*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 643634 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #672 στις: Αύγουστος 02, 2012, 10:38:03 πμ »
Πάντως ζούμε το αποκορύφωμα της διαφάνειας σε διαδικασίες και αποφάσεις και, συνεπώς, το αποκορύφωμα της παραγωγικότητας του δημόσιου τομέα.
Για να ακριβολογούμε όχι του δημόσιου τομέα αλλά της πολιτικής ηγεσίας και των εμπλεκόμενων στην άσκηση της εξουσίας (είτε αυτή είναι η εκτελεστική, είτε η νομοθετική, είτε η δικαστική). Ας αποδίδουμε ακριβώς σε αυτούς που το "αξίζουν" τα εύσημα...
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:29:26 »

Αποσυνδεδεμένος climax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #673 στις: Αύγουστος 02, 2012, 11:03:26 πμ »
Μαρτύριο!!!!  :'(

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #674 στις: Αύγουστος 02, 2012, 11:20:21 πμ »
Μαρτύριο!!!!  :'(
αν παει η ώρα 2:30μμ και δεν έχουν βγει θα αρχίσω τα φάρμακα παιδιά.
από την κοροϊδία και την ξεφτίλα. δεν παίζει τέτοιο πράγμα...απίστευτο μαρτύριο.

το μαρτύριο της υπογραφής! θα μπει, δεν θα μπει, πότε θα μπει, μπήκε ή δεν μπήκε, και αν μπήκε κάπου στο δρόμο χάθηκε...εδώ υπογραφή εκεί η υπογραφή, που είναι η υπογραφή;



Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #675 στις: Αύγουστος 02, 2012, 11:44:12 πμ »
πηρα στο υπαιθπα τηλ και μου ειπαν να πάρω το μεσημέρι μήπως έχουν κάτι. τα ίδια και σημερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:29:26 »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #676 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:23:58 μμ »
Καλησπέρα, συνάδελφοι. Μου έχει προκαλέσει μεγάλη εντύπωση το ότι περιμένετε να βγουν οι αποσπάσεις τόσο νωρίς. Συνήθως βγαίνουν τέλος Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη. Μήπως να πάτε για κανα μπανάκι-καφέ γιατί θα ξεροσταλιάσετε; Μπήκα για να δω τι γίνεται με το αυξημένο ωράριο και είδα τρομερή κινητικότητα για 1η Αυγούστου για τις αποσπάσεις.
 Εγώ φέτος δεν ελπίζω. Απ' όταν διορίστηκα τη μία χρονιά παίρνω απόσπαση, την άλλη όχι. Όχι πως όταν παίρνω απόσπαση όλα πηγαίνουν τέλεια. Τη μία χρονιά με έβαλαν στη διεύθυνση και είχα αναλάβει ηλεκτρονική αλληλογραφία και μισθοδοσίες μονίμων :-\ Φέτος πέρασα καλά, αν και με έστειλαν πρωτοβάθμια. 
 Έχω μόνο μια απορία. Πήρα απόσπαση στην α/θμια  όχι στην περιοχή μου και μετά από μία εβδομάδα πήραν στην περιοχή μου στη β/θμια άτομα. Π.χ. είχα 1η επιλογή β/θμια Ανατ. Αττικής και α/θμια Δυτ. Αττικής πρέπει να ήταν 8η (που λέει ο λόγος, γιατί δηλώνουμε 5 και αντίστοιχα της α/θμιας). Με στέλνουν λοιπόν αμέσως α/θμια, όχι της περιοχής που μένω και μετά από μία εβδομάδα παίρνουν 17 άτομα της ειδικότητάς μου β/θμια Ανατ. Αττικής (φυσικά τα μόριά μου αναρτημένα στο διαδίκτυο, των υπολοίπων όχι)
 Sweet system, hah?
 Τέλος πάντων, θα σας πρότεινα να χαλαρώσετε όλοι μέχρι την Παρασκευή έστω, μη χαλάτε το καλοκαίρι σας, μας περιμένει όλους μας δύσκολος χειμώνας, κι όταν λέμε "όλους" εννοούμε "όλους" :-*
Συγγνώμη,αλλά είμαστε στην ίδια χώρα?Ποιό είναι νωρίς?Η μόνη χρονιά που βγήκαν τέλη αυγούστου ήταν πέρσι.Όλες τις άλλες χρονιές είχαν βγεί μέχρι τέλη ιουλίου το πολύ.Και στο κάτω κάτω πέρσι το είχαν πει από την αρχή ότι θαβγαιναν τότε.Ενώ φέτος είχαν πει για τέλη ιουλίου.Πού είναι λοιπόν????

