*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 953038 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #980 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:52:58 μμ »
Ενα θα πω εγω... οσοι σκεφτεστε να κανετε τωρα μεταπτυχιακο σκεφτειτε το καλυτερα γιατι κινδυνευετε να χασετε τα λεφτα σας κι εσεις κι εμεις που το εχουμε ξεκινησει ηδη!!!! :))

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:38:23 »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #981 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:54:57 μμ »
συμφωνώ μαζί σου.έχω κάνει κ εγω το σεμινάριο και δε θεωρώ ότι γνωρίζω και είμαι λιγότερο ικανή να δουλεύω στην ειδική αγωγή από κάποιον που έχει κάνει ένα μεταπτυχιακό.

Απλα ξερεις ποιο ειναι το λαθος μας, οτι δεν εχουμε κανει καποιο συλλογο ωστε να διεκδικουμε τα δικαιωματα μας, να καταγραφουμε τα κακως κειμενα κ να μπορουμε ομαδικα να ορθωσουμε επιχειρηματα στους επικριτες μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:06:21 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος evip6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #982 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:55:45 μμ »
Ισως στη δευτεροβάθμια επειδή το βασικό πτυχίο δεν είναι στην ειδική αγωγή να μην ισχύσει....

Αυτό που λες δεν έχει λογική.. αν η προϋπηρεσία υπερισχύσει θα υπερισχύσει για όλους...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:05:47 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος evip6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #983 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:06:52 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι, εγω ειμαι φιλολογος με σεμιναριο ειδικης αγωγης, οπως προανεφερα σε σημερινα ποστ! Γιατι τετοια επιθεση στα σεμιναρια ειλικρινα δεν το καταλαβαινω! Εχω μαστερ σε αλλο αντικειμενο της ειδικοτητας μου κ σας πληροφορω οτι το σεμιναριο που παρακολουθησα δεν υστερουσε σε τπτ απο ενα μαστερ! Αν εννοειται οτι μπαινει η σαρα κ η μαρα πληρωνοντας, σας βεβαιωνω οτι σε πολλα ΠΜΣ οι θεσεις ειναι κλεισμενεις απο δικους τους πριν καν ανακοινωθουν ή μηπως δεν το ξερετε? Δηλ οσοι κανουν μαστερ θελετε να πειτε μπηκαν όλοι αξιοκρατικα, ειδικά σε μεγαλα παν/μια!

Μιλάω καθαρα απο αυτα που εζησα κ απο το σεμιναριο που παρακολουθησα! Αυτο που καταλαβα σε αυτην την δεκαετια της ζωης μου ειναι οτι όλα ειναι σχετικά κ στην χώρα μας, την Μπανανία, δεν υπάρχουν πουθενα αξιοκρατικοι μηχανισμοι, παντα υπαρχουν παράθυρα κ πισω πορτες!

Συνέχεια σφαζόμαστε για μεταπτυχιακά εναντίων σεμιναρίων και το αντίθετο. Όπως υπάρχουν σεμινάρια που κάποιοι δεν παρακολούθησαν καν αλλά πήραν τη βεβαίωση έτσι υπάρχουν και μαϊμού μεταπτυχιακά... Άντε τώρα να το ελέγξεις ... Ανεξάρτητα όμως από αυτό νομίζω και εξ ορισμού υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε σεμινάριο και μεταπτυχιακού και να μη συνεχίσω με το 400 ώρες το ένα, 2 χρόνια το άλλο, οι πρακτικές, κτλ. Το θέμα είναι ότι ικανοί και ανίκανοι μπορεί να έχουν είτε το ένα είτε το άλλο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:38:23 »

Αποσυνδεδεμένος fk28

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #984 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:11:30 μμ »
Απλα ξερεις ποιο ειναι το λαθος μας, οτι δεν εχουμε κανει καποιο συλλογο ωστε να διεκδικουμε τα δικαιωματα μας, να καταγραφουμε τα κακως κειμενα κ να μπορουμε ομαδικα να ορθωσουμε επιχειρηματα στους επικριτες μας!
ναι θα έπρεπε να υπάρχει σύλλογος δραστήριος,αλλά πού?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:11:47 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #985 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:13:39 μμ »
Ισως στη δευτεροβάθμια επειδή το βασικό πτυχίο δεν είναι στην ειδική αγωγή να μην ισχύσει....

Αυτό που λες δεν έχει λογική.. αν η προϋπηρεσία υπερισχύσει θα υπερισχύσει για όλους...
αυτο ειναι το λογικο δεν θυμαμαι ποτε σε τετοια θεματα να διαχωριζεται η πρωτοβαθμια απο τη δευτεροβαθμια η δικη μου πληροφορια αφορουσε ολους..

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #986 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:13:54 μμ »
Συμφωνω σε ολα μαζι σου!!! Εκτος απο τις ώρες που αναφερεις γνωριζω ΠΜΣ που παρουσιαζονταν σε συναντηση 1 ωρας καθε μηνα κ ναι πηραν το χαρτι μετα απο 2 χρονια! Ε και τι να λεει?
Μην ξεχναμε οτι οι καθηγητες που εκαναν τα σεμιναρια ηταν οι ιδιου που κανουν κ τα ΠΜΣ! Τωρα αν καποιο ηταν φαντασματα σιγουρα αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να το αποδειξουμε κ αυτο ποναει  ειδικα εμας που τελειωσαμε το σεμιναριο κ το παρακολουθουσαμε χανοντας ωρες απο την δουλεια, την οικογενεια κλπ!
Αυτο που ευχομαι ειναι να υπαρχει αξιοκρατια κ εννοω να μην επιπλεουν οι φελοι κ οι υπολοιπου να χρυσοπληρωνουμε μια ωραια κορνιζα για να βλεπουμε τα πτυχια μας!

