*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510674 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1358 στις: Ιούλιος 20, 2012, 09:50:43 πμ »
Και πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις σε μία νέα μετακόμιση-μετακίνηση....Γιατί μπορεί να θέλεις αλλά να μη μπορείς :)

Μη ξεχνας οτι καποιοι ανθρωποι ειναι αποφασισμενοι να πανε να δουλεψουν ακομα και χωρις μισθο. Αρκει να παιρνουν μορια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:21:00 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1359 στις: Ιούλιος 20, 2012, 09:53:15 πμ »
καλημερούδια σε όλους!!!Χθες πήγα στην δευτεροβάθμια και πρωτοβάθμια Έβρου στην Αλεξανδρούπολη. Στην δευτεροβάθμια χαλαρά, δεν είχε κόσμο παρά 5 άτομα και μέσα σε 10- 15 λεπτά είχα τελειώσει.Βέβαια εκ των υστέρων έμαθα ότι εξυπηρετεί η δευτεροβάθμια και στην Ορεστιάδα, για αυτό ίσως δεν είχε τόσο κόσμο. Στην πρωτοβάθμια είχα μπροστά μου γύρω στα 18 άτομα και η ώρα ήταν 9:30. Εξυπηρετήθηκα τις 11:45!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Λειτουργούσαν 2 μόλις γραφεία, βασικά 1! Ο ένας κύριος είχε έναν καλό σχετικά ρυθμό, ο άλλος εξυπηρετούσε 30 λεπτά τον καθένα και μετά έκανε και ένα διάλειμμα!!!!!!Ήταν τουλάχιστον τραγικό!!!!!!!!!!

Όσον αφορά τις επιλογές έβαλα μόλις 4 στην δευτεροβάθμια και 1 στην πρωτοβάθμια!!!Ίσως να είμαι η μοναδική που έβαλε μόνο μία επιλογή στην πρωτοβάθμια. Ξέρω ότι έχω εκμηδενίσει τις πιθανότητες να με καλέσουν, αλλά λόγω του ότι μετακομίζουμε φέτος σε νησί, επομένως δεν παίζει το σενάριο να βάλω και διπλανούς νομούς, γιατί σκάφος δεν διαθέτω εξάλλου, και λόγω δύο υπέροχων παιδιών που ταλαιπωρήθηκαν άδικα πέρσι, όχι δεν το μετανιώνω! Εύχομαι απλά να βρω καμιά δουλίτσα να απασχολούμαι....

Καλή τύχη σε όλους μας!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1360 στις: Ιούλιος 20, 2012, 09:57:08 πμ »
Ο ένας κύριος είχε έναν καλό σχετικά ρυθμό, ο άλλος εξυπηρετούσε 30 λεπτά τον καθένα και μετά έκανε και ένα διάλειμμα!!!!!!Ήταν τουλάχιστον τραγικό!!!!!!!!!!
 Ξέρω ότι έχω εκμηδενίσει τις πιθανότητες να με καλέσουν, αλλά λόγω του ότι μετακομίζουμε φέτος σε νησί, επομένως δεν παίζει το σενάριο να βάλω και διπλανούς νομούς, γιατί σκάφος δεν διαθέτω εξάλλου, και λόγω δύο υπέροχων παιδιών που ταλαιπωρήθηκαν άδικα πέρσι, όχι δεν το μετανιώνω! Εύχομαι απλά να βρω καμιά δουλίτσα να απασχολούμαι....
Καλή τύχη σε όλους μας!!!

Ο ένας κύριος μάλλον δεν μπορεί το...ζόρι ;D
Καλέ πάρε με κι εμένα στο νησί, θα σου κάνω μπέιμπι σίτιγκ μόνο μ' ένα πιάτο φαΐ :)
Triainoforos ίσως είναι κάποιοι που έχουν από πίσω τους και μία ενίσχυση....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2012, 10:01:22 πμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1361 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:17:59 πμ »
Γνωρίζει κάποιος με βεβαιότητα να μας πει τι γίνεται σε περίπτωση που σε καλέσουν ΑΜΩ σε αυτές τις Ιδιαίτερες Ζώνες (με υψηλή μαθητική διαρροή κλπ κλπ) με πληρωμή μέσω ΕΣΠΑ; Γίνεται αν προκύψουν κι άλλες ώρες να μετατραπεί η σύμβασή σου σε ΑΚΩ; Ή μήπως τους δεσμεύει το ότι πρόκειται για κονδύλι ΕΣΠΑ και παραμένεις έτσι ΑΜΩ; Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο ειπώθηκε πέρυσι σε κάποιους συναδέλφους που προσλήφθηκαν έτσι και δεν μπορούσαν να αρνηθούν γιατί θα διαγράφονταν από τους καταλόγους!!! Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει γιατί τότε θα πρέπει να ξανασκεφτώ τις επιλογές που υπάρχουν!!!! :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:21:00 »

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1362 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:28:11 πμ »
χαίρεται σε όλους, επειδή έχω φάει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να τις βρω μπορεί καποιος να μου δείξει που είναι οι διαθέσιμες περιοχές προτίμησης για α' και β' εκπ/ση, πέρυσι είχα 2 πίνακες και κοιτούσα τώρα δεν μπορώ να τους βρω με τίποτα, ευχαριστώ.
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1363 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:41:08 πμ »
χαίρεται σε όλους, επειδή έχω φάει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να τις βρω μπορεί καποιος να μου δείξει που είναι οι διαθέσιμες περιοχές προτίμησης για α' και β' εκπ/ση, πέρυσι είχα 2 πίνακες και κοιτούσα τώρα δεν μπορώ να τους βρω με τίποτα, ευχαριστώ.
Στις τελευταίες σελίδες της εγκυκλίου έχει πίνακες με τις περιοχές

