*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 343119 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 18, 2012, 03:15:09 μμ »
Κοινώς όσοι είμαστε στο μεταίχμιο α-β φάσης καθόμαστε σε αναμμένα κάρβουνα!!!! :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:33 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 18, 2012, 03:58:45 μμ »
eva, μη νιώθεις μονη στα αναμμένα κάρβουνα! Εγώ π.χ. ήμουν πριν το 100-  είχα πολύ καλή θέση μετά τις ειδικές κατηγορίες- τώρα που μπήκαν και οι ΙΔΑΧ μπροστά μας έπεσα άλλες 11 θέσεις. Φέτος, για πρώτη φορά,  έχω δηλώσει μόνο τις 11 περιοχές της Αττικής και καθόλου κουτάκι. Αρχίζω και σκέφτομαι λοιπόν ότι και οι πάνω από μένα έκαναν το ίδιο και θα μου πάρουν τις θέσεις, οπότε δε θα με καλέσουν καν στην Α φάση! Φοβάμαι μήπως η Αττική δεν έχει καθόλου κενά λόγω αποσπάσεων ή μεταθέσεων. Αυτές τις μέρες είμαι διχασμένη προσωπικότητα: από τη μια σκέφτομαι ότι καλά έκανα και δεν δήλωσα τα πάντα, γιατί θα έφευγα και το κόστος - το ξέρετε όλοι καλά- είναι δυσβάσταχτο,  κι απ' την άλλη το μετανιώνω...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:02:42 μμ »
Παιδιά ,κατανοώ το άγχος σας και την ανεργία πολλών από εδώ αλλά γιατί δεν χαλαρώνετε και να ηρεμήσετε και ότι είναι να γίνει θα γίνει !Έχει νόημα τώρα να χτυπιόμαστε και να αγχωνόμαστε για το τι θα γίνει αρχές του μηνός; Θα πάρουν αναπληρωτές αυτό είναι σίγουρο.Επίσης πολλοί από εσάς θα έπρεπε να συμμετέχετε στο σύλλογο των φιλολόγων που δραστηριοποιείται ιδιαίτερα για τις β αναθέσεις αλλά το μόνο που σας ενδιαφέρει είναι για το αν και πότε θα πάτε αναπληρωτές και όταν πάτε αδιαφορείτε για τα θέματα του κλάδου μας .ΜΗ κρύβεστε πίσω από το δάκτυλό σας ...όταν θα αρχίσουν οι β αναθέσεις και θα θιγούμε  όλοι μας και θα χάνονται θέσεις συνέχεια να δούμε μετά πως θα μετράμε τους αναπληρωτές !Φιλικά πάντα .

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:02:55 μμ »
Αποκλείεται να μην υπάρχουν θέσεις ΑΡΚΕΤΕΣ φέτος σε Αττική. στη θέση σου δεν θα ανησυχούσα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:33 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:05:30 μμ »
Παιδιά ,κατανοώ το άγχος σας και την ανεργία πολλών από εδώ αλλά γιατί δεν χαλαρώνετε και να ηρεμήσετε και ότι είναι να γίνει θα γίνει !Έχει νόημα τώρα να χτυπιόμαστε και να αγχωνόμαστε για το τι θα γίνει αρχές του μηνός; Θα πάρουν αναπληρωτές αυτό είναι σίγουρο.Επίσης πολλοί από εσάς θα έπρεπε να συμμετέχετε στο σύλλογο των φιλολόγων που δραστηριοποιείται ιδιαίτερα για τις β αναθέσεις αλλά το μόνο που σας ενδιαφέρει είναι για το αν και πότε θα πάτε αναπληρωτές και όταν πάτε αδιαφορείτε για τα θέματα του κλάδου μας .ΜΗ κρύβεστε πίσω από το δάκτυλό σας ...όταν θα αρχίσουν οι β αναθέσεις και θα θιγούμε  όλοι μας και θα χάνονται θέσεις συνέχεια να δούμε μετά πως θα μετράμε τους αναπληρωτές !Φιλικά πάντα .

Σόρι αλλά σε ποιόν απευθύνεσαι?? Που ξέρεις που βάζουμε το δάχτυλό μας (με το παρδόν) και που δραστηριοποιούμαστε?? Όσο για το άγχος έχεις δίκιο...Με την αναπλήρωση θα ασχολούμαστε?? Μας τρέχουν τα φράγκα απ'τα πατζάκια και όσο για το Καστελλόριζο άκουσα ότι έχει ωραίες παραλίες..Σοβαρολογείς τώρα????

