*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510258 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sosoka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1484 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:12:34 μμ »
Να συμπληρώσω - γιατί κατάλαβα ότι εμείς που εργαζόμαστε σε ιδιωτικό κλάδο δημιουργήσαμε μένος και αντιπαραθέσεις στον κλάδο μας - ότι αφενός δεν έχω απολυθεί ακόμα, άρα δεν προσπαθώ να "κλέψω" κάποια θέση κάποιου άλλου, αφετέρου έχω περάσει στον ΑΣΕΠ, άρα θεωρώ ότι ισότιμα διεκδικώ κάποια θέση, άσχετα που δεν πρόλαβα, ή δεν κατάφερα να διοριστώ αναπληρώτρια κι επιπλέον, μη νομίζετε ότι στα ιδιωτικά σχολεία η ζωή είναι χαρισάμενη, ούτε δίκαιη, ούτε πάντα εξαρτώμενη από "ρουσφέτια"...  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:08:27 »

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1485 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:17:41 μμ »
Καλησπέρα παιδιά κ από μένα! Έχουμε καμμιά ενημέρωση για το πόσοι εκπαιδευτικοί χοντρικά αναμένεται να βγουν στη σύνταξη φέτος? Θεωρώ πως αν είχαμε μια γενική ιδέα θα βοηθούσε πολύ εμάς που είμαστε στον πίνακα της μηδενικής...Ευχαριστώ..

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1486 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:19:33 μμ »
Τι να σου πώ βρε sosoka, άντε να με πείσεις που έδωσες μεν ΑΣΕΠ(σου βγάζω το καπέλο), αλλά εργαζόσουν δίπλα στο σπίτι σου π.χ. 6 χρόνια, ενώ εγώ 5 χρόνια μακριά από αυτό, και θα έρθεις πάνω από εμένα στη σειρά του πίνακα(ενώ έφαγα παραμεθόριο και δυσπρόσιτο),  πράγμα που μπορεί να σημαίνει διορισμό για σένα και για μένα εσαεί αναπλήρωση...Είναι πάαααααααρα πολλοί σαν κι εμένα, και μάλιστα τρίτεκνοι, δίτεκνοι, μονότεκνοι, άτεκνοι, εργένηδες κλπ....Φιλικά πάντα :)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1487 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:21:16 μμ »
Καλησπέρα παιδιά κ από μένα! Έχουμε καμμιά ενημέρωση για το πόσοι εκπαιδευτικοί χοντρικά αναμένεται να βγουν στη σύνταξη φέτος? Θεωρώ πως αν είχαμε μια γενική ιδέα θα βοηθούσε πολύ εμάς που είμαστε στον πίνακα της μηδενικής...Ευχαριστώ..

Φίλε δεν έχεις καμία πιθανότητα :(Δεν είναι οι συντάξεις, αλλά η άρνηση του υπουργείου να διορίσει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:08:27 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1488 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:21:42 μμ »
Η εγκύκλιος θα ορίζει τις προϋποθέσεις που πρέπει να έχουμε για να υποβάλουμε αίτηση διορισμού

Α ναι σωστα ;)
Ευχαριστω για τις διευκρινισεις νασαι καλα

Αποσυνδεδεμένος sosoka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1489 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:23:42 μμ »
Adigoni, Εάν δεν απολυθώ δεν μπορώ ούτως ή άλλως να διοριστώ. Εάν παραιτηθώ δεν μπορώ ούτως ή άλλως να διοριστώ. Δεν πάω να πείσω κανέναν. Δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις και δεν το θεωρώ και απαραίτητο. Επί 13 χρόνια εργαζόμουν σε φροντιστήρια με συνθήκες - γνωρίζετε οι περισσότεροι - τουλάχιστον άσχημες. Επίσης σαφώς δεν γνωρίζεις - και δεν είσαι και υποχρεωμένη να το κάνεις - για ποιους λόγους δεν κατάφερα να φύγω αναπληρώτρια. Μια πληροφορία ζήτησα, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι προφανώς δεν υπάρχει η αντίστοιχη διάθεση. Δεν πειράζει. Καλή συνέχεια σε όλους σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2012, 09:26:09 μμ από sosoka »

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1490 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:34:01 μμ »
Καλησπέρα παιδιά κ από μένα! Έχουμε καμμιά ενημέρωση για το πόσοι εκπαιδευτικοί χοντρικά αναμένεται να βγουν στη σύνταξη φέτος? Θεωρώ πως αν είχαμε μια γενική ιδέα θα βοηθούσε πολύ εμάς που είμαστε στον πίνακα της μηδενικής...Ευχαριστώ..

Φίλε δεν έχεις καμία πιθανότητα :(Δεν είναι οι συντάξεις, αλλά η άρνηση του υπουργείου να διορίσει...

