 μόρια)
3 χρόνια θα πάρει 4,8 μόρια
4 χρόνια θα πάρει 8 μόρια
5 χρόνια θα πάρει 10 μόρια (που είναι η ανώτερη μοριοδότηση που μπορεί να πάρει κάποιος).
Αν ο ΑΣΕΠ γίνει το 2015, οι νηπιαγωγοί ΠΕ60.50 που δούλεψαν την πρώτη χρονιά της παράλληλης, το 2010-2011, μέχρι τότε θα έχουν δουλέψει 5 χρόνια. Οπότε θα μας περνάνε 10 μόρια πριν ακόμα μπούμε στην αίθουσα για να γράψουμε...
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160962
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.