*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 953283 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioulia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4354 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 05:00:40 μμ »
τώρα σιγά σιγά παίρνει τη σκυτάλη και η β/θμια... όλοι μειωμένου ωραρίου στην β/θμια... για να δούμε την κατανομή... η απορία μου είναι η εξής... αν πάρουν 3-4 μειωμένου στην Α Πειραιά, ή 3-4 μειωμένου στην Α Αθήνας ή οπουδήποτε αλλού... τότε γιατί δεν πήραν κάποιους με πλήρες ωράριο?... απλά για να πούνε ότι πήρανε πολύ κόσμο?  ... για να δούμε λοιπόν η κατανομή θα δικαιολογεί το μειωμένο ωράριο ή απλά πρόκειται για πολιτικούς λόγους?

Σε ερώτηση στο γραφείο του κ. Λολίτσα (2103442191), μια κυρία μου απάντησε ότι ανάλογα, δεν μπορεί κάποιος να είναι και Κηφισιά και Ν. Ιωνία την ίδια μέρα λόγω αποστάσεων (Β Αθηνών και τα 2)... εμένα προσωπικά μια τέτοια απάντηση δεν με καλύπτει μιας και πολλοί από την παράλληλη της πρώτης φάσης  είναι σε διαφορετικά σχολεία με αντίστοιχες ή και μεγαλύτερες αποστάσεις!!!

έχεις απόλυτο δίκιο, κάποιος μπορεί να θέλει να την κάνει αυτή την απόσταση και να μην έχει πρόβλημα!!πάντως αν κάποιος πάει σ ένα νομό όπου κάλεσαν και άλλα δύο άτομα και προηγείται στον πίνακα απο αυτούς μπορεί να διεκδικήσει και να πάρει τις ώρες τους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:28:25 »

Αποσυνδεδεμένος panosonap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4355 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 05:00:57 μμ »
υπάρχει περίπτωση να γίνουν 90 προσλήψεις μειωμένου χωρίς αυτές να αλληλοκαλύπτονται δηλαδή να μην δικαιολογούν την πρόσληψη πλήρους ωραρίου ο αριθμός είναι μεγάλος θα μπορούσε εν μερει να δικαιολογηθεί εαν αυτές ήταν της τάξεως των 40-50 θέσεων όπως έγινε το 2011 με 48 μειωμένου.Ειναι αδιανόητο τη στιγμή αυτή να έχουν πιστώσεις να έχουν ανάγκες και να θέλουν τώρα να μας πείσουν ότι οι ανάγκες ως δια μαγείας είναι μικρότερες.

Μαρία συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... μόνο λόγοι πολιτικοί μου έρχονται στο νου για τόσους μειωμένου. Να φανούν μεγάλα τα νούμερα των προσλήψεων, τι να πω... ελπίζω αυτή που σήκωσε το τηλ. να μου είπε λάθος αριθμό και στο τέλος η κατανομή των θέσεων να δικαιολογεί τον αριθμό των μειωμένου ωραρίου.

Αποσυνδεδεμένος ioulia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4356 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 05:05:47 μμ »
υπάρχει περίπτωση να γίνουν 90 προσλήψεις μειωμένου χωρίς αυτές να αλληλοκαλύπτονται δηλαδή να μην δικαιολογούν την πρόσληψη πλήρους ωραρίου ο αριθμός είναι μεγάλος θα μπορούσε εν μερει να δικαιολογηθεί εαν αυτές ήταν της τάξεως των 40-50 θέσεων όπως έγινε το 2011 με 48 μειωμένου.Ειναι αδιανόητο τη στιγμή αυτή να έχουν πιστώσεις να έχουν ανάγκες και να θέλουν τώρα να μας πείσουν ότι οι ανάγκες ως δια μαγείας είναι μικρότερες.

Μαρία συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... μόνο λόγοι πολιτικοί μου έρχονται στο νου για τόσους μειωμένου. Να φανούν μεγάλα τα νούμερα των προσλήψεων, τι να πω... ελπίζω αυτή που σήκωσε το τηλ. να μου είπε λάθος αριθμό και στο τέλος η κατανομή των θέσεων να δικαιολογεί τον αριθμό των μειωμένου ωραρίου.


σωστά τα λες αλλά το υπουργείο πρέπει να δικαιολογήσει τις μειωμένου ωραρίου θέσεις που θα δώσει

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4357 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 05:12:37 μμ »
μια κατανομή 60-55 πλήρους/40-30 μειωμένου στο περίπου στο σύνολο των 100 πιστώσεων ανταποκρίνεται στις δεδομένες ανάγκες και στις πιστώσεις που παρέχονται, η εσκεμμένη μετατροπή τους σε 18πλήρους/ 90 μειωμένου δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα δηλαδή υπάρχει η δυνατότητα να δοθούν αλλά για δικούς τους λόγους δεσμεύουν τις πιστώσεις-λεφτά;
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:28:25 »

