*

Αποστολέας Θέμα: Σάμος  (Αναγνώστηκε 27099 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psipsinel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70, όταν παίρνω φόρα...φόρα κατηφόρα...
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 07, 2008, 02:28:51 πμ »
Τη χρονιά που ήμουν εγώ στην Ικαρία...οι συνάδελφοι απο τους Φούρνους ήταν ικανοποιημένοι πολύ. Περνούσαν καλά...και ήταν μια δεμένη ομάδα. Κανείς δεν ειπε πως θα ειναι εύκολα, μα δε χρειάζεται να απογοητεύεσαι από τώρα...Να φανταστείς,κάποια στιγμή ο σύλλογος έκανε τη συνέλευση εκεί, γιατί θέλαμε όλοι να τους επισκεφτούμε. Θα χορτάσεις ψάρι..και κρασί εκει...Να μη φοβάσαι τίποτα. Καλή δύναμη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σάμος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:22:07 »

Αποσυνδεδεμένος jvar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:48:03 μμ »
ΠΕ03

Αποσυνδεδεμένος Mariach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 07, 2008, 01:54:01 μμ »
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΌΛΟΥΣ!!!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM Κ ΕΧΩ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ!!
ΔΙΟΡΙΖΟΜΑΙ Κ ΓΩ ΦΕΤΟΣ Β ΣΑΜΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ, ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ Ή ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΑΜΟ, ΑΛΛΑ ΑΠ΄ΟΤΙ ΕΙΔΑ Κ Ο ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ.ΑΠΟΡΙΑ:ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ; ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΛΩΜΕΝΑ ΕΚΕΙ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ.

Αποσυνδεδεμένος Mariach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 07, 2008, 02:08:50 μμ »
Δ΄ΣΑΜΟΥ-ΦΟΥΡΝΟΥΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΡΙΝ 2ΧΡΟΝΙΑ.ΛΟΙΠΟΝ:
1) ΦΤΗΝΑ ΕΝΟΙΚΙΑ.ΕΠΙΠΛΩΜΕΝΟ 140Ε ΜΟΝΟ
2) ΠΟΛΛΑ ΜΟΡΙΑ=12 ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΗΜΙΑ-ΗΡΕΜΙΑ-ΟΜΟΡΦΙΑ(ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...)
3) ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ-ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ, ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑ ΤΑΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΑ
4) ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑ-ΣΑΜΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σάμος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:22:07 »

Αποσυνδεδεμένος jvar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 07, 2008, 04:17:27 μμ »
ξερει κανεις φτηνο ξενοδοχειο για τις πρωτες ημερες στο βαθυ η καρλοβασι;
ΠΕ03

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 07, 2008, 10:52:19 μμ »
εγω εκλεισα στο καρλοβασι με 35 ευρω.αν σε ενδιαφερει μου λες για να σουπω περισσοτερα.

Αποσυνδεδεμένος jvar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 08, 2008, 01:37:22 μμ »
εγω εκλεισα στο καρλοβασι με 35 ευρω.αν σε ενδιαφερει μου λες για να σουπω περισσοτερα.
ok θα σου πω μολις μαθω  τις τελικες ημερομηνιες
ΠΕ03

Αποσυνδεδεμένος kle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 09, 2008, 01:02:53 μμ »
Παναγια μου βρε παιδια!Ειμαι και σε δυσκολη φαση...λεω να αυτοκτονησω απο τωρα.Ισως παλι να'ναι μια ευκαιρια να "βρω τον εαυτο μου"οπως λενε...που το βλεπω για μονοδρομο...αν παλι δεν τον βρω εγω,ψαχτε σε κανα χαντακι,θα'χω δαγκωμενη την ταυτοτητα να με γνωρισετε...χα,χα.

Αποσυνδεδεμένος Nasia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 09, 2008, 10:13:14 μμ »
Καλησπέρα σ'όλους!!!!
 Είμαι καινούργια τόσο στο forum όσο και στην κοινότητα των εκπαιδευτικών γενικότερα!!!!Πήρα το πτυχίο μου τον Ιούνιο που μας πέρασε!Πριν 2 μέρες με ενθουσιασμό πληροφορήθηκα ότι προκηρυχθηκε η β΄φάση για τους αναπληρωτές δασκάλους καθώς και ότι η υποβολή των αιτήσεων είναι 21/8 εως 27/8!!
  Θέλω διακαώς να διοριστώ στη Σάμο!Συνεπώς θα είναι και η πρώτη μου επιλογή!!Ωστόσο χρειάζομαι κάποιοες πληροφοριες και είμαι σίγουρη ότι εγκυρότερη επιλογή από εσας δεν υπάρχει!!
  Μπορείτε να μου πείτε τι πιθανότητες υπάρχουν όντως να είμαι στο νησί μου??Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερη προσοχή κατα την συμπλήρωση της αίτησης??Μπορείτε να υπολογίσετε περίπου πότε είναι πιθανό να ανακοινωθουν τα αποτελέσματα??Σου ανακοινώνουν από το Υπουργείο σε ποιο σχολείο τελικά θα είσαι?
  Πώς είναι τα πράγματα στο νησί?? ???Ευχής έργον θα ήταν να μείνω στο Καρλόβασι!
 Συγνώμη για το ακρως βομβαρδιστικό με ερωτήσεις μηνυμά μου!!
 Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-[

