*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644331 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1442 στις: Αύγουστος 05, 2012, 09:52:26 μμ »
bitch εχω παρει παρει αποσπαση.μπορω να κανω αιτηση επανεξετασης σε αλλη περιοχη? ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:40 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1443 στις: Αύγουστος 05, 2012, 09:55:44 μμ »
θα πρέπει να δεις τα μόρια του τελευταίου της ειδικότητάς σου που πήρε απόσπαση για την περιοχή που εσυ θες να πας.αν έχεις περισσότερα υποβάλεις αίτηση θεραπείας. Αν όχι τσάμπα θα κάνεις την αίτηση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1444 στις: Αύγουστος 05, 2012, 09:59:57 μμ »
εκανα αιτηση συνεξετασης με τον αντρα μου. ο αντρας μου την επιανε αλλα εγω την εχασα για ενα μοριο!!!!!!!!! και πηγαμε μαζι σε αλλη περιοχη.... γινεται κατι.....?????

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1445 στις: Αύγουστος 05, 2012, 10:05:25 μμ »
Ελπίζω να μου επιτρέπουν οι διαχειριστές να επαναλάβω μήνυμα που είχα δημοσιεύσει και σε άλλο νήμα.

Αγαπητοί αιρετοί (τακτικοί και αναπληρωματικοί) του ΚΥΣΔΕ:

Είναι πλέον εμφανές ότι δεν μπορείτε να μας προσφέρετε ενημέρωση όπως αυτή που μας προσφέρεται από αλλού απλόχερα, ακόμα και από χρήστες αυτού του forum όπως η bitch και η cd. Μάλλον και εσείς από το pde.gr ενημερώνεστε.

Νομίζω ότι δεν σας απομένει άλλη επιλογή παρά να λάβετε τη γενναία απόφαση να ΜΗΝ ξανασυμμετάσχετε στις σχετικές εκλογές (οι ερχόμενες θα γίνουν φέτος στις 7 Νοεμβρίου). Μη σας ξεγελάει το γεγονός ότι κάποιοι εκλέγεστε επί πολλά συναπτά έτη. Αυτό φυσικά δεν οφείλεται στην (ανύπαρκτη) ενημέρωση που παρέχετε στους εκπαιδευτικούς που υποτίθεται ότι εκπροσωπείτε, αλλά στο ότι ποτέ δεν ακούστηκε και κάποιο άλλο όνομα και ανακυκλώνεσθε μέχρι να συνταξιοδοτηθείτε.

Είναι σημαντικό να ξέρεις πότε να αποχωρείς. Ήρθε η ώρα σας. Μία τέτοια κίνηση είναι η πολυτιμότερη υπηρεσία που μπορείτε πλέον να προσφέρετε στους δεκάδες χιλιάδες εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας. Είναι η μόνη κίνηση για την οποία θα σας θυμόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:40 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1446 στις: Αύγουστος 05, 2012, 10:11:44 μμ »
Ελπίζω να μου επιτρέπουν οι διαχειριστές να επαναλάβω μήνυμα που είχα δημοσιεύσει και σε άλλο νήμα.

Αγαπητοί αιρετοί (τακτικοί και αναπληρωματικοί) του ΚΥΣΔΕ:

Είναι πλέον εμφανές ότι δεν μπορείτε να μας προσφέρετε ενημέρωση όπως αυτή που μας προσφέρεται από αλλού απλόχερα, ακόμα και από χρήστες αυτού του forum όπως η bitch και η cd. Μάλλον και εσείς από το pde.gr ενημερώνεστε.

Νομίζω ότι δεν σας απομένει άλλη επιλογή παρά να λάβετε τη γενναία απόφαση να ΜΗΝ ξανασυμμετάσχετε στις σχετικές εκλογές (οι ερχόμενες θα γίνουν φέτος στις 7 Νοεμβρίου). Μη σας ξεγελάει το γεγονός ότι κάποιοι εκλέγεστε επί πολλά συναπτά έτη. Αυτό φυσικά δεν οφείλεται στην (ανύπαρκτη) ενημέρωση που παρέχετε στους εκπαιδευτικούς που υποτίθεται ότι εκπροσωπείτε, αλλά στο ότι ποτέ δεν ακούστηκε και κάποιο άλλο όνομα και ανακυκλώνεσθε μέχρι να συνταξιοδοτηθείτε.

Είναι σημαντικό να ξέρεις πότε να αποχωρείς. Ήρθε η ώρα σας. Μία τέτοια κίνηση είναι η πολυτιμότερη υπηρεσία που μπορείτε πλέον να προσφέρετε στους δεκάδες χιλιάδες εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας. Είναι η μόνη κίνηση για την οποία θα σας θυμόμαστε.

