*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510254 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #938 στις: Ιούλιος 16, 2012, 12:58:36 μμ »
Κάτσε, γιατί τώρα κάτι έπαθα.
Εγώ μέχρι τώρα ως ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου έδινα την ημερομηνία της ορκωμοσίας, που είναι αρκετά μεταγενέστερη, λόγω 6μηνης απεργίας των καθηγητών!

και εγώ έτσι την είχα πατήσει την πρώτη πρώτη χρονιά που υπέβαλα την αίτηση και μετά με ενημέρωσαν οι παλιοί τι να κάνω. αν κ δεν είναι το πρώτο κριτήριο επιλογής, μπορεί να σε βοηθήσει να ανέβεις στον πίνακα σε περίπτωση πχ. ισοβαθμίας με συνάδελφο που έχει πάρει αργότερα το πτυχίο του (αν τα λέω σωστα)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:14 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #939 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:04:39 μμ »
Είμαι ΠΟΛΥ θυμωμένη!
Δηλαδή αν δεν το μάθαινα εδώ, δεν θα διορθωνόταν ποτέ!
Και μιλάμε για 6 ολόκληρους μήνες, που φυσικά και θα μπορούσαν να κάνουν κάποια διαφορά.
Απίστευτο. Σ'ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2012, 01:38:20 μμ από Stelios »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος zzz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #940 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:09:57 μμ »
Σημαντικό θέμα που θα το βρούμε μπροστά μας (ο καθένας μόνος του ως συνήθως) είναι και η καταγραφή (όχι προσμέτρηση) της προϋπηρεσίας στους πίνακες. Η προϋπηρεσία της κάθε χρονιάς έπρεπε να καταγράφεται (παρόλο που δεν προσμετρείται) για κάθε χρονιά. Όταν θα ανοίξουν οι πίνακες θα είναι αδύνατο να ελέγξουμε οτιδήποτε σχετικό.     
Τι εννοείς αδύνατο;
Υπερβάλεις νομίζω. Όλοι και εγώ και όσοι γράφουμε σχετικά λέμε σε όλους να μαζεύουν και να διατηρούν ως κόρη οφθαλμού τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας κάθε χρόνο.
Όχι μόνο για την ίδια την πορϋπηρεσία αλλά και για μισθολογικούς λόγους.
Πόσο δύσκολο θα είναι να γίνει διασταύρωση όταν "εμφανιστεί" η προϋπηρεσία;
αναφέρομαι στις προϋπηρεσίες των άλλων     

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Δυστυχώς...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #941 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:10:52 μμ »
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/07/blog-post_650.html

«Το κράτος διαλύει τη δημόσια παιδεία»

Ιδιαίτερα αιχμηρή προς τις κυβερνητικές πολιτικές, είναι η ανακοίνωση του Σωματείου Ελαστικά Απασχολούμενων Εκπαιδευτικών, καθώς αναφέρει πως οι εν λόγω...
εκπαιδευτικοί θα κάνουν και φέτος τις αιτήσεις τους στα τυφλά.
Ο λόγος δεν είναι άλλος από το γεγονός ότι έχουν καταργηθεί βασικές δομές της δημόσιας παιδείας, όπως των αθλητικών σχολείων, της ΠΔΣ, των σχολείων Δεύτερης ευκαιρίας, των ειδικών σχολείων, της 2ης ξένης γλώσσας κλπ., που σε συνδυασμό με τις καταργήσεις και τις συγχωνεύσεις σχολείων υπονομεύει το δημόσιο σχολείο.
Οι εκπαιδευτικοί ζητούν να προστατευθεί η δημόσια παιδεία, όπως και οι ίδιοι με:
- Αύξηση των δαπανών για την Παιδεία στο 5% του ΑΕΠ.
- Καμία συγχώνευση/κατάργηση σχολείου.
- Καμία περικοπή δαπανών, διορισμών, προσλήψεων, μισθών και επιδομάτων λόγω της κρίσης. Προσλήψεις όλων των αναπληρωτών από τον κρατικό προϋπολογισμό.
- Να καταργηθεί ο νόμος της Διαμαντοπούλου που απαξιώνει την εργασιακή μας εμπειρία και αμφισβητεί την παιδαγωγική μας επάρκεια.
-Μονιμοποίηση όλων όσων έχουν εργαστεί στο δημόσιο σχολείο.
- Μαζικοί διορισμοί εκπαιδευτικών όλων των ειδικοτήτων.
- Άμεση απορρόφηση στην εκπαίδευση όλων όσων έχουν τις προϋποθέσεις μονιμοποίησης από τον προηγούμενο νόμο (επιτυχόντες του προηγούμενου ΑΣΕΠ, 30μηνο, 24μηνο με ΑΣΕΠ).
- Όχι στο «νέο Λύκειο». Ενιαίο Δημόσιο Δωρεάν 12χρονο Υποχρεωτικό Σχολείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2012, 01:38:47 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:14 »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #942 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:12:58 μμ »
Κάτσε, γιατί τώρα κάτι έπαθα.
Εγώ μέχρι τώρα ως ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου έδινα την ημερομηνία της ορκωμοσίας, που είναι αρκετά μεταγενέστερη, λόγω 6μηνης απεργίας των καθηγητών!

