*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 948159 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis_2.5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1022 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:07:39 πμ »
Τι ακούστηκε σήμερα στο υπουργείο για την ειδική αγωγή ;
http://www.pde.gr/index.php?page=5318

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:28:39 »

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1023 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:09:25 πμ »
Ξέρετε πόσους κάλεσαν περίπου στην α΄φάση γενικής, ενώ ήταν και στον πίνακα ειδικής;
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1024 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:15:31 πμ »
αλοιφή με έκανες!
 αλήθεια, μιας και είσαι ακομπλεξάριστη και αφού δε θες να διοριστείς (παρότι άλλα λέει το σλόγκαν κάτω από το όνομά σου), γιατί τότε έκανες το σεμινάριο στην ειδική με άσχετο μεταπτυχιακό;
ελλείψει επιχειρημάτων, το ρίξαμε στο ύφος μάλλον.
δεν έχω διάθεση να το συνεχίσω, όσα έγραψες αρκουν.
καλή ανιδιοτελή συνέχεια

Να εισαι καλα! Μου θυμιζεις τα χρονια μου στο δημοτικο κ ειδικα στην πρωτη που δεν ξεραμε αναγνωση!
Δεν ειπα οτι δε θελω να διοριστω, αλλα οτι να διοριστω αν αξιζω, την γνωμη για τα προσοντα μου δεν θα την αναλυσω!
Το οτι εκανα ΠΜΣ ασχετο με την ειδικη, δεν σημαινει οτι εκανα στην αστροφυσικη αλλα στο γνωστικο του βασικου μου πτυχιου!
Δεν ειμαστε όλοι τυχεροι κ σε περιοχες που κανουν ΠΜΣ ειδικης αγωγης για να κανουμε!
Ευχομαι να υπαρχουν ατομα που θα κανουν αυτη τη δουλεια με γνωση αλλα κ αγαπη γι αυτα τα παιδια!

Στο μονο που συμφωνω μαζι σου ειναι οτι σταματω εδω κ σου ευχομαι καλή επιτυχια κ ηρεμια!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:01:56 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος vasilis_2.5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1025 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:23:12 πμ »
Να εισαι καλα! Μου θυμιζεις τα χρονια μου στο δημοτικο κ ειδικα στην πρωτη που δεν ξεραμε αναγνωση!
Δεν ειπα οτι δε θελω να διοριστω, αλλα οτι να διοριστω αν αξιζω, την γνωμη για τα προσοντα μου δεν θα την αναλυσω!
Το οτι εκανα ΠΜΣ ασχετο με την ειδικη, δεν σημαινει οτι εκανα στην αστροφυσικη αλλα στο γνωστικο του βασικου μου πτυχιου!
Δεν ειμαστε όλοι τυχεροι κ σε περιοχες που κανουν ΠΜΣ ειδικης αγωγης για να κανουμε!
Ευχομαι να υπαρχουν ατομα που θα κανουν αυτη τη δουλεια με γνωση αλλα κ αγαπη γι αυτα τα παιδια!

Στο μονο που συμφωνω μαζι σου ειναι οτι σταματω εδω κ σου ευχομαι καλή επιτυχια κ ηρεμια!
απλά υποθέτω πως το σεμινάριο ειδικής το έκανες για να έχεις πιθανότητες πρόσληψης, άρα και λήψης μορίων, άρα και προσαυξήσεων στον επόμενο ΑΣΕΠ, όπου αν αξίζεις και γράψεις καλά, θα διοριστείς.
και κάτι ακόμα, τη χρονιά μου ερχόταν κοπέλες από Χανιά κα Μυτιλήνη. αυτό περί πόλεων
δε θα τρολάρω μέσω υπολογιστή μαζί σου.
ό,τι πεις, αρκεί να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου.
καληνύχτα, πήγε 1:30
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:01:03 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:28:39 »

