*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 165659 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 04:21:30 μμ »
Εγώ πρόλαβα και παρουσιάστηκα στο σχολείο,γνώρισα τους συναδέλφους,υπέγραψα την πράξη ανάληψης...και μετά;;;;ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ.!!!!!!!!!... >:( ;D  Να γελάς και να κλαις μαζί...........

(Ζητώ συγγνώμη που είμαι εκτός θέματος..)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2011, 04:25:52 μμ από O.M.G »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:13:18 »

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 04:26:15 μμ »
Κοιτάξτε τι γίνεται με την απόδοση δεύτερης ειδικότητας στους μονίμους της Αττικής... αρκετοί (για να μην πω πάρα πολλοί και μου έρθει σκοτοδίνη!!!) πήραν δεύτερη ειδικότητα φιλολόγου στην Αττική... πράγμα που σημαίνει να τα ξεχάσουμε τα λίγα κενά που ίσως και να υπήρχαν. Θα τα σπάσουν όπως είθισται και θα τα μοιράσουν ω ρ α ί α    ω ρ α ί α  >:(.... Απελπισία!

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 04:30:00 μμ »
1 ΖΕΠ 15 ΩΡΕΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟ
1 ΖΕΠ 15 ΩΡΕΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟ
1 ΖΕΠ 11 ΩΡΕΣ ΕΥΟΣΜΟΣ
1 ΖΕΠ  6 ΩΡΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 4 ΑΜΩ...Γ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΕΚΝΗ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ 1 ΠΑΙΔΙ..ΔΕ ΞΕΡΩ ΟΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΝΜ

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 04:32:18 μμ »
 Μας εξηγείς καλύτερα? Πώς κατάφεραν και πήραν ειδικότητα β΄ δηλαδή ξενόγλωσσοι πήραν πτυχίο φιλολόγου? Πόσοι είναι αυτοί? Μην τρελαθούμε πια... Τα κενά καλύφθηκαν γιατί σε κάθε σχολείο υπήρχε 1 νομικός, 1 κοινωνιιολόγος, 2 θεολόγοι, 1 αγγλικού και 1 γαλλικού που δεν ξέρουν τι να διδάξουν.... ή μάλλον ξέρουν... ιστορία.... άντε και λογοτεχνία... ε... αυτά προς το παρόν.... μην αυθαδιάζουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:13:18 »

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 04:40:34 μμ »
Αν τους μέτρησα καλά, γιατί από τον εκνευρισμό χάνω και την όρασή μου σιγά σιγά, πρέπει να είναι 26 από διάφορες ειδικότητες... Θεολόγοι, Αγγλικών, Γαλλικών, Γερμανικών κλπ κλπ  Εντάξει,ας μην είμαστε κακόψυχοι, μπράβο τους που πήραν και δεύτερο πτυχίο και τα κατάφεραν τόσο καλά ,..., ας πάρουν και τις ώρες των φιλολόγων.... αλλά... ας μου πει κάποιος αυτόν τον γ...... ΑΣΕΠ γιατί τον δίνουμε;;; (ρητορική η ερώτηση)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 05:06:36 μμ »
Kαι όταν μίλαγα εγώ ,πέσαν να με φάνε οι άλλες , λέγοντας μου ότι κακώς είμαι σε σχολείο γιατί τι θα διδάσκω στα παιδιά με το ήθος μου και άλλες τέτοιες μα@##%ίες .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΩ γιατί μου στέρησαν να θρέψω τα παιδιά κάτι τέτοιοι που εσείς περιγράφετε παραπάνω ,γιατί να μην εκφράσω την αγανάκτηση μου ;;;

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 05:14:02 μμ »
Kαι όταν μίλαγα εγώ ,πέσαν να με φάνε οι άλλες , λέγοντας μου ότι κακώς είμαι σε σχολείο γιατί τι θα διδάσκω στα παιδιά με το ήθος μου και άλλες τέτοιες μα@##%ίες .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΩ γιατί μου στέρησαν να θρέψω τα παιδιά κάτι τέτοιοι που εσείς περιγράφετε παραπάνω ,γιατί να μην εκφράσω την αγανάκτηση μου ;;;
γιατι αυτοι ειναι στο απυρόβλητο...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2011, 06:01:21 μμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 05:52:05 μμ »
Kαι όταν μίλαγα εγώ ,πέσαν να με φάνε οι άλλες , λέγοντας μου ότι κακώς είμαι σε σχολείο γιατί τι θα διδάσκω στα παιδιά με το ήθος μου και άλλες τέτοιες μα@##%ίες .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΩ γιατί μου στέρησαν να θρέψω τα παιδιά κάτι τέτοιοι που εσείς περιγράφετε παραπάνω ,γιατί να μην εκφράσω την αγανάκτηση μου ;;;
:D :D :D
Εγώ ως "ένδειξη συναδελφικότητας" και "ήθους" προτείνω να παραχωρήσουμε στους ξενόγλωσσους και τα Αρχαία!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 05:54:35 μμ »
Kαι όταν μίλαγα εγώ ,πέσαν να με φάνε οι άλλες , λέγοντας μου ότι κακώς είμαι σε σχολείο γιατί τι θα διδάσκω στα παιδιά με το ήθος μου και άλλες τέτοιες μα@##%ίες .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΩ γιατί μου στέρησαν να θρέψω τα παιδιά κάτι τέτοιοι που εσείς περιγράφετε παραπάνω ,γιατί να μην εκφράσω την αγανάκτηση μου ;;;
:D :D :D
Εγώ ως "ένδειξη συναδελφικότητας" και "ήθους" προτείνω να παραχωρήσουμε στους ξενόγλωσσους και τα Αρχαία!