και εγώ έτσι την είχα πατήσει την πρώτη πρώτη χρονιά που υπέβαλα την αίτηση και μετά με ενημέρωσαν οι παλιοί τι να κάνω. αν κ δεν είναι το πρώτο κριτήριο επιλογής, μπορεί να σε βοηθήσει να ανέβεις στον πίνακα σε περίπτωση πχ. ισοβαθμίας με συνάδελφο που έχει πάρει αργότερα το πτυχίο του (αν τα λέω σωστα)
Είμαι ΠΟΛΥ θυμωμένη!
Δηλαδή αν δεν το μάθαινα εδώ, δεν θα διορθωνόταν ποτέ!
Και μιλάμε για 6 ολόκληρους μήνες, που φυσικά και θα μπορούσαν να κάνουν κάποια διαφορά.
Απίστευτο. Σ'ευχαριστώ!
Η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου δεν αφορά την ημερομηνία της ορκωμοσίας. Το έχω τσεκάρει. Εμένα το πτυχίο μου γράφει και τις δύο ημερομηνίες αλλά συμπληρώνω πάντα τη ημερομηνία έγκρισης.
 
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #943 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:17:59 μμ »
Δεν είχα ενημερωθεί ποτέ σχετικά.
Και δεν σκέφτηκα καν να το ψάξω από μόνη μου από πιο πριν.

Τέλος πάντων, ξαναμίλησα με Δευτεροβάθμια και μου είπαν να κάνω αίτηση προς το Υπουργείο για να αλλάξει η ημερομηνία, καθότι τέτοιου είδους αλλαγές μόνο από εκεί γίνονται. Εκείνοι θα μεταφέρουν κατόπιν το αίτημά μου στο Υπουργείο.
Παρ'όλ'αυτά ξαναπαίρνω και στο Υπουργείο, μπας και ξαναπετύχω γραμμή...

Άλλη μία φάπα που τρώω λόγω ελλιπούς ενημέρωσης.
Ευχαριστώ...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #944 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:21:31 μμ »
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=68884  ένας χρήσιμος σύνδεσμος σχετικά με τις περιοχές προσλήψεων :)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #945 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:21:39 μμ »
Βρε παιδια τι γινεται?Εγω δεν εχω αναλυτικη βαθμολογια , τι θα κανω?Αν παω στην σχολη λετε μετα απο 15  χρονια να μπορουν να μου δωσουν αναλυτικη?Και μενα εχει διαφορα η ημερομηνια που ορκιστηκα.Γυρω στο 6 μηνο,τι κανουμε τωρα?

Joanna Bear..............σε ευχαριστουμε , μας ανοιξες τα ματια.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #946 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:22:38 μμ »
απο του χρονου θα κανουμε αιτησεις απο το σπιτακι μας ηλεκτρονικα, καιρος ηταν

