*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 52751 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
τις ενστάσεις που τις υποβάλλουμε; στην περιφέρεια όπου στείλαμε και την αίτηση;
υπάρχει ειδικό έντυπο;
Η ένσταση κατά των Πινάκων μέσα σε προθεσμία 5 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία ανάρτησής τους,
υποβάλλεται ή αποστέλλεται, από τον/την υποψήφιο/α στη διοίκηση του ΟΑΕΔ, υπόψη Δευτεροβάθμιας Επιτροπής Αξιολόγησης Ωρομίσθιου Εκπαιδευτικού Προσωπικού, η οποία ορίζεται με Απόφαση Διοικητή,
(Δ/νση : Εθνικής Αντιστάσεως 8, Άλιμος, Τ.Κ. 174 56).

Η αποστολή των ενστάσεων γίνεται ταχυδρομικώς συστημένα, ή με courier από τον/την υποψήφιο/α. Οι ενστάσεις κατά των πινάκων από υποψηφίους εκπαιδευτικούς που πήραν μέρος στην επιλογή για να εξεταστούν πρέπει:
Να έχουν υποβληθεί μέσα στην προβλεπόμενη χρονική προθεσμία.
Να περιλαμβάνουν τα πλήρη στοιχεία του υποψήφιου , την ειδικότητα για την οποία ήταν υποψήφιος, τις ΕΠΑ.Σ για τις οποίες αιτήθηκε να αξιολογηθεί και τους συγκεκριμένους λόγους για τους οποίους ενίσταται αναλυτικά.

Δεν υπάρχει ειδικό έντυπο. Δημιούργησε εσύ ένα πίνακα με τα στοιχεία σου αριστερά σε μορφή αίτησης και στα δεξιά κάνε αναλυτική περιγραφή των λόγων για τους οποίους ενίστασαι.


εγω ειμαι δευτερη και μου φαγανε κατι μοριακια.....δηλ δεν παμε στον οαεδ να παρουμε το εντυπο της ενστασης????καποιος μου ειπε οτι πρεπει μαζι με την ενσταση να ξαναστειλω και τις προυπηρεσιες μου!!!!!!!!!!

οποτε θα κανω μια χειρογραφη ε????????? :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ menmas!
λαζαρε ευτυχως που υπαρχεις και εσυ και απαντας στις ερωτησεις με την ταχυτητα του φωτος. εγω παλι πρωτος ειμαι παλι δεν θα με παρουν 8)
Να είσαι καλά Γιώργο. Εγώ φέτος είμαι τρίτος στον πίνακα ΤΕΙ, αλλά στον πίνακα ΑΕΙ απέναντι είναι ένας με τόσο πολλά μόρια που θα πάρει τις λίγες ώρες που θα προκύψουν. Έτσι, δε θα δουλέψει ούτε ο πρώτος ΤΕΙ.

Επομένως δεν πρόκειται να διδάξω στον ΟΑΕΔ φέτος. Μάλλον ήρθε η ώρα να πάω μόνιμος στο Υπ. Παιδείας.
Αν δε γίνει και αυτό...τότε απλά θα είμαι άνεργος!  :(

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
kat810 αν θες στείλε μου ένα κενό mail στο mail μου για να μπορέσω να σου στείλω φόρμα ένστασης που έχω δημιουργήσει εγώ παλιότερα. Δε θα σου το χρεώσω, αλλά θα ζητήσω να μη σκοτώνεις τις παραθέσεις και τα μηνύματά σου μαζί!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
kat810 αν θες στείλε μου ένα κενό mail στο mail μου για να μπορέσω να σου στείλω φόρμα ένστασης που έχω δημιουργήσει εγώ παλιότερα. Δε θα σου το χρεώσω, αλλά θα ζητήσω να μη σκοτώνεις τις παραθέσεις και τα μηνύματά σου μαζί!  ;D ;D ;D

 :-[ :-[ :-[  θα σου στειλω...ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimdic2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η Δευτεροβάθμια Επιτροπή ορίζεται με απόφαση Διοικητή;;;;;;;;;;;;;;;;;;Σιγά μην ασχοληθεί ο Διοικητής ........... Απαντήστε πρώτα σε καμία ένσταση υποψηφίου, δημοσιοποιείστε και τα ονόματα αυτών που συμμετείχαν στην Αβάθμια (υπογραφές στους πίνακες;;;;;;;) και στην Ββάθμια επιτροπή.

Τμήμα Οργάνωσης και λειτουργίας Σχολών………κύριε προϊστάμενε δεν παίζουν με την δουλειά των ωρομισθίων ….άνθρωποι είναι με οικογένειες που ζούνε από την ωρομισθία.

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Καλησπέρα.
Έχω μερικές απορίες για το πως δουλευει το σύστημα στον οαεδ....
1. πως ξέρεις αν έχει τυριθεί η σειρά προτεραιότητας?
2. από που μαθαίνεις πόσους παίρνουν ανα ειδικότητα?
3. μέχρι ποιο νούμερο του πίνακα έχεις πιθανότητες?

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
καλησπερα.βγηκαν τα αποτελεσματα του οαεδ για ωρομισθιους και μου εχουνε μετρησει λαθος τα μορια.θελω να κανω ενσταση,γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το εντυπο?
ευχαριστω
Καλησπέρα,αναφέρεσαι σε αυτά τα αποτελέσματα;
http://www.oaed.gr/Pages/SN_1399.pg
Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο;
http://www.oaed.gr/Pages/SN_10.pg

Επικοινωνία   
Ο.Α.Ε.Δ.

