*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)  (Αναγνώστηκε 39075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 18, 2010, 03:30:13 μμ »
σε ευχαριστω πολυ!!μπορω να σ πω οτι των ιαννινων ειναι πολλη περισσοτερη η υλη,οπου εχω αγρασει τα βιβλια και εδωσα γυρω στα 200 με 250 ε!!!!"Κωδικός Βιβλίου στον Εύδοξο" τι σημαινει...????
Eγω την ύλη της ανατομίας των Ιωαννίνων την έδωσα για να μπω σε μεταπτυχιακό λογοθεραπείας. Διαβασε την και θα σου πω τα σοσ με πμ εν καιρώ. Τα άλλα δυο μαθήματα είναι πολύ βατά νομίζω ειδικά σε σχέση με της Πάτρας (οπου έχουν και περισσότερη ανατομία).
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2010, 03:44:32 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:33:00 »

Αποσυνδεδεμένος anastasiab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 18, 2010, 03:49:30 μμ »
εφαγα τρελο σκαλωμα τωρα...να συνεχισω να διαβαζω για γιαννενα η να ξεκινησω για πατρα???αλλα κια αλλα λεφτα στα βιβλια????/πφφφφφ ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος anastasiab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 18, 2010, 03:51:01 μμ »
βεβαια τα βιβλια ποτε δεν πανε χαμενα οποτε και τα λεφτα...αλλα κ ανεργη ειμαι κ ντερπομαι να ζητησω παλι απο γονεις θα μ δωσουν φυσικα αλλα.............

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 18, 2010, 03:54:32 μμ »
βεβαια τα βιβλια ποτε δεν πανε χαμενα οποτε και τα λεφτα...αλλα κ ανεργη ειμαι κ ντερπομαι να ζητησω παλι απο γονεις θα μ δωσουν φυσικα αλλα.............
Δεν το συζητώ να δώσεις στα Ιωάννινα. Είναι σαφώς ευκολότερη η ύλη....προσωπικά στην Πάτρα δεν θα έδινα με τίποτα παρόλο που το ξέρω το αντικείμενο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:33:00 »

Αποσυνδεδεμένος anastasiab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:00:39 μμ »
εχεισ δικιο!και εκτοσ αυτου εχω ηδη βγαλει αρκετη υλη...να σε ρωτησω και κατι αλλο???? στην ανακοινωση δεν λενε ποσα ατομα θα παρουν λες αν παρω στην γραμματεια να μ πουν?αν το σηκωσουν φυσικα.... ::)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:07:42 μμ »
εχεισ δικιο!και εκτοσ αυτου εχω ηδη βγαλει αρκετη υλη...να σε ρωτησω και κατι αλλο???? στην ανακοινωση δεν λενε ποσα ατομα θα παρουν λες αν παρω στην γραμματεια να μ πουν?αν το σηκωσουν φυσικα.... ::)
Τηλεφωνικά θα μάθεις. Αν και εσένα δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει ιδαίτερα το πόσους θα πάρει. Κάνε εσυ οτι καλύτερο μπορείς  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος anastasiab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:13:13 μμ »
εχεισ δικιο!και εκτοσ αυτου εχω ηδη βγαλει αρκετη υλη...να σε ρωτησω και κατι αλλο???? στην ανακοινωση δεν λενε ποσα ατομα θα παρουν λες αν παρω στην γραμματεια να μ πουν?αν το σηκωσουν φυσικα.... ::)
Τηλεφωνικά θα μάθεις. Αν και εσένα δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει ιδαίτερα το πόσους θα πάρει. Κάνε εσυ οτι καλύτερο μπορείς  ;) ;)

αντε να δουμε!!!εσυ ειπες εχεις δωσει για μεταπτυχιακο στα γιαννενα??τι εχεις τελειωσει???

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:19:15 μμ »
εχεισ δικιο!και εκτοσ αυτου εχω ηδη βγαλει αρκετη υλη...να σε ρωτησω και κατι αλλο???? στην ανακοινωση δεν λενε ποσα ατομα θα παρουν λες αν παρω στην γραμματεια να μ πουν?αν το σηκωσουν φυσικα.... ::)
Τηλεφωνικά θα μάθεις. Αν και εσένα δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει ιδαίτερα το πόσους θα πάρει. Κάνε εσυ οτι καλύτερο μπορείς  ;) ;)

αντε να δουμε!!!εσυ ειπες εχεις δωσει για μεταπτυχιακο στα γιαννενα??τι εχεις τελειωσει???
Σου έχω στείλει πμ.

Αποσυνδεδεμένος rebecca...

