*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644760 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dijo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1694 στις: Αύγουστος 09, 2012, 03:35:51 μμ »
Καλημέρα σε όλους,
φέτος είναι η πρώτη χρονιά που έκανα για ΣΔΕ.
Ξέρει κανείς τη διαδικασία; Βγήκαν οι πίνακες κατάταξης...
Τωρα περιμένουμε να βγούν ονόματα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.!
Σε τηλεφωνική επικοινωνία 2 πολύ καλές κυρίες μου εξήγησαν οτι σήμερα τελειώνουν οι ενστάσεις.
Έπειτα από τις ανάλογες αλλαγές όπου χρειάζεται θα σταλούν οι οριστικοί πίνακες στο υπουργείο.
Τέλος, με υπουργική απόφαση θα βγούν τα ονόματα των εκπαιδευτικών  που θα αποσπαστούν στα ΣΔΕ.
(Σε ένα διάστημα τουλάχιστον 2 εβδομάδων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:48 »

Αποσυνδεδεμένος dijo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1695 στις: Αύγουστος 09, 2012, 03:39:00 μμ »
Καλημέρα, πήγα σήμερα στην ΔΔΕ να κάνω αίτηση για την β΄φάση αποσπάσεων. Συγκεκριμένα μου έδωσαν μια αίτηση επαναξέτασης για ΠΥΣΔΕ και μια άλλη ξεχωριστή για ΠΥΣΠΕ (ανοίκω στις κατηγορίες, που μας έδωσαν τώρα το δικαίωμα για πρωτοβάθμια). Ελπίζω να βοήθησα.
Εγώ έκανα πριν 2 μέρες χειρόγραφη αίτηση επανεξέτασης και τη Δευτέρα λέω να πάω να κάνω αίτηση για ΠΥΣΠΕ, είμαι ΠΕ20...
Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι αν σου ζητήσανε τα δικαιολογητικά από την αρχή...για να πάω αν είναι να ζητήσω και ένσημα,εντοπιότητα,πράξη γάμου,κλπ...
υπάρχει κάποιος που να το έχει διευκρινίσει;Γιατί ειλικρινά έχω μπερδευτεί!
Οχι, είπαν οτι τα έχουν από την 1η φορά.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1696 στις: Αύγουστος 09, 2012, 03:45:57 μμ »
Αραγε, μπορει καποιος να κανει τροποποιηση της αιτησης του αν και πηρε αποσπαση στην α επιλογη του; Να ζητησει αποσπαση στη β επιλογη του επικαλουμενος καποιο λογο;

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1697 στις: Αύγουστος 09, 2012, 03:47:04 μμ »
οκ,ευχαριστώ dijo...
φαντάζομαι πως και μένα δε θα μου τα ζητήσουν...είχα κάνει την αίτηση κοντά στον τόπο εργασίας μου και τώρα θα την κάνω στον τόπο καταγωγής μου...αλλά αφούε είναι περασμένα στο σύστημα,λογικά δε θα τα ζητήσουν!Είδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:48 »

Αποσυνδεδεμένος tomkat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1698 στις: Αύγουστος 09, 2012, 03:57:03 μμ »
Καλημέρα, πήγα σήμερα στην ΔΔΕ να κάνω αίτηση για την β΄φάση αποσπάσεων. Συγκεκριμένα μου έδωσαν μια αίτηση επαναξέτασης για ΠΥΣΔΕ και μια άλλη ξεχωριστή για ΠΥΣΠΕ (ανοίκω στις κατηγορίες, που μας έδωσαν τώρα το δικαίωμα για πρωτοβάθμια). Ελπίζω να βοήθησα.
Εγώ έκανα πριν 2 μέρες χειρόγραφη αίτηση επανεξέτασης και τη Δευτέρα λέω να πάω να κάνω αίτηση για ΠΥΣΠΕ, είμαι ΠΕ20...
Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι αν σου ζητήσανε τα δικαιολογητικά από την αρχή...για να πάω αν είναι να ζητήσω και ένσημα,εντοπιότητα,πράξη γάμου,κλπ...
υπάρχει κάποιος που να το έχει διευκρινίσει;Γιατί ειλικρινά έχω μπερδευτεί!
Οχι, είπαν οτι τα έχουν από την 1η φορά.


