*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644560 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1736 στις: Αύγουστος 09, 2012, 09:57:53 μμ »
Thanks ArchAngel, κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να κάνω. Δυστυχώς δεν έχει  να κάνει με τη ΓΓΔΒΜ (όπου είναι όλοι συνεργάσιμοι) αλλά με το υπουργείο όπου δε θα έλεγα ότι ήταν πολύ ευγενικοί.... Απλά τους δήλωσα ότι δεν πρόκειται να ανακαλέσω απόσπαση κι ας βρουν οι οι ίδιοι πού θα παρουσιαστώ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:06 »

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1737 στις: Αύγουστος 09, 2012, 10:42:40 μμ »
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος jg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1738 στις: Αύγουστος 10, 2012, 09:53:55 πμ »
αν και δεν θελω να ταράξω τα ήσυχα πια νερά, έμαθα από γνωστούς που δεν πήραν απόσπαση στα ιεκ πως η λίστα με τις αποσπάσεις δεν είναι η αυθεντική κ πως θα γίνει ανακοινωποίηση των ονομάτων που αποσπώνται στα ιεκ. Οι δύο λόγοι είναι πως οι αποσπάσεις δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα επίσημα από τη σελίδα του υπουργείου και ο δεύτερος λόγος πως τα διάφορα "μέσα" έχουν στα χέρια τους μια διαφορετική λίστα με άλλα ονόματα, τους οποίους και είχαν ενημερώσει πως πήραν τη μετάθεση εδώ και μέρες!!!!!!!! Φαντάζεστε την έκπληξη όλων "μέσων" και συναδέλφων όταν είδαν τη λίστα με τα ονόματα ε??? Πήραν τα βουλευτικά γραφεία φωτιά!!!!!!!!!!!!!
Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα βγει η διορθωμένη απόφαση?

Αποσυνδεδεμένος mar_h

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1739 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:10:15 πμ »
αν και δεν θελω να ταράξω τα ήσυχα πια νερά, έμαθα από γνωστούς που δεν πήραν απόσπαση στα ιεκ πως η λίστα με τις αποσπάσεις δεν είναι η αυθεντική κ πως θα γίνει ανακοινωποίηση των ονομάτων που αποσπώνται στα ιεκ. Οι δύο λόγοι είναι πως οι αποσπάσεις δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα επίσημα από τη σελίδα του υπουργείου και ο δεύτερος λόγος πως τα διάφορα "μέσα" έχουν στα χέρια τους μια διαφορετική λίστα με άλλα ονόματα, τους οποίους και είχαν ενημερώσει πως πήραν τη μετάθεση εδώ και μέρες!!!!!!!! Φαντάζεστε την έκπληξη όλων "μέσων" και συναδέλφων όταν είδαν τη λίστα με τα ονόματα ε??? Πήραν τα βουλευτικά γραφεία φωτιά!!!!!!!!!!!!!
Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα βγει η διορθωμένη απόφαση?
Σήμερα που μίλησα με τη ΓΓΔΒΜ μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα λανθασμένης απόφασης. Αλλά από ό,τι κατάλαβα θα ακολουθήσουν συμπληρωματικές αποσπάσεις στα ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:06 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1740 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:30:15 πμ »
Καλημερα συναδελφοι,εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο.Υπαρχει καποιος απο σας που πηγε στη ΔΔΕ Δυτ.Θεσ/νικης να κανει αιτηση απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ και αιτηση επανεξετασης?Με ενδιαφερει να μαθω για τις αιτησεις επανεξετασης,αν καταχωρουνται ηλεκτρονικα οπως ολες οι αλλες.Δεν πηγα τελικα σημερα οπως ειχα σκοπο να κανω.Και τι να κανω με τη χειρογραφη αιτηση επανεξετασης που κατεθεσα?Να τη ζητησω πισω οταν παω τη Δευτερα?Ξερει κανεις να μου πει?Ευχαριστω και καλη δυναμη σε ολους μας!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1741 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:36:04 πμ »
Μόλις γύρισα από τη Β/θμια.
Βρήκα το συνάδελφο που κάναμε χθες την ΝΕΑ αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ που συμπεριλαμβάνει και τη πρωτοβάθμια (Είμαι ΠΕ19).
Του είπα:
- τι γίνεται με την αίτηση επανεξέτασης που ΔΕ θα την καταχωρήσεις? Σε κάποιες Β/θμιες όπως έμαθα (π.χ. ανατολ Θεσσαλονίκη) τους δίνουν 2 αιτήσεις (μία για επανεξέταση κ μία για ΝΕΑ με την Πρωτοβάθμια)
και τον έβαλα να πάρει στο Υπουργείο μπροστά μου κ άκουγα.
Μίλησε με την κα.Παναγιώταρου (το όνομα της είναι 1ο στη σχετική εγκύκλιο) και του είπε ότι απλώς καταχωρεί την ΝΕΑ αίτηση.
Στην παρατήρησή του ότι σε κάποιες Β/θμιες καταχωρούν τη ΝΕΑ αίτηση ΚΑΙ πατούν κ στο κουμπί Επανεξέταση της παλιάς, απάντησε ότι
"Είναι λάθος αυτό και θα έπρεπε η μηχανοργάνωση να το είχε προβλέψει κ να αποκλείει τη δυνατότητα επανεξέτασης όταν καταχωρείται νέα αίτηση"


