*

Αποστολέας Θέμα: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 8125 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 05:16:51 μμ »
Υποτίθεται ότι επειδή διορθώνονται με σκάνερ ότι δεν γίνονται και λάθη, αλλά αν τα διορθώνει χέρι, τότε αρχίζω να αμφιβάλλω και εγώ, ανκαι σε μένα ήρθαν όπως ακριβώς τα υπολόγιζα μέχρι και τα δεκαδικά, αλλά για εσάς που έχετε στις πολλαπλές τόσο μεγάλη απόκλιση από αυτά που υπολογίζατε έχετε δίκιο και διαμαρτύρεστε, αν έγιναν οι διορθώσεις με τέτοια προχειρότητα, με το χέρι...πολλαπλές.... >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 05:49:35 μμ »
Syllas μου δε ξερω για φετος. Εγω αναφερθηκα την προηγουμενη φορα. Δες και τα άλλα σχολια μου. Πάντως μπορει φετος να ειναι διαφορετικά. Εισαι τυχερη που δε σου κανανε καμια μπαγαποντια αλλά και τοσοι που φωναζουνε δε μπορει να ειναι ολοι καχυποπτοι. Τοτε γιατι επιμενουμε να παρουμε αντιγραφα? Παντως εμενα δε χωραει να μου πουν οτι δε θυμαμαι καλά γιατι όταν τελειωσε ο χρονος και μειναμε να μας παρει τα γραπτα ο επιτηρητης καμια 15αρια άτομα, εγω ανοιξα το πρτοφολι μου να παρω την ταυτοτητα μου και εβγαλα ένα ποστ ιτ και αντεγραψα ολες τις απαντησεις μου σε νεα και ιστορια. Δεν ειναι δυνατον λοιπον να δεχτω οτι δε θυμαμαι τι εγραψα. Επίσης στα παιδαγωγικα που ειναι το μεταπτυχιακο μου και ειμαι πολυ σιγουρη για καποια πραγματα με τις λυσεις που εδωσε ο ΑΣΕΠ εχω μονο ένα λάθος. Πως πηρα 93? Ειμαι κομμενη στο γνωστικο με 54 και κατι. Δεν πρεπει να νιωθω απογοητευση?

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 12:57:30 πμ »
Φυσικά και δεν μπορεί να υπάρχουν τόσοι πολλοί συνάδελφοι που έχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις και να μην βρωμάει κάτι. Εσύ πχ που τα αντέγραψες στο χαρτί έχεις μεγάλη απόκλιση; Μήπως είχαν ρυθμίσει το σκάνερ να πιάνει ως λάθη και λιγότερο μαυρισμένα κουτάκια; Τι να πω δεν ξέρω, πως εξηγούνται τόσο μεγάλες διαφορές μεταξύ αυτών που περιμέναμε και αυτών που μας ήρθαν. Και κάποιοι διοριστέοι είχαν γράψει ότι είχαν μεγάλες αποκλίσεις. Όταν θ δούμε τα γραπτά ίσως θα καταλάβουμε.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 01:41:35 πμ »
Tα προσεξα παρα πολυ τα πολλαπλης επιλογης γιατι κάνω και μαθηματα Αγγλικών και το πρωτο πραγμα που εξηγουμε στα παιδια που δινουν διπλώματα κυριως Michigan ειναι πως να μαυριζουν τα κουτακια. Δε παιζει ουτε μια στο εκατομυριο να έκανα τετοια πατατα. Και ναι εχω μεγαλες αποκλίσεις και νεα και ιστορια αν και θεωρω ότι με 1-2 ερωτησεις θα ειχα περασει τη βαση στο γνωστικο και με το 93 στα παιδαγωγικα θα ειχα ανεβει αρκετα. Θα το κυνηγησω μονο και μονο για να μου λυθουν καποιες αποριες και για την τιμη των οπλων 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 11:06:13 πμ »
Παιδιά εγώ όταν έβγαλαν τις σωστές απαντήσεις πέφτω στά νέα και τα παιδαγωγικά μέσα ακόμα και στο ,χχ δηλαδή και στο εκατοστό και στην ιστορία έχω απόκλιση 17 μονάδες. Αν η μνήμη μου δεν λειτουργούσε καλά τότε θα είχα μια σχετική απόκλιση και στα άλλα δύο. Γι' αυτό μιλάω για μηχανογραφικό λάθος.

