*

Αποστολέας Θέμα: Δωδεκάνησα  (Αναγνώστηκε 234219 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lilaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #448 στις: Αύγουστος 23, 2010, 07:09:06 μμ »
παιδια παρουσιαστηκε κανενας απο τους νεοδιοριστους σημερα στην ροδο? για πειτε τι εγινε, εντυπωσεις γενικα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:05:57 »

Αποσυνδεδεμένος Wolfgang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #449 στις: Αύγουστος 23, 2010, 07:31:39 μμ »
Εγώ έμαθα ότι γινόταν χαμός από κόσμο. Παρουσιάστηκαν πρωί πρωί πάνω από 100 άτομα και στο γραφείο ήταν λίγο ανοργάνωτοι. Γνωστό μου άτομο που παρουσιάστηκε κατά τις 9:30 ξεμπέρδεψε μετά τις 2. Σίγουρα δε θα είναι έτσι τις επόμενες μέρες γιατί οι περισσότεροι παρουσιάστηκαν.
I used to be schizophrenic, but now we are both OK!

Αποσυνδεδεμένος babuskaya

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #450 στις: Αύγουστος 24, 2010, 06:28:21 μμ »
Σήμερα παρουσιάστηκα στη Β΄θμια Ρόδου. Το πρωί γινόταν ένας ψιλοχαμός από κόσμο, σιγά σιγά εγκλιματιστήκαμε και συμπληρώσαμε τη χαρτούρα που υπήρχε. Ορκιστήκαμε το μεσημέρι στις 12. Ο διευθυντής είπε ότι θα ξέρουμε αύριο το απόγευμα τις τοποθετήσεις. Αν είμαστε υπεράριθμοι θα πρέπει την Πέμπτη να ξαναπάμε στη Διεύθυνση. Το σενάριο της υπεραριθμίας είναι αρκετά πιθανό. Ενδεικτικά αναφέρω ότι στη Δ' Δωδεκανήσου είμαστε 33 πε02 και τα κενά είναι 20 και στη Β΄είναι 15 και τα κενά είναι 3!Κάτι ανάλογο συμβαίνει και στη Γ' .Το πιθανότερο είναι οι υπεράριθμοι να πάνε Ρόδο, είπε ο Δ/ντης. Περιμένουμε λοιπόν. Κατά τα άλλα, ξεκινήσαμε τον τουρισμό στη Ρόδο.By the way: το παλάτι του Μεγάλου Μαγίστρου είναι φ α ν τ α σ τ ι κ ό! Μην το χάσετε όσοι-ες βρεθείτε αυτές τις μέρες στο νησί των Ιπποτών!

Αποσυνδεδεμένος lenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #451 στις: Αύγουστος 24, 2010, 07:44:59 μμ »
Πράγματι, οι φιλόλογοι είμαστε υπεράριθμοι και στη Γ΄Δωδεκανήσου. Πήγα χθες στη Ρόδο να ορκιστώ και μετά ήρθα Κάλυμνο για να βρω σπίτι. Το πρωί που πέρασα όμως από το γραφείο δ/θμιας της Καλύμνου μου είπαν να μη βιαστώ γιατί είναι πιθανό να τοποθετηθώ σε άλλο νησί

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:05:57 »

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #452 στις: Αύγουστος 24, 2010, 07:51:00 μμ »
Εγώ έμαθα ότι γινόταν χαμός από κόσμο. Παρουσιάστηκαν πρωί πρωί πάνω από 100 άτομα και στο γραφείο ήταν λίγο ανοργάνωτοι. Γνωστό μου άτομο που παρουσιάστηκε κατά τις 9:30 ξεμπέρδεψε μετά τις 2. Σίγουρα δε θα είναι έτσι τις επόμενες μέρες γιατί οι περισσότεροι παρουσιάστηκαν.


οντως ετσι εγινε. ενας χαμος. εγω καθομουν με το ρολοι 7 ωρες εκει. τα ατομα που ηρθαν λιγακι πιο αργα τα διωξανε κ τους ειπανε την επομενη ημερα. αφηστε που πρωτοβαθμια δεν ειχαν ουτε τα κενα ετοιμα. τελευταια στιγμη τα μελετησαμε. εγω προσωπικα φευγω πεμπτη, θα παρω τλφ για να δω σε ποιο σχολειο θα ειμαι. εχουμε κ πραγματα να ετοιμασουμε :P ξερετε αν παρουσιαζομαστε 1η τλκ? κ κατι αλλο αν το σχολειο ειναι μονοθεσιο κ πας εκει, σε ποιον παρουσιαζεσαι? στον εαυτο σου ;D
πε60