Αποσυνδεδεμένος panosonap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4358 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 05:22:24 μμ »
μια κατανομή 60-55 πλήρους/40-30 μειωμένου στο περίπου στο σύνολο των 100 πιστώσεων ανταποκρίνεται στις δεδομένες ανάγκες και στις πιστώσεις που παρέχονται, η εσκεμμένη μετατροπή τους σε 18πλήρους/ 90 μειωμένου δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα δηλαδή υπάρχει η δυνατότητα να δοθούν αλλά για δικούς τους λόγους δεσμεύουν τις πιστώσεις-λεφτά;

παντως πρέπει να πάρουμε όλοι σήμερα για να τους τα πούμε αυτά για άλλη μια φορά. και κυρίως στο γραφείο του λολιτσα. Εκτός και αν είναι και οι 90 σε διαφορετικα μέρη!!!

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4359 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 05:42:51 μμ »
τα επιχειρήματα μου έχουν γνωστοποιηθεί στην προισταμένη του τμήματος όπως επίσης και οι συνακόλουθες κινήσεις μου σε περίπτωση που οι κατανομές επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα μου και προκύπτει έννομο συμφέρον
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4360 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 07:08:20 μμ »
Μίλησε κανείς με υπουργείο???κανένα νεότερο???θα βγουν σήμερα???

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4361 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 08:11:31 μμ »
μίλησα με υπουργείο και θα ανακοινωθούν σήμερα οι προσλήψεις!!οι πε2 θα είναι γύρω στους 100 και οι προσλήψεις θα είναι κυρίως μειωμένου ωραρίου...  :(
OYAOY!!!! Πάλι εκτός θα είμαι! χαχαχα! καλύτερα τώρα που το σκέφτομαι!

Συμφωνώ μαζί σου Katerinal. Κι εγώ εκτός με βλέπω!!!!!! Καλύτερα εδώ που τα λέμε.....ουδεμία αντίρρηση@@@@
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4362 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 08:16:12 μμ »
κ εγώ δεν έχω μεγάλες πιθανότητες!!!! :-[

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4363 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 09:21:42 μμ »
τι λέτε? να περιμένουμε και άλλο???

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4364 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 10:08:32 μμ »
τι λέτε? να περιμένουμε και άλλο???
Εγώ παιδιά πλέον έχω πάψει να ελπίζω  -από το Νοέμβρη που πήραν και τους τελευταίους
Και από του χρόνου θα είναι ακόμη χειρότερα, έτσι άρχισα από φέτος να προσαρμόζομαι στη νέα ζοφερή πραγματικότητα
που μας περιμένει..... :( :(
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4365 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 10:57:58 μμ »
Ειλικρινά, ορισμένους από εσάς δεν τους καταλαβαίνω. Τι απογοητεύστε έτσι; Η εκπαίδευση στην ειδική αγωγή (όσοι τη διαθέτετε) δεν έδωσε και υποσχέσεις για δια βίου απασχόληση σε ειδικές δομές και σχολεία. Κανείς δεν σάς /μας έταξε τίποτα. Οι εκαπιδευτικοί δεν απασχολούνται μόνο σε σχολεία, αρκεί να υπάρχει όρεξη και για άλλους προσανατολισμούς. Κατεβάστε ιδέες, τολμήστε. Εκτός και εάν το ''δημόσιο'' είναι γλυκό και η βαρεμάρα για σήκωμα από τον καναπέ μεγάλη  :)

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4366 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 11:22:03 μμ »
αυτό που προκαλεί τελικά απογοήτευση είναι ότι μπαίνει κάποιος στη διαδικασία αναζήτησης προοπτικών στο εξωτερικό όχι γιατί η χώρα βιώνει κρίση και οι περικοπές είναι αναγκαίες αλλά γιατί ο τρόπος λειτουργίας του συστήματος είναι στρεβλός ηθελημένα, οι παλιές νοοτροπίες δεν διαφοροποιούνται ούτε στο ελάχιστο και τα περιθώρια ορθολογισμού εξαντλούνται μεμονωμένα..
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος sagitarius

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4367 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 11:29:00 μμ »
Gale 2012..θα ηθελα πραγματικά να μου πεις ττι προτασεις εχεις για εργασία...γιατι απο κριτική καλα παμε...μη μου πεις οτι αν σε προσλαβουν θα αρνηθείς...
ξερω κατι τυπακια που κριτικαρουν και ειναι αυτα που δεν βαζουν ουτε κουτακι...ή τα παιρνουν μαυρα απο την παραπαιδεια..
Καλη ειναι η κριτική αλλα καλυτερη η αυτοκριτικη δεν ξερεις τι εχει κανει και τι κανει ο καθενα απο μας που αγωνια Και στο κατω κατω αν θες να μιλησεις για αυτό το θεμα ανοιξε καινουργιο εδω μιλαμε για τη φαση αναπληρωτων ειδικης αγωγής!!!
εσυ μας ελειπες βραδιατικα|!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 738
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.