Το ζήτημα είναι όσοι διαπιστώσουμε ότι έχουν κάνει μαϊμουδιά να απαιτήσουμε να τη διορθώσουν ΑΜΕΣΑ και ΑΜΕΣΑ να αλλάξουν και τη σειρά μας στον πίνακα!!!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 03:58:41 μμ »
Eγώ επειδη έχω υψηλη τη β΄θεματική αν ειχα μιση μοναδα παραπανω στο γνωστικο και ειχα περασει θα ειχα 15 μόρια πάνω από τη βαση και 3 μορια που εχω από καθαρη προυπηρεσια στον ενιαιο θα ημουν στο 18. Θα το παλευα για μια πρωινη ωρομισθια αν όχι φετος τουλαχιστον του χρονου. Τωρα όμως? Ειναι να μην το κυνηγαω? Εδω μιλάμε για 1-2 ερωτησεις πολλαπλής που θα εκαναν τη διαφορα. Εγω ομως στην ιστορια εχω αποκλιση απο αυτα που υπολογιζα 22 μοναδες. 

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 04:00:53 μμ »
Έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι αναθεώρησαν τις "σωστές" απαντήσεις της ιστορίας και δεν το δημοσιοποίησαν.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 04:14:25 μμ »
Και εγω το φοβαμαι αυτο και αν ειχα χρηματα θα εβαζα δικηγορο να ξεντροπιαστουν για τα μαιμου θεματα και τις λανθασμενες απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 12, 2007, 08:59:27 μμ »
Εγώ όσο περίμενα
Παιδιά εγώ όταν έβγαλαν τις σωστές απαντήσεις πέφτω στά νέα και τα παιδαγωγικά μέσα ακόμα και στο ,χχ δηλαδή και στο εκατοστό και στην ιστορία έχω απόκλιση 17 μονάδες. Αν η μνήμη μου δεν λειτουργούσε καλά τότε θα είχα μια σχετική απόκλιση και στα άλλα δύο. Γι' αυτό μιλάω για μηχανογραφικό λάθος.

Το ζήτημα είναι όσοι διαπιστώσουμε ότι έχουν κάνει μαϊμουδιά να απαιτήσουμε να τη διορθώσουν ΑΜΕΣΑ και ΑΜΕΣΑ να αλλάξουν και τη σειρά μας στον πίνακα!!!
Εγώ πήρα στην Ιστορία το βαθμό που περίμενα με βάση τις απαντήσεις που κοινοποίησε το ΑΣΕΠ.
Θεωρώ ότι αν είχαν κάνει αναθεώρηση στις σωστές απαντήσεις θα είχα πάρει καλύτερο βαθμό. Πάντως 17 μονάδες απόκλιση είναι πολλές...Στα  Αρχαία πήρα 15 μονάδες λιγότερο απ'όσο περίμενα.Το ρίχνεις όμως στον υποκειμενικό παράγοντα.Αλλά 17 μονάδες απόκλιση σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής;;;

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 12:25:43 πμ »
Mηπως τελικα ειναι θεμα διορθωτη? Δηλαδη οσοι επεσαν σε ευσυνειδητο πήραν αυτο που επρεπε και οσοι επεσαν σε γαιδουρι μετρανε τα κουκια και τους βγαινουν λάθος? Πάντως δε ξερω αν φετος εβαλαν σκανερ, πάντως η καλυτερη μου φιλη ορκιζοταν οτι την περασμενη φορά ηταν διορθωμενα με χερι τα πολλαπλης και το ιδιο και μια συναδελφος από το φροντιστηριο. Και μια ακομη ερωτηση. Εχει κανεις παραπονο για τα παιδαγωγικα?