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #453 στις: Αύγουστος 25, 2010, 12:07:36 πμ »
Σήμερα παρουσιάστηκα στη Β΄θμια Ρόδου. Το πρωί γινόταν ένας ψιλοχαμός από κόσμο, σιγά σιγά εγκλιματιστήκαμε και συμπληρώσαμε τη χαρτούρα που υπήρχε. Ορκιστήκαμε το μεσημέρι στις 12. Ο διευθυντής είπε ότι θα ξέρουμε αύριο το απόγευμα τις τοποθετήσεις. Αν είμαστε υπεράριθμοι θα πρέπει την Πέμπτη να ξαναπάμε στη Διεύθυνση. Το σενάριο της υπεραριθμίας είναι αρκετά πιθανό. Ενδεικτικά αναφέρω ότι στη Δ' Δωδεκανήσου είμαστε 33 πε02 και τα κενά είναι 20 και στη Β΄είναι 15 και τα κενά είναι 3!Κάτι ανάλογο συμβαίνει και στη Γ' .Το πιθανότερο είναι οι υπεράριθμοι να πάνε Ρόδο, είπε ο Δ/ντης. Περιμένουμε λοιπόν. Κατά τα άλλα, ξεκινήσαμε τον τουρισμό στη Ρόδο.By the way: το παλάτι του Μεγάλου Μαγίστρου είναι φ α ν τ α σ τ ι κ ό! Μην το χάσετε όσοι-ες βρεθείτε αυτές τις μέρες στο νησί των Ιπποτών!

Καλορίζικοι όλοι και σιδεροκέφαλοι. Καλως ορίσατε ...

Αποσυνδεδεμένος Lora75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #454 στις: Αύγουστος 25, 2010, 12:34:41 πμ »
Υπάρχει κάποια διαφορά σε αυτούς που ορκίστηκαν τη Δευτέρα και σε αυτούς που θα ορκιστούν αύριο,χάνουν κάτι οι δεύτεροι;Σχετικά με τις τοποθετήσεις,τι γίνεται αν στην περιοχή διορισμού σου πχ Α Αρκαδίας δεν υπάρχει κενό και εσύ δεν έχεις δηλώσει κενά από Δ Αρκαδίας;Μπορούν να σε τοποθετήσουν αναγκαστικά στη Δ Αρκαδίας ή έχεις κάποιο δικαίωμα;Μπορείς να κάνεις ένσταση και να κερδίσεις κάτι;Με τα μόρια τί γίνεται;Αν ξέρεις ότι σε ένα μέρος υπάρχει κενό αλλά επιμένουν ότι δεν υπάρχει για να σε τοποθετήσουν αλλού πως το αποδεικνύεις;Τελικά τι ισχύει με τις τοποθετήσεις;Κάποιοι ισχυρίζονται ότι η εγκύκλιος που λέει ότι προηγούνται οι νεοδιόριστοι των αποσπασμένων είναι άκυρη  γιατί άλλά λέει ο νόμος είναι αλήθεια αυτό ή μας δουλεύουν; Τα ερωτήματα δεν είναι ρητορικά.Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ

Αποσυνδεδεμένος Eutuxia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #455 στις: Αύγουστος 25, 2010, 10:54:27 πμ »
Υπάρχει κάποια διαφορά σε αυτούς που ορκίστηκαν τη Δευτέρα και σε αυτούς που θα ορκιστούν αύριο,χάνουν κάτι οι δεύτεροι;Σχετικά με τις τοποθετήσεις,τι γίνεται αν στην περιοχή διορισμού σου πχ Α Αρκαδίας δεν υπάρχει κενό και εσύ δεν έχεις δηλώσει κενά από Δ Αρκαδίας;Μπορούν να σε τοποθετήσουν αναγκαστικά στη Δ Αρκαδίας ή έχεις κάποιο δικαίωμα;Μπορείς να κάνεις ένσταση και να κερδίσεις κάτι;Με τα μόρια τί γίνεται;Αν ξέρεις ότι σε ένα μέρος υπάρχει κενό αλλά επιμένουν ότι δεν υπάρχει για να σε τοποθετήσουν αλλού πως το αποδεικνύεις;Τελικά τι ισχύει με τις τοποθετήσεις;Κάποιοι ισχυρίζονται ότι η εγκύκλιος που λέει ότι προηγούνται οι νεοδιόριστοι των αποσπασμένων είναι άκυρη  γιατί άλλά λέει ο νόμος είναι αλήθεια αυτό ή μας δουλεύουν; Τα ερωτήματα δεν είναι ρητορικά.Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ

Καλημέρα παιδια!
Πρώτον,εν χάνουν κάτι αυτοί που ορκίζονται δυο-τρεις μερές πιο μετά γιατί υπάρχει σειρά κατάταξης βάση μορίων είτε από ΑΣΕΠ είτε απο προϋπηρεσία, άρα δεν θα προλάβουν τα κενά επειδή απλά κάποιοι ορκίστηκαν πρώτοι, ύστερα αν διορήστικες στην Α Αρκαδίας δεν μπορούν να σε στείλουν στην Δ Αρκαδίας χωρις την θέληση σου (αυτό λέγεται απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ).

