*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644546 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gchristin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #238 στις: Μάιος 30, 2012, 07:07:32 μμ »
Καλησπέρα και παλι.Ο άντρας μου είναι στο δημόσιο με αποσπαση για 2 χρόνια.Αν κατάλαβα καλά δεν δικαιούμαι συνυπηρέτηση στο μέρος που είναι αποσπασμένο, αλλα θα ωφελήσει να το γραψω στισ παρατηρήσες ?
Συνάδελφοι επειδή θέλω να τα κάνω και για διεύθυνση το πτυχίο αγγλικών που έχω το θέλει μεταφρασμένο η αρκει απλή φωτοτυπία του πρωτότυπου;Εχασα το μεταφρασμένο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:10 »

Αποσυνδεδεμένος gchristin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #239 στις: Μάιος 30, 2012, 07:14:17 μμ »
Για αλλες ειδικότητες έχουμε καμιά πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #240 στις: Μάιος 30, 2012, 07:46:58 μμ »
Δεν ειχα χαρτί εντοποιότητας και ζήτησα να το βρουν αυτεπάγγελτα. Άκουσα εξάψαλμο για το ότι δεν το αναφερει η εγκύκλιος  και τελικά με υποχρεωσαν να τρεχω να το βρω. Επέμενα πολύ και μόνο που δε με έβγαλε crazy ο υπάλληλος. Ο ίδιος επέμενε κιόλας ότι για ΠΥΣΔΕ Μαγνησίας επρεπε να δηλώσω σε ποιο μερος θέλω Α-Β-Γ-Δ, μεχρι που τον διεψευσε το σύστημα αφού δε τα δεχόταν. 4-5 συναδελφοί του που άκουγαν δεν έλεγαν τίποτα. Το πόσο εκνευρίστηκα με όλους τους άσχετους εκεί μέσα δε λέγεται. Θες να βγεις απο την τάξη, θες να γλιτωσεις το νησί και να έρθεις κοντα στην οικογένεια, είσαι που είσαι αναξιοκρατικός αφου εχεις βαλει βυσμα, τουλαχιστον μάθε κανένα νόμο.

Την επομενη φορά θα έχω μαζί μου και αυτό http://www.gspa.gr/%283615615741120253%29/documents/f8_8_4979_%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%20%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%80%CE%AC%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82%20%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD%20%CE%B1%CF%80%CF%8C%20%CF%84%CE%B9%CF%82%20%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82.pdf
eidafws δεν έχεις απόλυτο δίκιο εδώ. Η αυτεπάγγελτη αναζήτηση δικαιολογητικών μπορεί να "δουλεύει καλά" στην διαδικασία των μεταθέσεων, αλλά στις αποσπάσεις δεν πάει με τον ίδιο τρόπο. Και εξηγώ: Στις μεταθέσεις καταθέτεις την χειρόγραφη αίτησή σου και φεύγεις. Η αίτηση περνιέται στο ηλεκτρονικό σύστημα κάποια στιγμή αργότερα από τον υπάλληλο, και τότε εάν χρειάζεται να αναζητήσει δικαιολογητικά το κάνει. Στις αποσπάσεις η χειρόγραφη αίτησή σου πρέπει να περαστεί στο σύστημα μέχρι την λήξη υποβολής των αιτήσεων, άρα γίνεται άμεσα. Αυτό σημαίνει ότι εάν ο υπάλληλος δεν έχει στα χέρια του όλα τα δικαιολογητικά μέχρι τις 1/6, τότε ΔΕΝ θα περάσει τα μόρια για ότι δεν αποδεικνύεται. Αν λοιπόν ήθελες να αναζητηθεί η εντοπιότητά σου αυτεπάγγελτα, έπρεπε να έχεις πάει νωρίτερα και να ζητήσεις μόνο αυτό (έγγραφη αίτηση "αναζητήστε το τάδε για να το καταθέσω στην αίτηση απόσπασης"), να πάρεις το χαρτί και μετά να φέρεις την αίτηση απόσπασης ολοκληρωμένη. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος να αποφύγεις να φέρεις ο ίδιος ένα δικαιολογητικό (για σένα χτυπάει η καμπάνα bitch :)) , αλλά εγώ προσωπικά δεν θα πέρναγα τίποτα που να μην το είχα στα χέρια μου. Θα δεχόμουν μόνο να το αναζητήσω αργότερα, μετά την λήξη, και να ζητήσω μετά διόρθωση της αίτησης, αλλά αυτό είναι χρονοβόρο και θέλει και έγκριση υπουργείου.

