*

Αποστολέας Θέμα: Κρίσιμη εβδομάδα  (Αναγνώστηκε 7316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 02, 2007, 10:00:21 μμ »
Εγώ λέω να πάω τη Δευτέρα. Αλλά αύριο καλού κακού θα πάρω τηλεφώνο να ρωτήσω αν έχουν κι εδώ πρόβλημα. Πάντως κοίτα στο alfavita τι διάβασα απο συνάδελφο που αντιμετώπισε τα ίδια προβλήματα:

Οδηγίες για να ξεπεράσετε τα προβλήματα με την κατάθεση των αιτήσεων διορισμού
 
Αγαπητό alfavita.gr,

Ευτυχώς το πρόβλημα με την σύνδεση στην Σαντορίνη αποκαταστάθηκε.


Εντούτοις σε πολλούς συναδέλφους (όπως και σε μένα προσωπικά) που έχουν περάσει μέσω ΑΣΕΠ, δεν τους βγάζει την επιλογή αυτή για διορισμό αλλά μόνο την επιλογή για διορισμό από τον Ενιαίο Πίνακα με αποτέλεσμα να μην μπορούν να κάνουν την αίτηση. Καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία για το πως ξεπεράστηκε το πρόβλημα:


Να επιμείνετε στον υπάλληλο που κάνει την αίτηση να πάει στη σελίδα με τα προσωπικά στοιχεία του εκπαιδευτικού και να κάνει κλικ εκεί που λέει "Μόρια Εκπαιδευτικού". Εκεί θα πάτε στην σελίδα με τους διάφορους ΑΣΕΠ.
Κάντε κλικ στον "ΑΣΕΠ2007: Σύνδεση". Στην επόμενη σελίδα που θα πάτε κάντε ενεργοποίηση δίπλα στο κουτάκι που λέει "Επιλογή".


Αυτά και καλή τύχη με όποια άλλα πιθανά τεχνικά προβλήματα.

Ευχαριστώ
Δημήτρης Λειβαδίτης

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε άλλα παρατράγουδα διότι πολλά περίεργα συμβαίνουν φέτος :-\
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:05:46 »

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 02, 2007, 11:54:40 μμ »
Ναι το διάβασα αυτό! Το εκτύπωσα κιόλας για να το δείξω αύριο στη δευτεροβάθμια. Έτσι μου έρχεται να πω στον υπάλληλο να φύγει από κει για να τα περάσω εγώ!!!!! Τόσο άσχετος είναι. Έχουν φύγει όλοι για διακοπές και αυτός δεν έχει ιδέα πως να κάνει τις καταχωρήσεις. Ελπίζω να τελειώνω αύριο. Πάντως εδώ μου είπαν ότι δέχονται επικυρωμένα φωτοαντίγραφα πτυχίου και ΑΣΠΑΙΤΕ. :-\

