*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70  (Αναγνώστηκε 36366 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 11:34:19 πμ »
εγιναν προσληψεις δευτεροβαθμιας..τπτ για μας δεν εχει??κανενα κενακι δε δημιουργηθηκε που να θελει επειγοντως καλυψη και να μην μπορει να περιμενει την καινουρια χρονια??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:36:10 »

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 12:28:40 μμ »
εγιναν προσληψεις δευτεροβαθμιας..τπτ για μας δεν εχει??κανενα κενακι δε δημιουργηθηκε που να θελει επειγοντως καλυψη και να μην μπορει να περιμενει την καινουρια χρονια??
Μακάρι αν και δεν το βλέπω να μας παίρνει πριν τις γιορτές. Βάβαια τώρα πήραμε κ την 6η δόση...τι να πω χριστουγεννιάτικο δωράκι

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 12:54:23 μμ »
Καλέ και 100 δόσεις να πάρουμε, αυτά τα λεφτά δεν αφορούν πληρωμές συντάξεων, μισθών, ούτε άλλα έξοδα της χώρας. Δεν επηρεάζουν τις δικές μας τις προσλήψεις. Πάνε κατευθείαν σε αποπληρωμή τόκων.
      Το μόνο θετικό που βλέπω, είναι ότι για τις προσλήψεις των ειδικοτήτων όλα δούλεψαν πολύ γρήγορα και έγιναν αμέσως. Πότε έλεγε ο Μπράτης για επικαιροποίηση των κενών, πότε έγιναν οι προσλήψεις, δεν το κατάλαβα... Είναι καλό να μην υπάρχουν καθυστερήσεις, για να προχωράνε γρηγορότερα και τα των ΠΕ70 και ΠΕ60!

Αποσυνδεδεμένος Μαρίνα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 01:16:25 μμ »
Πάντως πιστεύω πως είναι νωρίς ακόμα για μας! Μετά από 2 βδομαδούλες κάτι θα αρχίσει α κινείται νομίζω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:36:10 »

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:59:47 πμ »
λοιπον παιδια εχω επιτελους καποια νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!! ημουν σε ενα συνεριο στη θεσνικη στ οποιο πετυχα το μπρατη!!εννοειται τονρωτησα για στ φαση ειπε δεν ξερει ακομα αλλα μαλλον μετα τα χριστουγεννα.τον ρωτησα για αριθμο και στην αρχη ειπε οτι πιστευει "παλι γυρω στα 100 ατομα", του λεω εχουμε 50-60 ατομα απο πανω μας κ λεει ε ναι ειστε οριακα ενω μολις πριν ειχε πει πως πιστευει γυρω στα 100 ατομα θα παρουν..δεν επρεπε να απαντησει οτι σιγουρα ειστε μεσα??ηταν λιγο φασκω και αντιφασκω..τον ρωτησα τι κενα περιμενουμε τωρα μονο απο αδειες κλπ και λεει οτι ειναι και συνταξιοδοτησεις οτι βγηκανε τωρα στη συνταξη 75 ατομα AΛΛΑ δεν θα φανουν ολα τα κενα τωρα γιατι καποια τα καλυπτουν απο δω κι απο κει καιοτι δεν εχει πολλα κενα για δασκαλους..βγαλτε ακρη..το δεν εχει πολλα κενα βεβαια ειναι υποκειμενικο γιατι οντως και τα 100 δεν ειναι πολλα αλλα για καποιους στην παρουσα φαση ειναι υπεραρκετα..δε ξερω..ουσιαστικα δεν ειπε και κατι καινουριο αλλα εγω τα πηρα θετικα ειμαι αισιοδοξη..αυτα!!

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:32:49 πμ »
λοιπον παιδια εχω επιτελους καποια νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!! ημουν σε ενα συνεριο στη θεσνικη στ οποιο πετυχα το μπρατη!!εννοειται τονρωτησα για στ φαση ειπε δεν ξερει ακομα αλλα μαλλον μετα τα χριστουγεννα.τον ρωτησα για αριθμο και στην αρχη ειπε οτι πιστευει "παλι γυρω στα 100 ατομα", του λεω εχουμε 50-60 ατομα απο πανω μας κ λεει ε ναι ειστε οριακα ενω μολις πριν ειχε πει πως πιστευει γυρω στα 100 ατομα θα παρουν..δεν επρεπε να απαντησει οτι σιγουρα ειστε μεσα??ηταν λιγο φασκω και αντιφασκω..τον ρωτησα τι κενα περιμενουμε τωρα μονο απο αδειες κλπ και λεει οτι ειναι και συνταξιοδοτησεις οτι βγηκανε τωρα στη συνταξη 75 ατομα AΛΛΑ δεν θα φανουν ολα τα κενα τωρα γιατι καποια τα καλυπτουν απο δω κι απο κει καιοτι δεν εχει πολλα κενα για δασκαλους..βγαλτε ακρη..το δεν εχει πολλα κενα βεβαια ειναι υποκειμενικο γιατι οντως και τα 100 δεν ειναι πολλα αλλα για καποιους στην παρουσα φαση ειναι υπεραρκετα..δε ξερω..ουσιαστικα δεν ειπε και κατι καινουριο αλλα εγω τα πηρα θετικα ειμαι αισιοδοξη..αυτα!!