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1364 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:41:15 πμ »
χαίρεται σε όλους, επειδή έχω φάει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να τις βρω μπορεί καποιος να μου δείξει που είναι οι διαθέσιμες περιοχές προτίμησης για α' και β' εκπ/ση, πέρυσι είχα 2 πίνακες και κοιτούσα τώρα δεν μπορώ να τους βρω με τίποτα, ευχαριστώ.

Καλημέρα. Αν αναφέρεσαι στο σύνολο των περιοχών ,οι πίνακες υπάρχουν στην εγκύκλιο, την οποία μπορείς να βρεις και "εδώ" στο forum και στην ιστοσελίδα του Υπουργείου.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1365 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:47:08 πμ »
Ακόμα δεν έχω καταλήξει! Τις έχω ζαλίσει τις περιοχές. Βελάκια, αστεράκια, υπογραμμίσεις... γράφω και ξαναγράφω. Οι πρώτες 15 επιλογές είναι σταθερές και χωρίς πιθανότητα πρόσληψης, οι υπόλοιπες 15 μέχρι και πριν τις δώσω στον καταχωρητή θα αλλάζουν συνεχώς θέσεις. Είναι καθαρά θέμα έμπνευσης στην ειδικότητά μας και πολύ πολύ τύχη (κι ας είμαι στα πρώτα 10 ονόματα του πίνακα). Οι κούτες είναι στην αποθήκη και περιμένουν το επόμενο σπίτι ούτως ή άλλως.
Προτελευταία μέρα θα πάω να καταθέσω, άκουσε κανείς για παράταση ημερομηνίας;

Αποσυνδεδεμένος daizy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1366 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:49:36 πμ »
ίσως να μη χρειαστεί παράτηση φέτος.Είναι αρκετές οι μέρες.Εγώ προτείνω να μην πας τελευταία μέρα.Δεν ξέρεις τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος ANAMA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1367 στις: Ιούλιος 20, 2012, 11:05:25 πμ »
τα εκκλησιαστικά και καλλιτεχνικά σχολεία οι ΠΕ02 τα δηλώνουν χωριστά ή εντάσσονται στις 30 επιλογές αναπληρωτή της καθεαυτό αίτησης;

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1368 στις: Ιούλιος 20, 2012, 11:27:49 πμ »
Καλημέρα σε όλους!" Στη συνάντηση του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε με τον υπουργό Παιδείας (στις 18/7/2012) όταν του ζητήθηκε να διευκρινίσει  αν το Υπουργείο Παιδείας ζήτησε από το Οικονομικών πιστώσεις για 14800 ανθρωπομήνες αναπληρωτών δεν απάντησε." Τί λέτε γι'αυτό;

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1369 στις: Ιούλιος 20, 2012, 12:09:02 μμ »
τα εκκλησιαστικά και καλλιτεχνικά σχολεία οι ΠΕ02 τα δηλώνουν χωριστά ή εντάσσονται στις 30 επιλογές αναπληρωτή της καθεαυτό αίτησης;
Εντασσονται στις 30 επιλογες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2012, 03:00:05 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος svoura02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1370 στις: Ιούλιος 20, 2012, 01:03:39 μμ »
τα εκκλησιαστικά και καλλιτεχνικά σχολεία οι ΠΕ02 τα δηλώνουν χωριστά ή εντάσσονται στις 30 επιλογές αναπληρωτή της καθεαυτό αίτησης;
Εντάσσονται στις 30 επιλογές. Για παράδειγμα αν θέλεις να δηλώσεις το καλλιτεχνικό σχολείο του Γέρακα θα το δηλώσεις μόνο του και όχι  Β'- Α΄Ανατολικής Αττικής, που περιλαμβάνει σχολεία του Γέρακα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1371 στις: Ιούλιος 20, 2012, 01:22:55 μμ »
 :D :D :DΠήγα κι ήρθα μέσα σ' ένα μισάωρο...Να 'ναι καλά το συμπατριωτάκι μου για τη συμβουλή του :D βρήκα μερικά σκόρπια άτομα που συμπλήρωναν αίτηση, περίμενα 5 λεπτά, μπήκα στον έλεγχο δικαιολογητικών-αιτήσεων, καθοδηγούσα την κυρία, τέλειωσα σε 3 λεπτά, πήγα στο σημείο των καταχωρίσεων όπου περίμενα 4 λεπτά, είχε 12 άτομα που εξυπηρετούσαν , πολύ ενημερωμένα, καθοδηγούσα και πάλι την κοπελιά που καταχώριζε, τέλειωσα σε 5 λεπτά...
Αλλά δίπλα μου ήταν μια κοπελιά , κοντά στην ηλικία μου, γύρω στα 24, που δήλωσε κουτάκι ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα :o :o
Κι άλλα παιδιά που ήρθαν και είχαν λάθη και παραλείψεις στις αιτήσεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2012, 01:27:51 μμ από adigoni »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 584
Σύνολο: 598

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.