*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 681383 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #882 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:18:47 μμ »
καλησπερα...να ρωτησω κατι?επειδη με μπερδευει...ειμαι  νηπιαγωγος και ειμαι στον ενιαιο πινακα διορισμων και στο πινακα 24μηνου.......ειμαι δηλ στο 40% ε?προσπαθω να θυμηθω ποσες νηπιαγωγους πηρε περσι απο το 24μηνο,για να δω τι σειρα εχω τωρα...περσι πριν τους διορισμους,ημουν στη θεση 81......ηθελα να δω αν εχω φετος πιθανοτητα για μονιμους.....γιατι ειδα οτι καποιος εγραψε για 135 μονιμους νηπιαγωγους....αν βεβαια ισχυει.....

24 ατομα πέρυσι ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:08 »

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #883 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:23:51 μμ »
ευχαριστω.. :)

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #884 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:24:25 μμ »
καλησπερα...να ρωτησω κατι?επειδη με μπερδευει...ειμαι  νηπιαγωγος και ειμαι στον ενιαιο πινακα διορισμων και στο πινακα 24μηνου.......ειμαι δηλ στο 40% ε?προσπαθω να θυμηθω ποσες νηπιαγωγους πηρε περσι απο το 24μηνο,για να δω τι σειρα εχω τωρα...περσι πριν τους διορισμους,ημουν στη θεση 81......ηθελα να δω αν εχω φετος πιθανοτητα για μονιμους.....γιατι ειδα οτι καποιος εγραψε για 135 μονιμους νηπιαγωγους....αν βεβαια ισχυει.....
αν διορίσει το υπολοιπο 60-40 στους νηπιαγωγους διοριζεσαι σιγουρα ως μονιμη και οριακα απ'οτι βλεπω μπορεις να διοριστεις απο τον ενιαιο (για καλυτερη τοποθετηση).
λαβε υποψη σου οτι στους νηπιαγωγους ενιαιος & 24μηνο ειναι κατα 95% τα ιδια ατομα....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #885 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:25:14 μμ »
Πριν το group therapy....Στην Αθήνα όσοι θα βρισκόμαστε αυτή την Παρασκευή, υπάρχει μία συντονισμένη προσπάθεια, την οποία καλούμαστε να στηρίξουμε έμπρακτα.Μεταφέρω το μήνυμα των συναδέλφων και παρακαλώ να το λάβουμε σοβαρά υπόψη μας:


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!!!!!!!η εγκύκλιος βγήκε και οι πιθανότητες μόνιμου διορισμού ελαχιστες...σε κάποιες ειδικότητες ανύπαρκτες....θα αφήσουμε το Νόμο της Διαμαντοπούλου να καταστρέψει τις ζωές μας;;;;;;;;;;θα διεκδικήσουμε τους κόπους τόσων χρόνων δυναμικά....αυτοί πρέπει να μας φοβούνται...πρέπει να έχουμε μαζική συμμετοχή, γιατί του χρόνου θα είμαστε όλοι άνεργοι...έχουν ενημερωθεί και δημοσιογράφοι. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ..................

Ο Αρβανιτόπουλος μετά τη συνάντησή του με τη ΔΟΕ είπε πως "Για τις εκπαιδευτικές άδειες, τους διορισμούς, τα επιδόματα θέσης αναπληρωτών, τη συνυπηρέτηση και την προϋπηρεσία μετά το 2010, θα εκδοθεί σύντομα ανακοίνωση αφού γίνει πρώτα επεξεργασία των αιτημάτων από τις υπηρεσίες του Υπουργείου" .ΑΡΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ; ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΘΩΣ Η ΟΛΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΟΣΟ Η ΔΟΕ...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΛΟΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ομάδα Αδιόριστων
https://www.facebook.com/groups/paratasi.metavatikhs/


Μην τα παρατήσουμε τώρα που είμαστε σε περίοδο θερινής ραστώνης....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:08 »

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #886 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:26:24 μμ »
Είναι απορίας άξιο, το γεγονός οτι δεν αναφέρεται στην ανακοίνωση της ΔΟΕ , πως θα μοιραστεί το νούμερο 1065.Από μόνο του , ως νούμερο είναι ενθαρρυντικό, αλλά πρέπει να γίνεται υπόγειος πόλεμος αυτή τη στιγμή , για το που θα πέσουν τα ζάρια; Στην πρωτοβάθμια ή στη Δευτεροβάθμια; Αλλιώς αν είχε αποφασιστεί θα το έλεγαν , πιθανότατα.

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #887 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:30:55 μμ »
ευχαριστω joshua...στοο πινακα 24μηνου ημουν περσι πριν τους διορισμους στη θεση 81 και στον ενιαιο 84......ο,τι ειναι να γινει θα γινει..

