*

Αποστολέας Θέμα: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06  (Αναγνώστηκε 346116 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #560 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 10:58:01 μμ »
Α, εγώ να φτιάχνω πήλινα έμαθα, δε ξέρω από ζωγραφική.

βρε Γιαννη δεν ετοιμαζεις κανα τευχος με τις περιπετειες του κυριου Φρομγουικ να μοιρασεις στη συναντηση την Κυριακη?

Τελικά έχει κάνει επιτυχία αυτός ο κυριούλης.  ;D
Kάπως σα τη πιο μεσογειακή έκδοση του Πόλντο από τον Ποπάι τον φαντάζομαι, τώρα που το λέτε.. ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:41 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #561 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:12:23 μμ »
ναι, το ειχα ξεχασει αυτο. ειναι οντως ενα κινητρο για να δουλεψεις.
δε με λες...επειδη ειμαι σε φαση διαιτας, ξερεις αν οι γαλετες ειναι light?

Τώρα το πρόσεξα αυτό. Βρε Γιώτα, μόνο για να τη σπάσεις τη γαλέτα, χρειάζεται βαριοπούλα. Επομένως μάλλον θα τρώς πολύ λίγη, για να μη σπάσεις κανένα δόντι, ή θα τη βουτάς σε καμιά κονσέρβα με σάλτσες για να μαλακώσει, για τόση ώρα που θα τη ξεχάσεις εκεί μέσα.  ;D ;D ;D ;D
Θυμάμαι μια φορά στο στρατό ένας παλιός που ήταν εξαιρετικά νευρικός μου είχε κάνει παρατήρηση γιατί έτρωγα τη γαλέτα και ακούγονταν πράγματα να σπάνε "κράκ κρούκ" ενώ μασούσα. Πάντως είχα την εντύπωση οτι δεν ακούγονταν πιο πέρα απ' το κεφάλι μου οι ήχοι. ;D ;D ;D ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #562 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:18:41 μμ »
γαλετα παπαρα...μαλιστα! συγνωμη αλλα μου γυρισαν τ'αντερα πανω που ελεγα να κανω επιδρομη στο ψυγειο!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #563 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:19:18 μμ »
Να'στε καλά. Μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω να στίβω το πτηνό (και πτητικό) μυαλό μου για να προσπαθώ να βρώ κι άλλα.  :P
Επειδη η χωρα που ζουμε αποτελει πηγη εμπνευσης, ειμαι σιγουρη καλο μου πτηνο οτι η φαντασια και η δημιουργικοτητα σου πολυ δυσκολα θα στερεψουν :)
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:41 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #564 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:23:14 μμ »
να χαμε τωρα ενα προφιτερολ.....για την αναμονη  ;D ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #565 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:32:25 μμ »
λες να'χει και τετοιο το συσσιτιο?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #566 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:36:09 μμ »
Αν ειναι συσσιτιο αλα Μαρια Αντουανετα, δε θα 'χει ψωμι και γαλετα αλλα προφιτερολ και παντεσπανι :D :D :D
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #567 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:41:15 μμ »
Να'στε καλά. Μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω να στίβω το πτηνό (και πτητικό) μυαλό μου για να προσπαθώ να βρώ κι άλλα.  :P
Επειδη η χωρα που ζουμε αποτελει πηγη εμπνευσης, ειμαι σιγουρη καλο μου πτηνο οτι η φαντασια και η δημιουργικοτητα σου πολυ δυσκολα θα στερεψουν :)

Α, αυτοί που σατυρίζουν κάνουν χρυσές δουλειές εδώ πέρα. Ο Λαζόπουλςο δεν έλεγε οτι δε θέλει να φύγει ο ΓΑΠ, πού θα βρεί άλλον σα κι αυτόν?
Και στην Ελληνοφρένεια είχαν πεί κάποτε για τον Άδωνι οτι απ' αυτόν ζουν ή κάτι τέτοιο.  ;D ;D ;D

να χαμε τωρα ενα προφιτερολ.....για την αναμονη  ;D ;D ;D

Έβλεπα πώς να φτιάχνω πανακότα στο youtube, και ήδη από το καλοκαίρι φτιάχνω δικό μου παγωτό, φράουλα και μόκα. Δεν είναι δύσκολο, τελικά χρειάζεται μόνο γάλα (ζαχαρούρο χρησιμοποιώ). Πλάκα πλάκα και ζαχαροπλάστες θα μας κάνει η κρίση.

