*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)  (Αναγνώστηκε 38968 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:31:12 μμ »
Συνάδελφοι θα σας συμβούλευα να μην σπαταλήσετε χρόνο και χρήμα για ΤΕΙ λογοθεραπείας στην Ελλάδα , με εξαίρεση ίσως το ΤΕΙ Πάτρας. Το έκανα πριν από 4 χρόνια και αν και πέτυχα δεύτερος με κατατακτήριες  , όταν διαπίστωσα το πενιχρό έως ανύπαρκτο επίπεδο σε σύγκριση με ανάλογες σχολές του εξωτερικού , αναγκάστηκα να εγκαταλείψω έπειτα από 3 εξάμηνα φρούδων ελπίδων. Κυριολεκτικά η οργάνωση και το επίπεδο της παρεχόμενης διδασκαλίας , με ελάχιστες εξαιρέσεις , κατά τη γνώμη μου  αλλά και τη γνώμη ειδικών που συμβουλεύτηκα , δυστυχώς κατόπιν εορτής , είναι για πολλές σφαλιάρες!Αν σας ενδιαφέρει τόσο η σχολή , θα συνιστούσα τον ιδιωτικό τομέα.
Πολύ φοβάμαι οτι έχεις δίκιο :( Κ εγω ήμουν έτοιμη να δώσω κατακτήριες γιατί τυχαίνει να έχω εξεταστεί σε αυτή την ύλη (πάνω-κάτω ίδια είναι και στα Γιάννενα και στην Πάτρα) αλλά τελικά μετά απο μια "έρευνα αγοράς" κατάλαβα οτι το επίπεδο σπουδών δεν πρέπει να είναι και ιδιαίτερα υψηλό(δεν ξέρω πόσο πιο κομψά να το πω για να μην προσβάλω κανέναν). Το θέμα είναι οτι και στα ιδιωτικά κέντρα σπουδών κανείς δεν μας εγγυάται οτι τα πράγματα θα είναι καλύτερα και μάλιστα με δίδακτρα 7.000ευρω το χρόνο όπως μου είπαν και χωρις βέβαια να είναι "Πανεπιστημιακό" το πτυχίο  ::) ::) :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:04:45 »

Αποσυνδεδεμένος refresh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 31, 2012, 02:10:42 μμ »
εγώ πάντως που είμαι στην πάτρα , νομίζω ότι είναι πολύ καλά οργανωμένο και απίστευτα ενδιαφέρον , ειδικά για αποφοίτους φιλοσοφικής όπως είμαι εγώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.