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #888 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:32:49 μμ »
Υποψιάζομαι οτι για μία ακόμη χρονιά τίποτα δεν θα μάθουμε μέχρι να βγει η εγκύκλιος...Θα μας έρθει πάλι
kinder έκπληξη ή αλλιώς κεραμίδα στο κεφάλι...Τουλάχιστον για εμάς τις λίγο παραμελημένες ειδικότητες...
Συγγνώμη αλλά ούσα διοριστέα του ασεπ και πε06, εχω φάει τόσα χαστουκια από το 2009 και μετά που δεν θέλω να είμαι αισιόδοξη για να αντέξω την ενδεχόμενη φετεινή κατραπακιά....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #889 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:52:05 μμ »
Είναι απορίας άξιο, το γεγονός οτι δεν αναφέρεται στην ανακοίνωση της ΔΟΕ , πως θα μοιραστεί το νούμερο 1065.Από μόνο του , ως νούμερο είναι ενθαρρυντικό, αλλά πρέπει να γίνεται υπόγειος πόλεμος αυτή τη στιγμή , για το που θα πέσουν τα ζάρια; Στην πρωτοβάθμια ή στη Δευτεροβάθμια; Αλλιώς αν είχε αποφασιστεί θα το έλεγαν , πιθανότατα.
η μεγαλη μεριδα στη δευτεροβαθμια, απο οτι ...κυκλοφορει σε διαδρομους
80-20 εως 70-30

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #890 στις: Ιούλιος 18, 2012, 05:16:59 μμ »
Καλησπέρα...να ρωτήσω κάτι για τους φιλολόγους: δεδομένου ότι το 60-40% δε θα γίνει φέτος, το καταργεί εντελώς και για τα επόμενα χρόνια;;;...όσοι είχαν κάποια μικρή ελπίδα με το 40% να το ξεχάσουν εντελώς;Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 05:59:09 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #892 στις: Ιούλιος 18, 2012, 05:20:31 μμ »
Καλησπέρα...να ρωτήσω κάτι για τους φιλολόγους: δεδομένου ότι το 60-40% δε θα γίνει φέτος, το καταργεί εντελώς και για τα επόμενα χρόνια;;;...όσοι είχαν κάποια μικρή ελπίδα με το 40% να το ξεχάσουν εντελώς;Ευχαριστώ!!!
Αχ και εγώ κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι θα γίνει στο μέλλον και για τους νηπιαγωγούς, αν και έχουμε ακόμα το δικαίωμα να μπούμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών :'(
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #893 στις: Ιούλιος 18, 2012, 05:26:27 μμ »
Τελικά, τι ισχύει για το 40%;Γνωρίζει κάποιος για τους φιλολόγους;

Αποσυνδεδεμένος daizy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #894 στις: Ιούλιος 18, 2012, 05:27:51 μμ »
Δεν θα ισχύει τίποτα.Δεν θα υπάρχει 40%.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #895 στις: Ιούλιος 18, 2012, 05:38:23 μμ »
Πριν το group therapy....Στην Αθήνα όσοι θα βρισκόμαστε αυτή την Παρασκευή, υπάρχει μία συντονισμένη προσπάθεια, την οποία καλούμαστε να στηρίξουμε έμπρακτα.Μεταφέρω το μήνυμα των συναδέλφων και παρακαλώ να το λάβουμε σοβαρά υπόψη μας:


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!!!!!!!η εγκύκλιος βγήκε και οι πιθανότητες μόνιμου διορισμού ελαχιστες...σε κάποιες ειδικότητες ανύπαρκτες....θα αφήσουμε το Νόμο της Διαμαντοπούλου να καταστρέψει τις ζωές μας;;;;;;;;;;θα διεκδικήσουμε τους κόπους τόσων χρόνων δυναμικά....αυτοί πρέπει να μας φοβούνται...πρέπει να έχουμε μαζική συμμετοχή, γιατί του χρόνου θα είμαστε όλοι άνεργοι...έχουν ενημερωθεί και δημοσιογράφοι. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ..................

Ο Αρβανιτόπουλος μετά τη συνάντησή του με τη ΔΟΕ είπε πως "Για τις εκπαιδευτικές άδειες, τους διορισμούς, τα επιδόματα θέσης αναπληρωτών, τη συνυπηρέτηση και την προϋπηρεσία μετά το 2010, θα εκδοθεί σύντομα ανακοίνωση αφού γίνει πρώτα επεξεργασία των αιτημάτων από τις υπηρεσίες του Υπουργείου" .ΑΡΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ; ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΘΩΣ Η ΟΛΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΟΣΟ Η ΔΟΕ...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΛΟΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ομάδα Αδιόριστων
https://www.facebook.com/groups/paratasi.metavatikhs/


Μην τα παρατήσουμε τώρα που είμαστε σε περίοδο θερινής ραστώνης....
γι αυτο λεω βρε παιδια οτι πρεπει να ξεσηκωθουμε...
ακλαυτοι θα παμε...
ολοι την παρασκευη 11 το πρωι στο υπουργειο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160969
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 559
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.