Αυτά επί του τυπικού. Επί του ουσιαστικού, ο υπάλληλος που μίλησες δεν είχε κάτι τέτοιο στο μυαλό του. Απλά ήθελε να το αποφύγει.

Αποσυνδεδεμένος mafits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #241 στις: Μάιος 30, 2012, 10:06:45 μμ »
Θα συμφωνήσω με τη happyness!!Κ εγω δ περνάω καμία αίτηση αν δεν προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά!Διαφορετικά ενημερώνω ότι δεν θα προσμετρηθούν τα μόρια!Τελευταία στιγμή δεν θα μας τρέχουν για αυτεπάγγελτη αναζήτηση δικαιολογητικών...Δεν είναι κόπος για τον ενδιαφερόμενο να τα αναζητήσει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:10 »

Αποσυνδεδεμένος SP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #242 στις: Μάιος 30, 2012, 11:47:56 μμ »
τελικα ξερει κανενας ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα των αποσπασεων;;; λετε να παμε παλι για 31/8

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #243 στις: Μάιος 31, 2012, 04:05:26 μμ »
από τον τοίχο του κ. Δημήτρη Μπράτη στο facebook:

"ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΩΝ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΚΠΚΩΝ ,ΟΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠ.ΠΑΙΔΕΙΑΣ, Η ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΑΥΡΙΟ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ,ΚΥΣΠΕ-ΑΠΥΣΠΕ-ΠΥΣΠΕ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ,ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ,ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΚΛΠ. "

συγνώμη για τα κεφαλαία,αλλά είπα να μεταφέρω ακριβώς το μήνυμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Liza86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #244 στις: Μάιος 31, 2012, 07:02:11 μμ »
Φέτος είναι η πρώτη χρονιά που ανακοινώθηκαν βάσεις αποσπάσεων για την κάθε περιοχή;περσυ απ' ότι θυμάμαι βγηκαν απευθειας τα ονοματα σε πίνακα με τα μόρια που είχε ο κάθε εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #245 στις: Μάιος 31, 2012, 08:09:57 μμ »
Δεν ειχα χαρτί εντοποιότητας και ζήτησα να το βρουν αυτεπάγγελτα. Άκουσα εξάψαλμο για το ότι δεν το αναφερει η εγκύκλιος  και τελικά με υποχρεωσαν να τρεχω να το βρω. Επέμενα πολύ και μόνο που δε με έβγαλε crazy ο υπάλληλος. Ο ίδιος επέμενε κιόλας ότι για ΠΥΣΔΕ Μαγνησίας επρεπε να δηλώσω σε ποιο μερος θέλω Α-Β-Γ-Δ, μεχρι που τον διεψευσε το σύστημα αφού δε τα δεχόταν. 4-5 συναδελφοί του που άκουγαν δεν έλεγαν τίποτα. Το πόσο εκνευρίστηκα με όλους τους άσχετους εκεί μέσα δε λέγεται. Θες να βγεις απο την τάξη, θες να γλιτωσεις το νησί και να έρθεις κοντα στην οικογένεια, είσαι που είσαι αναξιοκρατικός αφου εχεις βαλει βυσμα, τουλαχιστον μάθε κανένα νόμο.

