*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας  (Αναγνώστηκε 31143 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 05:01:00 μμ »
δυστυχώς δεν μπορώ να σε διαφωτίσω σ αυτό...ας πούμε σε μας, όσοι εκπ/κοι΄ανήκουν οργανικά στα ΚΕΔΔΥ αναφέρονται στην περιφέρεια. Μάλιστα υπάρχουν και αναπληρωτές  ΕΒΠ των οποίων η τοποθέτηση γίνεται απευθείας στην περιφέρεια. 
Επομένως, ίσως να ισχύει κάτι διαφορετικό για την πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια.... Σε κάθε περίπτωση , πάρε κατ΄ευθείαν υπουργείο τότε να το λύσεις το ζήτημα κεντρικά...  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3693
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 05:10:30 μμ »
δυστυχώς δεν μπορώ να σε διαφωτίσω σ αυτό...ας πούμε σε μας, όσοι εκπ/κοι΄ανήκουν οργανικά στα ΚΕΔΔΥ αναφέρονται στην περιφέρεια. Μάλιστα υπάρχουν και αναπληρωτές  ΕΒΠ των οποίων η τοποθέτηση γίνεται απευθείας στην περιφέρεια. 
Επομένως, ίσως να ισχύει κάτι διαφορετικό για την πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια.... Σε κάθε περίπτωση , πάρε κατ΄ευθείαν υπουργείο τότε να το λύσεις το ζήτημα κεντρικά...  ;) ;)


Κακώς αναφέρονται στην περιφέρεια.
Στο νόμο 3699/2008  Άρθρο 24, παράγραφο 1, αναφέρει "Αρμόδια υπηρεσιακά συμβούλια που εξετάζουν και προτείνουν όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές των αντίστοιχων κλάδων των υπαλλήληων είναι τα εξής: α) Για τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ, αρμόδια είναι τα οικεία ΠΥΣΠΕ και ΠΥΣΔΕ"

Το ΕΕΠ (Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό) και το ΕΒΠ (Ειδικό Βοηθητικ΄λο Προσωπικό) είναι άλλο πράγμα. Υπα΄γονται στο ΠΥΣΕΕΠ (ΠΕριφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Ειδικού Εκπαιδυτικού Προσωπικού) και δεν έχουν σχέση με μας τους εκπαιδευτικούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2011, 05:12:15 μμ από emmaki »
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 05:22:44 μμ »
λίγο πριν φύγω να σου πω τα εξής:

υπάρχουν κάποιοι αναπληρωτές που προσλαμβάνονται απο την περιφέρεια και αναφέρονται κατ΄ευθείαν εκεί.
υπάρχουν πολλοί εκπ/κοί που ανήκουν στην α/θμια και για αυτούς δεν έχω ιδέα που αναφέρονται .
επίσης, υπάρχουν κάποιοι της δ/θμιας ( λογοθεραπευτές πχ) που αναφέρονται στο (πρώην) γραφείο Ε.Ε.
τέλος,υπάρχουν και αναπληρωτές ΣΜΕΑΕ που αναφέονται κατ΄ευθείαν σε μας.

από κει και πέρα, το νόμο της ειδικής αγωγής δεν τον ξέρω παρά μόνο καθ' όνομα .... τι να σου πω..
αλλά εφόσον υπάρχει νόμος που λέει πως για τους εκπ/κούς που υπηρετούν σε ΣΜΕΑΕ/ΚΕΔΔΥ αρμόδια είναι τα οικεία ΠΥΣΔΕ και ΠΥΣΠΕ τότε εσένα γιατί σε τρέχουν στο ΚΥΣΠΕ; απορίας άξιον....