Αποσυνδεδεμένος lena_lar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1026 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:23:24 πμ »
Διαβάζοντας το δελτίο τύπου των Συλλόγων αποφοίτων ειδικής αγωγής, για ακόμα μια φορά επιβεβαίωσα ότι οι κυβερνώντες μας , μας θεωρούσαν και μας θεωρούν καθυστερημένους. Και καλά κάνουν , αφού ψηφίζουμε τους ίδιους! τελικά η μ........α μας δεν έχει όρια. Πρώτα αγανακτούμε και μετά ψηφίζουμε Σαμαρά γιατί φοβηθήκαμε τάχα μου, μη γυρίσουμε στη δραχμή....  Ήθελα να ξερα ποιός, όχι ποιος περίμενε ότι τα πράγματα θα είναι καλύτερα και στην παιδεία και στην υγεία! Ποιος βρέθηκε προ εκπλήξεως που τα ειδικά σχολεία δε λειτουργούν, που πολλά παιδιά δ θα πάρουν παράλληλη,που πολλές δομές ειδικής αγωγής κλείνουν, που δε γίνεται ΑΣΕΠ, που, που, που.....

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1027 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 01:35:22 πμ »

Sp. Educator επομένως το ποσοστό των τριτέκνων παραμένει το ίδιο, άσχετα αν αυτοί πληθαίνουν;
Παρόλο που είναι περισσότεροι από πέρυσι, θα απορροφηθεί ίδιος αριθμός επί του συνόλου.
Κάτι ακόμη: 437 πήραν ΑΚΩ, ΑΜΩ και ΕΣΠΑ;
Θυμάσαι αριθμό που σταμάτησε πριν από τους τρίτεκνους;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:59:54 πμ από newseditor »
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1028 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:47:29 πμ »
Καλημερα, είδαμε κατι περιεργο με τους πινακες?Κανουμε ενστασεις?
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος evi.p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1029 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:02:07 μμ »
Εγώ έκανα σημερα μια ενσταση για δυο ατομα στον πινακα των φιλολογων.......ειχαν 9,5 μορια τη χρονια 2011-12 ενω απο την 1η μερα παρουσιασης βγαινουν 9,4.Ήταν λαθος του καταχωρητη και θα διορθωθει. Κατι αλλο δεν εντοπισα

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1030 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:27:26 μμ »
Εγω πάλι εντοπισα  ατομα -οχι πολλα- στον πινακα φιλολογων που ενω περισυ απεκτησαν μορια αρα προσεληφθησαν ταυτοχρονα φετος εκτοξευθηκαν στον πινακα με την αποκτηση μεταπτυχιακου.Πως γινεται αυτο;
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1031 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:33:42 μμ »
Ενας μικρος απολογισμος των χθεσινων πινακων... Ηδη η πρωτες θεσεις που εξασφαλιζουν και δουλεια κοντα στο σπιτι καποιου χωρις να χρειαζεται να ξενιτευτει εχουν καπαρωθει απο τα μεταπτυχιακα, τουλαχιστον για τις κυριες ειδικοτητες. Ειδικα στους φιλολογους παιζει απο του χρονου να μη φτανει ουτε καν το μαστερ για να δουλεψει καποιος φουλ ωραριο. Στις υπολοιπες ειδικοτητες υπαρχουν ακομα καποια περιθωρια τουλαχιστον μεχρι του χρονου που θα σκασει η Βουλγαρια. Ερωτηση: γνωριζει κανεις απο που προηλθαν ολοι αυτοι με τα μαστερ? γιατι ειναι παρα πολλοι για να ειναι ολοι Τορινεζοι.

