*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 179386 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 08:09:46 μμ »
Δεν το νομίζω...Παράδειγμα η Δ Αθήνας με 113 κενά και κάλεσε 60, Πειραιάς 75 κενά και πήρε 65, Ανατ.Αττική 267 και πήρε 251, Δυτ. Αττική 140 κενά και πήρε 129, ακόμα και στη Α Αθήνα με επιπλέον 173 πλεονάζοντες τελικά θα παραμείνουν εκεί γιατι υπάρχουν αναγκες...
Τι συζητάμε τα γνωστα κενά έως τις 31/8 δεν καλύφθηκαν και είναι βέβαιο πως θα προκύψουν πολλά πολλά ακόμα...Και με το ΕΣΠΑ μιλάμε για μεγάλο αριθμό...
αυτά τα κενά είναι πριν τις αποσπάσεις, κάποιοι πήραν απόσπαση οπότε τα κενά μοιράστηκαν σε άλλες περιοχές


http://www.live-pro.gr/arthra/%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%85%CF%83%CF%80%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%B9%CE%AC-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B4%CE%AC-%CE%B6%CF%8E%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%85

Τώρα το βρήκα...
Με χθεσινή ημερομηνία...Άρα τα κενά του Πειραιά από 75 έγιναν 97 μετά τις αποσπάσεις...Αυξήθηκαν...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 08:10:54 μμ »
Και να μην ξεχνάμε ότι κάποια κενά ακόμα δεν φαίνονται και θα φανούν με το άνοιγμα των σχολείων...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 08:19:18 μμ »
Δεν το νομίζω...Παράδειγμα η Δ Αθήνας με 113 κενά και κάλεσε 60, Πειραιάς 75 κενά και πήρε 65, Ανατ.Αττική 267 και πήρε 251, Δυτ. Αττική 140 κενά και πήρε 129, ακόμα και στη Α Αθήνα με επιπλέον 173 πλεονάζοντες τελικά θα παραμείνουν εκεί γιατι υπάρχουν αναγκες...
Τι συζητάμε τα γνωστα κενά έως τις 31/8 δεν καλύφθηκαν και είναι βέβαιο πως θα προκύψουν πολλά πολλά ακόμα...Και με το ΕΣΠΑ μιλάμε για μεγάλο αριθμό...
αυτά τα κενά είναι πριν τις αποσπάσεις, κάποιοι πήραν απόσπαση οπότε τα κενά μοιράστηκαν σε άλλες περιοχές
  ναι αλλά πήρε 65 άτομα χθες;


http://www.live-pro.gr/arthra/%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%85%CF%83%CF%80%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%B9%CE%AC-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B4%CE%AC-%CE%B6%CF%8E%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%85

Τώρα το βρήκα...
Με χθεσινή ημερομηνία...Άρα τα κενά του Πειραιά από 75 έγιναν 97 μετά τις αποσπάσεις...Αυξήθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος rac

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 08:52:45 μμ »
Aς ελπισουμε οτι θα ανοιξουν ολες οι περιοχες της Αθηνας...καποια στιγμη!καλη τυχη σε ολους!
ΠΕ 70

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 01:30:06 μμ »
Γειά σας παιδιά και από μένα! Χαίρομαι που σας βρίσκω και πάλι εδώ για άλλη μια χρονιά!

2.500 άτομα που πήρε περίπου η Α φάση ακούγονται πολλά όμως δεν είναι! Αυτά δεν φτάνουν ούτε να καλύψουν τα κενα απο τις συνταξιοδοτήσεις που έγιναν τα τελευταια 2 χρόνια, εφόσων δεν έγιναν μόνιμοι διορισμοι!  ;)

Απλά αρέσει πάντα στους πολιτικούς να λένε μεγάλα νούμερα, για να δείξουν οτι και καλά κάνουν σωστά το έργο τους!!!  >:(

Τουλάχιστον άλλοι 2.000 αναπληρωτές θα χρειαστούν κατα τη διάρκεια της χρονιάς, αν δεν βρουν καμια "πατέντα" άλλη να καλύψουν τα κενά ( αυξηση ωραριου ή αριθμο μαθητων ανα τάξη!) 

Εγώ ήμουν στους πρώτους 1.000 αλλά έχω δηλώσει μόνο μια περιοχή και προτιμώ να κάνω μεγαλύτερες διακοπές, παρά να αφήσω το σπίτι μου και τον άντρα μου και να πάω να ζήσω στο ενοίκιο με 700ε!

