*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 52748 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πως ακριβώς μοριοδοτείται η προϋπηρεσία που αποκτήθηκε σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ την προηγούμενη χρονιά; Κάθε διδακτική ώρα δίνει 1 μόριο; Για παράδειγμα πέρυσι η προϋπηρεσία μου ήταν 203 ώρες. Αυτό σημαίνει 203 μόρια; Συγνώμη αν έχει επαναληφθεί η ερώτηση αλλά έριξα μια ματιά και δεν βρήκα κάτι.
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
γεια σας!με καλεσαν απο την επας λακκιας σημερα για να με ενημερωσουν οτι ειμαι πρωτη στην λιστα για την μοναδα με τους μαθητες ειδικης αγωγης. γνωριζετε πως ειναι το κλιμα εκει?αν με καλεσουν ομως και στην ειδικη αγωγη του υπ. παιδειας τι γινεται?εχω αγχωθει λιγο...εσεις τι θα επιλεγατε?δεδομενου του γεγονοτος πως δεν θα με καλεσουν στις πρωτες φασεις...
Βρε παιδια αφου δεν εχουν βγει οι οριστικοι πινακες, πως καλουν?

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πως ακριβώς μοριοδοτείται η προϋπηρεσία που αποκτήθηκε σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ την προηγούμενη χρονιά; Κάθε διδακτική ώρα δίνει 1 μόριο; Για παράδειγμα πέρυσι η προϋπηρεσία μου ήταν 203 ώρες. Αυτό σημαίνει 203 μόρια; Συγνώμη αν έχει επαναληφθεί η ερώτηση αλλά έριξα μια ματιά και δεν βρήκα κάτι.
Ευχαριστώ πολύ!
Ακριβώς έτσι, κάθε διδακτική ώρα είναι ένα μόριο.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
γεια σας!με καλεσαν απο την επας λακκιας σημερα για να με ενημερωσουν οτι ειμαι πρωτη στην λιστα για την μοναδα με τους μαθητες ειδικης αγωγης. γνωριζετε πως ειναι το κλιμα εκει?αν με καλεσουν ομως και στην ειδικη αγωγη του υπ. παιδειας τι γινεται?εχω αγχωθει λιγο...εσεις τι θα επιλεγατε?δεδομενου του γεγονοτος πως δεν θα με καλεσουν στις πρωτες φασεις...
Βρε παιδια αφου δεν εχουν βγει οι οριστικοι πινακες, πως καλουν?
Δεν το κάλεσαν το Μαράκι. Τηλεφώνησαν άτυπα για να την ενημερώσουν ότι είναι πρώτη στη λίστα τους.
Κάτι μου λέει ότι το έκαναν για να βολιδοσκοπήσουν την κατάσταση, αν ενδιαφέρεται ακόμα για τις ώρες κλπ
Ίσως υπάρχει κάποια πιο κάτω στη λίστα που δούλευε και προηγούμενα χρόνια και θέλουν να δούνε αν υπάρχουν ελπίδες να την προσλάβουν και πάλι. Μπορεί η δεύτερη ή η τρίτη στη λίστα να έβαλε κάποιον να πάρει τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ εκ μέρους της επειδή θέλει τις ώρες. Ακόμα καλύτερα μπορεί πιο κάτω στη λίστα να βρίσκεται συγγενικό πρόσωπο κάποιου από τον ΟΑΕΔ. Τίποτα δεν είναι απίθανο.

Ένα είναι όμως σίγουρο. Το Μαράκι δεν το κάλεσαν ακόμα. Αυτό θα γίνει πιθανώς αρχές Οκτωβρίου όπως σε όλους τους ΟΑΕΔ (εκτός αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τα τμήματα ειδικής αγωγής και αρχίζουν νωρίτερα εκεί).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ok, λαθος καταλαβα...

Αποσυνδεδεμένος vasilitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Lasid.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ vasilitsa.