Την επομενη φορά θα έχω μαζί μου και αυτό http://www.gspa.gr/%283615615741120253%29/documents/f8_8_4979_%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%20%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%80%CE%AC%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82%20%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD%20%CE%B1%CF%80%CF%8C%20%CF%84%CE%B9%CF%82%20%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82.pdf

Άλλη φορά, να πεις στο γίδι ότι η αίτηση επέχει και θέση υπεύθυνης δήλωσης και ότι δεν νιώθεις την υποχρέωση να προσκομίσεις κανένα δικαιολογητικό. Και ότι έχει μπροστά του δύο εναλλακτικές: είτε να δεχτεί ως ακριβή τα στοιχεία που δηλώνεις υπεύθυνα, είτε να σε καταγγείλει για δήλωση ψευδών στοιχείων.

Με την ευκαιρία παραθέτω αυτούσιο διάλογο με μια κυρία στη δική μου δευτεροβάθμια:

-Δεν έχετε προσκομίσει κάποιο στοιχείο που να δηλώνει το συνολικό σας χρόνο προϋπηρεσίας.
-Όχι, διότι δεν προβλέπεται στην εγκύκλιο. Προκύπτει όμως από το ΦΕΚ διορισμού μου... (κοιτάζει απλανώς) που μπορείτε να το αναζητήσετε στην ιστοσελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου. Ή μπορείτε να ανατρέξετε στα αρχεία της υπηρεσίας σας. (κοιταζόμαστε) Θέλω να μου βγάλετε τώρα μια βεβαίωση προϋπηρεσίας.
-Δεν έχετε μια φωτοτυπία την πρώτη σελίδα από τις αιτήσεις μετάθεσης;
-Όχι, διότι δεν αιτήθηκα μετάθεση, και εξάλλου μια απλή φωτοτυπία δεν αποτελεί δημόσιο έγγραφο. Δεν είναι δυνατό να σας καλύπτει. Σας ζήτησα να μου βγάλετε βεβαίωση προϋπηρεσίας.
-Ξέρετε, αν φέρετε την πρώτη σελίδα των αιτήσεων μετάθεσης, μπορώ καλή τη πίστη να το δεχτώ.
-Δέχεστε δηλαδή καλή τη πίστη ένα έγγραφό που μπορώ να το βγάλω στον εκτυπωτή μου, αλλά αρνείστε να δεχτείτε την υπεύθυνη δήλωση; (κοιτάζει απλανώς και με απορία) Είστε ΠΕ06;
-Γαλλικής Φιλολογίας.
-Κατάλαβα, θα φέρω πρωτόκολλο ορκωμοσίας αύριο."

 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2012, 08:19:45 μμ από Marcus »

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #246 στις: Μάιος 31, 2012, 08:54:16 μμ »
Θα συμφωνήσω με τη happyness!!Κ εγω δ περνάω καμία αίτηση αν δεν προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά!Διαφορετικά ενημερώνω ότι δεν θα προσμετρηθούν τα μόρια!Τελευταία στιγμή δεν θα μας τρέχουν για αυτεπάγγελτη αναζήτηση δικαιολογητικών...Δεν είναι κόπος για τον ενδιαφερόμενο να τα αναζητήσει..
Αν δε σας αρέσει ο νόμος (παρέθεσα και το link) βάλτε τα μ αυτόν. 

