*

Αποστολέας Θέμα: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;  (Αναγνώστηκε 31412 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 03:20:21 μμ »
Δεν αναφερομαι στα προσωπα αλλα δεν πιστευω πως θα αλλαξει το ο,τιδήποτε μεσα σε μια "οικουμενικη, συνεργασιας και φιλιας "κυβερνηση".Ειναι ενα μεταβατικο σταδιο και ως εκ τουτου θα περιμενουμε τις εκλογες.
Μακαρι να βγω ψεύτης. Τι να πω....?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:49:42 »

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 03:22:36 μμ »
και μόνο η φάτσα της  να πάψει να βγαίνει να μιλά για εκπαιδευτικούς και σχολεία στην παρουσα φάση μού είναι αρκετό.

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 11:37:40 μμ »
όποιος δεν αντέχει χωρίς να τη βλέπει ας δει mega..πολλές αγαπημένες φάτσες μαζί ;D
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:34:36 μμ »
Το σχόλιο παραμένει το ίδιο. ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ.
Ίδιοι είναι. Και είτε είναι η Δ είτε άλλο άτομο την ίδια πολιτική θα ακολουθήσουν. Καταλάβετέ το, σκοπός ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ (μπλέ και πράσινων) είναι το ξεπούλημα της χώρας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:49:42 »

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 10:04:10 μμ »
Πολλά θα αλλάξουν.
Θα αλλάξει η διάθεση για την ψήφο μας και ιδιαίτερα μετά το παζάρι των τελευταίων 24ωρων.
εγω όχι δεν τους θελω άλλο….προτιμώ την τροικα και όποιον άλλο ανθέλληνα μου χτυπήσει την πορτα θα τον καλωσορισω.
αρκετα με τους εγχώριους φιλέλληνες  της ελληνικης πολιτικης.

α ρκε τα. 

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 11:58:44 μμ »
Πολλά θα αλλάξουν.
Θα αλλάξει η διάθεση για την ψήφο μας και ιδιαίτερα μετά το παζάρι των τελευταίων 24ωρων.
εγω όχι δεν τους θελω άλλο….προτιμώ την τροικα και όποιον άλλο ανθέλληνα μου χτυπήσει την πορτα θα τον καλωσορισω.
αρκετα με τους εγχώριους φιλέλληνες  της ελληνικης πολιτικης.

α ρκε τα.
Να αλλάξει η διάθεση για την ψήφο σας, αφού εδώ και 30 χρόνια βγαίνει μια ο ένας και μία ο άλλος και καταστρέφουν μέρα με τη μέρα τα πάντα. Το πελατειακό κράτος ποιος το δημιούργησε;
Αλλά όχι να καλωσορίσουμε τους ξένους. Αν δεν έχεις καταλάβει, αυτό το κανουν ήδη αυτοί. Δίνουν τη χώρα στους ξένους.
Ειλικρινά είναι λυπηρό μορφωμένοι άνθρωποι και ΕΙΔΙΚΑ εκπαιδευτικοί να μην μπορούν να δουν την αλήθεια

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:26:10 πμ »
Πολλά θα αλλάξουν.
Θα αλλάξει η διάθεση για την ψήφο μας και ιδιαίτερα μετά το παζάρι των τελευταίων 24ωρων.
εγω όχι δεν τους θελω άλλο….προτιμώ την τροικα και όποιον άλλο ανθέλληνα μου χτυπήσει την πορτα θα τον καλωσορισω.
αρκετα με τους εγχώριους φιλέλληνες  της ελληνικης πολιτικης.

α ρκε τα.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:41:01 πμ »
Τα πείσματα και οι τσιριμονιές μέρος του παιχνιδιού τους είναι. Να κάνουν τον κόσμο να νιώσει ότι φτάνει στο χείλος του γκρεμού, να τρομοκρατηθεί και μετά , ω του θαύματος, η "σωτηρία". Ξεπούλημα και αλυσσοδέσιμο αλλά με μια μερίδα πλέον του κόσμου να συναινει και να νιωθεί ότι αποφύγαμε τα "χειρότερα". Γιατί αυτό είναι και το ζητούμενο τούτης της συναίνεσης, η χειραγώγηση των αντιδράσεων του κόσμου για να σώσουν οι πολιτικοί μας την πολιτική και το κεφάλι τους. Μέχρι βέβαια να έρθουν τα νέα μέτρα, μέχρι να δουμε ότι οι εκλογές όλο και απομακρύνονται...

Και για να είμαι και εντός θέματος, η υπουργός μας μάλλον αλώβητη από όλο αυτό το αλισβερίσι...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:45:24 πμ »
Ο Ν.Chomsky χρησιμοποιεί τη λέξη "τρομοκρατορία " !!!!  Αυτή χαρακτηρίζει απόλυτα την κατάσταση που βρισκομαστε!

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:52:41 πμ »
Μέχρι βέβαια να έρθουν τα νέα μέτρα, μέχρι να δουμε ότι οι εκλογές όλο και απομακρύνονται...