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #677 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:39:31 μμ »
Την παρασκευή λέει ο αιρετός θα συνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ. Ωστόσο, δεν θα βγάλουν όλα τα αποτελέσματα την ίδια μέρα, οπότε οι αποσπάσεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ θα βγουν λογικά από βδομάδα. Ελπίζω μόνο να μην γίνουν τα περσινά ευτράπελα που δώσαν σε ελάχιστους απόσπαση και οι υπόλοιποι τρέχαμε να κάνουμε αίτηση θεραπείας. Τώρα η αίτηση θα πρέπει να γίνει αρχές Αυγούστου. Αρα θα υπάρχει κανείς στις δευτεροβάθμιες;

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #678 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:46:33 μμ »
Παιδιά έχουν βγει και εχουν σταλει στις υπηρεσίες..Γνωστή μου μολις με ενημερωσα οτι την πηρε..Άντε να δούμε πότε θα τα ανακοινωθουν να δουμε αν την πηραμε..
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #679 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:49:48 μμ »
Παιδιά έχουν βγει και εχουν σταλει στις υπηρεσίες..Γνωστή μου μολις με ενημερωσα οτι την πηρε..Άντε να δούμε πότε θα τα ανακοινωθουν να δουμε αν την πηραμε..


ΤΕΛΙΑΑΑΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΠΥΣΠΕ!!!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #680 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:50:13 μμ »
Καλησπέρα, συνάδελφοι. Μου έχει προκαλέσει μεγάλη εντύπωση το ότι περιμένετε να βγουν οι αποσπάσεις τόσο νωρίς. Συνήθως βγαίνουν τέλος Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη. Μήπως να πάτε για κανα μπανάκι-καφέ γιατί θα ξεροσταλιάσετε; Μπήκα για να δω τι γίνεται με το αυξημένο ωράριο και είδα τρομερή κινητικότητα για 1η Αυγούστου για τις αποσπάσεις.
 Εγώ φέτος δεν ελπίζω. Απ' όταν διορίστηκα τη μία χρονιά παίρνω απόσπαση, την άλλη όχι. Όχι πως όταν παίρνω απόσπαση όλα πηγαίνουν τέλεια. Τη μία χρονιά με έβαλαν στη διεύθυνση και είχα αναλάβει ηλεκτρονική αλληλογραφία και μισθοδοσίες μονίμων :-\ Φέτος πέρασα καλά, αν και με έστειλαν πρωτοβάθμια. 
 Έχω μόνο μια απορία. Πήρα απόσπαση στην α/θμια  όχι στην περιοχή μου και μετά από μία εβδομάδα πήραν στην περιοχή μου στη β/θμια άτομα. Π.χ. είχα 1η επιλογή β/θμια Ανατ. Αττικής και α/θμια Δυτ. Αττικής πρέπει να ήταν 8η (που λέει ο λόγος, γιατί δηλώνουμε 5 και αντίστοιχα της α/θμιας). Με στέλνουν λοιπόν αμέσως α/θμια, όχι της περιοχής που μένω και μετά από μία εβδομάδα παίρνουν 17 άτομα της ειδικότητάς μου β/θμια Ανατ. Αττικής (φυσικά τα μόριά μου αναρτημένα στο διαδίκτυο, των υπολοίπων όχι)
 Sweet system, hah?
 Τέλος πάντων, θα σας πρότεινα να χαλαρώσετε όλοι μέχρι την Παρασκευή έστω, μη χαλάτε το καλοκαίρι σας, μας περιμένει όλους μας δύσκολος χειμώνας, κι όταν λέμε "όλους" εννοούμε "όλους" :-*
Συγγνώμη,αλλά είμαστε στην ίδια χώρα?Ποιό είναι νωρίς?Η μόνη χρονιά που βγήκαν τέλη αυγούστου ήταν πέρσι.Όλες τις άλλες χρονιές είχαν βγεί μέχρι τέλη ιουλίου το πολύ.Και στο κάτω κάτω πέρσι το είχαν πει από την αρχή ότι θαβγαιναν τότε.Ενώ φέτος είχαν πει για τέλη ιουλίου.Πού είναι λοιπόν????