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
'Exω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τους ωρομίσθιους στα ΕΠΑΣ.
Καταρχας τα ΕΠΑΣ λειτουργούν ως πρωινά ή απογευματινά σχολεία;
Τα μαθήματα πότε ξεκινάνε;
Αν εισαι ωρομίσθιος εκεί μπορείς να εργαστείς και ως αναπληρωτής στην Α'βάθμια ή Β'βάθμια;
Εγώ ειμαι πρώτη στη λίστα στην ειδικοτητα μου σε συγκεκριμένο νομό; Πότε πρέπει να περιμένω να με ειδοποιήσουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απο φιλη μου που εργαζεται χρονια σε ΕΠΑΣ ξερω οτι υπαρχουν και πρωινα και απογευματινα τμηματα. Συνηθως την ειδοποιουν τηλεφωνικα γυρω στις 20 Σεπτεμβρη να τη ρωτησουν αν αποδεχεται τη θεση κτλ. αλλα μπορεις να περασεις και συ να ρωτησεις αφου εισαι πρωτη στη λιστα. Τα μαθηματα ξεκινουν Οκτωβρη αλλα σ'αυτο δεν ειμαι και 100% σιγουρη.Επισης νομιζω οτι δε μπορεις να εισαι και στην ΕΠΑΣ και αναπληρωτης.Αν εχω γραψει καποια ανακριβεια, ας με διορθωσει καποιος καλος συναδελφος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2012, 05:22:57 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Nevel, δεν ξερω βεβαια την ειδικοτητα σου αλλα καλο ειναι να περνουσες απο την ΕΠΑΣ να ρωτησεις ποσες ωρες θα εχεις την εβδομαδα και γενικα τις αποριες σου για να δεις τι συμφερει σε περιπτωση που ειναι πολυ πιο πιθανο να σε καλεσουν αναπληρωτρια. Η φιλη μου κανει 3 ωρες/εβδομαδα, που μπορει αν δε δημιουργηθει φετος τμημα να μην τις κανει ουτε αυτες.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Nevel, δεν ξερω βεβαια την ειδικοτητα σου αλλα καλο ειναι να περνουσες απο την ΕΠΑΣ να ρωτησεις ποσες ωρες θα εχεις την εβδομαδα και γενικα τις αποριες σου για να δεις τι συμφερει σε περιπτωση που ειναι πολυ πιο πιθανο να σε καλεσουν αναπληρωτρια. Η φιλη μου κανει 3 ωρες/εβδομαδα, που μπορει αν δε δημιουργηθει φετος τμημα να μην τις κανει ουτε αυτες.
Ειμαι ΠΕ06 Αγγλικών. Είναι αρκετά πιθανόν αν με πάρουν αναπληρώτρια και νόμιζα πως θα μπορούσα να τα συνδυάσω, όπως συνδυάζεις π.χ. Αναπληρωτρια και ΙΕΚ . Ευχαριστώ. Μάλλον πράγματι θα πρεπει να πάω εκεί και σε μια Δευτεροβάθμια να ρωτήσω για το τι ισχύει