τεσπά...φεύγω! τα λέμε αργότερα... :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3693
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 08:15:20 μμ »
λίγο πριν φύγω να σου πω τα εξής:

υπάρχουν κάποιοι αναπληρωτές που προσλαμβάνονται απο την περιφέρεια και αναφέρονται κατ΄ευθείαν εκεί.
υπάρχουν πολλοί εκπ/κοί που ανήκουν στην α/θμια και για αυτούς δεν έχω ιδέα που αναφέρονται .
επίσης, υπάρχουν κάποιοι της δ/θμιας ( λογοθεραπευτές πχ) που αναφέρονται στο (πρώην) γραφείο Ε.Ε.
τέλος,υπάρχουν και αναπληρωτές ΣΜΕΑΕ που αναφέονται κατ΄ευθείαν σε μας.

από κει και πέρα, το νόμο της ειδικής αγωγής δεν τον ξέρω παρά μόνο καθ' όνομα .... τι να σου πω..
αλλά εφόσον υπάρχει νόμος που λέει πως για τους εκπ/κούς που υπηρετούν σε ΣΜΕΑΕ/ΚΕΔΔΥ αρμόδια είναι τα οικεία ΠΥΣΔΕ και ΠΥΣΠΕ τότε εσένα γιατί σε τρέχουν στο ΚΥΣΠΕ; απορίας άξιον....

τεσπά...φεύγω! τα λέμε αργότερα... :) :)

Η περιφέρεια προσλαμβάνει αναπληρωτές ΕΕΠ και ΕΒΠ. Μάλιστα, οι υποψήφιοι έχουν δικαίωμα να κάνουν τα χαρτιά τους μόνο σε μια περιφερειακή και δηλώνουν με ιεραρχική σειρά σε ποιο νομό θα ήθελαν να δουλέψουν. Υπηρεσιακά ανήκουν στο ΥΣΕΕΠ.
Οι εκπαιδευτικοί προσλαμβάνονται από το υπουργείο και διατείθενται ανάλογα με τις ανάγκες στα σχολεία ή στο ΚΕΔΔΥ (πολύ σπάνια στο δικό μας να έρθει αναπληρωτής εκπαιδευτικός, συνήθως η πίστωση πάει σε κάποιο ΤΕ που δεν λειτουργεί και διατείθεται ο εκπαιδευτικός στο ΚΕΔΔΥ). Υπηρεσιακά ανήκουν στην Α/βάθμια και τη Β/βάθμια και αντίστοιχα ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ.

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος σε αυτό....
Το ΚΥΣΠΕ (ή ΚΥΣΔΕ) είναι υπεύθυνο για μετατάξεις και μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 09:47:54 μμ »
ωωωωωωωωωω κατ΄αρχήν ευχαριστώ για την ενημέρωση. Είναι πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά.
Νομίζω τελικά ότι ακριβώς έτσι τα έχουμε και μεις. Ο λόγος που εγώ δεν ξέρω λεπτομέρειες είναι γιατί οι μεν φάκελοι των μονίμων βρίσκονται στο μέχρι πρότινος γραφείο Ε..Ε και οι αναπληρωτές πράγματι περνάνε απο μας αλλά δεν είναι το άμεσο αντικείμενό μου για να το γνωρίζω εις βάθος. Οι δε ΕΒΠ όπως έγραψες κι εσύ "νταραβερίζονται" με την περιφέρεια...

για το ΚΥΣΔΕ βέβαια γνωρίζω - γι'αυτό και απορώ με αυτό που σου είπαν - ότι δηλαδή το ΚΥΣΔΕ είναι υπεύθυνο για την αναγνώριση προϋπηρεσίας σας...  :o :o
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3693
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 10:56:30 πμ »
Και επανέρχομαι.....

Ούτε στην πρωτοβάθμια ούτε στην περιφερειακή γνώριζαν ότι για υπέυθυνο είναι το ΠΥΣΠΕ!!!!!!! Μιλούσαν και αυτοί και ΚΥΣΠΕ, μέχρι που τους παρέπεμψα στο αντίσοιχο χωρίο του νόμου.......