Αποσυνδεδεμένος geool

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1032 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:37:09 μμ »
Τα πιο πολλά είναι Αγγλίας τα οποία έρχονται σωρηδόν τα τελευταία χρόνια

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1033 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:44:28 μμ »
Εγω πάλι εντοπισα  ατομα -οχι πολλα- στον πινακα φιλολογων που ενω περισυ απεκτησαν μορια αρα προσεληφθησαν ταυτοχρονα φετος εκτοξευθηκαν στον πινακα με την αποκτηση μεταπτυχιακου.Πως γινεται αυτο;
Γίνεται και παραγίνεται (σε πολλούς πίνακες και σε πολλές ειδικότητες)... Π.χ. από Δευτέρα πρωί έως Παρασκευή μεσημέρι κάποια από αυτά τα άτομα (εντάξει, όχι όλα, μη μας πουν ότι τα ισοπεδώνουμε όλα...) δούλευαν στο σχολείο τους στην Κρήτη, στο Αιγαίο, στον Έβρο, οπουδήποτε ήταν αυτό και κάθε Παρασκευή πρωί μέχρι Κυριακή βράδυ σπούδαζαν, ταξίδευαν, ψώνιζαν, έπιναν καφέ (θα σε γελάσω) στο Τορίνο... Τι δεν κατάλαβες;;;
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος tosodula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την αγωνία!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1034 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:51:09 μμ »
Παράθεση
Παράθεση από: pde86 στις Σήμερα στις 12:27:26 μμ
Εγω πάλι εντοπισα  ατομα -οχι πολλα- στον πινακα φιλολογων που ενω περισυ απεκτησαν μορια αρα προσεληφθησαν ταυτοχρονα φετος εκτοξευθηκαν στον πινακα με την αποκτηση μεταπτυχιακου.Πως γινεται αυτο;
Γίνεται και παραγίνεται (σε πολλούς πίνακες και σε πολλές ειδικότητες)... Π.χ. από Δευτέρα πρωί έως Παρασκευή μεσημέρι κάποια από αυτά τα άτομα (εντάξει, όχι όλα, μη μας πουν ότι τα ισοπεδώνουμε όλα...) δούλευαν στο σχολείο τους στην Κρήτη, στο Αιγαίο, στον Έβρο, οπουδήποτε ήταν αυτό και κάθε Παρασκευή πρωί μέχρι Κυριακή βράδυ σπούδαζαν, ταξίδευαν, ψώνιζαν, έπιναν καφέ (θα σε γελάσω) στο Τορίνο... Τι δεν κατάλαβες;;;

Το σενάριο που οι άνθρωποι αυτοί δούλευαν και ταυτόχρονα παρακολουθούσαν μεταπτυχιακό στην πόλη που δούλευαν (π.χ. Αθήνα, Θεσ/νίκη) , ή ολοκλήρωναν την διπλωματική τους (κάτι που γίνεται και από απόσταση), μάλλον δεν περνάει από το μυαλό. Υπήρχαν πολλές τέτοιες περιπτώσεις στο μεταπτυχιακό που έκανα και είναι λίγο άδικο να βγάζουμε κακόβουλα συμπεράσματα αν δε γνωρίζουμε, δε νομίζετε;

Εκτός και αν στους δικούς σας πίνακες γράφει και χώρα προέλευσης καθώς και πλήρες βιογραφικό κάθε υποψηφίου, οπότε πάω πάσο.

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Σέβομαι την εμπειρία μερικών, σέβομαι την επιμόρφωση, σέβομαι τα σεμινάρια, ας δεχτούν λοιπόν και οι υπόλοιποι πως υπάρχουν πολλοί που κόπιασαν για να πάνε και ένα βήμα παραπέρα, χωρίς κομπίνες και βύσματα.


Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1035 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:52:27 μμ »
Δηλαδη ενσταση γι'αυτους δε γινεται?Ειναι επιτρεπτο?

Επισης να ρωτησω κατι.Υπαρχει ατομο που εμφανιζεται φετος σε καλη σειρα πινακα με προυπηρεσια απο 2010-2011 και 2011-12 και στους περισυνους πινακες δεν υπαρχει καν.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.