*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 342717 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kouts

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1652 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:00:08 μμ »

αφού είσαι από βόρεια ελλάδα κοίτα μηπως σε βολεύει καλύτερα το δρομολόγιο από λευκάδα (βασιλική-φισκάρδο, 1 και 10 λεπτα και 35 ευρω το αμαξι και 8 το ατομο). αυτά ίσχυαν το καλοκαίρι τουλάχιστον, πάρε στο λιμεναρχείο λευκάδας για περισσότερα.
καλή αρχή!

Αυτά ισχύουν μόνο Ιούλιο και Αύγουστο...άσε που σου βγαίνει το λάδι να φτάσεις στο Αργοστόλι από το Φισκάρδο. Μην μπλέκετε την Λευκάδα για να πάτε Κεφαλλονιά. Μέσω Πάτρας  είναι βολικότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2012, 02:11:57 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:42:31 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1653 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:19:44 μμ »
είμαι φρικαρισμένη εντελώς........

adigoni, αν θέλεις πες μας πού στην Κ.Μακεδονία,μήπως σε βοηθήσουμε με πληροφορίες κ το δεις πιο αισιόδοξα.Στεναχωριόμαστε να σε ακούμε έτσι.Το ξέρω ότι δεν είναι ιδιαίτερα παρήγορο,αλλά σκέψου πόσοι θα ήθελαν να είναι στη θέση σου.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1654 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:30:19 μμ »
Eγω προπερσι ημουν Β Κεφαλληνιας αλλα οχι πολυ μακρια απο Αργοστολι.Γνωστη μου που ειναι απο Θεσ/κη και ειναι διορισμενη εκει πηγαινει απο Αστακο.Εχει σημασια σε ποιο σχολειο θα εισαι για να κοιταξεις για σπιτι γιατι οι αποστασεις ειναι μακρινες και η βενζινη στο Θεο.Θα παθεις λιγο σοκ το χειμωνα αλλα το καλοκαιρι θα περασεις σουπερ!

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1655 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:32:38 μμ »
Τα γνωστα παραπονα .....

Αν δε θελατε να πατε σε μια περιοχη ας μη την δηλωνατε.

Αν δεν μπορειτε να αντεπεξελθετε στις δυσκολιες ας βαζατε μονο τον τοπο κατοικιας σας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:42:31 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1656 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:54:27 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όλους και εύχομαι σύντομα η β φάση. Για Κεφαλονιά ξέρει κανείς κάτι και συγκεκριμένα για Β Κεφαλονιάς; Βοηθήστε έχω πελαγώσει με τα δρομολόγια και τη μετακίνηση. Είμαι από βόρεια Ελλάδα.
Στο νησί πας είτε αεροπορικώς (πανάκριβο) είτε διά θαλάσσης μέσω Πατρών (3 ώρες) ή Κυλλήνης (1,5 ώρα). Β΄Κεφαλληνίας θεωρείται όλο το νησί εκτός του Αργοστολίου.

Σε λίγο θα την στείλεις μέσω Κρήτης την κοπέλα! Αφού σου λέει είναι απο Β. Ελλάδα τι Κυλλήνη γράφεις κ την αγχώνεις περισσότερο...!
ΕΝΤΥ23 κοιτα το δρομολόγιο απο Αστακό που σου προτείνει η madonna mia ....Δεν νομίζω να είναι τυχαίο που το προτιμούσε πέρυσι μια Θεσσαλονικιά όπως αναφέρει!

Καλή τοποθέτηση κ καλά να περάσεις στο όμορφο αυτό νησί!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1657 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:58:35 μμ »
είμαι φρικαρισμένη εντελώς........

adigoni, αν θέλεις πες μας πού στην Κ.Μακεδονία,μήπως σε βοηθήσουμε με πληροφορίες κ το δεις πιο αισιόδοξα.Στεναχωριόμαστε να σε ακούμε έτσι.Το ξέρω ότι δεν είναι ιδιαίτερα παρήγορο,αλλά σκέψου πόσοι θα ήθελαν να είναι στη θέση σου.
Δέν ξέρω αν σε  παρηγορεί, αλλά σχεδόν όλοι οι καθηγητές της Κεντρικής Μακεδονίας (εκτός απο γ' πόδι Χαλκιδικής και Σέρρες) πηγαινοέρχονται από Θεσσαλονίκη

Αποσυνδεδεμένος kouts

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1658 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:14:00 μμ »
Σε λίγο θα την στείλεις μέσω Κρήτης την κοπέλα! Αφού σου λέει είναι απο Β. Ελλάδα τι Κυλλήνη γράφεις κ την αγχώνεις περισσότερο...!
ΕΝΤΥ23 κοιτα το δρομολόγιο απο Αστακό που σου προτείνει η madonna mia ....Δεν νομίζω να είναι τυχαίο που το προτιμούσε πέρυσι μια Θεσσαλονικιά όπως αναφέρει!

