*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644553 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1428 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:22:17 μμ »
ΠΕΟ2  Α΄ Αθηνας- Κανενας  δεν  πηρε  απόσπαση!!!  (ουτε  καν  ειδικες  κατηγοριες). Πουρκουα?
Σημειωτεον, υπάρχουν  98  παραιτησεις  φιλολογων  φετος, αρα  98  λειτουργικα, ο  δε  αριθμος  των  ευρισκομενων  στη διαθεση  ειναι  103...Ειναι  δυνατον  να  μην  υπάρξουν  κενα  στους  φιλολογους  στη  μακραν  μεγαλυτερη διαθεση  της  χωρας?
1. Θα  δοθούν, αφου  επανυπολογιστουν,  στη  β΄ φαση? (ειθε!)
2. Θα  δοθουν  ΟΛΑ σε  αναπληρωτες?   (παραλογο, τη στιγμη  που  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ  ΜΟΝΙΜΟΙ  ΤΑ  ΖΗΤΗΣΑΝ)
3. Δεν  θα  γινει  τιποτε  (κ  θα  καλυφουν  με  δευτερες  αναθεσεις, δευτερες  ειδικοτητες, οσα  μπορούν)?
Τι  νομιζετε, λάθος  σκεπτομαι?

πήραν πάαααρα  πολλοί ΠΕ06 απόσπαση στην Α Αθήνας....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 05:46:00 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:30:10 »

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1429 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:34:59 μμ »
ΠΕΟ2  Α΄ Αθηνας- Κανενας  δεν  πηρε  απόσπαση!!!  (ουτε  καν  ειδικες  κατηγοριες). Πουρκουα?
Σημειωτεον, υπάρχουν  98  παραιτησεις  φιλολογων  φετος, αρα  98  λειτουργικα, ο  δε  αριθμος  των  ευρισκομενων  στη διαθεση  ειναι  103...Ειναι  δυνατον  να  μην  υπάρξουν  κενα  στους  φιλολογους  στη  μακραν  μεγαλυτερη διαθεση  της  χωρας?
1. Θα  δοθούν, αφου  επανυπολογιστουν,  στη  β΄ φαση? (ειθε!)
2. Θα  δοθουν  ΟΛΑ σε  αναπληρωτες?   (παραλογο, τη στιγμη  που  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ  ΜΟΝΙΜΟΙ  ΤΑ  ΖΗΤΗΣΑΝ)
3. Δεν  θα  γινει  τιποτε  (κ  θα  καλυφουν  με  δευτερες  αναθεσεις, δευτερες  ειδικοτητες, οσα  μπορούν)?
Τι  νομιζετε, λάθος  σκεπτομαι?
Ποσοι  να  ναι  οι  υπεραριθμοι  φιλολογοι? 20-30 κ  πολλους  λεω...Μια  φορα  ειναι  αξιοπεριεργο  που  η μεγαλυτερη  διευθυνση  της  χωρας  δεν  πηρε  αποσπασμενους  φιλολογους! Πιστευω  να  δοθούν  στη  συνεχεια  καποια  (για  να  πετυχω  την  αποσπαση :)

Αποκλειεται να μην υπαρξουν κενα στο μελλον. Παρα ταυτα, τη στιγμη αυτη οι υπο διαθεση φιλολογοι ειναι τυπικα περισσοτεροι. Επισης, δε συνυπολογιζεις και τυχον οργανικα υπεραριθμους, οι οποιοι δεν εμφανιζονται υποχρεωτικα στη λιστα των ευρισκομενων στη διαθεση, εφοσον δεν αιτουνται οριστικη τοποθετηση αν δεν το επιθυμουν. Το τι μελλει γενεσθαι ειναι αλλη ταξεως ζητημα, διοτι πχ ο εκαστοτε περιφερειακος μπορει να σκεπτεται κουτοπονηρα, εχοντας υποψιν υποχρεωτικες ή χαριστικες αποσπασεις εντος περιφερειας κτλ, οπως πιθανον συνεβη φετος στην περιφερεια Θεσσαλιας με τους δασκαλους και νηπιαγωγους.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1430 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:42:27 μμ »
παιδια γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν οι αποσπάσεις των ιεκ;από την άλλη σε αυτές τις αποσπάσεις που δόθηκαν έλαβαν υπόψη τις συνταξιοδοτήσεις του Ιούλη;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 06:10:19 μμ από max »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1431 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:54:02 μμ »
εγώ είμαι ΠΕ20 και φυσικά δεν πήρα απόσπαση, όπως και πολλοί άλλοι της ειδικότητάς μου, ούτε σε φορέα ούτε στο ΠΥΣΔΕ...λέω αύριο να πάω στη Β'βαθμια να κάνω την αίτηση επανεξέτασης....
Ήθελα να ρωτήσω όμως αν γνωρίζει κάποιος για την εγκύκλιο αποσπάσεων για την Α'βαθμια (νομίζω έχω περισσότερες πιθανότητες), που είπαν ότι θα βγει μετά την Α' φάση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ...έχει κάποιος ενημέρωση ή έχει ακούσει κάτι κάποιος;
Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:30:10 »