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #456 στις: Αύγουστος 25, 2010, 10:59:34 πμ »
Υπάρχει κάποια διαφορά σε αυτούς που ορκίστηκαν τη Δευτέρα και σε αυτούς που θα ορκιστούν αύριο,χάνουν κάτι οι δεύτεροι;Σχετικά με τις τοποθετήσεις,τι γίνεται αν στην περιοχή διορισμού σου πχ Α Αρκαδίας δεν υπάρχει κενό και εσύ δεν έχεις δηλώσει κενά από Δ Αρκαδίας;Μπορούν να σε τοποθετήσουν αναγκαστικά στη Δ Αρκαδίας ή έχεις κάποιο δικαίωμα;Μπορείς να κάνεις ένσταση και να κερδίσεις κάτι;Με τα μόρια τί γίνεται;Αν ξέρεις ότι σε ένα μέρος υπάρχει κενό αλλά επιμένουν ότι δεν υπάρχει για να σε τοποθετήσουν αλλού πως το αποδεικνύεις;Τελικά τι ισχύει με τις τοποθετήσεις;Κάποιοι ισχυρίζονται ότι η εγκύκλιος που λέει ότι προηγούνται οι νεοδιόριστοι των αποσπασμένων είναι άκυρη  γιατί άλλά λέει ο νόμος είναι αλήθεια αυτό ή μας δουλεύουν; Τα ερωτήματα δεν είναι ρητορικά.Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ
Δυστυχώς μπορούν να σε τοποθετήσουν σε άλλη περιοχή του ιδίου πυσδε,ακόμη και εάν δεν το θέλεις...Μου συνέβη όταν διορίστηκα...Είχα κι εγώ τότε απορήσει,αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα... :(
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #457 στις: Αύγουστος 25, 2010, 12:45:21 μμ »
Πράγματι, οι φιλόλογοι είμαστε υπεράριθμοι και στη Γ΄Δωδεκανήσου. Πήγα χθες στη Ρόδο να ορκιστώ και μετά ήρθα Κάλυμνο για να βρω σπίτι. Το πρωί που πέρασα όμως από το γραφείο δ/θμιας της Καλύμνου μου είπαν να μη βιαστώ γιατί είναι πιθανό να τοποθετηθώ σε άλλο νησί

Το ίδιο συνέβη και με μένα πέρσι στην Κάλυμνο. Εγώ βέβαια είχα προλάβει και βρήκα σπίτι αλλά μετά αναγκάστηκα να ξενοικιάσω και να πάω σε άλλο νησί.

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #458 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:05:22 μμ »
καλησπέρα.αν είμαστε υπεραριθμοι δίπλα στο ονομα θα γραφει υπεραριθμος?μετα τι θα πρεπει να κανουμε?νομιζω οτι στειλανε παρα πολλους δωδεκανησα και να δω τι θα μας κανουν!θα τρεχουμε με τα πραγματα απο νησι σε νησι?...
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #459 στις: Αύγουστος 25, 2010, 03:30:44 μμ »
αν εισαι υπεραριθμος διπλα στο ονομά σου δε θα γραφει σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #460 στις: Αύγουστος 25, 2010, 08:03:59 μμ »
καλησπέρα.
παιδιά αν είναι κάποιος στη ρόδο και ξέρει κάτι γι ατις τοποθετήσεις, ας πει.
στη σελίδα τους δεν έχουν ανεβάσει τίποτα ακόμα...
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

Αποσυνδεδεμένος babuskaya

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #461 στις: Αύγουστος 25, 2010, 08:46:23 μμ »
Ακόμα τίποτα. Έχω κλειστεί στο ξενοδοχείο και περιμένω μπροστά στο ιντερνετ. Εχθες μας είπαν ότι σήμερα το απόγευμα θα ξέρουμε αν τοποθετηθήκαμε ή αν είμαστε υπεράριθμοι.Έχω και τον ξενοδοχο που περιμένει να τον ενημερώσω αν θα κάνω και άλλη διανυκτέρευση!Μου φαίνεται ότι θα τους γράψω όλους και θα κατέβω για μια βολτίτσα στα σοκάκια της παλιάς πόλης...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.