*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 953065 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΓΕΝΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3864 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 02:59:45 μμ »
Πλήρης απογοήτευση!!! Τηλεφώνησα το πρωί και μου διευκρίνισαν ότο στη δευτεροβάθμια η πρόσληψη 22 αναπληρωτών ήταν η β΄φάση!!!
Έπεται β΄φάση παράλληλη και δυστυχώς άσχετα με τα κενά που γνωρίζουν και οι ίδιοι, λεφτά δεν υπάρχουν!
Εύχομαι μου είπε να βρεθούν χρήματα και για γ΄φάση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:50:35 »

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3865 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 03:16:56 μμ »
Πλήρης απογοήτευση!!! Τηλεφώνησα το πρωί και μου διευκρίνισαν ότο στη δευτεροβάθμια η πρόσληψη 22 αναπληρωτών ήταν η β΄φάση!!!
Έπεται β΄φάση παράλληλη και δυστυχώς άσχετα με τα κενά που γνωρίζουν και οι ίδιοι, λεφτά δεν υπάρχουν!
Εύχομαι μου είπε να βρεθούν χρήματα και για γ΄φάση!

Να παθω παρακρουση τωρα ή μετα;  :'(

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3866 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 03:31:33 μμ »
Παιδια ψυχραιμια!!! Ακριβως στην προηγουμενη σελιδα ενας συναδελφος που τηλεφωνησε χτες του ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα γινει η β' φαση (για φιλολογους ρωτησε), δεν ειπαν οτι εγινε ηδη. Ουτε και οταν βγηκε αυτη η φαση των 22 ατομων την ονομασε καποιος απο το υπουργειο β' φαση. Ενταξει δε λεω τα πραγματα ειναι δυσκολα, αναμενουμε λιγοτερο αριθμο ατομων απο περυσι και απο οτι φαινεται οι φιλολογοι ειδικα εχουν αδικηθει περισσοτερο απο ολους στον αριθμο προσληψεων, αλλα ας μη δενουμε και κομπο τι λεει η καθεμια που απανταει στα τηλεφωνα καθως ειναι φανερο πολλες φορες δεν εχουν ιδεα τι γινεται και δεν συνεννοουνται και μεταξυ τους.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3867 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 03:31:40 μμ »
Πλήρης απογοήτευση!!! Τηλεφώνησα το πρωί και μου διευκρίνισαν ότο στη δευτεροβάθμια η πρόσληψη 22 αναπληρωτών ήταν η β΄φάση!!!
Έπεται β΄φάση παράλληλη και δυστυχώς άσχετα με τα κενά που γνωρίζουν και οι ίδιοι, λεφτά δεν υπάρχουν!
Εύχομαι μου είπε να βρεθούν χρήματα και για γ΄φάση!

ΝΤΡΟΠΗ
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:50:35 »

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3868 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 03:40:09 μμ »
Παιδια ψυχραιμια!!! Ακριβως στην προηγουμενη σελιδα ενας συναδελφος που τηλεφωνησε χτες του ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα γινει η β' φαση (για φιλολογους ρωτησε), δεν ειπαν οτι εγινε ηδη. Ουτε και οταν βγηκε αυτη η φαση των 22 ατομων την ονομασε καποιος απο το υπουργειο β' φαση. Ενταξει δε λεω τα πραγματα ειναι δυσκολα, αναμενουμε λιγοτερο αριθμο ατομων απο περυσι και απο οτι φαινεται οι φιλολογοι ειδικα εχουν αδικηθει περισσοτερο απο ολους στον αριθμο προσληψεων, αλλα ας μη δενουμε και κομπο τι λεει η καθεμια που απανταει στα τηλεφωνα καθως ειναι φανερο πολλες φορες δεν εχουν ιδεα τι γινεται και δεν συνεννοουνται και μεταξυ τους.

Ποιος μετέφερε κάτι τέτοιο; Όσοι τηλεφωνήσαμε, δεν έχουμε ευχάριστα νέα.
Θεωρώ πάντως πως είμαστε ο μόνος κλάδος που θα έχουμε τόσο μεγάλη μείωση στις προλήψεις από πέρυσι.
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3869 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 03:49:30 μμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα γεμάτη προσλήψεις ;D!