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Nevel να το ψαξεις. Φανταζομαι oτι για να τα συνδυασεις αν βεβαια επιτρεπεται θα πρεπει να σε παρουν στον ιδιο ή σε γειτονικο νομο αναπληρωτρια. Τα τμηματα ειναι σιγουρα πρωινα και απογευματινα κ αν αποδεκτεις την προσληψη στην ΕΠΑΣ και μετα παραιτηθεις αποκλειεσαι απο τους πινακες για 2 ετη. Γι'αυτο ψαξτο καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2012, 06:33:31 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γεια σας!με καλεσαν απο την επας λακκιας σημερα για να με ενημερωσουν οτι ειμαι πρωτη στην λιστα για την μοναδα με τους μαθητες ειδικης αγωγης. γνωριζετε πως ειναι το κλιμα εκει?αν με καλεσουν ομως και στην ειδικη αγωγη του υπ. παιδειας τι γινεται?εχω αγχωθει λιγο...εσεις τι θα επιλεγατε?δεδομενου του γεγονοτος πως δεν θα με καλεσουν στις πρωτες φασεις...
Βρε παιδια αφου δεν εχουν βγει οι οριστικοι πινακες, πως καλουν?
Δεν το κάλεσαν το Μαράκι. Τηλεφώνησαν άτυπα για να την ενημερώσουν ότι είναι πρώτη στη λίστα τους.
Κάτι μου λέει ότι το έκαναν για να βολιδοσκοπήσουν την κατάσταση, αν ενδιαφέρεται ακόμα για τις ώρες κλπ
Ίσως υπάρχει κάποια πιο κάτω στη λίστα που δούλευε και προηγούμενα χρόνια και θέλουν να δούνε αν υπάρχουν ελπίδες να την προσλάβουν και πάλι. Μπορεί η δεύτερη ή η τρίτη στη λίστα να έβαλε κάποιον να πάρει τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ εκ μέρους της επειδή θέλει τις ώρες. Ακόμα καλύτερα μπορεί πιο κάτω στη λίστα να βρίσκεται συγγενικό πρόσωπο κάποιου από τον ΟΑΕΔ. Τίποτα δεν είναι απίθανο.

Ένα είναι όμως σίγουρο. Το Μαράκι δεν το κάλεσαν ακόμα. Αυτό θα γίνει πιθανώς αρχές Οκτωβρίου όπως σε όλους τους ΟΑΕΔ (εκτός αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τα τμήματα ειδικής αγωγής και αρχίζουν νωρίτερα εκεί).
ακριβως αυτό έγινε Lasid!Και εγω κατι τετοιο αντιληφθηκα,πως ηθελε να μαθει τις προθεσεις μου διοτι με ρωτησε αν εργαζομαι ή είμαι άνεργη και άλλες πληροφορίες που μου εκαναν εντύπωση.Πάντως μου είπε οτι μεχρι την Παρασκευή το πολύ Δευτερα θα με εχουν καλεσει να υπογραψω...υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν λιγες ωρες για να βολεψουν και καποιον δικο τους?Επειδη εχω δει πολλες παρατυπιες στις ΕΠΑΣ....

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10866
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
'Exω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τους ωρομίσθιους στα ΕΠΑΣ.
Καταρχας τα ΕΠΑΣ λειτουργούν ως πρωινά ή απογευματινά σχολεία;
Τα μαθήματα πότε ξεκινάνε;
Αν εισαι ωρομίσθιος εκεί μπορείς να εργαστείς και ως αναπληρωτής στην Α'βάθμια ή Β'βάθμια;
Εγώ ειμαι πρώτη στη λίστα στην ειδικοτητα μου σε συγκεκριμένο νομό; Πότε πρέπει να περιμένω να με ειδοποιήσουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Από το υπουργείο παιδείας δεν επιτρέπεται να δουλεύεις αλλού, εκτός αν πάρεις έγκριση από το ΠΥΣΔΕ για λίγες ώρες. Στον ΟΑΕΔ δε δίνουν σε άτομο που δουλεύει ήδη πάνω από 7 ώρες την εβδομάδα.

Σωστά τα λέει η EmmaB. Τα μαθήματα είναι και πρωινά και απογευματινά, αλλά τα περισσότερα είναι απογευματινά. Κάθε τμήμα κάνει μόνο μια φορά την εβδομάδα πρωί μάθημα και τότε έχει συνήθως εργαστήρια.

Αρχές Οκτώβρη ξεκινούν τα μαθήματα, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα σε προσλάβουν. Ο συνάδελφος Mpesg, καθηγητής αγγλικής φιλολογίας, πέρυσι δεν πήρε καμιά ώρα γιατί τις ανέλαβε η μόνιμη γαλλικός με επάρκεια αγγλικής γλώσσας. Σε ποιον ΟΑΕΔ είσαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 01:54:20 πμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161904
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 477
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 422
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.201 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.