Μας εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 02:54:40 μμ »
Πέγκυ μαζί σου! Είχαμε κάποιο νέο;
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 03:58:17 μμ »
Γειά σας παιδιά και από μένα! Χαίρομαι που σας βρίσκω και πάλι εδώ για άλλη μια χρονιά!

2.500 άτομα που πήρε περίπου η Α φάση ακούγονται πολλά όμως δεν είναι! Αυτά δεν φτάνουν ούτε να καλύψουν τα κενα απο τις συνταξιοδοτήσεις που έγιναν τα τελευταια 2 χρόνια, εφόσων δεν έγιναν μόνιμοι διορισμοι!  ;)

Απλά αρέσει πάντα στους πολιτικούς να λένε μεγάλα νούμερα, για να δείξουν οτι και καλά κάνουν σωστά το έργο τους!!!  >:(

Τουλάχιστον άλλοι 2.000 αναπληρωτές θα χρειαστούν κατα τη διάρκεια της χρονιάς, αν δεν βρουν καμια "πατέντα" άλλη να καλύψουν τα κενά ( αυξηση ωραριου ή αριθμο μαθητων ανα τάξη!) 

Εγώ ήμουν στους πρώτους 1.000 αλλά έχω δηλώσει μόνο μια περιοχή και προτιμώ να κάνω μεγαλύτερες διακοπές, παρά να αφήσω το σπίτι μου και τον άντρα μου και να πάω να ζήσω στο ενοίκιο με 700ε!

Μας εύχομαι καλή επιτυχία!!!
Η αισιοδοξία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν αλλά δεν νομίζω πως θα πάρουν τόσους πολλούς αναπληρωτές.. Σίγουρα υπάρχουν μερικά κενά ακόμα κ μαζί με το ΕΣΠΑ εκτιμώ πως θα πάρουν περίπου άλλους 1000 το πολύ, όχι παραπάνω...Κάνανε κ φέτος καλή δουλεια στο υπουργείο εξαφανίζοντας εκατοντάδες θέσεις αναπληρωτών... >:(

Αποσυνδεδεμένος NikolaosM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 05:26:14 μμ »
Γειά σας παιδιά και από μένα! Χαίρομαι που σας βρίσκω και πάλι εδώ για άλλη μια χρονιά!

2.500 άτομα που πήρε περίπου η Α φάση ακούγονται πολλά όμως δεν είναι! Αυτά δεν φτάνουν ούτε να καλύψουν τα κενα απο τις συνταξιοδοτήσεις που έγιναν τα τελευταια 2 χρόνια, εφόσων δεν έγιναν μόνιμοι διορισμοι!  ;)

Απλά αρέσει πάντα στους πολιτικούς να λένε μεγάλα νούμερα, για να δείξουν οτι και καλά κάνουν σωστά το έργο τους!!!  >:(

Τουλάχιστον άλλοι 2.000 αναπληρωτές θα χρειαστούν κατα τη διάρκεια της χρονιάς, αν δεν βρουν καμια "πατέντα" άλλη να καλύψουν τα κενά ( αυξηση ωραριου ή αριθμο μαθητων ανα τάξη!) 

Εγώ ήμουν στους πρώτους 1.000 αλλά έχω δηλώσει μόνο μια περιοχή και προτιμώ να κάνω μεγαλύτερες διακοπές, παρά να αφήσω το σπίτι μου και τον άντρα μου και να πάω να ζήσω στο ενοίκιο με 700ε!

Μας εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Εγώ δήλωσα μόνο Α΄Αθήνας, Δ΄ Αθήνας και Γ΄Λάρισα, τα δύο πρώτα επειδή ζω κέντρο και το τρίτο λόγω καταγωγής.
Για τη Λάρισα δεν περίμενα βέβαια, αλλά μου έκανε εντύπωση ότι έκλεισε η Α΄ Αθήνας! Στη δε Δ΄προσέλαβε 40 αναπληρωτές με 40η την κοπέλα πάνω από το όνομα μου. Έτσι ως 41ος έμεινα εκτός. Έχεις όμως δίκιο. Που να ξεσηκωθείς να φύγεις για 9 μήνες ειδικά με 2 παιδιά μικρά; Αναμονή για τη Β΄φάση λοιπόν να δούμε πότε θα γίνει και αν ανοίξει καμία από τις παραπάνω περιοχές.
Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος xolitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 07:35:05 μμ »
Γειά σας παιδιά και από μένα! Χαίρομαι που σας βρίσκω και πάλι εδώ για άλλη μια χρονιά!