Μόλις πήρα τηλ. στο 190 για άλλο θέμα και ρώτησα και για β΄φάση γενικώς και ειδικώς για φιλολόγους. Μου απάντησε η ευγενική κυρία, η οποία ήταν αρκετά αγχωμένη γιατί με κάτι ασχολούνταν εντατικώς (ας ελπίσουμε με δικές μας υποθέσεις)  και μου είπε ότι δεν ξέρει πότε θα γίνει η β΄φάση (άρα θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει). Τότε της είπα "μα τα κενά είναι πολλά..." και το θετικό είναι ότι συμφώνησε, αλλά έχουν λέει πρόβλημα με τις πιστώσεις...Αυταααα.. Θα ξανακαλέσω σε λίγο για να ερευνήσουν το άλλο θέμα μου και θα σας ενημερώσω!


pe02.5  Σε αυτο εδω το μηνυμα αναφερομαι. Εγω δεν εχω τηλεφωνησει απο την προηγουμενη εβδομαδα, δεν αντεχω αλλο τα "δεν ξερουμε" οποτε μεταφερω αυτο εδω που συμφωνα με το συναδελφο αυτα ειπωθηκαν στο τηλεφωνημα.  Ολοι δηλαδη που τηλεφωνησατε σημερα σας ειπαν ξεκαθαρα και στα σιγουρα (χωρις νομιζω-πιστευω- ετσι καταλαβα) οτι οι 22 ηταν η δευτερη φαση; Σε αυτο αναφερομαι και οχι στις ελαχιστες η ανυπαρκτες πιστωσεις που λενε οτι υπαρχουν, αυτο το ειχαμε καταλαβει καιρο τωρα.

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3870 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:08:28 μμ »
Παιδιά, εγώ πήρα χθες και μάλιστα δυο φορές. Μίλησα με δυο διαφορετικές υπαλλήλους στο τηλ. και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα γίνει η β΄φάση και ότι είναι δύσκολα τα πράγματα από οικονομικής πλευράς. Δε μου είπαν ότι η β φάση έγινε.
Μα είναι τελικά τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3871 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:09:44 μμ »
Σωστά F. το είχα διαβάσει κι εγώ αυτό το μήνυμα.
Σε εμένα προσωπικά δεν κατονόμασαν τη φάση των 22 ατόμων ως 2η, αλλά μου είπαν να μην περιμένω και πολλά. Ο αριθμός θα είναι ελάχιστος, μην περιμένετε πολλά δυστυχώς, ακριβώς έτσι μου είπαν. Δεν έχουμε πιστώσεις, δεν ξέρουμε τίποτα ούτε πότε θα ξαναπάρουμε ούτε κι αν.. ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ.
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΓΕΝΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3872 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:12:17 μμ »
Μια χαζή ερώτηση, ποιος ή με βάση ποιες προϋποθέσεις ονομάζεται μια φάση α΄ή β΄ή γ΄;;;

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3873 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:14:39 μμ »
Παιδιά, εγώ πήρα χθες και μάλιστα δυο φορές. Μίλησα με δυο διαφορετικές υπαλλήλους στο τηλ. και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα γίνει η β΄φάση και ότι είναι δύσκολα τα πράγματα από οικονομικής πλευράς. Δε μου είπαν ότι η β φάση έγινε.
Μα είναι τελικά τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι!  ;)