γαλετα παπαρα...μαλιστα! συγνωμη αλλα μου γυρισαν τ'αντερα πανω που ελεγα να κανω επιδρομη στο ψυγειο!

Γιατί βρε μια χαρά ήτανε. Να τη φάς σκέτη δεν είναι κι ό,τι καλύτερο, μπορεί να σε πιάσει και πονοκέφαλος από τους κραδασμούς του μασήματος.  ;D

λες να'χει και τετοιο το συσσιτιο?

Το συσσίτιο του στρατού είχε ένα απροσδιόριστο γλυκό σα κρεμ καραμελέ, από το οποίο σε καμία περίπτωση δε σου έδιναν δεύτερη μερίδα.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #568 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:48:14 μμ »
Για το παγωτο:φυτικη σαντιγυ, γαλα εβαπορε και γαλα ζαχαρουχο.Κερναμε και το υπουργειο φρομ γουικ!
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #569 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:55:15 πμ »
Για το παγωτο:φυτικη σαντιγυ, γαλα εβαπορε και γαλα ζαχαρουχο.Κερναμε και το υπουργειο φρομ γουικ!

Και με σκέτο γάλα ζαχαρούχο. Το ανακατεύουμε με νερό και ζάχαρη, το βάζουμε στη κατάψυξη και το ανακατεύουμε ανά μια ώρα περίπου να μη παγώσει και γίνει σα πέτρα. Αν παγώσει, το κρατάμε για να το εξαπολύσουμε σε κανέναν του υπουργείου. Παίρνουμε και μπισκότα, τα καραμελώνουμε και τα ψήνουμε λίγη ώρα. Βάζουμε και λίγο καφέ (νές άψητο) και προσθέτουμε όλο το μείγμα στο γάλα όταν στερεοποιηθεί (αλλά χωρίς να γίνει πολύ σκληρό). Όσο πιο πολύ το ανακατέψουμε (ανά μια ώρα, να το ανακατεύουμε κάπου δώδεκα ώρες, για ένα λεπτό), τόσο πιο ωραίο γίνεται.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #570 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 01:10:36 πμ »
αν ειναι ν'αποκτησω τα μπρατσα του Σταλονε, Γιαννη μου, για να κανω ενα παγωτο, προτιμω να το αγορασω ετοιμο!  ;D

λοιπον, στο θεμα μας...εμαθα οτι θα γινει φαση μεσα στη βδομαδα και θα ειμαστε και μεις μεσα σιγουρα. μαλιστα ειπωθηκε οτι θα ειναι η κυρια φαση αναπληρωτων και θα ειναι ολες οι ειδικοτητες και μετα αναπληρωτες ελαχιστοι απο εδω απο εκει, αν χρειαστουν. υπαρχει περιπτωση μαλιστα η φαση αυτη να γινει πριν τη γ' φαση των αποσπασεων.
τωρα με τοσα που εχω δει κι εχω ακουσει ποτε δε θεωρω κατι σιγουρο!  ???
αφου τα εμαθα ομως ειπα να τα μοιραστω μαζι σας.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #571 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 01:28:16 πμ »
αν ειναι ν'αποκτησω τα μπρατσα του Σταλονε, Γιαννη μου, για να κανω ενα παγωτο, προτιμω να το αγορασω ετοιμο!  ;D