Ναι αλλά Adigoni κάπως θα πρέπει να καλύψει το υπουργείο τα κενά που θα δημιουργηθούν, έστω κ με αναπληρωτές...Πέρυσι δούλεψα απο Νοέμβριο ως ΠΕ70 στην Παράλληλη, αλλά φέτος θα προτιμούσα να πάρω κανονική τάξη κ να μην δηλώσω το κουτάκι... ;) Γι' αυτό είναι σημαντικό να ξέρουμε πόσες περίπου αποχωρήσεις θα έχουμε φέτος για να ξέρουμε τί να δηλώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1491 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:39:27 μμ »
Αν είσαι δάσκαλος όντως θα σε βοηθούσε να ξέρεις τις συνταξιοδοτήσεις...αλλά πού να τις βρούμε;;;;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1492 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:51:49 μμ »
Αν είσαι δάσκαλος όντως θα σε βοηθούσε να ξέρεις τις συνταξιοδοτήσεις...αλλά πού να τις βρούμε;;;;

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει κάποιο ενημερωτικό απο τους αιρετούς των ΠΥΣΠΕ, καθώς η προθεσμία για τις αιτήσεις συνταξιοδότησης έληξε στις 10 Ιουλίου. Πάντως αν φύγουν φέτος περίπου τόσοι δάσκαλοι όσοι πέρυσι, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρουν αναπληρωτές κ παιδιά που πήραν πτυχίο τον Ιούλιο του '11.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1493 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:54:40 μμ »
...ειδικά αν "περάσει" πολλούς το σύστημα...
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1494 στις: Ιούλιος 22, 2012, 09:59:47 μμ »
Το θέμα υπάρχει (μετά την δημοσίευση της εγκυκλίου) για πληροφορίες και επίλυση αποριών. Δεν θα γίνουν ανεκτές προσωπικές συζητήσεις. Κρατήστε ενστάσεις και οτιδήποτε άσχετο για τον εαυτό σας ή για άλλα θέματα.

Αν κάτι ή κάποιος σας "ερεθίζουν" καλύτερα να μην απαντάτε.


ΥΓ το μήνυμα μου δεν έχει συγκεκριμένο παραλήπτη και σίγουρα όχι την Ντιναδασκάλα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2012, 10:02:22 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1495 στις: Ιούλιος 22, 2012, 10:23:28 μμ »
Adigoni διαβάζω όλα τα μηνύματά σου και εύχομαι ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου να διοριστείς φέτος, δεν χρειάζεται να αποπαίρνουμε όμως ένα άλλο άτομο.Όλοι έχουμε περάσει από ιδιωτικά και ξέρουμε πως είναι τα πράγματα.  Και όλοι έχουμε επίγνωση πως είναι η γενικότερη κατάσταση από εδώ και πέρα. Sosoka δεν είμαι ειδήμων (και εγώ δηλαδή το ίδιο έκανα), διάβασε λίγο πιο προσεχτικά την εγκύκλιο των αναπληρωτών ειδικά την σελ 6 που αναφέρεται στους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς αλλά και τις σελ 22-23 στα δικαιολογητικά που πάλι αφορά τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς. Λέει ότι θέλει συγκεντρωτική βεβαίωση προυπηρεσίας από την οικεία διεύθυνση που ανήκει το ιδιωτικό σχολείο και έγγραφο απόλυσης και υπεύθυνση δήλωση που θα αναγράφεται με ποιά από τις 2 προυπηρεσίες (ιδιωτική ή δημόσια) επιθυμείς να εγγραφείς στους πίνακες αναπληρωτών. Και εγώ δεν τα γνωρίζω καλά τα δικά σας αλλά ελπίζω κάπως να σε βοήθησα. Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1496 στις: Ιούλιος 22, 2012, 10:32:40 μμ »
Δε διορίζομαι ;D
Δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κανέναν, εξέφρασα μιαν αλήθεια που υφίσταται...
Πολλοί δεν μπορούμε να φύγουμε αναπληρωτές για πολλούς λόγους.Το γεγονός όμως ότι κάποιοι όντως έρχονται ψηλά στην κορυφή του πίνακα είναι αναμφισβήτητο.Δεν τα βάζω μαζί τους, είναι δικαίωμά τους βάση νόμου, δεν μπορεί κάποιος όμως να μιλήσει για μένος εκ του ασφαλούς.Αυτό είναι το θέμα....

Αποσυνδεδεμένος sofi@@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω ελπίζω.........
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1497 στις: Ιούλιος 22, 2012, 11:23:11 μμ »
Καλησπέρα! Μια ερώτηση αν και νομίζω ότι ξέρω την απάντηση (ΟΧΙ  :'() αν ανήκεις στην ειδικότητα ΠΕ02 στον μηδενικό πίνακα και στην αιτησή σου έχεις επιλέξει όλες τις παραμεθόριες περιοχές και κυρίως τα νησιά υπάρχει ποτέ περίπτωση να σε πάρουν ως αναπληρωτή είτε ΑΚΩ είτε ΑΜΩ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 654
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 645
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.