Αποσυνδεδεμένος gk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1432 στις: Αύγουστος 05, 2012, 04:06:49 μμ »
 Σε απόσπαση απο  ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γνωρίζετε αν θα πρέπει να με αντικαταστήσουν στην οργανική μου για να πάω εκεί που έχω αποσπαστεί (δεν το αναφέρει στις αποσπάσεις όπως άλλες φορές);

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1433 στις: Αύγουστος 05, 2012, 04:12:48 μμ »
Σε απόσπαση απο  ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γνωρίζετε αν θα πρέπει να με αντικαταστήσουν στην οργανική μου για να πάω εκεί που έχω αποσπαστεί (δεν το αναφέρει στις αποσπάσεις όπως άλλες φορές);

Βάσει νόμου ναι.. προβλέπει ο νομοθέτης πρώτα να έρθει ο αντικαταστάτης σας.
Από την άλλη παίζει ρόλο ο δ/ντης, είθισται να είστε στην οργανική σας για να διενεργήσετε εξετάσεις Σεπτεμβρίου και κατόπιν σε συνεννόηση με Δ/ντη ή ΔΔΕ να αναλάβετε υπηρεσία στη νέα θέση.

Αν για παράδειγμα είστε Μαθηματικός με οργανική σε Γυμνάσιο και αποσπασθήκατε σε Λύκειο, ίσως προκριθεί να υπηρετήσετε το συντομότερο στην δεύτερη σχολική μονάδα για να μπουν μια ώρα νωρίτερα οι μαθητές σε σειρά.

Όμως εάν ο Δ/ντης του Γυμν θέλει να σας κρατήσει, σας κρατάει.

Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος KALLIE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1434 στις: Αύγουστος 05, 2012, 04:43:57 μμ »
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω και γω κάτι, πήρα απόσπαση στο ΠΥΣΔΕ που ήθελα αλλά είμαι σε άδεια έως τέλος Σεπτέμβρη, πρέπει να με τοποθετήσουν αρχές Σεπτέμβρη μαζί με τους άλλους συναδέλφους( αιτούντες βελτίωση και αποσπασθέντες από άλλα ΠΥΣΔΕ)?
Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι υποχρεωμένες οι ΔΔΕ να αναρτήσουν τις λίστες με τα μόριά μας..(?) αλλιώς θα πρέπει να ψάξουμε τα μόρια των άλλων... και καλά αν είναι τα μόρια απόσπασης, φαίνονται στους προχτεσινούς πίνακες, αλλά τα μόρια μετάθεσης, ...θα γίνουμε αστυνόμοι, το βλέπω...που καταντήσαμε..! 

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1435 στις: Αύγουστος 05, 2012, 05:00:21 μμ »


Θα προσπαθήσω να διευκολύνω αναφορικά με το β' ερώτημα:

Οι πίνακες με τα μόρια μετάθεσης κοινοποιούνται στα σχολεία γύρω στον Δεκέμβρη κάθε έτους. Επίσης γύρω στον Ιούνη κοινοποιούνται και τα μόρια όσων έχουν ζητήση βελτίωση - οριστική τοποθέτηση. Οπότε κάθε τέτοια περίοδο, καλό θα ήταν να αποθηκεύετε αυτούς τους πίνακες για πιθανή μελλοντική έρευνα.