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #247 στις: Μάιος 31, 2012, 11:09:22 μμ »
Δηλαδη Marcus για εξηγησε μας τι θες να πεις με τον διαλογο που παρεθεσες γιατι κι εγω ειμαι Γαλλικης Φιλολογιας και μαλλον αυτος θα ειναι ο λογος που δεν καταλαβα.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #248 στις: Μάιος 31, 2012, 11:31:25 μμ »
Αν δε σας αρέσει ο νόμος (παρέθεσα και το link) βάλτε τα μ αυτόν.
eidafws, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον νόμο, και κατά την διάρκεια των μεταθέσεων εξηγούσα πάντα πολύ ευγενικά τον λόγο για τον οποίο ζητάμε να φέρουν οι εκπαιδευτικοί μόνοι τους κάποια χαρτιά όπως εντοπιότητα και οικογενειακή κατάσταση και τόνιζα ότι θα μας κάνουν χάρη αν μας εξυπηρετήσουν. Στην συνέχεια όμως ενημέρωνα πάντα, για να το γνωρίζουν, ότι η αυτεπάγγελτη αναζήτηση θα ξεκινήσει ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΧΡΟΝΟΣ. Δηλάδη μετά την λήξη της προθεσμίας υποβολής, διότι μέχρι τότε συνήθως το μόνο που κάνουμε είναι να καταχωρούμε αιτήσεις. Και όντως αναζήτησα κάποια χαρτιά έτσι ακριβώς.
Αλλά σου εξηγώ πως στις μεταθέσεις δεν τρέχει τίποτα γιατί το ηλεκτρονικό σύστημα μένει ανοιχτό για πολλούς μήνες (τουλάχιστον στις μεταθέσεις εντός) μετά την λήξη υποβολής, για τους υπαλλήλους των γραφείων, και μπορούμε να κάνουμε ότι αλλαγές θέλουμε μέχρι να κλείσει το σύστημα. Αυτό ΔΕΝ συμβαίνει στις αποσπάσεις. Παρασκευή μεσημέρι το σύστημα αποσπάσεων ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ και για τους υπαλλήλους των γραφείων και μόνο από το υπουργείο θα έχουν πρόσβαση για αλλαγές. ΑΡΑ αν ο υπάλληλος δεν έχει το χαρτί εντοπιότητάς σου μέχρι Παρασκευή μεσημέρι, ΔΕΝ θα περάσει τα μόρια εντοπιότητας. Θα είναι παράβαση καθήκοντος αν το κάνει. ΟΤΑΝ θα το έχει στα χέρια του, μετά την αναζήτηση, τότε θα επικοινωνήσει με το υπουργείο και θα ζητήσει διόρθωση της αίτησης και θα εξηγήσει και τον λόγο και θα σε ξαναφωνάξει για υπογραφή της καινούριας αίτησης. Αυτό εννούσα όταν έλεγα πως "αυτό είναι χρονοβόρο και θέλει και έγκριση υπουργείου". Αυτό (αν έπεφτες σε μένα) εγώ θα στο εξηγούσα και θα σε άφηνα να διαλέξεις εάν προτιμάς να το φέρεις μόνος σου ή να το αναζητήσουμε.

Επαναλαμβάνω όμως, πως συμφωνώ μαζί σου, ότι ο συγκεκριμένος υπάλληλος απλά προσπαθούσε να αποφύγει την παραπάνω δουλειά. Νομίζω όμως ότι μέσα στην άγνοιά του κατέληξε να σε βοηθήσει.

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #249 στις: Ιούνιος 01, 2012, 12:09:01 πμ »
Kαταλαβαίνω απόλυτα τι μου λες, όμως διαφωνώ ως προς την καθολικότητα του φόρτου εργασίας στις διευθυνσεις. Δε μπορεί να μου λέει η διεύθυνση ότι δε θα εφαρμόσει την αυτεπάγγλετη αναζήτηση πιστοποιητικών, ενώ έχει τόσα άτομα που κάθονται. Χρόνος υπάρχει, μη γελιόμαστε, αν οχι γι αυτους που περνούν τις αιτήσεις ασθμαίνοντας, για τους άλλους που πίνουν το καφεδάκι τους στα διπλανα γραφεία.  Όποιος δεν το έχει δει με τα μάτια του, να σηκώσει το χέρι! Δε μπορεί επίσης να μου λένε στη διευθυνση ότι δεν ισχύει καν η αυτεπαγγελτη αναζήτηση. Κι όπως είπα στο πρώτο μου μήνυμα το θέμα μου δεν ήταν η τεμπελιά του υπαλλήλου όσο το ότι ήταν ασχετος και μου το έπαιζε σχετικός και με υφάκι. Γιατί πραγματικα νομιζω το έκανε απο ασχετοσύνη. Κι όπως προείπα όχι μόνο δεν είχε ακούσει περι αυτεπάγγελτης αναζήτησης, αλλά επεμενε ότι στις αποσπάσεις βάζουμε Α-Β-Γ-Δ τι να λέμε τώρα!α! Και μου ειπε και ότι η εντοπιότητά ισχύει μόνο για τη Β γιατί εκει ανήκει το χωριό μου! Απορω πραγματικά με ποια κριτήρια γίνονται οι αποσπάσεις στις ΔΔΕ.