λοιπον, στο θεμα μας...εμαθα οτι θα γινει φαση μεσα στη βδομαδα και θα ειμαστε και μεις μεσα σιγουρα. μαλιστα ειπωθηκε οτι θα ειναι η κυρια φαση αναπληρωτων και θα ειναι ολες οι ειδικοτητες και μετα αναπληρωτες ελαχιστοι απο εδω απο εκει, αν χρειαστουν. υπαρχει περιπτωση μαλιστα η φαση αυτη να γινει πριν τη γ' φαση των αποσπασεων.
τωρα με τοσα που εχω δει κι εχω ακουσει ποτε δε θεωρω κατι σιγουρο!  ???
αφου τα εμαθα ομως ειπα να τα μοιραστω μαζι σας.

Ευχαριστούμε.  :)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2008
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #572 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 01:39:23 πμ »
Σίγουρα όποτε γίνει η επόμενη φάση θα έχει μέσα και ΠΕ06.

Από εκεί και πέρα, την εβδομάδα που μας έρχεται είναι συγκριτικά πιο πιθανό να έχει φάση στην Πρωτοβάθμια και λιγότερο πιθανό να έχει φάση στη Δευτεροβάθμια. Και τα δύο πάντως με αρκετά μικρές πιθανότητες. Νωρίτερα, δε, από την Παρασκευή είναι σχεδόν απίθανο.

Οι πιθανότητες για την ερχόμενη εβδομάδα μειώθηκαν, διότι οι κ.κ. του ΚΥΣΠΕ και του ΚΥΣΔΕ θέλουν να ικανοποιήσουν την μόνιμη πελατεία τους και να κάνουν πρώτα την γ' φάση αποσπάσεων. Έτσι, τα κενά που θα δηλώσουν μέχρι τη Δευτέρα οι Διευθύνσεις και θα επιβεβαιωθούν από τις Περιφερειακές την Τρίτη, θα δοθούν για τις συνεδριάσεις των ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ την Τεταρτη και την Πέμπτη με στόχο αποσπάσεις και όχι πρόσληψη αναπληρωτών, όπως εξάλλου μπορείτε να δείτε και από την Ημερήσια Διάταξη του ΚΥΣΠΕ: http://www.pde.gr/index.php?page=5300

Να σημειωθεί ότι αιρετός του ΚΥΣΔΕ έγραψε επί λέξει: "Η φάση αυτή πρέπει να προηγηθεί της πρόσληψης των αναπληρωτών, ώστε να μην παρατηρηθεί και πάλι το φαινόμενο να προσληφθούν αναπληρωτές σε περιοχές τις οποίες διεκδικούν με απόσπαση μόνιμοι συνάδελφοι."

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #573 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 08:51:59 πμ »
αν ειναι ν'αποκτησω τα μπρατσα του Σταλονε, Γιαννη μου, για να κανω ενα παγωτο, προτιμω να το αγορασω ετοιμο!  ;D

λοιπον, στο θεμα μας...εμαθα οτι θα γινει φαση μεσα στη βδομαδα και θα ειμαστε και μεις μεσα σιγουρα. μαλιστα ειπωθηκε οτι θα ειναι η κυρια φαση αναπληρωτων και θα ειναι ολες οι ειδικοτητες και μετα αναπληρωτες ελαχιστοι απο εδω απο εκει, αν χρειαστουν. υπαρχει περιπτωση μαλιστα η φαση αυτη να γινει πριν τη γ' φαση των αποσπασεων.
τωρα με τοσα που εχω δει κι εχω ακουσει ποτε δε θεωρω κατι σιγουρο!  ???
αφου τα εμαθα ομως ειπα να τα μοιραστω μαζι σας.

τι εννοεις, γιωτα μου,η κυρια φάση αναπληρωτών; δηλαδή θα πάρει πχ 600 αγγλικών και μετά μεσα στη χρονιά, 20 20 άτομα, όποτε κι αν χρειάζεται; να μην περιμένουμε δηλαδη καν οσοι δεν ειμαστε στην πρωτη φαση; :(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161397
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.