Εθν. Αντιστάσεως 8, 17456 ΑΛΙΜΟΣ

Τηλ. Κέντρο: 210-9989000

FAX Διοίκησης: 210-9989500

Ταχ. Θυρίδα: 77117 / 17510 Π.ΦΑΛΗΡΟ
Τηλεφωνικός κατάλογος Υπηρεσιών Ο.Α.Ε.Δ.

Τηλεφωνικοί κατάλογοι Ευρωσυμβούλων

Κατάλογοι Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου Υπηρεσιών (ΚΠΑ-ΤΥ) Περ/κών Δ/νσεων Ο.Α.Ε.Δ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 01:39:43 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα.
Έχω μερικές απορίες για το πως δουλευει το σύστημα στον οαεδ....
1. πως ξέρεις αν έχει τυριθεί η σειρά προτεραιότητας?
2. από που μαθαίνεις πόσους παίρνουν ανα ειδικότητα?
3. μέχρι ποιο νούμερο του πίνακα έχεις πιθανότητες?
Καλησπέρα Μαριάνθη.
1. Αν θες να το ελέγξεις πηγαίνεις στον ΟΑΕΔ και βλέπεις ποιος προσλήφθηκε και αν παραγκωνίστηκες.
    Διαφορετικά εμπιστεύεσαι τη διαδικασία, όπως την εμπιστεύεσαι και για τις προσλήψεις στο Υπ. παιδείας.
2. Δεν υπάρχει κανόνας. Αυτό έχει να κάνει με τις ανάγκες κάθε ΕΠΑΣ. Επίσης παίζει ρόλο αν δημιουργηθεί τμήμα!
3. Αυτό έχει να κάνει και με την ειδικότητα και με το πόσα τμήματα της ειδικότητάς σου έχει η ΕΠΑΣ. Εννοείται
    ότι διαφέρουν οι ανάγκες κάθε ΕΠΑΣ. Αν πάλι είσαι στην Αθήνα και έχεις δηλώσει 10 ΕΠΑΣ έχεις περισσότερες
    πιθανότητες πρόσληψεις.

Αν ήσουν πιο συγκεκριμένη θα λάβαινες σαφή απάντηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 01:40:39 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ Lasid για την απαντησή σου...
Πιο συγκεκριμένα δεν μπορώ να τοποθετηθώ καθώς είμαι από μια ειδικότητα που έχει σβήσει σχεδόν (ηλεκτρονικός) και δεν έχω καταφέρει να δουλέψω ακόμα ως καθηγήτρια.....
Ελπίζω όμως κάθε φορά.... :(

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ναι είναι δύσκολη η ειδικότητά σου. Από πέρυσι που μειώθηκαν τα τμήματα, μειώθηκαν και οι πιθανότητες πρόσληψης. Φαντάσου εγώ που δουλεύω από το 2003 φέτος δεν έχω καμιά πιθανότητα να προσληφθώ στον ΟΑΕΔ. Φυσικά δεν έχω επαγγελματική προϋπηρεσία. Άρα ο μόνος τρόπος να εργαστείς ως καθηγήτρια είναι να είχες δουλέψει τα προηγούμενα χρόνια στον τομέα σου και να πάρεις πολλά μόρια από την επαγγελματική προϋπηρεσία. Αρκεί να κάνεις αίτηση και στο σωστό νομό με το λιγότερο ανταγωνισμό! Αλχημείες δηλαδή!

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
καλησπερα.βγηκαν τα αποτελεσματα του οαεδ για ωρομισθιους και μου εχουνε μετρησει λαθος τα μορια.θελω να κανω ενσταση,γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το εντυπο?
Και σε μένα λάθη. Για σφαλιάρες είναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 01:41:58 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
ευχαριστω Lasid , παιρνουν πολυ λιγα ατομα δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Καλημέρα

Μπορούμε να ζητήσουμε γραπτή απάντηση για το πως γίνεται η πρόσληψη σε ειδικότητες με 2 πίνακες?π.χ ΠΕ19-20 και όχι μόνο.

Γιατί δεν μας ανακοινώνουν τις εκάστοτε εσωτερικές ενημερώσεις που "τακτοποιούν"το σχετικό ζήτημα???

Ξέρει κανείς που πρέπει να απευθυνθούμε (στα κεντρικά) για να ζητήσουμε γραπτή απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα? Υποχρεούνται να μας δώσουν ή όχι?

Και αν δεν ξέρουν πως θα το κάνουν φέτος, να ξέρουμε επίσημα πως έγινε πέρυσι! Γιατί παρατηρήθηκε έντονα το γεγονός να καλόυν συναδέλφους απο τον έναν πίνακα και μετά να πέρνουν τηλ και να λένε "συγνώμη έγινε λάθος!!"και μάλιστα ορισμένοι πρόλαβαν και υπέγραψαν και μετά τους τα ακύρωσαν !!!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
υπάρχει κανείς που του αναγνωρίστηκε η επαγγελματικη εμπειρία από ιδιωτικό τομέα ως μισθωτός, να μας πει τι παίζει με Επιθεώρηση εργασίας, με κωδικό ειδικότητας και βεβαίωση μη ύπαρξης κωδικού ειδικότητας κλπ?

τι πρέπει να κάνει κανεις για αυτά; πρέπει να πάω στην Επιθεώρηση εργασίας της περιοχής που υπαγόταν ο εργοδότης μου που εργαζόμουν πριν από 10 χρόνια και που ενδεχομένως δεν υπάρχει πια η εταιρία ή έχει μετακομίσει στην Βουλγαρία;

αν ξέρει κάποιος ας διαφωτήσει τους υπόλοιπους

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161904
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 477
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 412
Σύνολο: 413

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.