Αποσυνδεδεμένος NITSA1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #947 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:24:08 μμ »
Μόλις γύρισα από την Πρωτοβάθμια Ανατολικής Αττικής στα Γλυκά Νερά. Δυστυχώς οι εκεί καταχωρητές (δυο κοπέλες) δεν φαίνεται να είχαν διαβάσει σωστά την εγκύκλιο (τουλάχιστον μέχρι σήμερα, δεν ξέρω αν κάτσουν να την διαβάσουν μετά). Μου ζήτησαν όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή, όπως αναγράφονται στην εγκύκλιο για όσου δηλώνουν για πρώτη φορά. Ευτυχώς τα είχα μαζί μου, καθώς σκέφτηκα ότι υπάρχει περίπτωση να πέσω σε ασχέτους. Παρόλο το γεγονός ότι τους εξήγησα ότι αυτά που ζητούν δεν αφορούν άτομα που ήδη βρίσκονται εγγεγραμμένα στο σύστημα και ότι το γράφει ΞΕΚΑΘΑΡΑ η εγκύκλιος επέμεναν, ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ για τα όσα έλεγα. Από κόσμο είχε αρκετό, αλλά ετοίμαζαν τα χαρτιά απ'έξω στην αναμονή και έτσι δεν άργησα καθόλου, καθώς τα είχα ήδη έτοιμα. Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο εξοικονομείται συνολικά πολύς χρόνος. Εύχομαι να διαβάσουν από αύριο σωστά και να είναι ενημερωμένες για να μην ταλαιπωρούν και διώχνουν όποιον πηγαίνει. Πάντως σας διαβεβαιώ ότι δεν θα δέχονταν την αίτηση με σκέτο επικυρωμένο αντίγραφο...Τρελό κι όμως αληθινό. Καλή συνέχεια!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #948 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:24:36 μμ »
tinakipe ακολουθείς τη διαδικασία που περιέγραψε η Ιωάννα και κάνεις αίτηση μέσω ΚΕΠ στη σχολή σου, να σου στείλουν αντίγραφο επικυρωμένο είτε μέσω ΚΕΠ είτε μέσω courier.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #949 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:25:45 μμ »
Τώρα που κάθομαι και το σκέφτομαι, θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει ποια ημερομηνία να βάζω και μου είχαν πει από τη Διεύθυνση να βάλω αυτήν της ορκωμοσίας. Σ'αυτούς απευθυνόμουν αρχικά, προτού καταλάβω ότι κι αυτοί πάσχουν από ενημέρωση. Αποκλείεται να είχα βάλει ημερομηνία χωρίς να έχω πρώτα ρωτήσει, ειδικά στην αρχή που ήμουν μεγάλη ...ψαρούκλα! Ε και μετά, μου έμεινε αυτή και δεν σκέφτηκα να τσεκάρω αν είναι όντως έτσι...  >:( >:( >:(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #950 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:27:18 μμ »
Τώρα που κάθομαι και το σκέφτομαι, θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει ποια ημερομηνία να βάζω και μου είχαν πει από τη Διεύθυνση να βάλω αυτήν της ορκωμοσίας. Σ'αυτούς απευθυνόμουν αρχικά, προτού καταλάβω ότι κι αυτοί πάσχουν από ενημέρωση. Αποκλείεται να είχα βάλει ημερομηνία χωρίς να έχω πρώτα ρωτήσει, ειδικά στην αρχή που ήμουν μεγάλη ...ψαρούκλα! Ε και μετά, μου έμεινε αυτή και δεν σκέφτηκα να τσεκάρω αν είναι όντως έτσι...  >:( >:( >:(
Πάντως από μια ματιά που έριξα στην εφαρμογή, νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις την ημερομηνία όταν καταθέσεις τα χαρτιά.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #951 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:28:55 μμ »
Βρε παιδια τι γινεται?Εγω δεν εχω αναλυτικη βαθμολογια , τι θα κανω?Αν παω στην σχολη λετε μετα απο 15  χρονια να μπορουν να μου δωσουν αναλυτικη?Και μενα εχει διαφορα η ημερομηνια που ορκιστηκα.Γυρω στο 6 μηνο,τι κανουμε τωρα?

Joanna Bear..............σε ευχαριστουμε , μας ανοιξες τα ματια.
Έβλεπα και γω και εστιάζανε κυρίως στο πτυχίο για τους παλιούς και διάβαζα στην εγκύκλιο και για βαθμό, γι'αυτό και το έψαξα περαιτέρω.
Και πόσοι να είναι ακόμα! Πάρε στη Σχολή σου. Εμένα αναλυτική μου έδωσαν πάντως πριν από 6 χρόνια, αρκετά χρόνια μετά που τελείωσα δηλαδή. Λογικά θα πρέπει να σου δώσουν όλα όσα ζητήσεις. Κάνε το με την πρώτη ευκαιρία!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159781
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.