*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510618 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1638 στις: Ιούλιος 24, 2012, 05:42:20 μμ »
Να ρωτήσω κάτι ίσως άσχετο , θέλω να βγάλω πιστοποιητικό υγείας στην Άθήνα ξέρω τις εξετάσεις ( παθολογική , ακτινογραφία και ψυχιατρική ) απλά θέλω να ρωτήσω αν πήγε κάποιος πρόσφατα σε κάποιο νοσοκομείο και ξέρει να μου πει

πρωτον γιατι να το βγαλεις απο τωρα;εχει ισχυ 3 χρονια κ τζαμπα θα χρεωθεις το καλοκαιρι..καντο οταν κ αν σε παρουν
κ δευτερον δεν υπαρχει κατι να σου πει κανεις..αφου ξερεις τι χρειαζεται πηγαινε κ καντα..γνωμη μου ειναι παντως να το κανεις στην ωρα του..βιαζεσαι
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:32:27 »

Αποσυνδεδεμένος niko33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1639 στις: Ιούλιος 24, 2012, 05:42:55 μμ »
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό που συνέβη και σε εμένα χθες. Έκανα κανονικά την αίτησή μου για αναπληρωτές/ωρομισθίους και παρόλο που φέτος πήρα πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ και το κατέθεσα στη δευτεροβάθμια επικυρωμένο, μου είπαν να συμπληρώσω με ΟΧΙ το κουτάκι της παιδαγωγικής επάρκειας. Δικαιολόγησαν το γεγονός λέγοντάς μου ότι το υπουργείο θα κρίνει εάν θα μου δώσει παιδαγωγική επάρκεια.
Συνεβη σε κανέναν κάτι ανάλογο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1640 στις: Ιούλιος 24, 2012, 05:44:26 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα.Επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να παρακολουθώ συνέχεια το forum μπορεί να ρωτήσω κάτι τετριμμένο αλλά μήπως είναι εύκολο να επαναλάβετε τί ακριβώς συμβαίνει με το κουτί 14α και 14β γιατί δεν κατάλαβα τί επρεπε να κάνουμε. Εγώ ρώτησα και μου είπαν ότι αν δεν έχω προυπηρεσία 24 ή 30 μέχρι το 2010 να μην τσεκάρω τίποτε. Ισχύει αυτό ή κάτι άλλο και τσάμπα δεν το τσέκαρα?Συγγνώμη αν επαναλαμβάνομαι. Καλή υπομονή σε όλους.

Όσοι δεν έχουν προυπηρεσία μέχρι 2010 και να το τσεκάρουν ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ. Επομένως ΛΑΘΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ. Όσοι τώρα έχουν μέχρι 2010 και δεν πληρούν τα 24μηνα, 30μηνα, μάλλον θα δουν το ονομά τους, αλλά μετά από αυτούς που έχουν 24μηνα, 30μηνα και προηγούνται

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1641 στις: Ιούλιος 24, 2012, 05:45:33 μμ »
9,5 περίπου μήνες ως το 2010 και 24,5 περίπου (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ)μέχρι σήμερα.ΠΕΟ2