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 03, 2007, 12:16:50 πμ »
Και μένα εδώ στο νησί το ίδιο μου είπαν από το τηλέφωνο σε ότι αφορά τα αντίγραφα πτυχίων. Απλά μετά τη δική σου εμπειρία φοβάμαι πως εγώ εδώ θα αντιμετωπίσω τα χειρότερα διότι 1ον οι τηλεπικοινωνίες είναι χάλια άρα πλάκα θα έχει να μη δουλεύει το ΟΠΣ του ΥΠΕΠΘ λόγω ΟΤΕ και 2ον είναι πιθανόν να έχουν πάρει κι εδώ όλοι άδεια ή να ασχολούνται με τα δωμάτια και τους τουρίστες.
Διότι ξέρεις εδώ δεν υπάρχει μόνιμος εκπαιδευτικός που να είναι και ντόπιος (σύνηθες) και να μην έχει και μια τουριστική επιχείρηση ή να ασχολείται με τα "κοινά" ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2007, 12:20:39 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 03, 2007, 04:21:16 μμ »
Επιτέλους υπέβαλα την αίτηση!! Αμάν πια!! Μέχρι την τελευταία στιγμή να βασανίζομαι... Άντε να ησυχάσουμε και καμιά βδομάδα και να καταλάβουμε και μεις Καλοκαίρι, γιατί μετά το 15Αυγουστο πάλι άγχος και αγωνία...
Τελικά δέχθηκαν τα επικυρωμένα φωτοαντίγραφα πτυχίου και ΑΣΠΑΙΤΕ και μου είπαν ότι αν υπάρξει πρόβλημα θα με ειδοποιήσουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:05:46 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 03, 2007, 07:32:56 μμ »
Αντε καλή τύχη :)
Εγω θα πάω Δευτέρα πρωί - πρωί. Στην εδώ Δ/νση το σύστημα δεν δούλευε γιατι λόγω πυρκαγιών στο διπλανό νησί που είναι και ο server υπήρχε πρόβλημα.
Αντε να δούμε. Πολύ δουλειά δεν έχουν μόνο μου είπαν να πάω πρωί γιατι μετά πέφτει το σύστημα. Αντε να δούμε. ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 06, 2007, 05:24:55 μμ »
Τι έγινε mat; υπέβαλες αίτηση για διορισμό; Απ΄ότι μαθαίνω την Τετάρτη 8/8/2007 θα ανακοινώσουν τους διορισμούς και μου έχουν πέσει τα αυτιά! :'( Έχω πολύ άσχημη διάθεση και άσχημα προαισθήματα..........  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 06, 2007, 06:02:22 μμ »
...Απ΄ότι μαθαίνω την Τετάρτη 8/8/2007 θα ανακοινώσουν τους διορισμούς και μου έχουν πέσει τα αυτιά! :'( Έχω πολύ άσχημη διάθεση και άσχημα προαισθήματα..........  ??? ???