Καλή τοποθέτηση κ καλά να περάσεις στο όμορφο αυτό νησί!

Φίλη μου δεν υπάρχει δρομολόγιο από Αστακο για Κεφαλλονιά...πηγαίνεις Ιθάκη και περιμένεις -αν ταιριάζουν οι ώρες- το μοναδικό πλοίο της ημέρας για Κεφαλλονιά. Συγγνώμη, αλλά η Πάτρα είναι πιο βολική, έχει 2-3 δρομολόγια καθημερινά. Η Κυλλήνη όντως δεν συμφέρει αλλά και ο Αστακός είναι ζόρι αναμονής. Στα λέω γιατί τα πέρασα...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2012, 02:11:24 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1659 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:33:58 μμ »
Λοιπον τελικα το προτιμωτερο ειναι απο Εγνατια=>Ακτιο=>Λευκαδα=>Βασιλικη=>Φισκαρδο=>Αργοστολι και το δρομολογιο εξυπηρετει εκπαιδευτικους για καλοκαιρινους μηνες και Χριστουγεννα ,Πασχα.Εναλλακτικη διαδρομη μετα απο Λευκαδα->Αμφιλοχια->Αστακος->Σαμη->Αργοστολι.Οπως και αν ειναι κατηγορηματικα καθετα ηταν η πηγη μου για περασμα απο Πατρα( που θες αλλα 13 ευρω τη γεφυρα )και δη απο Κυλληνη.Αυτα!!!

Αποσυνδεδεμένος ypomoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1660 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:46:31 μμ »
γεια σας,μηπως παει κανεις γ ημαθιας?αν γνωριζετε για την προσβαση απο θεσσαλονικη,ποιες περιοχες ειναι δυσκολες η οτιδηποτε αλλο ας με πληροφορησει γιατι εχω αγχωθει.σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1661 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:52:05 μμ »
Να διατυπώσω μερικές απορίες που έχω από την ώρα που είδα τους αναπληρωτές. Αυτοί οι 218 τρίτεκνοι που στο καλό πάνε με τόσα λίγα χρήματα? Τι στο καλό όλοι στον τόπο τους πάνε αναπληρωτές; Κι αν για όλους αυτούς τα χρήματα που παίρνει σήμερα ο αναπληρωτής τους φθάνουν να διατηρούν δυο τουλάχιστον σπίτια, εμείς οι υπόλοιποι οι μόνιμοι γιατί δεν μας φθάνει πια ο μισθός; Τόσο σπάταλοι είμαστε; :-\
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1662 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:54:32 μμ »
mat
Είσαι σίγουρος ότι θα παρουσιαστούν όλοι;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2012, 02:10:56 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1663 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:56:47 μμ »
γεια σας,μηπως παει κανεις γ ημαθιας?αν γνωριζετε για την προσβαση απο θεσσαλονικη,ποιες περιοχες ειναι δυσκολες η οτιδηποτε αλλο ας με πληροφορησει γιατι εχω αγχωθει.σας ευχαριστω
Από αυτές τις περιοχές όλοι πηγαινοέρχονται από Θεσ, οπότε θα κοιτάξεις να μπεις σε γκρουπ.  Αν οδηγείς θα βάζεις το αυτοκίνητο σου μία ή δύο φορές την εβδομάδα. Αν όχι, θα σου κόψουν ταρίφα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1664 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 01:59:30 μμ »
Δεν είμαι σίγουρη αν θα παρουσιαστούν όλοι αλλά, τι να πω κι αυτοί που θα παρουσιαστούν πως τα βγάζουν πέρα όταν ακούω ότι εξακολουθούν να ζητούν για δυο κάμαρες, χωρίς θέρμανση 250 και πάνω ευρώ; όταν τα εισιτήρια εξακολουθούν να είναι στα ύψη και τόσα άλλα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος ypomoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #1665 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 02:03:11 μμ »
μακαρι.δεν οδηγω.σε ευχαριστω.η δευτεροβαθμια ειναι στη βεροια?μηπως εχει γραφεία και στη νάουσσα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162163
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 641
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 599
Σύνολο: 612

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.