όχι ρε συ.......άσε κάτι και για καμιά αλλη ειδικότητα.......μπορεί ας πούμε να χρειαστεί να κάνουν κάτι και οι γυμναστές...... :o :o

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 06:01:41 μμ »
συνάδελφοι , πάρα πολλοί κανουν και δευτερο πτυχίο ειδικά μετά την ανακοίνωση για μοριοδότηση του δεύτερου πτυχιου στους επόμενους ασεπ ,όλοι τρεχουν σαν τρελλοί να παρουν δευτερο πτυχιο και οχι μεταπτυχιακο, ειδικα σε σας τους φιλολογους που υπαρχουν παρα πολλές σχολές στην ελλάδα γινεται ενας χαμός αν βάλεις και τους 800 καθε χρονο του ευρωπαικου πολιτισμού στο εαπ , τα επόμενα χρόνια θα είστε η πολυπληθέστερη ομάδα στον εκπαιδευτικο κλάδο ???

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 06:25:27 μμ »
Αν τους μέτρησα καλά, γιατί από τον εκνευρισμό χάνω και την όρασή μου σιγά σιγά, πρέπει να είναι 26 από διάφορες ειδικότητες... Θεολόγοι, Αγγλικών, Γαλλικών, Γερμανικών κλπ κλπ  Εντάξει,ας μην είμαστε κακόψυχοι, μπράβο τους που πήραν και δεύτερο πτυχίο και τα κατάφεραν τόσο καλά ,..., ας πάρουν και τις ώρες των φιλολόγων.... αλλά... ας μου πει κάποιος αυτόν τον γ...... ΑΣΕΠ γιατί τον δίνουμε;;; (ρητορική η ερώτηση)
Δεν υπάρχει ο περιορισμός των 7 ωρών στη β ειδικότητα? 26 άτομα είναι ελάχιστα δεν δημιούργησαν κανένα πρόβλημα.. Το πρόβλημα δημιουργήθηκε από εκατοντάδες ξενόγλωσσους και θεολόγοι που συμπλήρωσαν το ωράριο τους από την ιστορία και όχι μόνο...

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 06:39:43 μμ »
το θέμα είναι να καταλάβουμε όλοι, και οι ξενόγλωσσοι και οι θεολόγοι και... και... πάει λέγοντας, ότι όταν οι φιλόλογοι υφίστανται τέτοια βάρβαρη επίθεση όλους θα τους πάρει η μπάλα! Πρόπερσυ που ήμουν αναπληρώτρια και καταργήθηκε το 24μηνο κανείς μόνιμος δε συγκινήθηκε. Όταν τους προειδοποίησα ότι έρχονται και καταργήσεις οργανικών θέσεων εκεί γυάλισε το μάτι τους!
Είναι θέμα εργασιακών δικαιωμάτων και ποιότητας εκπαίδευσης και όλοι πρέπει να βάλουν ένα χέρι να κρατήσουμε - μονιμοι και αναπληρωτές - την αξιοπρέπειά μας και το αυτονόητο δικαίωμα στην εργασία! Αν ο καθείς κοτάει το τομάρι του το χάσαμε το παιχνίδι.
Το αίτημά μας πρέπει να είναι καμία απόλυση, κανείς στην εφεδρεία, καμία δεύτερη ανάθεση.
Κι αν είναι "ανέφικτο" δεν πειράζει, είμαστε ρεαλιστές!

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 06:44:17 μμ »
Αυτό από μόνο του δε θα δημιουργούσε και τόσο μεγάλο πρόβλημα πράγματι. Αν όμως σκεφτείς και όλα όσα έχουν προηγηθεί και έπονται, δηλ. συγχωνεύσεις, β αναθέσεις, καταργήσεις γραφείων- βιβλιοθηκών,δημιουργία -αναγνώριση και άλλων ακόμη πτυχίων κι άλλες στο μέλλον συγχωνεύσεις, πάγωμα διορισμών, μείωση προσλήψεων αναπληρωτών, πιθανολογούμενη αύξηση ωραρίου, ε... τότε πια μιλάμε για το κερασάκι στην τούρτα. Σύντομα δηλαδή δε θα μιλάμε για κενά φιλολόγων αλλά για πλεονάσματα.

Αποσυνδεδεμένος pantofla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 07:05:37 μμ »
 Aν η Άννα πάρει το ΠΑΣΟΚ νομίζω ότι πολλά θα αλλάξουν.....Και εξηγούμαι: Μετά την κατάργηση των βιβλίων, θα καταργήσει και τους εκπαιδευτικούς. Οπότε μην αγχώνεσθε αδίκως,το ΟΡΑΜΑ της δεν έχει εκπληρωθεί ακόμη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.