Ας θυμηθούμε το Χρονοδιάγραμμα αποσπάσεων Π.Ε. σε Φορείς , Πανεπιστήμια , Διευθύνσεις και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ με βάση την ενημέρωση από την αρμόδια Δ/νση  του Υ.Π.Θ.Π.Α:

Παληγιάννης Βασίλειος
Αιρετός Κ.Υ.Σ.Π.Ε.                   
Τηλ.             6974750409     
Fax: 210-3442287
Αθήνα ,  9 Ιουλίου  2012
     

         
ΘΕΜΑ: «Χρονοδιάγραμμα αποσπάσεων Π.Ε. σε Φορείς , Πανεπιστήμια , Διευθύνσεις και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ»

Σας ενημερώνω, με βάση και την ενημέρωση από την αρμόδια Δ/νση  του Υ.Π.Θ.Π.Α., πως οι αποσπάσεις σε Δ/νσεις, Φορείς, Πανεπιστήμια και στην ΚΥ του υπουργείου μας, θα πραγματοποιηθούν έως τις 20-7-2012.

Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ θα πραγματοποιηθούν  έως το τέλος Ιουλίου. Όλες οι ανακλήσεις αιτήσεων απόσπασης θα γίνουν δεκτές.

Φέτος υποβλήθηκαν 6.923 αιτήσεις για αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.

Ελπίζω να μην ξαναζήσουμε τα όσα πρωτοφανή, απαράδεκτα και τραγελαφικά ζήσαμε το 2011-2012, εξαιτίας της απύθμενης ανευθυνότητας και αναλγησίας της προηγούμενης πολιτικής ηγεσίας και οι αποσπάσεις να αντιμετωπιστούν με υπευθυνότητα και ευαισθησία.

Ας μην ξεχνάμε πως σήμερα χιλιάδες εκπαιδευτικοί αντιμετωπίζουν μακριά από τις οικογένειές τους προβλήματα επιβίωσης.

       
Πάντα στη διάθεσή σας
Παληγιάννης Βασίλειος

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=68492

Μιλάμε για τις αποσπάσεις σε φορείς (όχι σε ΠΥΣΠΕ- ΠΥΣΔΕ) και δεν υπήρξε άλλη χρονιά που να έφτασε Αύγουστος για να ανακοινωθεί η πρώτη φάση.

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #681 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:54:46 μμ »
Παιδιά έχουν βγει και εχουν σταλει στις υπηρεσίες..Γνωστή μου μολις με ενημερωσα οτι την πηρε..Άντε να δούμε πότε θα τα ανακοινωθουν να δουμε αν την πηραμε..
εννοείς πήγε μαιλ στις διευθύνσεις;

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #682 στις: Αύγουστος 02, 2012, 12:58:31 μμ »
Παιδιά έχουν βγει και εχουν σταλει στις υπηρεσίες..Γνωστή μου μολις με ενημερωσα οτι την πηρε..Άντε να δούμε πότε θα τα ανακοινωθουν να δουμε αν την πηραμε..
εννοείς πήγε μαιλ στις διευθύνσεις;

Ναι εστειλαν mail στις διευθυνσεις και στους φορεις..Απορώ γιατι δεν τα ανακοινωνουν???
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #683 στις: Αύγουστος 02, 2012, 01:05:26 μμ »
Έχει πλάκα να βγάλουν μόνο για την ΠΕ σήμερα...λέω τώρα εγώ. Πάντως στο υπουργείο δεν απαντούν τα τηλέφωνα για τη ΔΕ...
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #684 στις: Αύγουστος 02, 2012, 01:09:36 μμ »
ετσι κι αλλιώς, η επιλογη εχει γινει εδω και καιρο. Οσοι πηραν, το ξερουν. Απλώς δεν τα εχουν ανακοινωσει επίσημα.

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #685 στις: Αύγουστος 02, 2012, 01:10:42 μμ »
dum spiro...  ::)
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 334
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.