2.500 άτομα που πήρε περίπου η Α φάση ακούγονται πολλά όμως δεν είναι! Αυτά δεν φτάνουν ούτε να καλύψουν τα κενα απο τις συνταξιοδοτήσεις που έγιναν τα τελευταια 2 χρόνια, εφόσων δεν έγιναν μόνιμοι διορισμοι!  ;)

Απλά αρέσει πάντα στους πολιτικούς να λένε μεγάλα νούμερα, για να δείξουν οτι και καλά κάνουν σωστά το έργο τους!!!  >:(

Τουλάχιστον άλλοι 2.000 αναπληρωτές θα χρειαστούν κατα τη διάρκεια της χρονιάς, αν δεν βρουν καμια "πατέντα" άλλη να καλύψουν τα κενά ( αυξηση ωραριου ή αριθμο μαθητων ανα τάξη!) 




Εγώ ήμουν στους πρώτους 1.000 αλλά έχω δηλώσει μόνο μια περιοχή και προτιμώ να κάνω μεγαλύτερες διακοπές, παρά να αφήσω το σπίτι μου και τον άντρα μου και να πάω να ζήσω στο ενοίκιο με 700ε!

Μας εύχομαι καλή επιτυχία!!!
Η αισιοδοξία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν αλλά δεν νομίζω πως θα πάρουν τόσους πολλούς αναπληρωτές.. Σίγουρα υπάρχουν μερικά κενά ακόμα κ μαζί με το ΕΣΠΑ εκτιμώ πως θα πάρουν περίπου άλλους 1000 το πολύ, όχι παραπάνω...Κάνανε κ φέτος καλή δουλεια στο υπουργείο εξαφανίζοντας εκατοντάδες θέσεις αναπληρωτών... >:(



μα πως μονο 1000?περσι ειχε παρει 500 περιπου παραλληλη 500 περιπου ζεπ αρα αμεσως φτανουμε τους 1000 μονο παραλληλη κ ζεπ που δ νομιζω να μην προσλαβει..δ θα χρειαστουν ακομα τουλαχιστον 500 για τις κανονικες ταξεις?????

Αποσυνδεδεμένος xolitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 07:39:38 μμ »
μιλησα με τον κυριο Καψαλακη κ μου τα ειπε πολυ περιεργα..απο οτι καταλαβα οι επομενες φασεις θα ειναι πολυυυυυυ μικρεςςς.....δυστυχως..μου ειπε χαρακτηριστικα οτι μπορει η β φαση να ειναι μεγαλυτερη των 50 αλλα οι επομενες μικρεσ μικρες...τι εννοει ο ποιητης..αυτα τα νεα απο μενα..καλο βραδυ..

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:36:28 μμ »
Αν αρχίσει να μας τα μασάει και ο Καψαλάκης, την βάψαμε!
Μεγαλύτερη των 50 ;;;;  :o :o :o

Το λογικό (ΑΝ υπάρχει ακόμα λογική στην Ελλάδα..) είναι να προσλάβουν φέτος :
τόσα άτομα άτομα οσα  προσληφθηκαν και περυσι κανονικα+ΖΕΠ+παράλληλη
+ επιπλέον αριθμό αναπληρωτών ίσο με τις φετινες συνταξιοδοτήσεις, αφού δεν διόρισαν!

Ξέρει κανεις πόσους πήραν πέρυσι;

Αποσυνδεδεμένος michaela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:49:13 μμ »
μιλησα με τον κυριο Καψαλακη κ μου τα ειπε πολυ περιεργα..απο οτι καταλαβα οι επομενες φασεις θα ειναι πολυυυυυυ μικρεςςς.....δυστυχως..μου ειπε χαρακτηριστικα οτι μπορει η β φαση να ειναι μεγαλυτερη των 50 αλλα οι επομενες μικρεσ μικρες...τι εννοει ο ποιητης..αυτα τα νεα απο μενα..καλο βραδυ..
Παιδια εγω τον καψαλακη δεν τον εμπιστευομαι κ περσι αλλα ελεγε αλλα γινονταν..

Αποσυνδεδεμένος bloodysunrise

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:54:10 μμ »
Συμφωνώ με michaela. Ο Μπράτης πέφτει μέσα πάντα( σε αριθμούς. ημερομηνίες κτλ). Ο Καψαλάκης πάλι δεν είναι και τόσο αξιόπιστος. Να ανησυχήσουμε αν πει κάτι τέτοιο ο Μπράτης.
Μπορείς να κόψεις όλα τα λουλούδια αλλά δεν μπορείς να εμποδίσεις την άνοιξη να έρθει...

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 09:01:42 μμ »
50???Μηπως ηθελε να γραψει 500???Δε θελω να το πιστεψω... :'(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 582
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.