Τόσο γρήγορα θα ανακοινωθούν ρε παιδιά?? Έχει ξαναγίνει αυτο?  :o

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 06, 2007, 07:03:20 μμ »
Πράγματι σήμερα υπέβαλα την αίτηση μου στη δευτεροβάθμια του νησιού. Εν αντιθέσει με τη δική σου διάθεση η δική μου είναι πολύ καλή σήμερα. Αιτία?
Τόσο ο Δ/ντης της Δευτεροβάθμιας όσο και ο καταχωρητής ήταν δύο κεφάτοι και γλυκύτατοι άνθρωποι που έφτιαξαν τη διάθεση σε μένα αλλά, και στους υπολοίπους που καταθέταμε αίτηση (3 άτομα ήμασταν όλα κι όλα). Όταν πήγα να τους ρωτήσω κάτι σχετικά με τα διαδικαστικά σε περίπτωση που διοριστεί κανείς μου είπαν και οι δυο με ένα στόμα: «Όταν διοριστείς εδώ σε μας θα φέρεις γλυκά, τα υπόλοιπα εκεί που θα σε διορίσουν» :D
Δεν ήξερα ότι θα ανακοινωθούν στις 8/08 οι διορισμοί.  Έχει ξαναγίνει νομίζω anna_s. Εγώ υπολόγιζα το αργότερο  τη Δευτέρα στις 13!! ;D Κοίτα ότι είναι να έρθει θα έρθει.
Μπάστα πια δεν πάει άλλο με το άγχος. Έφυγε το καλοκαίρι και δεν καταλάβαμε τίποτα. Έρχεται χειμώνας, πότε θα φορτίσουν οι μπαταρίες? ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 06, 2007, 08:15:34 μμ »
Άντε mat καλό διορισμό! Και ναι anna_s έχει ξαναγίνει και πέρσι. Στις 3/8 τελείωναν οι αιτήσεις και στις 4/8 βγήκαν οι διορισμοί. Και γω το είχα ξεχάσει αλλά μου το θύμισαν άλλοι φίλοι που περιμένουν και αυτοί τα αποτελέσματα. Το διαστάυρωσα όμως και σε άλλο forum όπου και εκεί αναφέρουν ότι οι διορισμοί θα ανακοινωθούν την Τετάρτη 8/8/2007. Καλό διορισμό και σε σένα και μακάρι σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 06, 2007, 09:08:47 μμ »
Με το "θα βγουν οι διορισμοί" εννοειτε ότι θα βγει μόνο ποιοί διοριζονται ή και ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ?
(Έχω γίνει κουραστική αλλά δεν καταλαβαίνω, γιατί όλοι μου λέγανε ότι το που θα πας το μαθαίνεις τέλος Αυγουστου τελευταία στιγμή! :-[)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 06, 2007, 09:54:01 μμ »
Δεν έχεις γίνει κουραστική. Η αλήθεια είναι ότι η όλη διαδικασία είναι πολύπλοκη και κουραστική. Όταν με το καλό θα βγουν οι διορισμοί τι εννοούμε? Θα ανακοινωθούν καταρχήν τα ονόματα των διοριστέων και η δ/νση στην οποία διορίζεται κανείς. Στη συνέχεια θα πρέπει όσοι διορίζονται να παρουσιαστούν στην δ/νση που διορίζονται να ακολουθήσουν κάποιες γραφειοκρατικές διαδικασίες κατάθεσης από την αρχή κάποιων δικαιολογητικών και του πιστοποιητικού υγείας, να ορκιστούμε και μετά από κάποιες μέρες αφού συνεδριάσουν τα ΠΥΣΔΕ να μας πουν σε ποιο σχολείο της δ/νσης θα μας στείλουν. Σε αυτή τη δεύτερη φάση εννοούν οι γνωστοί σου ότι μαθαίνεις τέλος Αυγούστου που ακριβώς πας δηλαδή σε ποιο σχολείο τοποθετήσε :)
Για περισσότερες λεπτομέρειες δες στο: http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/odigosi20070621a.php
Υπομονή όμως προηγούνται τα γλυκά ;)
Leniao μου αρέσει η αισιοδοξία μας παρόλο που είμαστε στη δεύτερη φουρνιά διοριστέων. Επιμένουμε να Ελπίζουμε σε διορισμό φέτος. Τίποτα δεν μας σταματά 8)
Καλό διορισμό σε όλους μας. :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 06, 2007, 10:35:29 μμ »
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ............ και μεις ψυχορραγούμε!! :-\

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 06, 2007, 10:51:15 μμ »
Αααα δεν θέλω τέτοιαααα. Θυμάσαι και που κατά την αναμονή των αποτελεσμάτων είχες πάλι ρίξει κάτω τα αυτιά??
Όχι και ψυχορραγούμε εμείς. :o Ντροπή θα μας πετάξουν κανένα ροφό (λόγω ήμέρας το ψάρι  ;D) στη μούρη οι συνάδελφοι που είναι επιτυχόντες κτλ και θα έχουν και δίκιο. :)
Υπομονήηηη που ξέρεις σήμερα είναι του Σωτήρος κι ίσως σου φέρει αυτό που επιθυμείς αλλά, μετά μην ακούσω «τίποτσι»  μουρμούρες για τσι τοποθεσίες  που θα μας στείλουν.
Σήμερα στη Δ/θμια ακούγοντας ο Δ/ντης τι δήλωνα φώναξε ο άνθρωπος: "Ααα εδώ να δίπλα ψυχή μου θέλεις να πας".
 ;D Κρίμα που δεν γίνεται ηχητική αναπαραγωγή του τραγουδιστού τόνου με τον οποίο μου έκανε τα σχόλια του.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίσιμη εβδομάδα
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 06, 2007, 11:00:16 μμ »
Είμαστε στο παρα πέντε! :P
Έτσι ένας αγώνας μέχρι να φτάσουμε έως εδώ,... μας άδειασε ψυχολογικά και αυτή η ψυχοφθόρα αναμονή! Νοιώθω μετέωρος. Θέλω επιτέλους ένα τέλος, αν καταλαβαίνεις... :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 408

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.