Τώρα τι να πω? Η κυρία πολύ ευγενική κ γνώστης μου φάνηκε. Δε νομίζω να κάνω λάθος.
λέτε να βγάλουν καμιά διευκρινιστική οδηγία για τις Δ/νσεις?

Αποσυνδεδεμένος denantehoallo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1742 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:44:01 πμ »
Τις προηγούμενες ημέρες κατάφερα να μιλήσω με μια πολύ ευγενική κυρία της Α/θμιας, επειδή το τηλ. για τις αποσπάσεις της Β/θμιας δεν απαντάει ποτέ! Αυτή η κυρία μου είπε ότι δεν έχουν καμιά ενημέρωση για το αν θα γίνουν αποσπάσεις σε ΤΕΙ φέτος !!! και ότι αυτό δεν είναι παράξενο, επειδή δεν έγιναν ούτε την προηγούμενη χρονιά!!!
Στην ερώτησή μου: "δεν είναι άδικο αυτό για όλους εμάς που κάναμε αίτηση για απόσπαση σε ΤΕΙ και εξαντλήσαμε την μια και μόνη επιλογή για έναν φορέα όπου μπορεί και να μη γίνουν καθόλου αποσπάσεις;" μου απάντησε να απευθυνθώ στην πολιτική ηγεσία του υπουργείου ......!!!!!!

τέλεια  :( :( :(...με βλέπω για άνευ αποδοχών και ψωμί και ελιά...

Χθες μίλησα με έναν άλλο ευγενικό κύριο στο υπουργείο (Πού καταντήσαμε, όποιος είναι ευγενικός και απαντάει στο τηλ. να μας φαίνεται ύποπτος...!!!) ο οποίος μου είπε ότι η πολιτική ηγεσία δεν θέλει να γίνουν αποσπάσεις στα ΤΕΙ όμως το θέμα δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη.
Επομένως nanu εγώ προς το παρόν πρέπει να προετοιμάσω πάλι ψυχολογικά και να αποχαιρτήσω τα παιδιά μου και δεν ξέρω πια τί να τους πω, αφού έφυγε και η περσινή κακιά, να ετοιμάσω βαλίτσες και να πάω να φυλάξω τα σύνορα.
Εσύ το αποφάσισες; Ψωμί κι ελιά; Θα τους κάνουμε το χατήρι; Θα παραιτηθούμε; Αυτό θελουν.