Ξανά ΝΤΡΟΠΗ!
Για Α/θμια είχαν και για γενική και για ειδική. Τι να πω; Μα δεν εξάντλησαν ούτε τις πιστώσεις που είχαν ανακοινώσει.
Πλήρης απογοήτευση. Και μετά λένε για καινούρια μοριοδότηση; Οι ίδιοι και οι ίδιοι θα αναλώνονται. Πρώτα τα σεμινάρια, μετά τα λίγα μεταπτυχιακά, όλοι όσοι είμαστε νέοι και θέλουμε να προσφέρουμε, στον ΚΑΙΑΔΑ. Είτε κάνουμε μεταπτυχιακά είτε διδακτορικά, κάτι πάντα θα εφευρίσκουν οι συντεχνίες να μην τους αλλοιώνουμε τις καλά πιασμένες καρέκλες..Ποιος ΑΣΕΠ και κουραφέξελα; Τίποτα δε θα γίνει..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2012, 04:16:15 μμ από pe02.5 »
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3874 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:23:27 μμ »
Μια χαζή ερώτηση, ποιος ή με βάση ποιες προϋποθέσεις ονομάζεται μια φάση α΄ή β΄ή γ΄;;;


Μια φορά κι έναν καλύτερο καιρό το κ*λο -Υπουργείο μας, βάπτιζε τις προσλήψεις α,β, γ, δ...στ. Τώρα πια που δεν ξέρει κανείς τι ακριβώς του γίνεται βγάζει πότε πότε κάτι μουφο- προσφορές και τις βαπτίζει όπως θέλει ανάλογα με την ψυχοπνευματική του κατάσταση χωρίς πιθανώς να φαντάζεται ότι από τα χείλια του κρέμονται κάμποσες ζωές!
Έλεος πια με ποιους έχουμε να κάνουμε!

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3875 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:26:17 μμ »
Μια χαζή ερώτηση, ποιος ή με βάση ποιες προϋποθέσεις ονομάζεται μια φάση α΄ή β΄ή γ΄;;;


Μια φορά κι έναν καλύτερο καιρό το κ*λο -Υπουργείο μας, βάπτιζε τις προσλήψεις α,β, γ, δ...στ. Τώρα πια που δεν ξέρει κανείς τι ακριβώς του γίνεται βγάζει πότε πότε κάτι μουφο- προσφορές και τις βαπτίζει όπως θέλει ανάλογα με την ψυχοπνευματική του κατάσταση χωρίς πιθανώς να φαντάζεται ότι από τα χείλια του κρέμονται κάμποσες ζωές!
Έλεος πια με ποιους έχουμε να κάνουμε!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3876 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:28:29 μμ »
Εδω ακουσα οτι θα κοψουν τον ΑΣΕΠ στη γενικη... στην ειδικη ουτε που θα τον δουμε ποτε... και ξερεις αν γινοταν πολλα θα ξεκαθαριζονταν, απο αποψη γνωσεων διδακτικης πρακτικης τουλαχιστον, καθως πολλοι αναπληρωτες το παιζουν ειδικοι αλλα μονο στο ονομα (νετοι-σκετοι σεμιναριουχοι συνηθως αλλα και καποιοι καινουργιοι μεταπτυχιακοι απο... συγκεκριμενες ξενες χωρες). Αποψη μου και αναλαμβανω πληρως την ευθυνη των λογων μου οποτε αν θελετε χτυπηστε με αφοβα  ;) ;) ;)


Τις τελευταιες μερες το εχω παρει αποφαση οτι δεν προκειται να ειμαι μεσα (εδω αλλοι που δουλευαν εδω και 5-6 χρονια και ειναι απεξω ακομα) οποτε εχω ανοιξει πανια για ιδιαιτερα και ο,τι κατσει. Τουλαχιστον να μπορω να πληρωνω καποια εξοδα μου (αν καθησω και αλλο ετσι περιμενοντας δεν προκειται να βρω τιποτα αργοτερα) και απασχολουμαι και στον τομεα μου.

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3877 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:34:22 μμ »
Ελάτε ας μη χάσουμε το κουράγιο μας.
Κάθε χρόνο τέτοια εποχή μας κάνουν τα νεύρα κρόσσια!! Έτσι για να γουστάρουν. Άραγε αυτοί που δίνουν τις φαρμακερές αυτές απαντήσεις είναι πάντα οι ίδιοι???????Πρέπει να τσοντάρουμε τίποτα να πάνε να κάνουν καμιά ψυχοθεραπεία γιατί τους βλέπω να χειροτερεύουν και να τρελαίνουν κι εμάς στο τέλος! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161196
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.