*

Αποστολέας Θέμα: Δυσπρόσιτα σχολεία  (Αναγνώστηκε 190269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 27, 2008, 09:51:15 μμ »
Ευχαριστώ πολύ, zzzdoup  :) Μάλλον είναι δυσπρόσιτα - "φιλέτα", ειδικά η Νεάπολη, γι' αυτό βλέπω να γίνονται ανάρπαστα  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:51:01 »

Αποσυνδεδεμένος zzzdoup

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 27, 2008, 10:53:29 μμ »
Ευχαριστώ πολύ, zzzdoup  :) Μάλλον είναι δυσπρόσιτα - "φιλέτα", ειδικά η Νεάπολη, γι' αυτό βλέπω να γίνονται ανάρπαστα  ::)

Ελπιζω να το 'τσιμπησεις'πρωτη,αν βεβαια σε ενδιαφερει,και αν χρειαστεις βοηθεια εσυ ή οποισδηποτε αλλος βρεθει Λακωνια,ας μου στειλει ενα μηνυμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 27, 2008, 11:08:43 μμ »
Η Νεαπολη δυσπροσιτο ?  ;D ;D ;D ;D Ας γελασω. Διπλα στο Γυθειο και στη Μονεμβασια με απιστευτες θαλασσες και 4 ωρες απο Αθηνα με καθημερινες διπλες και τριπλες συγκοινωνιες, με απιστευτα τοπια, θαλασσες, ολες τις ανεσεις και ζεστο κλίμα και με καινουρια εθνικη οδο?
Εκει τα Σαββατοκυριακα γινεται λαικο προσκυνημα απο τους weekend εκδρομεις. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 27, 2008, 11:44:14 μμ »
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για Μεταξάδες Έβρου;
Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:51:01 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:12:46 πμ »
Για Θηρασία (το νησάκι απέναντι από την Σαντορίνη ::)) Υπάρχει κανείς που έχει πάει ή έχει μείνει εκεί ?. Το δίνουν στους Κοινωνιολόγους και των Καλλιτεχνικών μόνο, δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό  ;D αλλά, πολύ δύσκολη περιοχή μου φαίνεται.  ??? ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 28, 2008, 11:46:08 πμ »
Pame  εισαι καλα ενημερωμενη για ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ Κ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΑΜΟΡΓΟ!
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:06:13 μμ »
   Επισκέφθηκα τη Θηρασία όταν βρέθηκα στη Σαντορίνη ένα καλοκαίρι. Έχει ένα μικρό οικισμό, στον οποίο φτάνεις με μουλάρια από το λιμανάκ,ι όπου πιάνει το καϊκι από Σαντορίνη. Αναρωτιόμουν πώς ζουν οι κάτοικοι τόσο απομονωμένοι εκεί! Τη χρονιά που πέρασε είχα μια συνάδελφο που έμεινε πρωτοδιοριζόμενη στη Θηρασία και μου περιέγραφε καταστάσεις τρομερές! Έμενε σε ένα κρύο σπίτι -το ρεύμα κοβόταν συχνά-, κοιμόταν μου έλεγε με ρούχα για να μην κρυώσει και φυσικά είχε μεταφέρει όλα της τα πράγματα με το μουλάρι. Πλήρης απομόνωση από τον κόσμο! Δεν ξέρω, ίσως να υπερέβαλε, αλλά κι εγώ που είχα πάει καλοκαίρι για λίγο προβληματίστηκα. Εύχομαι άλλοι να πέρασαν καλύτερα ???