Αποσυνδεδεμένος yt1408

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #987 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:16:19 μμ »
Μια απορια! Στον πινακα Α'  ΠΕ02 γιατι τα νουμερα 12-22 προτασσονται ενω δεν εχουν σεμιναριο? 

Αποσυνδεδεμένος evip6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #988 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:22:11 μμ »
Συμφωνω σε ολα μαζι σου!!! Εκτος απο τις ώρες που αναφερεις γνωριζω ΠΜΣ που παρουσιαζονταν σε συναντηση 1 ωρας καθε μηνα κ ναι πηραν το χαρτι μετα απο 2 χρονια! Ε και τι να λεει?
Μην ξεχναμε οτι οι καθηγητες που εκαναν τα σεμιναρια ηταν οι ιδιου που κανουν κ τα ΠΜΣ! Τωρα αν καποιο ηταν φαντασματα σιγουρα αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να το αποδειξουμε κ αυτο ποναει  ειδικα εμας που τελειωσαμε το σεμιναριο κ το παρακολουθουσαμε χανοντας ωρες απο την δουλεια, την οικογενεια κλπ!
Αυτο που ευχομαι ειναι να υπαρχει αξιοκρατια κ εννοω να μην επιπλεουν οι φελοι κ οι υπολοιπου να χρυσοπληρωνουμε μια ωραια κορνιζα για να βλεπουμε τα πτυχια μας!

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Στη χώρα που ζούμε το τελευταίο που αναφέρεις περί φελλών είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση δυστυχώς!!!

Αποσυνδεδεμένος Tzogia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Viva la Vida!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #989 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:24:35 μμ »
Μια απορια! Στον πινακα Α'  ΠΕ02 γιατι τα νουμερα 12-22 προτασσονται ενω δεν εχουν σεμιναριο?

Διότι η σειρά πάει ανάλογα με την προυπηρεσία κι έχουν παραπάνω από εκείνους που βρίσκονται στο 23 και κάτω.

Αποσυνδεδεμένος naki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #990 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:29:28 μμ »
Μια απορια! Στον πινακα Α'  ΠΕ02 γιατι τα νουμερα 12-22 προτασσονται ενω δεν εχουν σεμιναριο?

Διότι βάσει της εγκυκλίου , οι έχοντες 30 μήνες και άνω προϋπηρεσία στην ειδική αγωγή χωρίς σεμινάριο, προηγούνται αυτών που έχουν σεμινάριο και προϋπηρεσία κάτω των 30 μηνών.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #991 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:35:06 μμ »
Το ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος και ζητω συγγνωμη γι αυτο απλα το team εδω ειναι ενημερωμενο και ειμαι σιγουρος οτι θα με διαφωτισει.. Το μαστερ του Τορινο που διαφημιζεται τωρα και ειναι 2ετες ειναι το ιδιο με αυτο του Τορινο που αναγνωριστηκε πριν καναν μηνα 'η υπαρχουν 2 Τορινεζικα??

Αποσυνδεδεμένος mariaher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:36:37 μμ »
γιατι αμφιβόλου προελεύσεως?για να το πάρεις έπρεπε να το παρακολουθείς με δικαίωμα απουσίας στο 10% των συνολικών ωρών.αυτοί που πήραν τα μεταπτυχιακά στην Ιταλία και τη Βουλγαρία εξ αποστάσεως και χωρίς να γνωρίζουν τη γλώσσα έχουν παραπάνω γνώσεις?
Γι αυτό ακριβώς χρησιμοποίησα την φράση -πολύ συχνά- γιατι φυσικά υπήρχαν και περιπτώσεις που χορηγήθηκαν σεμινάρια δια αλληλογραφίας. Τέτοιες περιπτώσεις πιστεύω πως όλοι γνωρίζουμε. Άρα λοιπόν προς τι η έκπληξη που και τα εν λόγω μεταπτυχιακά -πολύ συχνά επαναλαμβάνω- θα γίνονται κατά τον ίδιο μπούσουλα? Φάμπρικα η μία, φάμπρικα και η άλλη! Και στο κάτω κάτω ότι και να λέμε εμείς περί αξιοκρατίας, όσοι πάρουν αυτά τα μεταπτυχιακά φυσικά και θα υποστηρίζουν ότι και παρακολούθησαν και οτι τη γλώσσα έμαθαν και οτι γενικά εκπλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με κάθε νομιμότητα και καλυμένοι νομικά θα είναι όπως φαίνεται....όπως ακριβώς και όλοι οι σεμιναριούχοι. Επομένως όλα μια χαρα.........
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:11:06 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος yt1408

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #993 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:38:11 μμ »
Απο το νουμερο 48 και κατω για παραδειγμα με προυπηρεσια  και χωρις σεμιναριο γιατι δεν ειναι μετα απο αυτη τη 10αδα (12-22) επισης χωρις σεμιναριο?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161192
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 725
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 700
Σύνολο: 727

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.