Παράθεση

Δεν μπορούν να επιβάλλουν στο λαό την κυβέρνηση που τους βολευει!!....δεν είναι δημοκρατία μετά!!!....Πρεπει να εχει διάρκεια η κυβερνηση...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 10:00:53 πμ »
Το πολιτικο σχεδιο δεν ειναι εσωτερικο αλλα πιο γενικο ,ηταν δεδομενο απο το 09 ,διαλυση και υποβαθμιση των ''φτωχων''ευρωπαικων χωρων.ΟΤΙ εγινε απο το 09 και μετα, νομοσχεδια ,ψηφιση τους , ηταν υποταγμενο στην ελεγχομενη χρεωκοπια της χωρας και στην υποβιβαση της σε ευρωπαικη αποικια , και εννοειται θα'ρθουν και αλλα χειροτερα.Ακομα και ο νομος 3848 ''επρεπε'' να'ρθει για να φερει την αδιοριστια και το κλονισμο της μονιμοτητας ,εμεις δεν θελαμε να το δουμε και μαλωναμε γι'αλλα...οπως τωρα οι πολιτικοι μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2011, 10:05:11 πμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:23:29 μμ »
Ο Ν.Chomsky χρησιμοποιεί τη λέξη "τρομοκρατορία " !!!!  Αυτή χαρακτηρίζει απόλυτα την κατάσταση που βρισκομαστε!

Αυτός τα λέει και τα γράφει χρόνια τώρα.. αλλά πιστεύεις ότι στη χώρα μας υπάρχουν πολλοί που τον έχουν διαβάσει; Ακόμα και στο χώρο των εκπαιδευτικών δεν θα είναι πολλοί. Γι' αυτό κρατάω μικρό καλάθι και για τις ερχόμενες εκλογές.

Πάντως η Α.Δ. θα παραιτηθεί σήμερα-αύριο (μαζί με όλους τους υπουργούς  :P), το θέμα είναι αν θα ξαναοριστεί στο ίδιο πόστο ή όχι. Αλλά όπως προανέφεραν ήδη άλλοι, δεν αλλάζει κάτι ουσιαστικό με τις αλλαγές προσώπων.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 03:31:41 μμ »
Πολλά θα αλλάξουν.
Θα αλλάξει η διάθεση για την ψήφο μας και ιδιαίτερα μετά το παζάρι των τελευταίων 24ωρων.
εγω όχι δεν τους θελω άλλο….προτιμώ την τροικα και όποιον άλλο ανθέλληνα μου χτυπήσει την πορτα θα τον καλωσορισω.
αρκετα με τους εγχώριους φιλέλληνες  της ελληνικης πολιτικης.

α ρκε τα.
Να αλλάξει η διάθεση για την ψήφο σας, αφού εδώ και 30 χρόνια βγαίνει μια ο ένας και μία ο άλλος και καταστρέφουν μέρα με τη μέρα τα πάντα. Το πελατειακό κράτος ποιος το δημιούργησε;
Αλλά όχι να καλωσορίσουμε τους ξένους. Αν δεν έχεις καταλάβει, αυτό το κανουν ήδη αυτοί. Δίνουν τη χώρα στους ξένους.
Ειλικρινά είναι λυπηρό μορφωμένοι άνθρωποι και ΕΙΔΙΚΑ εκπαιδευτικοί να μην μπορούν να δουν την αλήθεια
Η "μόρφωση" δεν είναι προνόμιο των εκπαιδευτικών……και απόδειξη τούτου είναι η λάθος ερμηνεία του μνμ μου. ;)

χαλαρά θελω να "ανταποδώσω" την ελαφρά τσιτώμενη απάντηση σου με το παρακάτω. :)
Δεν επιτρέπεται σε ένα μορφωμένο άτομο και ΕΙΔΙΚΑ εκπαιδευτικος να μην κάνει δεύτερες και τρίτες σκέψεις πριν απαντήσει. :)


Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Παραιτείται η Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 04:01:08 μμ »
Πολλά θα αλλάξουν.
Θα αλλάξει η διάθεση για την ψήφο μας και ιδιαίτερα μετά το παζάρι των τελευταίων 24ωρων.
εγω όχι δεν τους θελω άλλο….προτιμώ την τροικα και όποιον άλλο ανθέλληνα μου χτυπήσει την πορτα θα τον καλωσορισω.
αρκετα με τους εγχώριους φιλέλληνες  της ελληνικης πολιτικης.

α ρκε τα.
Να αλλάξει η διάθεση για την ψήφο σας, αφού εδώ και 30 χρόνια βγαίνει μια ο ένας και μία ο άλλος και καταστρέφουν μέρα με τη μέρα τα πάντα. Το πελατειακό κράτος ποιος το δημιούργησε;
Αλλά όχι να καλωσορίσουμε τους ξένους. Αν δεν έχεις καταλάβει, αυτό το κανουν ήδη αυτοί. Δίνουν τη χώρα στους ξένους.
Ειλικρινά είναι λυπηρό μορφωμένοι άνθρωποι και ΕΙΔΙΚΑ εκπαιδευτικοί να μην μπορούν να δουν την αλήθεια
Για εμένα η τελευταία ελπίδα αξιοκρατίας και αντιμετώπισεις της λαμογιάς και της διαπλοκής σε αυτή τη χώρα είναι οι ξένοι τεχνοκράτες. Δεν έχω πια απολύτως καμία εμπιστοσύνη ούτε στο ελληνικό πολιτικό σύστημα (το οποίο μη φανταζόμαστε ότι είναι πιο τίμιο και λιγότερε παθογενές έξω από τα δύο μεγάλα κόμματα), αλλά ούτε και στον διεφθαρμένο λαό που "αγανάκτησε" μόνο όταν μειώθηκαν τα ευρώ στο πορτοφόλι του και ποτέ για τα ανοσιουργήματα που έβλεπε τόσα χρόνια γύρω του. Σκληρή η αλήθεια, αλλά αυτή είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2011, 04:02:50 μμ από Radius »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.