Αποσυνδεδεμένος grigoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:13:15 μμ »
Για Μεταξάδες μπορώ να πω τα εξής από την εξάμηνη εμπειρία μου στον Λαγό (ένα χωριό κοντά εκεί) ως φαντάρος.
Είναι κοντά τόσο στην Ορεστιάδα όσο και στο Διδυμότειχο περίπου 15-20 λεπτά με καλό οδικό δίκτυο γενικά οπότε θα μένεις σίγουρα σε κάποιο από αυτά τα δύο.Και οι δύο αυτές πόλεις είναι μια χαρά η Ορεστιάδα μια κανονική μεγάλη επαρχιακή πόλη και το Διδυμότειχο πιο μικρό αλλά πολύ γραφικό και με όλες τις ανέσεις.Είναι 1.5 ώρα από Αλεξανδρούπολη που έχει αεροδρόμιο και επίσης προσφέρεται για απόδράσεις ειδικά για μπάνιο μιας και είναι η μόνη επιλογή του νομού για αυτό.Γενικά πολύ καλές προσβάσεις, αρκετή ζωή ,πολύ στρατός(με τα θετικά και τα αρνητικά)
και δεδομένων των μορίων μια πολύ καλή επιλογή κατα τη γνώμη μου για δυσπρόσυτο.
Α ξέχασα από τιμές όλα νορμάλ και  πόλυ καλό φαγητό.Από ενοίκια δυστυχώς δεν  γνώρίζω πάντως λόγω στρατού παίζουν πολλά σπίτια άρα έχεις πολλές επιλογές

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #106 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:34:56 μμ »
   Επισκέφθηκα τη Θηρασία όταν βρέθηκα στη Σαντορίνη ένα καλοκαίρι. Έχει ένα μικρό οικισμό, στον οποίο φτάνεις με μουλάρια από το λιμανάκ,ι όπου πιάνει το καϊκι από Σαντορίνη. Αναρωτιόμουν πώς ζουν οι κάτοικοι τόσο απομονωμένοι εκεί! Τη χρονιά που πέρασε είχα μια συνάδελφο που έμεινε πρωτοδιοριζόμενη στη Θηρασία και μου περιέγραφε καταστάσεις τρομερές! Έμενε σε ένα κρύο σπίτι -το ρεύμα κοβόταν συχνά-, κοιμόταν μου έλεγε με ρούχα για να μην κρυώσει και φυσικά είχε μεταφέρει όλα της τα πράγματα με το μουλάρι. Πλήρης απομόνωση από τον κόσμο! Δεν ξέρω, ίσως να υπερέβαλε, αλλά κι εγώ που είχα πάει καλοκαίρι για λίγο προβληματίστηκα. Εύχομαι άλλοι να πέρασαν καλύτερα ???
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ammy. Πάντως κι εγώ κάπως έτσι υποψιάστηκα ότι θα είναι η κατάσταση :-[ :-\
Πριν κάνω την ερώτηση επισκέφτηκα τη σελίδα της Θηρασίας και ομολογώ ότι γραφικές μεν οι εικόνες αλλά,......Η "πλάκα" είναι ότι η Θηρασία έχει 10 μόρια και η Αστυπάλαια που φαντάζει παράδεισος μπροστά της έχει 12!!!
Καλή τύχη σε όλους που κάνουμε αίτηση αυτές τις μέρες κι εύχομαι σε όλους τα καλύτερα :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #107 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:36:25 μμ »
Pame  εισαι καλα ενημερωμενη για ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ Κ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΑΜΟΡΓΟ!
Κοίτα λίγο πίσω να δεις τι έγραψε η tihea για Αμοργό που ήταν εκεί. ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #108 στις: Ιούλιος 28, 2008, 02:28:45 μμ »
Μ'επιασε απελπισια διαβαζοντας το θεμα! (θα το ξεπερασω ομως )  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #109 στις: Ιούλιος 28, 2008, 02:45:17 μμ »
Οι πληροφορίες για την Θηρασία με άγχωσαν πολύ. Βλέπω ότι στα δυσπρόσιτα δεν υπάρχει κενό για φιλολόγους εκεί. Υπάρχει περίπτωση όμως να πάω Β'κυκλαδων και ξαφνικά να ανοιξει θέση στην Θηρασία και να καταλήξω εκεί? Με λουζει κρύος ιδρώτας.... :o
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #110 στις: Ιούλιος 28, 2008, 03:31:01 μμ »
Μ'επιασε απελπισια διαβαζοντας το θεμα! (θα το ξεπερασω ομως )  ;) ;)
+1
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Δυσπρόσιτα σχολεία
« Απάντηση #111 στις: Ιούλιος 28, 2008, 04:07:53 μμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για Φολέγανδρο;
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 696
Σύνολο: 711

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.142 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.