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:32:27 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1642 στις: Ιούλιος 24, 2012, 05:47:36 μμ »
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό που συνέβη και σε εμένα χθες. Έκανα κανονικά την αίτησή μου για αναπληρωτές/ωρομισθίους και παρόλο που φέτος πήρα πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ και το κατέθεσα στη δευτεροβάθμια επικυρωμένο, μου είπαν να συμπληρώσω με ΟΧΙ το κουτάκι της παιδαγωγικής επάρκειας. Δικαιολόγησαν το γεγονός λέγοντάς μου ότι το υπουργείο θα κρίνει εάν θα μου δώσει παιδαγωγική επάρκεια.
Συνεβη σε κανέναν κάτι ανάλογο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Οι άνθρωποι είναι άσχετοι παντελώς. Πως είναι δυνατόν να σου είπαν όχι, όταν τελείωσες την ΑΣΠΑΙΤΕ;; Και πως θα κάνεις ένσταση όταν εσύ ο ίδιος δήλωσες ότι δεν έχεις επάρκεια. Η εγκύκλιος είναι σαφέστατη: πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ= ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ. Ριξτε τους κανένα βρισίδι και μην τους αφήνετε να υποτιμούν την νοημοσύνη σας. ΑΝ είναι δυνατόν με αυτά που ακούω  :o :o :o :o :o :o Τι να κρίνει το Υπουργείο ρε ανόητα όντα;;;; Tα αυτονόητα;;;
Με την ίδια λογική γιατί να μην βάλω ΝΑΙ στο κουτάκι Παιδαγωγικής Επάρκειας και ας κρίνει το Υπουργείοι αν το αυτονόητο πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ έχει επάρκεια. Για ποιο λόγο να βάλω ΟΧΙ και να μπω σε περιπέτειες; Μα είμαστε σοβαροί;; Σε ποια μπανανία Δευτεροβάθμια συνέβησαν όλα αυτά; Eννοείται ότι εγώ δεν θα δεχόμουν με τίποτα αυτή την απάντηση ενός υπάλληλου.
Eκτός και αν τελείωσες κάτι άλλο παρεμφερές με την ΑΣΠΑΙΤΕ και τους μπέρδεψες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2012, 06:06:44 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1643 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:01:24 μμ »
9,5 περίπου μήνες ως το 2010 και 24,5 περίπου (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ)μέχρι σήμερα.ΠΕΟ2

εχεις πολυ λιγη προυπηρεσια (μεχρι 2010) οποτε μικρο το κακο..δε θα διοριζοσουν ουτως η αλλως
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1644 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:11:55 μμ »
αν ειχες ομως 4 παιδακια κατι θα γινοταν

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1645 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:14:13 μμ »
έχω τρία, τί λες προλαβαίνω?(πλάκα κάνω, ούτε κατά διάνοια)Να πάω δηλαδή για  τροποποίηση?

Αποσυνδεδεμένος deepblue_1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1646 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:21:35 μμ »
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό που συνέβη και σε εμένα χθες. Έκανα κανονικά την αίτησή μου για αναπληρωτές/ωρομισθίους και παρόλο που φέτος πήρα πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ και το κατέθεσα στη δευτεροβάθμια επικυρωμένο, μου είπαν να συμπληρώσω με ΟΧΙ το κουτάκι της παιδαγωγικής επάρκειας. Δικαιολόγησαν το γεγονός λέγοντάς μου ότι το υπουργείο θα κρίνει εάν θα μου δώσει παιδαγωγική επάρκεια.
Συνεβη σε κανέναν κάτι ανάλογο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Οι άνθρωποι είναι άσχετοι παντελώς. Πως είναι δυνατόν να σου είπαν όχι, όταν τελείωσες την ΑΣΠΑΙΤΕ;; Και πως θα κάνεις ένσταση όταν εσύ ο ίδιος δήλωσες ότι δεν έχεις επάρκεια. Η εγκύκλιος είναι σαφέστατη: πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ= ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ. Ριξτε τους κανένα βρισίδι και μην τους αφήνετε να υποτιμούν την νοημοσύνη σας. ΑΝ είναι δυνατόν με αυτά που ακούω  :o :o :o :o :o :o Τι να κρίνει το Υπουργείο ρε ανόητα όντα;;;; Tα αυτονόητα;;;
Με την ίδια λογική γιατί να μην βάλω ΝΑΙ στο κουτάκι Παιδαγωγικής Επάρκειας και ας κρίνει το Υπουργείοι αν το αυτονόητο πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ έχει επάρκεια. Για ποιο λόγο να βάλω ΟΧΙ και να μπω σε περιπέτειες; Μα είμαστε σοβαροί;; Σε ποια μπανανία Δευτεροβάθμια συνέβησαν όλα αυτά; Eννοείται ότι εγώ δεν θα δεχόμουν με τίποτα αυτή την απάντηση ενός υπάλληλου.
Eκτός και αν τελείωσες κάτι άλλο παρεμφερές με την ΑΣΠΑΙΤΕ και τους μπέρδεψες