Αποσυνδεδεμένος jg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1743 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:56:42 πμ »

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα βγει η διορθωμένη απόφαση?
Σήμερα που μίλησα με τη ΓΓΔΒΜ μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα λανθασμένης απόφασης. Αλλά από ό,τι κατάλαβα θα ακολουθήσουν συμπληρωματικές αποσπάσεις στα ΙΕΚ.
Ευχαριστώ Μαρία, καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος matri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1744 στις: Αύγουστος 10, 2012, 11:08:16 πμ »
Μόλις γύρισα από τη Β/θμια.
Βρήκα το συνάδελφο που κάναμε χθες την ΝΕΑ αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ που συμπεριλαμβάνει και τη πρωτοβάθμια (Είμαι ΠΕ19).
Του είπα:
- τι γίνεται με την αίτηση επανεξέτασης που ΔΕ θα την καταχωρήσεις? Σε κάποιες Β/θμιες όπως έμαθα (π.χ. ανατολ Θεσσαλονίκη) τους δίνουν 2 αιτήσεις (μία για επανεξέταση κ μία για ΝΕΑ με την Πρωτοβάθμια)
και τον έβαλα να πάρει στο Υπουργείο μπροστά μου κ άκουγα.
Μίλησε με την κα.Παναγιώταρου (το όνομα της είναι 1ο στη σχετική εγκύκλιο) και του είπε ότι απλώς καταχωρεί την ΝΕΑ αίτηση.
Στην παρατήρησή του ότι σε κάποιες Β/θμιες καταχωρούν τη ΝΕΑ αίτηση ΚΑΙ πατούν κ στο κουμπί Επανεξέταση της παλιάς, απάντησε ότι
"Είναι λάθος αυτό και θα έπρεπε η μηχανοργάνωση να το είχε προβλέψει κ να αποκλείει τη δυνατότητα επανεξέτασης όταν καταχωρείται νέα αίτηση"


Τώρα τι να πω? Η κυρία πολύ ευγενική κ γνώστης μου φάνηκε. Δε νομίζω να κάνω λάθος.
λέτε να βγάλουν καμιά διευκρινιστική οδηγία για τις Δ/νσεις?

ερωτηση. Γιατί σκέφτομαι να κανω το ιδιο., δηλαδη επανεξέταση και σε Α/θμια. Θέλουν πάλι τα δικαιολογητικα????  τηλεφωνικά με Β/μια Αιτωλοακαρνανιας δεν έβγαλα άκρη

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1745 στις: Αύγουστος 10, 2012, 11:35:18 πμ »
Thanks ArchAngel, κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να κάνω. Δυστυχώς δεν έχει  να κάνει με τη ΓΓΔΒΜ (όπου είναι όλοι συνεργάσιμοι) αλλά με το υπουργείο όπου δε θα έλεγα ότι ήταν πολύ ευγενικοί.... Απλά τους δήλωσα ότι δεν πρόκειται να ανακαλέσω απόσπαση κι ας βρουν οι οι ίδιοι πού θα παρουσιαστώ....
Αγαπητη ΧΑ αν θυμαμαι καλα σε προηγουμενο μηνυμα σου ειχες γραψει οτι ειχες τα μορια για την κανονικη αποσπαση. Γιατι λοιπον δεν κανεις και μια καινουργια αιτηση και οταν θα εχεις το αποτελεσμα που θελεις να κανεις την ανακληση για τα ΙΕΚ. Αν σου πουν να κανεις πρωτα την ανακληση απλα πες τους οτι εφοσον δεν ¨υπαρχει¨ η θεση και δεν την ¨τρως¨απο κανεναν αλλον για ποιο λογο να κανεις την ανακληση τωρα;