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 12:37:53 πμ »
"Παράπονο"; Παράπονο έχουμε από τον ίδιο το θεσμό αλλά τεσπά...

Πάντως δεν θα το αφήσω έτσι. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι αν διαπιστωθεί το λάθος τους και μου αρχίσουν τα μα.. μου... θα πρέπει να κινηθώ νομικά ώστε να μου αλλάξουν ει δυνατόν και φέτος τη σειρά μου στον πίνακα. Βέβαια ως τότε μπορεί να έχω χάσει πολλά...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 12:00:19 μμ »
Eγω απλώς ρωτησα γιατι κυριως το προβλημα ακουγεται να υπαρχει στα νεα αλλά ακομη πιο πολυ στην ιστορια. Στα παιδαγωγικα δεν εχω ακουσει κανενα παραπονο γι'αυτο ρωταω για να σχηματιστει μια σφαιρικη εικονα. Γιατι αν υπαρχει προβλημα και στα παιδαγωγικα τοτε το προβλημα ειναι συνολικο. Αν ομως τα παραπονα επικεντρωνονται στην Α΄θεματικη τοτε η δυσωδια ειναι μεγαλυτερη γιατι γεννιουνται πολυ περισσοτερα ερωτηματικά. Διορθωνονται ολα με το χερι ή ολα με σκάνερ ή μισα μισα. Εχουν αλλάξει οι σωστες απαντησεις στην Α θεματικη κ.α. Γι'αυτο επειδη τα παραπονα επικεντρωνονται στα νεα-ιστορια αν εχει καποιος παραπονο παιδαγωγικα ας το αναφερει.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 01:12:32 μμ »
Εγώ Νέα και Παιδαγωγικά όσο υπολόγιζα ακριβώς τόσο είδα. Στην Ιστορία είναι που με σφάξανε. Καλά και στ' Αρχαία είμαι πολύ πιο κάτω απ' όσο πίστευα αλλά εκεί πες είναι και η υποκειμενικότητά τους. Βρε μήπως βαθμολογούν υποκειμενικά και τα σκάνερ ;;;   ;D ;D ;D
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πότε μπορεί κανείς να δει το γραπτό του από τον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 02:28:19 μμ »
παιδια ξαναπηρα τηλεφωνο σ αυτην και παλι πηγε να το παιξει τρελλιτσα. ειπε παλι οτι δεν εχουν ξαναδειξει γραπτα και εκει πανω της ειπα οτι το εδα εγω η ιδια στον προηγουμενο για να την πιεσω και εκει ειπε οτι εδειξαν μονο 50 γιατι δεν το εγραφε η προκ. και τελευταια στιγμη βγηκε η ανακοινωση και δεν το ηξερε ο κοσμος οποτε λιγοι εκαναν αιτησεις. επισης ρωτησα για το πως διορθωνεται η ιστορια και ειπε οτι διορθωνεται με σκανερ αλλα μετα για να τα δειξουν βγαζει αυτη φωτοτυπια και η ιδια σημειωνει τα λαθη μας με το χερι για να μπορουμε να τα δουμε. επισης ρωτησα τι παιζει με τον τριτο βαθμολογητη. ειπε οτι ο δευτερος βαθμολογει με κλειστο τον βαθμο του πρωτου αλλα ο τριτος βαζει βαθμο γνωριζοντας τους βαθμους των δυο αλλων. τα συμπερασματα τ αφηνω για σας.
ειπε οτι αυτο πρεπει να γινει αιτημα μας αν εχουμε προβλημα να περιληφθει στην επομενη προκηρυξη.kellykoy δεν παιρνεις κι εσυ να δουμε τι εχει α πει για τη διαφορα 22 μοναδων. εσυ τουλαχιστον ειχες γραψει της απαντησεις εκεινη την ωρα. οχι οτι αυτο αποτελει αποδειξη αλλα δεν μπορω να μας βγαζουν τρελλους επειδη ειναι σαπιο το συστημα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.