Η στάση σου είναι σωστή όπως την περιγράφεις, όμως είναι άλλο να θες να κανεις σωστα τη δουλεια σου, αλλα επειδή δεν προλαβαίνεις να εξηγεις στο συναδελφο το πρόβλημα και εντελώς διαφορετικό να μην έχεις ιδέα και να μη θες και να αποκτήσεις.

Αντε και καλή τύχη σε όλους μας στις αποσπάσεις!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #250 στις: Ιούνιος 01, 2012, 12:14:51 πμ »
Νομιζω θα πρεπει να γινει κατανοητό απο όλους ότι στις διευθυνσεις δεν τρέχει μόνο ένα αντικείμενο τη φορά και δεν έχουμε όλοι ένα αντικείμενο να δουλέψουμε. Πολλοί απο όσους έρχονται για διαφόρων ειδών αιτήσεις ( πχ μεταθέσεις - αποσπάσεις ) νομίζουν πως άλλη δουλειά δεν έχουμε και καμία άλλη υποχρέωση απο το να ασχολούμαστε αποκλειστικά και μόνο με τους ίδιους προσωπικά. Για να βοηθήσουμε πρέπει να βοηθήσετε κι εσεις. Αν ας πούμε θέλετε να αναζητήσουμε αυτεπάγγελτα διάφορα πιστοποιητικά μη σκάτε μύτη τελευταία στιγμή. Αν θέλετε να υποβάλετε αίτηση φροντίστε να έχετε διαβάσει πρώτα τη σχετική εγκύκλιο. Αν θελετε να δώσετε μια αίτηση φροντίστε να την έχετε συμπληρώσει αντί να κάθεστε δίπλα στον υπάλληλο και να συμπληρώνετε εκείνη την ώρα.

Επίσης, πρέπει να γίνει κατανοητό ότι ο υπάλληλος δεν ειναι αρμόδιος να σας πει τι να δηλώσετε, τι πιστεύει ο ίδιος ότι σας βολεύει, αν θα πάρουν πολλούς στο πυσδε Ροδόπης ή αν πρεπει να δηλώσετε βιβλιοθήκη ή ιεκ...... Πρέπει να καταλάβετε ότι ο χρόνος όλων μας είναι πολύτιμος και για να εξυπηρετηθείτε πρέπει να συμβάλετε με τον τρόπο σας σε αυτό.

Πολλοί απο εμάς έχουμε την καλύτερη διάθεση αλλά δεν ειναι πάντα αυτό αρκετό.

Απο την άλλη θα συμφωνήσω με eidafws για τα ...καφεδάκια ανά χείρας....μόνο που θα πω πως αν ο άλλος είναι τόσο αναίσθητος να βλέπει να καταρρέει το σύμπαν δίπλα του και αυτός να συνεχίζει με την καφεδούμπα και να του πεις να κάνει αυτος την αναζήτηση ή που θα την κάνει λάθος και θα ψαχνόμαστε ή που θα τον πιάσει ...κόψιμο προκειμένου να το αποφύγει...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #251 στις: Ιούνιος 01, 2012, 12:38:50 πμ »
Προσωπικές απορίες, με ΠΜ. Γι αυτό υπάρχουν.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2012, 02:33:10 μμ από happiness »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.