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1746 στις: Αύγουστος 10, 2012, 11:48:59 πμ »
Εγώ θα κάνω νέα αίτηση ούτως ή άλλως, αλλά 1) Δεν ξέρω πότε θα με αποδεσμεύσει το σύστημα από τα ΙΕΚ 2) Δεν θέλω να πάω με τη Β φάση, γιατί δεν ξέρω αν θα ανοίξουν κενά 3) Έχω ήδη κάνει ένσταση για την Α. Το θέμα είναι  ότι κανείς από το υπουργείο δεν προτίθεται να μου αλλάξει ΙΕΚ, εκτός κι αν κάνω αίτηση  τροποποίησης των επιλογών μου (απ' ό,τι κατάλαβα, θα εξεταστεί εκ νέου και θα απορριφθεί από την ΓΓΔΒΜ - το θέμα είναι ότι το όνομα μου βρέθηκε κάπου στη μέση των υπογραφών - εικάζω ότι μάλλον θέλαν να βάλουν τον παραπάνω - παρακάτω από μένα...) . Αν πάλι κάνει επανάληψη στο ορθό το υπουργείο χωρίς να περιλαμβάνει εμένα, τότε πρέπει να μου εξηγήσει το ΚΥΣΔΕ με την ένσταση γιατί δεν πήρα στην α φαση, αφοού δεν έχω ππάρει και πουθενά αλλού....γκρρρρρρ....

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1747 στις: Αύγουστος 10, 2012, 12:01:28 μμ »
 Αυτο με το ΚΥΣΔΕ ειναι πραγματικα μια μεγαλη ιστορια. Επισης μπορει να σου πουν οτι αφου ειχες κανει για ΙΕΚ επαιρνες σιγουρα πρωτα εκει αρα σε ¨αποδεσμευσανε¨απο το αλλο. Μπορει να πουνε πολλα. Κατα τη γνωμη αυτο που πρεπει να κανεις εσυ ειναι να μην το αφησεις και να απαιτησεις να παρεις τη θεση με την Α φαση. Ετσι οπως τα γραφεις το δικιο ειναι με το μερος σου. Κανε οτι τυπικο χρειαζεται και μην αφησεις να σε αδικησουν.

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1748 στις: Αύγουστος 10, 2012, 12:05:02 μμ »
Παιδιά θέλω βοήθεια : έχει κανείς τα τηλ των αιρετών του ΚΥΣΔΕ (οι οποίοι θα χαρούν πολύ καλοκαιριάτικα να με ακούσουν....)Α...και το ονοματάκι τους γιατί δεν έχω ιδέα, χαρ χαρ χαρ.. Οποιος γνωρίζει ας μου στείλει please pm

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1749 στις: Αύγουστος 10, 2012, 12:16:30 μμ »
Μόλις γύρισα από τη Β/θμια.
Βρήκα το συνάδελφο που κάναμε χθες την ΝΕΑ αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ που συμπεριλαμβάνει και τη πρωτοβάθμια (Είμαι ΠΕ19).
Του είπα:
- τι γίνεται με την αίτηση επανεξέτασης που ΔΕ θα την καταχωρήσεις? Σε κάποιες Β/θμιες όπως έμαθα (π.χ. ανατολ Θεσσαλονίκη) τους δίνουν 2 αιτήσεις (μία για επανεξέταση κ μία για ΝΕΑ με την Πρωτοβάθμια)
και τον έβαλα να πάρει στο Υπουργείο μπροστά μου κ άκουγα.
Μίλησε με την κα.Παναγιώταρου (το όνομα της είναι 1ο στη σχετική εγκύκλιο) και του είπε ότι απλώς καταχωρεί την ΝΕΑ αίτηση.
Στην παρατήρησή του ότι σε κάποιες Β/θμιες καταχωρούν τη ΝΕΑ αίτηση ΚΑΙ πατούν κ στο κουμπί Επανεξέταση της παλιάς, απάντησε ότι
"Είναι λάθος αυτό και θα έπρεπε η μηχανοργάνωση να το είχε προβλέψει κ να αποκλείει τη δυνατότητα επανεξέτασης όταν καταχωρείται νέα αίτηση"


Τώρα τι να πω? Η κυρία πολύ ευγενική κ γνώστης μου φάνηκε. Δε νομίζω να κάνω λάθος.
λέτε να βγάλουν καμιά διευκρινιστική οδηγία για τις Δ/νσεις?

ερωτηση. Γιατί σκέφτομαι να κανω το ιδιο., δηλαδη επανεξέταση και σε Α/θμια. Θέλουν πάλι τα δικαιολογητικα????  τηλεφωνικά με Β/μια Αιτωλοακαρνανιας δεν έβγαλα άκρη
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.