ειχα κάνει το Μάιο αίτηση απόσπασης για δευτεροβαθμια,αλλα δεν την πηρα.
ειμαι πε19 και τώρα μπορώ να κάνω απόσπαση για πρωτοβαθμια.θα συμπληρώσω νέα αίτηση και θα βάλω όποια ΠΥΣΔΕ θέλω; ή ισχύουν τα ΠΥΣΔΕ που είχα δηλώσει το Μάιο και δεν μπορώ να τα αλλάξω;

Αποσυνδεδεμένος sofia_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1699 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:15:50 μμ »
Παράθεση
ειχα κάνει το Μάιο αίτηση απόσπασης για δευτεροβαθμια,αλλα δεν την πηρα.
ειμαι πε19 και τώρα μπορώ να κάνω απόσπαση για πρωτοβαθμια.θα συμπληρώσω νέα αίτηση και θα βάλω όποια ΠΥΣΔΕ θέλω; ή ισχύουν τα ΠΥΣΔΕ που είχα δηλώσει το Μάιο και δεν μπορώ να τα αλλάξω;

Κι εγώ έχω μπερδευτεί μ' αυτό το θέμα... :-\

Πήγα σήμερα στη Διεύθυνση και κατέθεσα την συμπληρωματική αίτηση απόσπασης για ΠΥΣΠΕ για τις ειδικότητες, στην οποία άλλαξα απλώς την σειρά των ΠΥΣΔΕ που είχα δηλώσει στην α' φάση των αποσπάσεων. Η υπάλληλος μου είπε ότι έχω το δικαίωμα να το κάνω, γιατί θεωρείται νέα αίτηση.

Όμως στην αίτηση επανεξέτασης απόσπασης για ΠΥΣΔΕ δεν έκανα καμία τροποποίηση στη σειρά και καταχωρήθηκε κανονικά ηλεκτρονικά.

Οι υπαλληλοι μου είπαν ότι είναι άλλη αίτηση η μία και άλλη αίτηση η άλλη.

Τι να πω; Μπέρδεμα η κατάσταση...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 05:42:17 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1700 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:24:02 μμ »
Συναδελφε Mystirios,συγγνωμη αν σε αγχωσα,δεν νομιζω ομως να ειμαι η μοναδικη που της περασε απο το μυαλο!!!!!!  :-\
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1701 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:29:41 μμ »
Αραγε, μπορει καποιος να κανει τροποποιηση της αιτησης του αν και πηρε αποσπαση στην α επιλογη του; Να ζητησει αποσπαση στη β επιλογη του επικαλουμενος καποιο λογο;

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1702 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:31:14 μμ »
αυτο αναρωτιεμαι κ γω....

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1703 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:33:48 μμ »
Κάνω λάθος ή βλέπω άτομο να έχει πάρει απόσπαση στο ΙΕΚ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ το οποίο έχει πάψει να υφίσταται εδώ και 3 χρόνια?
Μάλλον κάτι παίζει ......