Ηρέμησε και άσε τους χαρακτηρισμούς.Πολύ σωστά της τα είπανε.Έτσι γίνεται κάθε χρόνο.Στέλνουν το χαρτί της ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνα και εκεί κρίνουν αν έχεις επάρκεια ή όχι.Στην αίτηση βάζεις ότι δεν έχεις επάρκεια.Διότι εκείνη την στιγμή δεν έχεις αναγνωρισμένη επάρκεια.Απλώς κάνεις ουσιαστικά αίτηση να στο αναγνωρίσουν.Η Αθήνα και μόνο αυτή το εγκρίνει και όταν βγουν οι πίνακες φαίνεται ότι έχεις επάρκεια.Είναι η συνήθης πρακτική.Οπότε μην ανησυχείς κιόλας.
ΠΕ81

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1647 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:26:16 μμ »
βρε παιδια φετος στην αιτηση δεν αναφερθηκε ακθολου ο ΑΣΕΠ. τι γινεται? δεν μεταρει στους πινακες...ή τους εχουν καταχωρησει?

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1648 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:27:35 μμ »
Παράθεση
Ηρέμησε και άσε τους χαρακτηρισμούς.Πολύ σωστά της τα είπανε.Έτσι γίνεται κάθε χρόνο.Στέλνουν το χαρτί της ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνα και εκεί κρίνουν αν έχεις επάρκεια ή όχι.Στην αίτηση βάζεις ότι δεν έχεις επάρκεια.Διότι εκείνη την στιγμή δεν έχεις αναγνωρισμένη επάρκεια.Απλώς κάνεις ουσιαστικά αίτηση να στο αναγνωρίσουν.Η Αθήνα και μόνο αυτή το εγκρίνει και όταν βγουν οι πίνακες φαίνεται ότι έχεις επάρκεια.Είναι η συνήθης πρακτική.Οπότε μην ανησυχείς κιόλας.
Μπορείς να μου πεις, αυτό το απλό που ρωτάω: γιατί να μην βάλω ΝΑΙ με την ίδια λογική;; Aφού θα κριθώ από τα κεντρικά γουστάρω να βάλω ΝΑΙ στην επάρκεια. Τι να μην κρίνω, το ηλίθιο σύστημα που δεν έχει λογική και μου λέει κάποιος χωρίς να το αναφέρει κάπου η εγκύκλιος ότι πρέπει να βάλω ΟΧΙ;; Αφού η εγκύκλιος αναφέρει το πτυχίο απαιτώ να βάλω ΝΑΙ. Έχω το δικαίωμα και δεν δέχομαι τη γνώμη ενός υπαλλήλου.
Με την ίδια ακριβώς λογική, αν έχώ πτυχίο φυσικού δεν μπορώ να βάλω ότι κατέχω πτυχίο φυσικής και να ενταχθώ στο κλάδο φυσικής, διότι πάλι το Υπουργείο πρέπει να ελέγξει το αυτονόητο ότι πραγματι έχω πτυχίο φυσικής. Άρα δεν υπάρχει καμία λογική πίσω από αυτό, ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ.
Εγώ θα απαιτούσα σύφωνα με το νόμο, να βάλω ΝΑΙ, και θέλει ας κάνει το Υπουργείο. Επομένως έχω απόλυτο δίκιο για τους χαρακτηρισμούς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2012, 06:29:24 μμ από foibos81 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1649 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:29:14 μμ »
βρε παιδια φετος στην αιτηση δεν αναφερθηκε καθολου ο ΑΣΕΠ. τι γινεται? δεν μεταρει στους πινακες...ή τους εχουν καταχωρησει?

Βρίσκεται μέσα στο ΟΠΣ η επιτυχία μας σε ΑΣΕΠ μαζί με την προϋπηρεσία...Δε φαίνεται ούτε στην αίτηση, ούτε στο σύστημα τη στιγμή της καταχώρισης...

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1650 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:36:50 μμ »
Αντιγονούλα δώσε μας τα φώτα σου τ'ωρα που συνδ'εθηκες....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1651 στις: Ιούλιος 24, 2012, 06:38:23 μμ »
Σε σχέση με τα ιερά τέρατα του φόρουμ, είμαι ένας μικρός λαμπτήρας :)τσεκάρουμε πάντα το 14α, τι άλλο ρωτάς;πες μου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 557
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.