*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 165665 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #742 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:33:43 μμ »
Όπου και να πας ,στην ευχή του Θεού.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:23:13 »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #743 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:47:03 μμ »
να σαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #744 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 08:07:11 πμ »
Καλημέρα!Πού πηγαίνεις eri02; Έχω κάνει τις γύρες μου στα χωριά της Κρήτης οπότε μπορώ να σε κατατοπίσω!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #745 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 08:46:30 πμ »
Μιας και διατηρώ στο αρχείο μου παλιότερους πίνακες, το νούμερο 761 του τωρινού πίνακα, με τα ίδια μόρια και ως 3τεκνη, στο ίδιο νούμερο ήταν απ' την αρχή.
Επομένως, δε βλέπω να έγινε κάτι παράτυπο.
Καλημέρα.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:23:13 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #746 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 09:44:33 πμ »
Μιας και διατηρώ στο αρχείο μου παλιότερους πίνακες, το νούμερο 761 του τωρινού πίνακα, με τα ίδια μόρια και ως 3τεκνη, στο ίδιο νούμερο ήταν απ' την αρχή.
Επομένως, δε βλέπω να έγινε κάτι παράτυπο.
Καλημέρα.

Αρίστο, εγώ έκανα λάθος και μου το διευκρίνησε και η Ινώ. Οι συνάδελφοι εννοούν τον αριθμό στον πίνακα αναπληρωτών 46, που πράγματι άλλαξε σειρά στην τελευταία ανανέωση των πινάκων (πριν ήταν 1700+) και όχι τον αριθμό 761 με αύξουσα αριθμό 46 στη φάση (εκεί μπερδεύτηκα εγώ). Έτσι όπως ήμουν χτες, μετά από τόση αγωνία και εναλλαγές συναισθημάτων, το μυαλό μου υπολειτουργούσε! Ζητώ συγνώμη!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #747 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 09:58:00 πμ »
Μιας και διατηρώ στο αρχείο μου παλιότερους πίνακες, το νούμερο 761 του τωρινού πίνακα, με τα ίδια μόρια και ως 3τεκνη, στο ίδιο νούμερο ήταν απ' την αρχή.
Επομένως, δε βλέπω να έγινε κάτι παράτυπο.
Καλημέρα.

Αρίστο, εγώ έκανα λάθος και μου το διευκρίνησε και η Ινώ. Οι συνάδελφοι εννοούν τον αριθμό στον πίνακα αναπληρωτών 46, που πράγματι άλλαξε σειρά στην τελευταία ανανέωση των πινάκων (πριν ήταν 1700+) και όχι τον αριθμό 761 με αύξουσα αριθμό 46 στη φάση (εκεί μπερδεύτηκα εγώ). Έτσι όπως ήμουν χτες, μετά από τόση αγωνία και εναλλαγές συναισθημάτων, το μυαλό μου υπολειτουργούσε! Ζητώ συγνώμη!

Σε αυτή την περίπτωση, είναι προφανές πως, πλέον, συντρέχουν λόγοι που τον εντάσσουν σε ειδική κατηγορία ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #748 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 10:10:00 πμ »
Μόλις το κοίταξα, και αυτός, απ' την αρχή της χρονιάς, ειδική κατηγορία ήταν και στην ίδια θέση του πίνακα ...!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #749 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 10:58:06 πμ »
καλημέρα κ συγχαρητήρια σε όσους κλήθηκαν σε αυτή την πονεμένη φάση!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, ειλικρινά!! μακάρι να ήταν μέσα κ συνάδελφοι που γνώρισα από αυτό το φόρουμ , που  μοιραζόμαστε τις ίδιες αγωνίες μήνες τώρα και πραγματικά αισθάνομαι φίλους....η χαρά μου θα ήταν μεγα΄λύτερη τότε. Καλη τοποθέτηση στους κληθέντες κ ...τι να πω... υπομονή - λίγη ακόμα  εύχομαι- σε όσους περιμένουν

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #750 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 12:54:42 μμ »
Καλη αρχή και απο μένα σε ολους οσοι κλήθηκαν!
Ειναι πραγματικα αξιολύπητο το σημειο που φτασαμε, να χαιρομαστε που θα δουλεψουμε 5 μηνες για 3000 ευρω, απο τα οποια τα 2500 θα φυγουν σε βενζινες, ενοικια κλπ....και περιμενουμε τη Ζ Φαση για να χειροκροτησουμε και παλι και να αρχισουμε τα συγχαρητηρια και τα χαμόγελα! Τα ταρατατζουμ μας λειπουν και το σκηνικο θα ειναι ολοκληρωμένο και θεαματικο!
Η αρκουδα που της χτυπουν το ντεφι και χορευει κατι σαν τη σκηνή στο ποίημα "Ιερά Οδός" του Σικελιανού!
Δυστυχως ετσι καταντησαν το επαγγελμα και μας φτανουν στο σημειο να γινουμε "επαιτες"για οση ψυχη δωσαμε για κατι που θελω να πιστευω αγαπαμε.