Όταν δε άκουσαν για αναγνώριση προϋπηρεσίας έσκασαν στα γέλια και μου είπαν ότι τζάμπα στέλνω χαρτιά, γιατίο δεν πρόκειται ΠΟΤΕ (το τόνισαν) να αναγνωριστεί κάτι, εκτός και αν είναι σε ιδιωτικό σχολείο.... Τους είπα ότι είναι υποχρέωση τους να δεχτούν τα χαρτιά και ας το απορρίψουν.....

Επίσης, μου είπαν ότι το νέο μισθολόγιο δεν υπάρχει περίπτωση να εφαρμοστεί και ότι αυτοί δεν μπορούν να κάθονται να κάνουν όλες αυτές τις αλλαγές.....Αν θέλει ας αναλάβει κάποιος από κάθε σχολέιο την ευθύνη να βγάλει τις νέες μισθοδοσίες ή αλλιώς ο καθένας μόνος του με υπεύθυνη δήλωση.....΄

Μήπως στο νομό μου είναι άχρηστοι;;;;;;
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 06:58:51 μμ »
έκδοση ΠΔ  ..        κοντός ψαλμός αλληλούια.... ;) ;)

Κανένα νέο ?       

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 09:17:23 μμ »
Περιμένουμε...  ::)
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 10:40:16 μμ »
Και επανέρχομαι.....

Ούτε στην πρωτοβάθμια ούτε στην περιφερειακή γνώριζαν ότι για υπέυθυνο είναι το ΠΥΣΠΕ!!!!!!! Μιλούσαν και αυτοί και ΚΥΣΠΕ, μέχρι που τους παρέπεμψα στο αντίσοιχο χωρίο του νόμου.......

Όταν δε άκουσαν για αναγνώριση προϋπηρεσίας έσκασαν στα γέλια και μου είπαν ότι τζάμπα στέλνω χαρτιά, γιατίο δεν πρόκειται ΠΟΤΕ (το τόνισαν) να αναγνωριστεί κάτι, εκτός και αν είναι σε ιδιωτικό σχολείο.... Τους είπα ότι είναι υποχρέωση τους να δεχτούν τα χαρτιά και ας το απορρίψουν.....

Επίσης, μου είπαν ότι το νέο μισθολόγιο δεν υπάρχει περίπτωση να εφαρμοστεί και ότι αυτοί δεν μπορούν να κάθονται να κάνουν όλες αυτές τις αλλαγές.....Αν θέλει ας αναλάβει κάποιος από κάθε σχολέιο την ευθύνη να βγάλει τις νέες μισθοδοσίες ή αλλιώς ο καθένας μόνος του με υπεύθυνη δήλωση.....΄

Μήπως στο νομό μου είναι άχρηστοι;;;;;;

Υποθέτω ότι το τελευταίο ερώτημα είναι...ρητορικό!!! ;D ;D ;D   Καλά, οι δάσκαλοι δεν παίζονται στα διοικητικά......Μακράν κατηγορία από μόνοι τους!!!

έκδοση ΠΔ  ..        κοντός ψαλμός αλληλούια.... ;) ;)

υποτίθεται ότι εντός διμήνου πρέπει να εκδοθεί ΠΔ ή ΚΥΑ - και ακόμα τίποτα.... μόνο για το πώς θα περικοπούν οι αποδοχές έχουμε λάβει διευκρινιστικές....πώς θα δοθούν άλλες πάλι..... σιγήν ιχθύος...πάντως σε μας έρχονται μέχρι και σήμερα αιτήσεις για αναγνώριση. Ο Προϊστάμενος λέει πως είμαστε υποχρεωμένοι να τις δεχθούμε....προς το παρόν μπαίνουν αρχείο και βλέπουμε....αλλά σε καμία περίπτωση δεν αφαιρούμε το δικαίωμα σε κανέναν να υποβάλει αίτηση.....