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:07:00 μμ »
Φιλικά πάντα...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:12:50 μμ »
dina, μάλλον  μας αδικείς  αλλά...δεν πειράζει! Δε θέλω να σου εξηγήσω με λεπτομέρειες για να στο αποδείξω γι' αυτό λέω να ακολουθήσω τη συμβουλή σου, να χαλαρώσω και να ηρεμήσω.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:13:41 μμ »
Το Καστελόριζο γιατί το μπερδεύεις συνάδελφε ; Θες να πας καμιά βολτίτσα ;Στο συνιστώ ανεπιφύλαχτα ,ωραίοι άνθρωποι ,καλό ψάρι και μικρό σχολείο !Φιλικά πάντα

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:19:02 μμ »
Χωρίς να θέλω να εμπλακώ στη διαφωνία σας, φάντάζομαι ότι η eva το έβαλε στη συζήτηση, επειδή κάποτε το είχες αναφέρει εσύ -αν δεν κάνω λάθος- σε ένα συνάδελφο-μέλος του forum (δε λέω όνομα) και το είχες κάνει να ακουστεί ως τόπος εξορίας και τιμωρίας. Σα να λέμε "γυάρος"!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:24:13 μμ »
'Οποιος από εδώ μέσα ισχυρίζεται ότι δεν αγχώνεται για το πού θα βρεθεί και φέτος και πότε θα αφήσει ΞΑΝΑ το σπίτι του και την οικογένειά του, να μας πει το κόλπο..γιόγκα??υπογλώσσια??

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #136 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:27:31 μμ »
Εγώ ,fotini 18 το μόνο που θέλω να πω είναι ότι έχουμε αρρωστήσει οι άνθρωποι ,περιμένοντας φάσεις και αφασίες και να μπαίνουμε στο τρυπάκι των προσλήψεων (θα πάρουν 100 ; θα πάρουν 1000; )χωρίς να έχουν γίνει καν οι διορισμοί και το σπουδαιότερο χωρίς να υπάρχει μια αξιόπιστη πληροφορία ακόμα για το πως θα εξελιχθεί το πράγμα. Το μόνο που επιθυμώ να τονίσω είναι ότι με τις β αναθέσεις δεν τελειώσαμε και πρέπει να δούμε το θέμα συνολικά και να δράσουμε .Το Καστελόριζο πάντως είναι υπέροχο αλλά πολύ ζεστό ρε παιδί μου .... 

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:30:38 μμ »
Εγώ ,fotini 18 το μόνο που θέλω να πω είναι ότι έχουμε αρρωστήσει οι άνθρωποι ,περιμένοντας φάσεις και αφασίες και να μπαίνουμε στο τρυπάκι των προσλήψεων (θα πάρουν 100 ; θα πάρουν 1000; )χωρίς να έχουν γίνει καν οι διορισμοί και το σπουδαιότερο χωρίς να υπάρχει μια αξιόπιστη πληροφορία ακόμα για το πως θα εξελιχθεί το πράγμα. Το μόνο που επιθυμώ να τονίσω είναι ότι με τις β αναθέσεις δεν τελειώσαμε και πρέπει να δούμε το θέμα συνολικά και να δράσουμε .Το Καστελόριζο πάντως είναι υπέροχο αλλά πολύ ζεστό ρε παιδί μου ....

Είναι πράγματι ωραίο. Οι Οινούσες επίσης. Έβρος εξαιρετικός. Και Φούρνοι υπέροχοι.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:37:13 μμ »
Από τον Έβρο έχω καταγωγή οπότε τι να κάνω δε θα μου είναι ξένος τόπος .Τώρα για τα άλλα μέρη που ανέφερες ,το υπουργείο έχει αναλάβει και χρέη τουριστικού γραφείου  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:37:31 μμ »
Κορίτσια, έχουμε δίκιο σε όλα! Και για τις αγωνίες μας αν δουλέψουμε ή μείνουμε άνεργες και για το ότι πρέπει να ηρεμήσουμε και να χαλαρώσουμε, γιατί θα τρελαθούμε και για τον αγώνα που πρέπει να δώσουμε ενωμένοι για τις β αναθέσεις και άρση κάθε αδικίας και για τα πανέμορφα νησιά μας! Προσθέστε κι από μένα την Αστυπάλαια, που δούλεψα μία χρονιά και ήταν η καλύτερη χρονιά μου όσον αφορά τα επαγγελματικά!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 536
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.