Λοιπόν...θα σου πω εγώ τι παίζει, καθώς είμαι η άμεσα ενδιαφερόμενη....1) Το ΙΕΚ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ υφίσταται ακόμα στις λίστες της αίτησης ως επιλογή, άρα ο καταχωρητής της αίτησης διαβεβαίωσε τον άμεσα ενδιαφερόμενο ότι προφανώς και ΥΠΑΡΧΕΙ (ο άμεσα ενδιαφερόμενος λείπει 2-3 χρόνια από την πόλη και δεν μπορεί να μυρίσει τα δάχτυλά του για το τι κλείνει,,,) 2) Η αίτηση πέρασε από 2 Β/θμιες και κανένας δε βρήκε (κι ούτε είχε υποχρέωση) κάτι παράξενο 2) Το υπουργείο, αντί να το παραβλέψει, έδωσε για ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ  την απόσπαση στο ανύπαρκτο ΙΕΚ 3) Η απόσπαση στο ΙΕΚ απέκλεισε τον ενδιαφερόμενο από τις αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ (την οποία θα έπαιρνε βάσει μορίων) 4) Ο ενδιαφερόμενος πέρασε όλο το πρωί να μιλάει από τη μια στη ΓΓΔΒΜ και από την άλλη στο υπουργείο, προσπαθώντας να βρει ποιος έκανε το λάθος και, φυσικά, αναγκασμένος να ακούει τις ειρωνίες των υπαλλήλων περί "μέσου" που χρησιμοποιήθηκε 5) Ο άμεσα ενδιαφερόμενος λοιπόν, μη έχοντας βγάλει άκρη και, φυσικά, μη έχοντας χρησιμοποιήσει μέσον (γιατί άλλιως δε θα ζητούσε και τα ρέστα - κι ούτε θα γινόταν τέτοιο λάθος - ενώ θα μπορούσε να έχει πάρει απόσπαση ΠΥΣΔΕ από την προηγούμενη βδομάδα) κάθεται σπίτι του, ουσιαστικά έχει πάρει μια ανύπαρκτη απόσπαση (την οποία πίστεψε ότι την πήρε κανονικά αξιοκρατικά) την οποία δεν αναγνωρίζει το υπουργείο, κανείς  δεν παραδέχεται πού έγινε το λάθος, ενώ η λάθος αυτή απόσπαση δεν τον αφήνει να πάρει και απόσπαση ΠΥΣΔΕ που δικαιούται, κι ακούει τις ειρωνίες από πάνω ... Θέλει μήπως κανείς να πάρει τη θέση του ;

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1704 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:36:30 μμ »
όσο για το πού παίζει και ποιος έχει το μέσον, καλό είναι να κοιτάξει κανείς αυτούς που πληροφορήθηκαν αμέσως ότι οι λίστες θα ξαναανακοινωθούν - προφανώς μετά τους σημερινούς μου καβγάδες με όλο το υπουργείο....

Αποσυνδεδεμένος tomkat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1705 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:37:58 μμ »
Κι εγώ έχω μπερδευτεί μ' αυτό το θέμα... :-\

Πήγα σήμερα στη Διεύθυνση και κατέθεσα την συμπληρωματική αίτηση απόσπασης για ΠΥΣΠΕ για τις ειδικότητες, στην οποία άλλαξα απλώς την σειρά των ΠΥΣΔΕ που είχα δηλώσει στην α' φάση των αποσπάσεων. Η υπάλληλος μου είπε ότι έχω το δικαίωμα να το κάνω, γιατί θεωρείται νέα αίτηση.

Όμως στην αίτηση επανεξέτασης απόσπασης για ΠΥΣΔΕ δεν έκανα καμία τροποποίηση στη σειρά και καταχωρήθηκε κανονικά ηλεκτρονικά.

Οι υπαλληλοι μου είπαν ότι είναι άλλη αίτηση η μία και άλλη αίτηση η άλλη.

Τι να πω; Μπέρδεμα η κατάσταση...

αρα λογικά στη νέα αίτηση για πυσπε μπορείς να δηλώσεις και διαφορετικά ΠΥΣΔΕ από αυτά που είχεσ δηλώσει το Μάιο.ετσι δεν ειναι?
δικαιολογητικά σου ζήτησε από την αρχή όλα;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 05:43:35 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος sofia_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1706 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:41:39 μμ »

Λογικά, ναι, μπορείς. Εγώ άλλαξα μόνο τη σειρά.
Δικαιολογητικά δεν μου ζήτησαν, γιατι τα είχα καταθέσει στην α' φαση αποσπάσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 05:44:13 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος tomkat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1707 στις: Αύγουστος 09, 2012, 04:43:24 μμ »

την νέα αίτηση την κατέθεσες στην ίδια διεύθυνση που είχες καταθέσει και την αίτηση το Μάιο;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 05:44:36 μμ από newseditor »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159869
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 337

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.