Περιμένουμε...  ::)

Κανένα νέο ?       

υπομονή!! όλοι στο ίδιο ζουμί βράζουμε... :) :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος baarli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 09:06:41 μμ »
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΣΕ ΕΦΕΔΡΕΙΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ
ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ.

ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;

νομιζω σηκώνει δικαστήριο αυτό , το οποίο θα κερδηθεί κατά πάσα πιθανότητα.

(sorry για την φωνή, αλλά πρέπει να ακουστεί αυτό)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 09:31:36 μμ »
κάνεις ένα λαθος συσχετισμό: η εφεδρεία αφορά ΙΔΑΧ. οι εκπ/κοί δεν εξαιρέθηκαν από την εφεδρεία αλλά απο την προσυνταξιοδοτική. Το κριτήριο των χρόνων υπηρεσίας μπήκε ως ενιαίο για όσους τελικά απήλθον του Δημοσίου.
Ξεχνάμε όμως ότι οι εκπ/κοί έχουν τη μοναδική ιδιαιτερότητα να μην καλύπτουν όλοι οργανική θεση αλλά να υπηρετούν όντες στη διάθεση.
Τούτου λεχθέντος τα σενάρια για το πόσοι , πώς και πότε θα δουν την πόρτα της εξόδου καταλαβαίνεις ότι μπορούν να αυξηθούν με διάφορους τρόπους.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος baarli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 10:19:44 μμ »
κάνεις ένα λαθος συσχετισμό: η εφεδρεία αφορά ΙΔΑΧ. οι εκπ/κοί δεν εξαιρέθηκαν από την εφεδρεία α

άσχετα αν αφορα ΙΔΑΧ, υπάρχουν κάποιοι για τους οποίους μέτρησε η προυπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα.
ΧΩΡΙΣ να έχει βγει προεδρικό διάταγμα.

Άρα εφόσον μέτρησε για αυτούς, πρέπει να μετρήσει για όλους, και για εφεδρια, και για κατάταξη σε βαθμο.


Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 10:38:41 μμ »
αν αναφέρεσαι στην προϋπηρεσία απο ιδιωτικά σχολεία που προσμετράται για ΜΚ αυτή ούτως ή άλλως μετρούσε...

Κάντε τώρα τους εξής συσχετισμούς:
ως πέρισυ για ΒΑΘΜΟ δεν μέτραγε τίποτα πριν το ΦΕΚ διορισμού. Πέρισυ μας έβαλαν να προσμετρήσουμε για επανακατάταξη ό,τι είχε αναγνωρισθεί για ΜΚ... και πέρισυ ως γνωστόν ηταν η χρονιά κρίσεων για δ/ντές, υποδ/ντές σχολικούς συμβουλους και πάει λέγοντας...
ο νέος νόμος μιλάει για επανακατάταξη σε βαθμό και μκ βάσει όσων είχαν αναγνωρισθεί ως 30/10....

μετά έρχεται στο καπάκι η επταετία απο δημόσιο και ιδιωτικό...
αν ενώσει κανείς τα κομματάκια του παζλ πέραν του ότι αντιλαμβάνεται τις φωτογραφικές διατάξεις έχει καμία αμφιβολία για το πού πάει το πράγμα;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος baarli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 10:39:57 πμ »
αν αναφέρεσαι στην προϋπηρεσία απο ιδιωτικά σχολεία που προσμετράται για ΜΚ αυτή ούτως ή άλλως μετρούσε...

Αναφέρομαι στην προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα που δεν είναι ως τώρα αναγνωρισμένη.

Το παράνομο είναι ότι, χωρίς προεδρικό διάταγμα, την αναγνωρίζουν για να βγάλουν σε εφεδρεία κάποιος.
Αρα χωρίς προεδρικό διάταγμα, πρέπει να αναγνωριστεί και ως προσόν για κατάταξη σε βαθμο.



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 691
Σύνολο: 693

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.