Αποσυνδεδεμένος Nasia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 10, 2008, 11:44:52 πμ »
Καλησπέρα σ'όλους!!!!
 Είμαι καινούργια τόσο στο forum όσο και στην κοινότητα των εκπαιδευτικών γενικότερα!!!!Πήρα το πτυχίο μου τον Ιούνιο που μας πέρασε!Πριν 2 μέρες με ενθουσιασμό πληροφορήθηκα ότι προκηρυχθηκε η β΄φάση για τους αναπληρωτές δασκάλους καθώς και ότι η υποβολή των αιτήσεων είναι 21/8 εως 27/8!!
  Θέλω διακαώς να διοριστώ στη Σάμο!Συνεπώς θα είναι και η πρώτη μου επιλογή!!Ωστόσο χρειάζομαι κάποιοες πληροφοριες και είμαι σίγουρη ότι εγκυρότερη επιλογή από εσας δεν υπάρχει!!
  Μπορείτε να μου πείτε τι πιθανότητες υπάρχουν όντως να είμαι στο νησί μου??Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερη προσοχή κατα την συμπλήρωση της αίτησης??Μπορείτε να υπολογίσετε περίπου πότε είναι πιθανό να ανακοινωθουν τα αποτελέσματα??Σου ανακοινώνουν από το Υπουργείο σε ποιο σχολείο τελικά θα είσαι?
  Πώς είναι τα πράγματα στο νησί?? ???Ευχής έργον θα ήταν να μείνω στο Καρλόβασι!
 Συγνώμη για το ακρως βομβαρδιστικό με ερωτήσεις μηνυμά μου!!
 Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-[

Αποσυνδεδεμένος daskalos84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκπαιδευση...?
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 10, 2008, 01:04:50 μμ »
Καλησπέρα σ'όλους!!!!
 Είμαι καινούργια τόσο στο forum όσο και στην κοινότητα των εκπαιδευτικών γενικότερα!!!!Πήρα το πτυχίο μου τον Ιούνιο που μας πέρασε!Πριν 2 μέρες με ενθουσιασμό πληροφορήθηκα ότι προκηρυχθηκε η β΄φάση για τους αναπληρωτές δασκάλους καθώς και ότι η υποβολή των αιτήσεων είναι 21/8 εως 27/8!!
  Θέλω διακαώς να διοριστώ στη Σάμο!Συνεπώς θα είναι και η πρώτη μου επιλογή!!Ωστόσο χρειάζομαι κάποιοες πληροφοριες και είμαι σίγουρη ότι εγκυρότερη επιλογή από εσας δεν υπάρχει!!
  Μπορείτε να μου πείτε τι πιθανότητες υπάρχουν όντως να είμαι στο νησί μου??Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερη προσοχή κατα την συμπλήρωση της αίτησης??Μπορείτε να υπολογίσετε περίπου πότε είναι πιθανό να ανακοινωθουν τα αποτελέσματα??Σου ανακοινώνουν από το Υπουργείο σε ποιο σχολείο τελικά θα είσαι?
  Πώς είναι τα πράγματα στο νησί?? ???Ευχής έργον θα ήταν να μείνω στο Καρλόβασι!
 Συγνώμη για το ακρως βομβαρδιστικό με ερωτήσεις μηνυμά μου!!
 Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-[
Αφού τελείωσες φέτος τον Ιούνιο θα είσαι στον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας.Συνήθως από αυτόν τον πίνακα διορίζονται στη β΄φάση αναπληρωτών, γύρω στα μέσα Σεπτεμβρίου.για να έχεις μία καθαρή εικόνα για τις πιθανότητες που εχεις να είσαι Σάμο θα πρέπει να γίνει πρώτα η Α φάση προσλήψεων,και να βγουν εκ νέου τα λειτουργικά κενά απτη διεύθυνση πρωτοβάθμιας της Σάμου.οπότε, αμέσως μετά την πρόσληψη των πρώτων αναπληρωτών πάρε ένα τηλέφωνο στην α/θμια Σάμου και ρώτησε πόσα κενά υπάρχουν. Βλέποντας τη σειρά σου στον πίνακα, αλλά και τον αριθμό των κενών θα έχεις μία πιο καθαρή εικόνα.
Στην αίτησή σου το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τη βάλεις πρώτη επιλογή.τίποτα άλλο.
Βέβαια, τα πάντα είναι ρευστά και εξαρτώνται από τον αριθμό των κενών που θα προκύψουν, απτον αριθμό προσλήψεων αλλά και από το πόσοι θα βάλουν τη Σάμο μέσα στις επιλογές τους, οι οποίοι βρίσκονται πάνω από εσένα στον πίνακα.
Για να σε ενθαρρύνω πάντως...εγώ πέρσυ την είχα 19η επιλογή και πήγα εκεί....καλό σημάδι...Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως,καλή επιτυχία!!!!

Αποσυνδεδεμένος irdar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 11, 2008, 05:02:29 μμ »
Απο σπίτια τι παιζει Πυθαγόρειο? Γιατι Παγώνδα δε βλέπω να μενω....

Αποσυνδεδεμένος tera2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 11, 2008, 08:25:09 μμ »
Τα σπιτια ειναι λιγα και ακριβα και το χειμωνα το πυθαγορειο δεν λεει καθολου. Βαθυ πυθαγορειο ειναι γυρω στα 12 λεπτα οποτε δεν ειναι και καμια τρελη διαφορα στην απόσταση

Αποσυνδεδεμένος elgi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σάμος
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 11, 2008, 08:30:51 μμ »
καλησπερα σε ολους και εγω Σαμο διοριστηκα ΠΕ60 οποιαδηποτε πληροφορια για σπιτια τιμες αποστασεις ευπροσδεκτη!!ευχαριστω!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.