*

Αποστολέας Θέμα: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση  (Αναγνώστηκε 49057 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 06:13:42 μμ »
Καλησπέρα σας,

Είμαι ένα από τα άτομα στα οποία αναφέρεται σε έναν από τους πίνακες του συγκεκριμένου forum ότι έχουν δηλώσει ψευδή παιδαγωγικά στοιχεία. Επειδή δυστυχώς με πήρε και 'μενα σβάρνα η μπάλα θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι δεν είχα κανέναν γνωστό σε Δευτεροβάθμια και το λάθος στη δική μου περίπτωση έγινε από τους υπαλλήλους της Δευτεροβάθμιας. Δεν σας το αναφέρω με σκοπό να σας πείσω απλά δεν θα πρέπει να εκθέτουμε τόσο εύκολα άτομα δημοσιεύοντας τα ονόματα τους καθώς και ότι όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες χωρίς και 'γω να αποκλείω την ύπαρξη βυσμάτων έστω και σε διορισμούς εκπαιδευτικών. Παρόλα αυτά βλέποντας την απονομή δικαιοσύνης (για αυτούς που όντως είχαν μέσο)χάρηκα πολύ γιατί μου είναι πολύ πιο εύκολο να περάσω με την αξία μου παρά προσπερνώντας μας σε σειρά κατάταξης όλοι αυτοί που έχουν το εκάστοτε μέσον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:08:22 »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 06:35:34 μμ »
Αν ηταν έτσι (που δεν έχω κανένα λόγο να μη σε πιστέψω) θα μπορούσες από μονος/μόνη σου να έλεγες στον υπάλληλο που καταχώρησε τα στοιχεία σου όταν σου έδωσε το αντίγραφο της δήλωσης οτι υπάρχει λάθος.Αλλα προφανώς βολευε και δεν πίστευες οτι θα γίνοταν τέτοια φασαρία
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 06:51:36 μμ »
Καλησπέρα σας,

Είμαι ένα από τα άτομα στα οποία αναφέρεται σε έναν από τους πίνακες του συγκεκριμένου forum ότι έχουν δηλώσει ψευδή παιδαγωγικά στοιχεία. Επειδή δυστυχώς με πήρε και 'μενα σβάρνα η μπάλα θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι δεν είχα κανέναν γνωστό σε Δευτεροβάθμια και το λάθος στη δική μου περίπτωση έγινε από τους υπαλλήλους της Δευτεροβάθμιας. Δεν σας το αναφέρω με σκοπό να σας πείσω απλά δεν θα πρέπει να εκθέτουμε τόσο εύκολα άτομα δημοσιεύοντας τα ονόματα τους καθώς και ότι όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες χωρίς και 'γω να αποκλείω την ύπαρξη βυσμάτων έστω και σε διορισμούς εκπαιδευτικών. Παρόλα αυτά βλέποντας την απονομή δικαιοσύνης (για αυτούς που όντως είχαν μέσο)χάρηκα πολύ γιατί μου είναι πολύ πιο εύκολο να περάσω με την αξία μου παρά προσπερνώντας μας σε σειρά κατάταξης όλοι αυτοί που έχουν το εκάστοτε μέσον.


ΠΕ 20 οι ΠΕΤΣΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....

Προσωπικά όσες χρονιές έχω κάνει τα χαρτιά μου ο υπάλληλος ΠΑΝΤΑ με έπρηζε να κοιτάξω αν όλα τα στοιχεία έχουν περαστεί σωστά ΠΡΙΝ υπογράψω.

Αν υπέγραψες χωρίς να κοιτάξεις τα χαρτιά σου τότε αντίο εκεί στην Α2!

Αν και πιστεύω οτι είσαι μια απο τις πολλές "αλεπουδίτσες" που βρέθηκαν φέτος με ανύπαρκτη παιδαγωγική κατάρτιση  ;)

Όταν βγήκαν οι πρώτη πίνακες στα μέσα Ιουλίου (πριν βγεί στην επιφάνεια το σκάνδαλο) και ήσουν στο "ρετιρέ" τον πινάκων πήγες στην Δευτεροβάθμια να διορθώσεις το σφάλμα?


Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 08:35:08 μμ »
Δεν νομίζω να το έκανε. Αφού ήταν καλύτερα έτσι. ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:08:22 »

Αποσυνδεδεμένος kotopoulaki66

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 08:56:24 μμ »
Καλησπέρα σας,

Είμαι ένα από τα άτομα στα οποία αναφέρεται σε έναν από τους πίνακες του συγκεκριμένου forum ότι έχουν δηλώσει ψευδή παιδαγωγικά στοιχεία. Επειδή δυστυχώς με πήρε και 'μενα σβάρνα η μπάλα θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι δεν είχα κανέναν γνωστό σε Δευτεροβάθμια και το λάθος στη δική μου περίπτωση έγινε από τους υπαλλήλους της Δευτεροβάθμιας. Δεν σας το αναφέρω με σκοπό να σας πείσω απλά δεν θα πρέπει να εκθέτουμε τόσο εύκολα άτομα δημοσιεύοντας τα ονόματα τους καθώς και ότι όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες χωρίς και 'γω να αποκλείω την ύπαρξη βυσμάτων έστω και σε διορισμούς εκπαιδευτικών. Παρόλα αυτά βλέποντας την απονομή δικαιοσύνης (για αυτούς που όντως είχαν μέσο)χάρηκα πολύ γιατί μου είναι πολύ πιο εύκολο να περάσω με την αξία μου παρά προσπερνώντας μας σε σειρά κατάταξης όλοι αυτοί που έχουν το εκάστοτε μέσον.