Επειδή έχω αποθηκεύσει πίνακες μορίων όλων των νομών, αλλά αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και εδώ στο pde, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα εάν ενδιαφέρεστε να τους θέσω υπόψη σας.. Επανέρχομαι σε λίγο με την ακριβή δ/νση στο pde
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 05:08:07 μμ από cd »
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1436 στις: Αύγουστος 05, 2012, 05:03:30 μμ »
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος KALLIE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1437 στις: Αύγουστος 05, 2012, 05:11:49 μμ »
Ευχαριστω πολύ cd! Για το πρώτο ερώτημα γνωρίζει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1438 στις: Αύγουστος 05, 2012, 06:59:26 μμ »
εγώ είμαι ΠΕ20 και φυσικά δεν πήρα απόσπαση, όπως και πολλοί άλλοι της ειδικότητάς μου, ούτε σε φορέα ούτε στο ΠΥΣΔΕ...λέω αύριο να πάω στη Β'βαθμια να κάνω την αίτηση επανεξέτασης....
Ήθελα να ρωτήσω όμως αν γνωρίζει κάποιος για την εγκύκλιο αποσπάσεων για την Α'βαθμια (νομίζω έχω περισσότερες πιθανότητες), που είπαν ότι θα βγει μετά την Α' φάση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ...έχει κάποιος ενημέρωση ή έχει ακούσει κάτι κάποιος;
Ευχαριστώ...

Επειδή πολλοί βρισκόμαστε στην ίδια κατάσταση, γνωρίζει κανείς αν στη νέα εγκύκλιο θα έχουν οι πε19-20 και οι υπόλοιπες ειδικότητες δικαίωμα για απόσπαση στην πρωτοβάθμια;
Επίσης, για όσους δεν πήραμε απόσπαση, έχει νόημα να κάνουμε αίτηση επανεξέτασης πριν βγει η νέα εγκύκλιος ή απλώς περιμένουμε την εγκύκλιο για τις νέες αιτήσεις;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1439 στις: Αύγουστος 05, 2012, 08:50:47 μμ »
Πάλι μας τρέλανε η bitch:

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item652

Βλέπω μεγάλο άδειασμα της Βοιωτίας (και όχι μόνο προς Αττική, απ' ότι τσέκαρα στα αναλυτικά στοιχεία των αποσπάσεων) καθώς και των Κυκλάδων και των Δωδεκανήσων (αναμενόμενα αυτά τα δύο). Και ο Πειραιάς είχε αρκετές "απώλειες".

Και φανταστείτε ότι ακόμα δεν έχουν βγει τα ΙΕΚ, όπου και εκεί "μεταναστεύει" μεγάλος αριθμός εκπαιδευτικών.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 09:28:16 μμ από Patreas »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1440 στις: Αύγουστος 05, 2012, 09:03:46 μμ »
Δεν άργησα;;;  ;)

Μόρια αιτούντων μετάθεση σε άλλες ΔΔΕ

Ηappy Search!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.....!!!!αν ρωτησω για πρωτοβαθμια υπαρχει κατι σχετικο για τους δασκαλους!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ..παρολο που με απασχολει για πρωτοβαθμια επαθα πλακα!!!χεχε
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1441 στις: Αύγουστος 05, 2012, 09:17:11 μμ »
Πάλι μας τρέλανε η bitch:

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item652

Βλέπω μεγάλο άδειασμα της Βοιωτίας (και όχι μόνο προς Αττική, απ' ότι τσέκαρα στα αναλυτικά στοιχεία των αποσπάσεων) καθώς και των Κυκλάδων και των Δωδεκανήσων (αναμενόμενα αυτά τα δύο). Και ο Πειραιάς είχε αρκετές "απώλειες".

Ξεκαθαρίζω πάντως πως το συγκεκριμένο αρχείο το ανέβασα μόνο στον παρόντα ιστότοπο και επομένως όπου αλλού αναρτηθεί δε θα γίνει με δική μου πρωτοβουλία!!  ;) ;) 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 09:19:43 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.