 Ευχαριστούμε! Εγώ θέλω να παραθέσω και αυτό: http://www.doe.gr/11/eth011211.pdf

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:42:09 μμ »
Διάβασα στους φιλολογους ότι πέρσι η στ φάση έγινε έκτακτα γιατί βγήκαν κάποια κενά στις 3/12/2010. Λέτε να γίνει το ίδιο και φέτος ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος vincent

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 06:58:24 μμ »
Παιδιά,γεια σας.Έχω μάθει από αιρετό που θεωρώ αρκετά αξιόπιστο (είχε έγκυρες πληροφορίες για αριθμούς προηγούμενων φάσεων) οτι θα προσληφθούν ακόμα 55 δάσκαλοι για τα Ζεπ.Μάλιστα ο ίδιος υποστήριζε οτι αυτό θα γίνει σύντομα,τις επόμενες μέρες.Μακάρι να βγει αληθινός και να δουλέψουν όσο γίνεται περισσότεροι συνάδελφοι.
The song maker says, "It ain't so bad"
The dream maker's gonna make you mad
The spaceman says, "Everybody look down"
It's all in your mind...

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 11:23:44 πμ »
Παιδιά,γεια σας.Έχω μάθει από αιρετό που θεωρώ αρκετά αξιόπιστο (είχε έγκυρες πληροφορίες για αριθμούς προηγούμενων φάσεων) οτι θα προσληφθούν ακόμα 55 δάσκαλοι για τα Ζεπ.Μάλιστα ο ίδιος υποστήριζε οτι αυτό θα γίνει σύντομα,τις επόμενες μέρες.Μακάρι να βγει αληθινός και να δουλέψουν όσο γίνεται περισσότεροι συνάδελφοι.
Μακάρι να ισχύει αυτό και να πάνε όλα καλά...

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 05:22:07 μμ »
ευχαριστουμε πολυ vincent.τις επομενες μερες εννοει να φανταστω μεσα στη βδομαδα ε?ξερεις μηπως που μπορει να ειναι αυτα τα κενα του ζεπ??μαλλον θ ναι μονο αθηνα και θεσνικη γιατι απο εκει κοπηκαν τελικα σχολεια ε?
α και ξερει κανεις ποσα ατομα εχει προσπερασει το συστημα??

Αποσυνδεδεμένος vincent

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 05:58:21 μμ »
ευχαριστουμε πολυ vincent.τις επομενες μερες εννοει να φανταστω μεσα στη βδομαδα ε?ξερεις μηπως που μπορει να ειναι αυτα τα κενα του ζεπ??μαλλον θ ναι μονο αθηνα και θεσνικη γιατι απο εκει κοπηκαν τελικα σχολεια ε?
α και ξερει κανεις ποσα ατομα εχει προσπερασει το συστημα??
Να σαι καλά.Τα κενά δεν θα είναι μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη,γιατί είπε οτι η Αχαΐα θα δώσει άλλα 3 κενά.Οπότε σύμφωνα με αυτό οι θέσεις θα κατανεμηθούν σε διάφορους νομούς.Όσο για το πότε θα βγουν,πιστεύω οτι αυτό θα γίνει μέσα στη βδομάδα,γιατί ο συγκεκριμένος αιρετός έλεγε οτι το υπουργείο θέλει να γίνουν άμεσα οι προσλήψεις.
The song maker says, "It ain't so bad"
The dream maker's gonna make you mad
The spaceman says, "Everybody look down"
It's all in your mind...

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 09:03:00 μμ »
Είναι σίγουρα για ζεπ ή για παράλληλη; γιατί στο facebook μιλάνε για παράλληλη 50 άτομα.

Αποσυνδεδεμένος vincent

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 12:24:48 μμ »
Είναι σίγουρα για ζεπ ή για παράλληλη; γιατί στο facebook μιλάνε για παράλληλη 50 άτομα.
Για Ζεπ μου είπε,όχι για παράλληλη.
The song maker says, "It ain't so bad"
The dream maker's gonna make you mad
The spaceman says, "Everybody look down"
It's all in your mind...

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ Φάση αναπληρωτών πε 70
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 01:48:19 μμ »
Είναι σίγουρα για ζεπ ή για παράλληλη; γιατί στο facebook μιλάνε για παράλληλη 50 άτομα.
Για Ζεπ μου είπε,όχι για παράλληλη.
Μια κοπέλα στο φβ γράφει ότι ζήτησαν από τις διευθύνσεις τα κενά για την παράλληλη, γι αυτό ρωτάω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.