θα ήταν ευχής έργο να ενημερώνονταν από εδώ οι αιρετοί. Με τον τρόπο αυτό θα είχαν ήδη αφουγκραστεί τις φωνές αγωνίας των εκπαιδευτικών, θα είχαν ακούσει τα αιτήματά τους και θα είχαν κατανοήσει τον κλάδο ολόκληρο ( και όχι μόνο τους γλύφτες που συνωστίζονται στα συνδικαλιστικά μαγαζάκια του τρόμου).

Έχεις απόλυτο δίκαιο Patreas στο ότι το μήνυμα της 7ης Νοεμβρίου πρέπει να είναι ηχηρό. Να μην είναι η αποχή άλλοθι για τα κομματόσκυλα να εκλέξουν πάλι τους ΄ιδιους. Αυτή τη φορά ο εκπαιδευτικός κόσμος ΠΡΕΠΕΙ και ΜΠΟΡΕΙ να ακουστεί!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1447 στις: Αύγουστος 05, 2012, 10:32:06 μμ »
παιδια γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν οι αποσπάσεις των ιεκ;από την άλλη σε αυτές τις αποσπάσεις που δόθηκαν έλαβαν υπόψη τις συνταξιοδοτήσεις του Ιούλη;

ακουσε κανεις τιποτα για τις αποσπασεις στα ΙΕΚ? τι εγινε, χαθηκαν στο δρομο? :o

θα ξερουμε αυριο? θα αναρτηθουν σε κανενα site ή πρεπει να παρουμε τηλ. στο υπουργειο για να μαθουμε?

(και δεν μπορει να μην ειναι ανακοινωσιμες μια και εχουν ηδη ανακοινωθει των ΠΥΣΔΕ...!)

Αποσυνδεδεμένος delete

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1448 στις: Αύγουστος 05, 2012, 10:49:46 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:05:13 μμ από kmos »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1449 στις: Αύγουστος 05, 2012, 10:55:22 μμ »
Οι αιρετοί είναι κομμάτι αυτών που τους ψηφίζουν - αυτών που ψηφίζουν εφαρμόζοντας την γραμμή του κόμματος. Δεν είναι όμως κομμάτι των εκπαιδευτικών. Σαφώς οι απέχοντες έχουν μεγάλο και κύριο και καίριο κομμάτι ευθύνης. Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ - ότι πλέον αυτό πρέπει να αλλάξει. Οι κομματικά εγκάθετοι κάνουν τη δουλειά τους,το θέμα είναι τι κάνουν οι υπόλοιποι που δεν (θέλουν να ) ανήκουν σε τέτοιες ομαδούλες...

από κει και πέρα το ερωτημα που θέτεις - αν δλδ πραγματικά επιθυμεί τον αλλαγή ο εκπαιδευτικός κόσμος - είναι αδυσώπητο. Θέλω να πιστευω ότι την επιθυμεί και θα τολμήσει. Διαφορετικά θα ειναι άξιος της μοιρας του. Καλά να μαστε παλι εδώ θα είμαστε τέτοιο καιρό του χρόνου και τουλάχιστον εγώ θα κράξω τρελά όποιον αρχίσει πάλι τα μοιρολόγια για τους αιρετούς... Αλλά προς το παρόν κρατώ στάση αναμονής και την ελπιδα οτι αφού έχουμε ( μάλλον ) φτάσει στον πάτο κάτι επιτέλους θα αρχίσει να αλλάζει... Θα δειξει!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1450 στις: Αύγουστος 05, 2012, 10:57:31 μμ »
Ελπίζω να μου επιτρέπουν οι διαχειριστές να επαναλάβω μήνυμα που είχα δημοσιεύσει και σε άλλο νήμα.

Αγαπητοί αιρετοί (τακτικοί και αναπληρωματικοί) του ΚΥΣΔΕ:

Είναι πλέον εμφανές ότι δεν μπορείτε να μας προσφέρετε ενημέρωση όπως αυτή που μας προσφέρεται από αλλού απλόχερα, ακόμα και από χρήστες αυτού του forum όπως η bitch και η cd. Μάλλον και εσείς από το pde.gr ενημερώνεστε.

Νομίζω ότι δεν σας απομένει άλλη επιλογή παρά να λάβετε τη γενναία απόφαση να ΜΗΝ ξανασυμμετάσχετε στις σχετικές εκλογές (οι ερχόμενες θα γίνουν φέτος στις 7 Νοεμβρίου). Μη σας ξεγελάει το γεγονός ότι κάποιοι εκλέγεστε επί πολλά συναπτά έτη. Αυτό φυσικά δεν οφείλεται στην (ανύπαρκτη) ενημέρωση που παρέχετε στους εκπαιδευτικούς που υποτίθεται ότι εκπροσωπείτε, αλλά στο ότι ποτέ δεν ακούστηκε και κάποιο άλλο όνομα και ανακυκλώνεσθε μέχρι να συνταξιοδοτηθείτε.