Από πότε και σε ποια βάση συμφερόντων και αναγκών συνεταιρίστηκαν οι θύτες με τα θύματα και η ζωή έγινε παράσταση κακόβουλου θεάτρου, ο μισθός επίδομα, η εργασία απασχόληση, το προσωρινό μόνιμο, ο πλούτος δανεικά, η παιδεία προνόμιο, η ύπαρξη αυτή καθαυτή της πλειονότητας των λαών κόστος των εκμεταλλευτών;
Ενας που κοιμήθηκε με ήσυχη συνείδηση, αυτήν του αβλαβούς, επέμενε να προβάλλει το δίλημμα: Η μύγα πάει στα σκατά κι η μέλισσα στα άνθη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2012, 12:57:31 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #751 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 03:29:08 μμ »
Διορθωνω διαγωνισματα β τριμηνου με 800 ευρω μισθο, με ενοικιο μακρια απο το σπιτι μου,με ανδρα χωρια,με επιθυμια να κανω καποτε οικογενεια και με συναδελφους που δεν κληθηκαν αναπληρωτες να με κοιτουν με μισο ματι για την τυχη μου!Δε θα παρω του χρονου.Θα προτιμησω να ζησω φτωχα γιατι πολλα κερδισα φετος!

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #752 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 03:40:09 μμ »
Διορθωνω διαγωνισματα β τριμηνου με 800 ευρω μισθο, με ενοικιο μακρια απο το σπιτι μου,με ανδρα χωρια,με επιθυμια να κανω καποτε οικογενεια και με συναδελφους που δεν κληθηκαν αναπληρωτες να με κοιτουν με μισο ματι για την τυχη μου!Δε θα παρω του χρονου.Θα προτιμησω να ζησω φτωχα γιατι πολλα κερδισα φετος!
?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #753 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 03:55:11 μμ »
Διορθωνω διαγωνισματα β τριμηνου με 800 ευρω μισθο, με ενοικιο μακρια απο το σπιτι μου,με ανδρα χωρια,με επιθυμια να κανω καποτε οικογενεια και με συναδελφους που δεν κληθηκαν αναπληρωτες να με κοιτουν με μισο ματι για την τυχη μου!Δε θα παρω του χρονου.Θα προτιμησω να ζησω φτωχα γιατι πολλα κερδισα φετος!
?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #754 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 04:42:09 μμ »
Καλησπέρα, παιδιά!
εύχομαι καλή αρχή και καλή τοποθέτηση σε όλους όσους κλήθηκαν...
με δύναμη, υπομονή και αισιοδοξία!
 

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #755 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 05:25:21 μμ »
Συγχαρητήρια κι από μένα στους κληθέντες (έστω κ για 5 μήνες) και καλή τοποθέτηση.
Στους υπολοίπους καταλαβαίνω την απογοήτευση που νιώθουν, συμπάσχω κ λυπάμαι πραγματικά για το κατάντημα του κλάδου μας αλλά κ μιας ολόκληρης κοινωνίας που κατάφερε να κάνει τους πολίτες της να χαίρονται όταν τους πετάει ένα ξεροκόματο.  >:(
   Γιατί καλά εμείς που είμαστε ή περιμένουμε να δουλέψουμε ως αναπληρωτές. Οι μόνιμοι πώς κατάδεχτηκαν να μπουν στην τάξη κ να κάνουν μάθημα για 800 ευρώ; Γιατί δεν αντιδρά κανένας; Τι κάνουν η ΟΛΜΕ και οι κατα τόπους ΕΛΜΕ; Γιατί δεν οργανώνουν όχι απεργία (δεν θα τους κάνουμε τη χάρη να τους γλιτώσουμε και λεφτά) αλλά μια γενική αποχή; είμαστε τόσο βόδια ως λαός; ή είμαστε τόσο ατομιστές; Ρένια πόσο σε νιώθω, όχι μόνο εγώ δηλ, οι περισσότεροι από μας φαντάζομαι....
Εγώ δεν ξέρω ειλικρινά αν πρέπει να νιώθω άτυχη ή τυχερή. Με πήραν αλλά δυστυχώς με μειωμενο ωράριο. Στον τόπο μου όμως. Αν δεν είχα δηλώσει ΑΜΩ τώρα θα ήμουν στο πλοίο για Χανιά (στην άλλη άκρη της Ελλαδας σε σχέση με τον τόπο κατοικίας μου) με πλήρες όμως ωράριο. Τι είναι καλύτερο τελικά; Δεν ξέρω... Να γελάσω; να κλάψω; δεν ξέρω... να δηλωσω ΑΜΩ του χρόνου; δεν ξέρω... έτσι όπως μας τα 'καναν τίποτα δεν ξέρω πια...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.