Δε νομίζω ότι είναι πολύ πιο εύκολο να περάσεις με την αξία σου καθώς με τα ψευδή στοιχεία ήσουν στην πρώτη 30άδα δηλαδή θα ήσουν με μεγάλη πιθανότητα διορισμένη με τους επόμενους διορισμούς ενώ τώρα βρίσκεσαι σε θέση κάτω από την 1000. Μη δουλευόμαστε λοιπόν ότι και καλά χάρηκες γιατί είναι πιο εύκολο να περάσεις τώρα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 09:14:38 μμ »
Στον πίνακα ΠΕ10 φαίνεται ότι έγινε σχετικός έλεγχος γιατί εμένα με έλεγξαν! Υποθέτω και τους άλλους.
Εμένα πάντως που είμαι κι εγώ στον πίνακα ΠΕ10 δεν με έλεγξαν!*  ::) Ο έλεγχος πως έγινε? πως επιβεβαιώσαν δηλαδή ότι έχεις πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ?, σου ζήτησαν να στείλεις με φαξ το πτυχίο σε κάποια υπηρεσία του ΥΠΕΠΘ?  ο έλεγχος έγινε πράγματι από το ΥΠΕΠΘ?

*Σημ. Έχω πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ και εμφανίζομαι δικαίως με παιδαγωγική κατάρτιση αλλά αναρωτιέμαι αφού έλεγξαν τον leniao γιατί δεν έλεγξαν κι εμένα? Δειγματοληπτικό έλεγχο κάνουν? Γιατί κάτι τέτοιο δεν έχει αποτέλεσμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2007, 09:20:13 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 09:16:16 μμ »
Στους ΠΕ19-20 ζητούσαν να στείλουμε με φαξ το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ κάτω στο ΥΠΕΠΘ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:55:33 μμ »
mat πέρσι μου ζήτησαν να στείλω με fax το πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ και φέτος έλεγξαν τα μόρια μου ενδελεχώς. Δεν γνωρίζω αν οι έλεγχοι είναι δειγματοληπτικοί ή κατευθυνόμενοι! Επειδή όμως μου συνέβει δύο συνεχόμενες χρονιές υπέθεσα ότι το ίδιο θα συνέβει και σε άλλους συναδέλφους δεδομένου ότι πρόσεξα στον πίνακα κάποιους που ενώ αρχικά ήταν όντως στα ρετιρέ ύστερα κατέβηκαν.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 08:05:03 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι εγώ ήμουν εκτός πινάκων για χρόνια και μόλις φέτος μετά τον διαγωνισμό μπήκα στον ΕΠ.
Αλλά εμένα πάντως μέχρι τώρα δεν με έλεγξαν. Tι να πω?  ::)
Αν θες leniao στείλε μου σε pm τα ονόματα αυτών που ήταν στο "ρετιρέ" και μετά πέρασαν στο ισόγειο....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2007, 03:35:56 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 09:47:16 πμ »
Προφανώς ελέγχουν όλους όσοι έχουν προϋπηρεσία. Γιατί να ασχοληθούν με εμάς που δεν έχουμε σταυρώσει μόριο; Ισως να ελέγχουν, επειδή κάποιος ή κάποιοι έχουν κάνει ενστάσεις για να διαπιστωθεί πώς έχουν προκύψει οι προϋπηρεσίες τους .

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 09:51:34 πμ »
ok, να δεχτω οτι ελεγχουν μονο οσους ειναι πινακα β, εχει καποια βαση να συμβαινει αυτο.

Ομως, εστω κι ετσι, σε ολους τους αλλους κλαδους, ολοι οι κατοχοι ασπαιτε ηταν αθωες περιστερες?
Ολοι, αληθινοι? Μακαρι να το χουν παρει ολοι με την αξια τους, αλλα δεν το νομιζω.

Γιατι λοιπον για κανενα αλλο κλαδο δεν ακουστηκε ελεγχος (πχ πε9 που με ενδιαφερει) και δεν εγινε και κανενα ξεκαθαρισμα?

Ολοι οι ψευτες μαζευτηκαν στους κλαδους πε18-20?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 01:23:00 μμ »
Ολοι οι ψευτες μαζευτηκαν στους κλαδους πε18-20?

minus τι έχεις κολλήσει με τους ΠΕ 18; ??? ΠΕ19-ΠΕ20 είπαμε!  ;)

Πάλι καλά να λέμε που έλεγξαν και αυτούς και θα υπάρχει ο φόβος για του χρόνου ώστε να μην επαναληφθεί και δεύτερη φορά η λαμογιά τους!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 02:41:14 μμ »
Είμαι ΠΕ18 και όπως ανέφερα ξανά δεν έχει πέσει στην αντιληψή μου κάπια μπαγαποντιά. Αλλά δεν τους γνωρίζω και όλους. 5,6 άτομα που ξέρω δεν δήλωσαν ψευδή στοιχεία. Αλλά δεν έπρεπε να γίνει ο έλεγχος σε όλους; Εμάς περιμένουν να κάνουμε καταγγελία; Και μήπως όλοι γωνρίζονται με όλους; Σίγουρα θα έχει γίνει και αλλού. Αλλα που να το ξέρουμε; Δυστηχώς. :-X
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 05:48:43 μμ »
Προφανώς ελέγχουν όλους όσοι έχουν προϋπηρεσία. Γιατί να ασχοληθούν με εμάς που δεν έχουμε σταυρώσει μόριο; Ισως να ελέγχουν, επειδή κάποιος ή κάποιοι έχουν κάνει ενστάσεις για να διαπιστωθεί πώς έχουν προκύψει οι προϋπηρεσίες τους .

Στους ΠΕ19-20 έκαναν έλεγχο σε όλους, είτε είχαν προϋπηρεσία είτε όχι
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161403
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.