Είναι σημαντικό να ξέρεις πότε να αποχωρείς. Ήρθε η ώρα σας. Μία τέτοια κίνηση είναι η πολυτιμότερη υπηρεσία που μπορείτε πλέον να προσφέρετε στους δεκάδες χιλιάδες εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας. Είναι η μόνη κίνηση για την οποία θα σας θυμόμαστε.


Patreas ευχαριστώ για την αναφορά στο ... ψευδώνυμό μου  ;) αλλά είμαι ο τελευταίος τροχός αμάξης του pde.
Έχω μάθει επίσης πολλά από την αποσπασματική συμμετοχή μου, καθημερινά ωφελούμαι από αυτή τη συμμετοχή, σημασία έχει όταν κατέχουμε μία πληροφορία να την μοιραζόμαστε, τότε ο κλάδος αποκτά δύναμη και αλληλεγγύη.


Αναφορικά με την επιστολή θα συμφωνήσω και εγώ ότι πρέπει να δοθεί ένα μήνυμα. Η αποχή δεν είναι λύση, ίσα - ίσα αποτελεί μέρος του προβλήματος. Και αν μη τι άλλο ας μην διστάσουν να εμπλακούν ενεργά στον συνδικαλισμό συνάδελφοι που ήδη ζυμώθηκαν με τις δυσκολίες, διαθέτουν ορθή κρίση - αντικειμενικότητα. Που μπορούν να μπουν στη θέση του συναδέλφου και είναι καλά όταν και ο πιο μακρυνός συνάδελφος είναι επίσης καλά.

Λένε ότι όλοι οι... - ισμοί είναι επικίνδυνοι... Εγώ θα έλεγα κατά παράφραση μιας άλλης άποψης, ότι ποτέ ο συνδικαλισμός σαν πράξη οργάνωσης και διεκδίκησης δεν ευθύνεται για το είδος των ανθρώπων που τον υπηρετούν. 

Απολογούμαι και εγώ για το εμβόλιμο σχόλιο στο παρόν τόπικ.

Περί αποσπάσεων 2012, η συνέχεια....  8)
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1451 στις: Αύγουστος 05, 2012, 11:11:11 μμ »
Δεν άργησα;;;  ;)

Μόρια αιτούντων μετάθεση σε άλλες ΔΔΕ

Ηappy Search!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.....!!!!αν ρωτησω για πρωτοβαθμια υπαρχει κατι σχετικο για τους δασκαλους!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ..παρολο που με απασχολει για πρωτοβαθμια επαθα πλακα!!!χεχε

Aκριβώς αντίστοιχο δεν θα το έλεγα..

Ρίξτε όμως μια ματιά στην αξιόλογη δουλειά του συναδέλφου κ. Μοσκοφίδη
Αναζήτηση βάσεων Α/θμιας , δεν πρόκειται για ονομαστική λίστα, αλλά εύκολο εντοπισμό βάσεων με δυνατότητα συγκριτικής θεώρησης παρελθόντων σχολ. ετών.
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος delete

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1452 στις: Αύγουστος 05, 2012, 11:16:52 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:05:51 μμ από kmos »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1453 στις: Αύγουστος 05, 2012, 11:24:13 μμ »
αν όλα ήταν τόσο διάφανα οι διαμεσολαβητές δε θα είχαν λογο υπαρξης..καταλαβαίνεις τώρα γιατί ΔΕΝ είναι όλα τόσο διάφανα; Ναι, συμφωνώ να υπάρχουν κριτήρια και αναρτήσεις των θέσεων παντού. τι θα πει είσαι πλεονασματική ειδικότητα και πήγαινε στην ΚΥ; Απο διοίκηση γνωρίζεις; Σκαμπάζεις να κάνεις μια ρημαδοαίτηση και να συντάξεις ένα ρημαδοκείμενο; Γνωρίζεις τους βασικους νόμους της εκπαίδευσης; έχεις αξιολογητική έκθεση; επιμόρφωση στη διοίκηση; τότε ναι, καλώς να έρθεις και καλώς να σε δεχτούμε. Αλλιώς πίσω στην τάξη σου.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος delete

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1454 στις: Αύγουστος 05, 2012, 11:30:00 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:06:09 μμ από kmos »

Αποσυνδεδεμένος stefa147

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1455 στις: Αύγουστος 05, 2012, 11:32:38 μμ »
Μια ερωτηση.Αν το ονομα δεν υπαρχει στις αποσπασεις για το 2012..επιστρεφω στην οργανικη μου θεση δηλαδη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159861
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.