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 19, 2010, 06:19:01 μμ »
Ειμαι απο πατρα και πηγα στο τει και ρωτησα κ μου εδωσαν την υλη η οποια ειναι τεραααααααασιτα!!!!!!
παιρνουν 3-4 ατομα και πολλες φορες ουτε και αυτα γιατι κανεις δεν γραφει καλα:(:(:(
Βρε κοριτσια μην στελνετε π.μ., να μαθαινουμε κι εμεις....
Παντως ο καιρος περναει κ ακομα δεν εχω επιλεξει αν θα δωσω για κοιν.εργασια η λογοθεραπεια,εχω τελειωσει κοινωνιολογια και με ενδιαφερει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ η απορροφηση που υπαρχει....
ΠΕ 10

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:17:53 μμ »
Ειμαι απο πατρα και πηγα στο τει και ρωτησα κ μου εδωσαν την υλη η οποια ειναι τεραααααααασιτα!!!!!!
παιρνουν 3-4 ατομα και πολλες φορες ουτε και αυτα γιατι κανεις δεν γραφει καλα:(:(:(
Βρε κοριτσια μην στελνετε π.μ., να μαθαινουμε κι εμεις....
Παντως ο καιρος περναει κ ακομα δεν εχω επιλεξει αν θα δωσω για κοιν.εργασια η λογοθεραπεια,εχω τελειωσει κοινωνιολογια και με ενδιαφερει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ η απορροφηση που υπαρχει....
Καλή απορρόφηση έχουν και τα 2 ΤΕΙ, δεν νομίζω οτι θα δυσκολευτείς ιδιαίτερα. Νομίζω οτι πρέπει να το σκεφτείς με βάση τα δικά σου ενδιαφέροντα. Απο τη στιγμή που έχεις τελειώσει κοινωνιολογία θα λογικά έχει και πολλά κοινά μαθήματα με την κοινωνική εργασία τα οποία και θα σου αναγνωριστούν οπότε και θα ξεμπερδεψεις ευκολότερα...

Αποσυνδεδεμένος rebecca...

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 20, 2010, 03:54:45 μμ »
σωστα το σκεφτεσαι αλλα δεν ειναι και τοσο καλη η κοινωνικη εργασια απο αποψη απορροφησης γμτ....
ΠΕ 10

Αποσυνδεδεμένος christie82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 22, 2010, 10:29:26 μμ »
Γεια σας και πάλι έστω και καθυστερημένα. Μίλησα με το γραφειο διασύνδεσης και όντως θα γίνει επιλογή με βαθμό πτυχίου. Η φοίτηση είναι 4ετής και δυστυχώς έχει πολλά εργαστήρια και παρακολουθήσεις. Μου είπαν βέβαια ότι από Φιλοσοφική είναι πολύ πιθανόν να αναγνωριστούν μαθήματα (Γλωσσολογία κλπ). Πάντως κάνοντας μια μικρή έρευνα σε φοιτητές έμαθα ότι επειδή είναι νέο τμήμα η κατάσταση είναι κάπως τραγική... Αν και με καλό βαθμό πτυχίου έχω ενδοιασμούς...

Αποσυνδεδεμένος anastasiab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 25, 2010, 12:59:32 πμ »
γεια σου!τοτε γιατι δεν δινεις εξετασεις στα ιωαννινα η στην πατρα??αν κ οντως η κατασταση ισως στο πρωτο ετος λειτουργειας του τει να ηταν τραγικη,αλλα σιγουρα θα βελτιωθει με τον καιρο...λεω εγω τωρα... ;D

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στη Λογοθεραπεία (varia)
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:05:11 μμ »
Συνάδελφοι θα σας συμβούλευα να μην σπαταλήσετε χρόνο και χρήμα για ΤΕΙ λογοθεραπείας στην Ελλάδα , με εξαίρεση ίσως το ΤΕΙ Πάτρας. Το έκανα πριν από 4 χρόνια και αν και πέτυχα δεύτερος με κατατακτήριες  , όταν διαπίστωσα το πενιχρό έως ανύπαρκτο επίπεδο σε σύγκριση με ανάλογες σχολές του εξωτερικού , αναγκάστηκα να εγκαταλείψω έπειτα από 3 εξάμηνα φρούδων ελπίδων. Κυριολεκτικά η οργάνωση και το επίπεδο της παρεχόμενης διδασκαλίας , με ελάχιστες εξαιρέσεις , κατά τη γνώμη μου  αλλά και τη γνώμη ειδικών που συμβουλεύτηκα , δυστυχώς κατόπιν εορτής , είναι για πολλές σφαλιάρες!Αν σας ενδιαφέρει τόσο η σχολή , θα συνιστούσα τον ιδιωτικό τομέα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32321
  • Τελευταία: ikaramper
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161458
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 417
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.